Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Microsorum - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Microsorum - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Losky
Zkuste udělat detailnější a hlavně - čitelné foto.
Hnědovky podle podmínek v akva mohou na kořenech vytvářet jemné vlášení, které může připomínat řasu. Tím ale netvrdím, že ve vašem případě o řasu nejde! :-)
EDIT: Tak jsem dočetl do konce vlákna a vidím, že jsem jen zopakoval, co už napsali pánové přede mnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
Jak píše romant. Ty kořeny jsou obaleny tenkými kořínky... a tvoje hnědovky jsou opravdu pěkné... krásné jemné kořeny, hezky zelené listy, žádné díry ani hnědé skvrny... prostě jsi jen nevěděl, že právě takto mají kořeny hnědovky vypadat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:09 R Muž romant [27982] Re: Losky
Já mám tu zkušenot, že když mají hnědovky takto chlupatý kořeny, tak se jim právě daří, ale třeba mě někdo vyvede z omylu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:08 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Sid
je tam zelená řasa. Asi velká intenzita světla. Čím blíže světlu, tím ji je víc, ale nijak tragické. Ty kořeny byly jen nitky a teď jsou celé hnědé a řekl bych, že něčím obalené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Losky
Na té první fotce je vidět, že ty listy hnědovky jsou nějaké "chlupaté", (řasa).
Ale není to nic tragického! A ty kořeny se mi odsud zdají O.K.; asi bych to neřešil. (A hnojením už vůbec ne - aby nebylo hůř...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 15:49 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Sid
světlo určitě přidávat nechci, maximálně když nepůjdou, nechám jen Valisnerie. Jen mě zajímá, jestli nějaké hnojivo by třeba pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 13:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Losky
Na tu dálku vypadají kořeny "v normě", což se ale nedá říct o listech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 12:58 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku tady foto druhé kytky:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 12:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Ahoj, v čem je tady problém? Kořeny obrostly hnědou řasou a rostlina stagnuje:( Svítím led diodama, 20ks á 3W, viz prezentace Amerika. Pomohlo by nějaké hnojivo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 11:09 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: dravec
kdepak, kytky uz mam dlouho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Aha... Děkuji za vysvětlení.... Možná je to i jeden z důvodů, proč mně hnědovky celkem jdou - krmím v zimě i v létě suchými krmivy, která míchám od několika výrobců. Tetramin a Dajana jsou vždy mezi nimi, a krmím k tomu ještě mraženým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:50 R Muž romant [27982] Re: malyLibor
To jak jsem reagoval na předchozí dotaz, tak odpověď na to si jistě současný tazatel přečetl. ;-) Teď k tomu Tetraminu. Ona tomu předcházela ještě naše soukromá korespondence se Sidem a toto byl vlastně takový její dovětek. Já krmím přes léto pouze živou a to jmenovitě dafniema a komáříma larvama a když jsem opět přes zimu začal krmit Tetraminem, tak se vitalita hnědovek opět vylepšila, takže třeba ten fosfor jim opravdu mohl scházet, složení suchejch krmiv tady někde koluje, ale hledat se mě to opravdu nechce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 09:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Níž jsem se dočetl o tvé radě někomu jinému, že to může být nedostatkem fosforu. Tehdy se do tebe pustil Sid, že nedostatek fosforu je to tehdy, když tohle dělá hnědovka, ale ostatním kytkám se daří. Řekl bych, že by tohle mohl být ten případ, co myslíš? Přiznám se na rovinu, že nejsem kytkař a že microsoriím se u mně vždy dařilo... a snad i bude do budoucna, ale vím, že jsou lidé, kteří s nimi mají problém. Minule jsi psal něco o krmení tetraminem, než ti do toho Sid skočil, ale nepochopil jsem souvislosti a Sid se s vysvětlováním ani tentokrát moc nenamáhal. Mohl bys nám tady teď to kouzlo s nedostatkem fosforu a krmením tetraminem objasnit? Třeba by to pomohlo spoustě lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 08:31 Muž dravec [72] - RostlinyRe: bali
Mozny si prave zohnal emerznu Hn., ona sa prisposobi a bude to OK. Aj u mna to malo rovnaky priebeh a coskoro sa mi zavdacila a pekne rozrastla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:13 R Muž romant [27982] Re: bali
Mě se obdobně zachovala když jsem vylepšoval osvětlení. Schodila všechny listy a nový už narostly normálně adaptovaný na nový podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:06 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
s nicim jsem nehybal. a asi vsechny bez rozdilu. ale jak jsem psal, je to postupny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:23 R Muž romant [27982] Re: bali
Hnědnou takhle všechny i mladý listy, nedělal jsi nějakou změnu stanoviště v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:16 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – odchazi - hnednou listy
hnedovky vyzadujou neco specialniho? jak windelow tak narrow mi postupne odchazi, list po listu, zacina to hnedyma skvrnama az je cely list uplne hnedy. ostatni kytky jsou vice mene bez problemu. (btw micham si pmdd ale kno3 samostatne)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 18:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Já měl ve hnědovce také nějaký sajrajt, vypadalo to jak vata, rostlina ale prosperovala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:30 Žena petulinakk [2016]
Po upozornění jednoho zdejšího uživatele jsem našla toto

rybicky.net/forum/3020…

"rakovina"?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Tak to bych asi zkusil strčit do nějaké desinsekce jako je rozředěné savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 17:22 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Vytáhla jsem celý trs, a zjistila jsem že jsou "napadené" už skoro všechny listy. Dělá se to i na řapících, i na hodně mladých listech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Něco se jí u vás nelíbí ač je to docela hodně odolná rostlina. Já bych ten proud z filtru nasměroval asi jinam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:41 Žena petulinakk [2016] Re: usine
usine napsal: Cituji :
Jediné co při pěstování musíme dodržet je nesázet jí do substrátu, ale pouze na dekoraci a je vhodné, aby voda v nádrži cirkulovala a nebyla stará, jinak se mohou na listech objevovat černé fleky. Na starých listech, obzvláště emersních rostlin, které jsme přesunuli do akvária, se také velmi často černé fleky objevují.


V substrátu není, voda cirkuluje, dokonce je ten trs na místě kde je docela proud z filtru, stará voda není, měním pravidelně co týden třetinu. Tvoří se to i na nových mladých listech. Přiznávám že nepoznám, zda rostlina byla emerzní nebo submerzní když jsem jí koupila, ale kdyby byla emerzní, po téměř 4 měsících by její přeměna ještě nebyla ukončená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Cituji :
Jediné co při pěstování musíme dodržet je nesázet jí do substrátu, ale pouze na dekoraci a je vhodné, aby voda v nádrži cirkulovala a nebyla stará, jinak se mohou na listech objevovat černé fleky. Na starých listech, obzvláště emersních rostlin, které jsme přesunuli do akvária, se také velmi často černé fleky objevují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:28 Žena petulinakk [2016] Re: usine
Tento odkaz jsem, spolu s tímhle vláknem, projela jako první když jsem hledala kde je chyba.
Pokud máte na mysli ten obrázek, kde je květ, tak myslím že to není to samé, co mám na listech, a i kdyby ano tak se mi nezdá že by list po květu postupně odumřel. Ani dceřinné rostlinky to nejsou, nic z toho nevyroste a list celý zčerná a odejde. Celá rostlina se takto postupně zmenšuje.
Navíc se to tvoří na spodní i vrchní straně listů, kdežto dceřinné rostlinky pokud vím jen na spodní.
Nebo jste myslel něco jiného v tom odkazu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 16:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.08.2012 14:30 Žena lucie.aqua [511] Re: petulinakk
Jsem velice zvědavá na další názory, protože se mi na listech hnědovky dělá úplně to samé. Souhlasím, že řasa to není. Když se mi na hnědovce dělaly dceřinné rostlinky, vypadalo to jinak, objevil se kořínek, a pak rostlinka. A jen na okrajích, tohle je po celé ploše listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:29 Žena petulinakk [2016] Re: hr
Fotka k příspěvku Opravdu to není štětka, já jí v akvárku měla tak vím o co jde. Tohle jsou tuhé, tvrdé hrbolky. Tvoří se mi to na rostlině už kolik týdnů.
Zapomněla jsem dodat že v počátcích je to zelené, viz foto, to "zelené" období ale trvá jen krátce.
Řasa to opravdu není.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:21 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Vypadá to že dokážu zničit i nezničitelnou rostlinku stydim
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:18 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Za kvalitu fotek se omlouvám, můj foťák detaily neumí :-( Jeden list jsem vyškubla a zkusila to znova, ale asi to o moc lepší není

Ruducha ani jiná řasa to není, jsou to opravdu tvrdé hrbolky, vypadá to skoro jako klíště :-)

Prstem jdou odloupnout, v místě kde byly přichycené zůstává díra. Listy postupně odejdou úplně.
Mám ještě menší variantu hnědovky v jiném akvárku, na té se mi to nedělá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:08 R Muž Mrakoplash [1776] Re: petulinakk
Já to teda moc nevidím z těch fotek, ale není to štětičková řasa ? v (štětka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 13:26 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 13:25 Žena petulinakk [2016]
Fotka k příspěvku Mám problém se svou hnědovkou - této nenáročné rostlince se u mě nedaří :-(
Na listech se objevují tmavé, hodně vystouplné tečky - výrůstky, a listy postupně hnědnou až odumřou.

V akvariu je už čtvrtý měsíc tak předpokládám že přechodem na submerz to nebude. Při pátrání jsem se zatím dočetla, že to hnědovka dělá ve staré vodě, já ale poctivě měním každý týden. Stářím listů to také nebude, chytají to i mladé listy, a jsou doslova obsypané shora i sesdola. Za tu dobu co jí mám je už tak poloviční než při koupi :-(

Je přichycená ke kořenu, vodu mám měkkou, pH kolísá cca 6.8-7.4.
Ještě mne napadá jestli to nemůže být tím, že je umístěná na kořeni zhruba v půlce výšky akvárka, takže světlo je cca 20cm nad ní?
Jinak mne nenapadá nic. Je možné že jí chybí nějaký prvek ve vodě, ale jaký? Jiným rostlinám se daří (až na aponogeton, ten taky hnědne a pak se rozpadá).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 16:09 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ňamňan
Já to zavázal černou nití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 12:23 ňamňan Re: romant
asi to jen zatížím.. :-) díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2012 11:49 R Muž romant [27982] Re: ňamňan
Navázat vlascem, nebo třeba nějakou gumičkou, ke kořenu možno připíchnout špendlíkem, zatížení kamenem, taktéž možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 11:45 ňamňan – hnědovka křídlatá
zdravím, chtěla jsem se zeptat.. koupila jsem si hnědovku křídlatou, a prodavač mi řekl, že kořínky rostlinky se pouze navážou na nějakou dekoraci, větší kámen.. čím a jak mám ty kořínky navázat? nebo nestačí jen na ty kořínky mrsknout větší kámen? zakládám nové akvo, dekorace ještě nemám pošéfovaný, tak bych to navázala, popřípadě zatížila tím větším kamenem.. co bude teda lepší? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 22:45 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
tak tak, nedavno sem tahal koren anubiasu ze substratu, 40cm dlouhej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2012 22:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: dravec
Oba druhy se dají úspěšně pěstovat s kořeny v substrátu. Nejlépe, když kořeny položíte na substrát a zatížíte je kamenem nebo kořenem - ony už si dál poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 22:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dravec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 22:08 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Nie, radšej nie do substrátu, to nemá význam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 22:04 Muž dravec [72] - Rostliny
Chcem sa pre istotu este opytat, musi byt Microsorium a Anubias nevyhnutne priviazane o kamen, koren? Neda sa uspesne pestovat aj v substrate?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:43 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: deCORF.OBRAEN
To co překáží ostříhám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:18 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romant
o tom nepochybujem..ale zas nemožem dovolit aby korene mali cca 20 cm..tak do 10 cm sa to dá v pohode udržať a malo by to aj rastline stačiť.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:15 R Muž romant [27982] Re: deCORF.OBRAEN
Já to beru tak, že i ty kořeny rostlin mají v akváriu smysl a plní svůj účel a když se rostlině daří a má řádnej kořenovej systém, tak to potěší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:02 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romant
momentálne mi tie korene extrémne nevadia..ale časom budu tak dlhé a sa začnú zamotávať do iných rastlín..inak korene vyzerajú pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:56 R Muž romant [27982] Re: deCORF.OBRAEN
Klidně můžeš, ale čemu ty dlouhý kořeny vadí, mě třeba se právě ty kořeny líbí, ale to je subjektivní záležitost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:52 Muž deCORF.OBRAEN [220]
mám rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus_cv_windel a tiež som premyšlal zastrihnúť korene na polovicu keďže už sú dosť dlhé..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 18:31 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Creasyczek
V pohodě, taky je zastřihuju, pořídil jsem si totiž dost malé rostliny, které měli strašně dlouhé kořeny víc než 10 cm a zkrátil jsem je na 5 cm a míň.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 11864x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9992?od=351