Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Microsorum - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Microsorum - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 20:33 Muž MartyK [31] Re: romant
Zatím ji mám lehce v písku (kořeny), aby neplavala, ale brzo půjde na jeden z dračích kamenů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 20:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MartyK
MartyK napsal: Díky za radu (i Tudymu). Radši se zeptám, abych pak nezničil celou rostlinku ;-)
Správný přístup. potlesk Tady se totiž občas vyskytnou "odborníci", kteří nejdřív vykonají akci a pak se ptají, proč jim to chcíplo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 20:09 Muž MartyK [31] Re: Pepan
Díky za radu (i Tudymu). Radši se zeptám, abych pak nezničil celou rostlinku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 19:50 R Muž romant [27982] Re: Tudy
Hnědovka fixovaná k podkladu(kořen, kámen) správně "zasazená" rostlina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 19:32 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyK
Ještě počkej, až uhnije mateřský list, co tu drobotinu vyživuje.
Btw: svou hnědovku jsem nakonec přivázal na kámen a musím říct, že to vypadá o mnoho lépe a lépe i roste ;-)
Edit: poomaalýý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2017 19:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MartyK
Počkat. Dokud je mladá rostlinka na listu, vyživuje ji matečná kytka a mladá roste rychleji. Počkal bych až začne list hnědnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 19:27 Muž MartyK [31] – Množení
Fotka k příspěvku Rád bych se zeptal na váš názor ohledně množení hnědovky. Na listech se tvoří poměrně velké množství dceřiných rostlinek a nevím, jestli už mám zasáhnout nebo ještě počkat? hmm Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 07:33 Angus68 Re: Tudy
bacha na ní, je to mrcha ;-) Taky mi roste v substrátu. Neměj jí tam moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 07:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: LeRi, vaaclav
Provedeno, děkuji za rady, vypadá teď o mnoho lépe. Jinak jí mám normálně položenou na substrát ( není zasazená ) a roste i tak, bez upevnění k dekoraci. Jen se nesmí zcela zahrabávat kořeny. Stejně ale uvažuji o kořenu, oživí to myslím celé akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2017 19:05 Muž LeRi [315] Re: Tudy
Jj snese,střih listů prováděj co nejblíže u oddenku a při dělení oddenku by jsi na něm měl zachovat min 3 listy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2017 19:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tudy
Staré listy ostříhej a dělit můžeš jak chceš pokud bude aspoň pár listů na oddenku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:56 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zřejmě mám také Windelow, koupil jsem jí už víc jak před 2 lety a ztratil štítek, ale vypadá tak. Sice se za tu dobu pěkně rozrostla, jenže je na ní také dost Ruduchy. Snese tato rostlina ostříhání a dělení trsu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 16:52 Žena petulinakk [2016] Re: romant
Už jsem touhu po windelow zaměnila za touhu po trident, ale to asi nic neřeší :-D blbé je, že jsou to už celkem dražší kytky na pokusy, i když jinak pokustonuju ráda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2017 16:42 R Muž romant [27982] Re: petulinakk
Spíš než windelow bych volil nějakou klasičtější formu. Chce to zvykat postupně, prostě jim tu vlhkost snižovat, ale ne skokově. Jak říká paní Hořánková "přistrkávat je víc do průvanu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 16:36 Žena petulinakk [2016] Re: ludvik
Ajaj :-( díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 16:21 Muž ludvik [1082] Re: petulinakk
Já mám Microsorium pteropus Trident v otevřeném mini. Listy co vylezou ven dlouho nevydrží, zčernají (někdy si říkám, jestli není spíš pteropus Vampyre). Vlhkost se mi drží okolo 55 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 15:38 Žena petulinakk [2016]
Nezkoušel jste někdo pěstovat microsorko windelow emerzně, v nezakrytém akvárku, tzn. při běžné "bytové" vlhkosti?

Bádám co dát do nezakrytého paludárka na kořen nad hladinu stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 13:41 Muž kofejn [963] Re: DavFM
Nevypadá to nějak takhle? rybicky.net/fotogalerie.php… odklikej až do 1.5.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 10:02 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Ó, chlupaté je to velice :-) Hodím to do některé rozplavky a budu čakať.
No ale zamrzí to, teď už tedy vím, co to je a nebudu to tak bezhlavě přehazovat mezi akvárkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DavFM
Pokud je to v pletivech, tak nemá cenu nostalgicky tu kytku držet. Když tak Ti Narrow donesu na burzu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:54 R Muž romant [27982] Re: DavFM
Jestli má chlupatý kořínky, tak bych jí dal šanci jinde, v nějaký ozdravovně, jinak kompost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:54 Maq Re: Pepan
A viděls někdy nějaké takové virózy u akvarijních rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:52 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Pepan
No tak nějak počítám s vyhozením. Ale má smysl tam dát jiné microsorium? Nenakazí se taky?
A nemůže časem obrazit ten původní kořen bez listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:49 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Všechny listy, postupně od jednoho konce trsu směrem k druhému konci. Nehýbe se s nima nikdy. Přirostlé k vrbové větvi, pouze oloupaná kůra a šup do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Pokud je to viróza, tak jediná léčba je likvidace rostliny. Nic jiného nepomůže, akorát časem se může rozšířit na zdravé rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:48 Maq Re: DavFM
Obecně se u rostlin takto mohou projevovat virózy. Léčit se to myslím obvykle nedá.
Virózy se šíří pletivy rostlin pomalu, takže "vzdálenější" kousky bys mohl zkusit oddělit a zachránit v jiném akvárku.
Ale je to zvláštní, podivná věc. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:46 R Muž romant [27982] Re: DavFM
Postihuje to všechny listy a nebo jenom starší? Mají stále stejné stanoviště? Nehejbe se s nima v akváriu? Jsou dokonale přirostlý k podkladu? Nejsou na kořenu vyvařeným v soli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Jo. Dal jsem do akvarka zde v prezentaci jako Abacaxis(fotka neaktuální, ty microsorka tam byly už tak 3x větší), 2 rostlinky, kde jsem toto pozoroval. Postupně od okrajů trsu začaly listy takto odumírat.

Zvláštní je, že 1, možná 2 rostlinky tomu odolávají a 1, asi trochu jiný kultivar, tak nějak mizerně přežívá a choroba nepostupuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:14 Maq Re: DavFM
To chceš jako říct, že se to chová jako nakažlivá choroba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:01 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – Problém-hnědnutí, rezavění až totaální rozpad
Pozoruji na mých hnědovkách problém, řekl bych nějakou chorobu.
Nejprve zreziví, zhnědne a následně úplně uhnije původně absolutně zdravý list. Řekl bych, že to není vodou, respektive živinama. Už dříve jsem totiž toto pozoroval na některých rostlinách a nenapadlo mě nic lepšího, než že jsem postižené rostlinky dal do akvária, kde se hnědovkám náramně dařilo. Jenže ty napadené rostlinky se nevzamatovaly a naopak ty krásné zdravé rostiny toto postihlo taky a prakticky už tam téměř nejsou.
Nesetkal se s tím někdo? Nevíte, co to je a hlavně jak to vyřešit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 20:17 R Muž romant [27982] Re: Pepan
Však jistě, pevná fixace s podkladem, tedy ke kořenu se to lépe přirůstá. ;-)
Edit: Sliby se mají plnit, nejen o vánocích a prosím někoho aby to srovnal.
Edit2: Díky Horáci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 19:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Uvázat silonem na nějaký kořínek. Mám zkušenost že Anubiasy a kapradinky rostou na kořenech o poznání lépe než na kameni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 19:16 Žena Morticia [118] Re: romant
Ach tak, díky za osvětu. :-) A jak na ty malé rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 18:57 R Muž romant [27982] Re: Morticia
Zežloutne, posléze zhnědne až se úplně začne rozpadat, tedy ten vyživující list. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 18:56 R Muž romant [27982] Re: Pepan
Tak, tak, jak začne hnědovka tvořit nový rostlinky na koncích listů, jsou tyto předurčeny k odumření a jejich úloha vyživit svoje "děti" je prvotní. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 18:54 Žena Morticia [118] Re: Pepan a romant
Uhnije? Doufám,že neuhnije celá rostlina! Klidně je tam nechám - jak velké mohou ještě držet na matečné rostlině? A jak potom zasadit nebo na co připevnit? Tu matečnou mám přivázanou vlascem ke křemenu, ale u těch mikrošů si to nedokážu představit,jak bych to dělala. Kořínky už mají,i když malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2017 18:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Počkal bych až matečný list uhnije. Dokud je rostlinka vyživována mateřskou rostlinou, roste lépe. Sice to nevypadá tak esteticky, ale když se mladá rostlinka oddělí předčasně, může zastavit růst a v horším případě i uhynout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 18:36 R Muž romant [27982] Re: Morticia
Nechat povyrůst a jakmile začnou mít svoje několikacentimetrový kořínky, prostě charakter malých rostlin, možno oddělit a již pěstovat samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 18:20 Žena Morticia [118]
Microsorum pteropus 'Windelov' (hnědovka) - všimla jsem si, že na okrajích lístečků dělá malé rostlinky. Jak je nejlépe pěstovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 11:29 R Muž romant [27982] Re: Lump
Nevím jak jinak to živíš, ale podle toho co píšeš asi nebude od věci, když budeš přihnojovat i do vodního sloupce, tedy aby byl příjem a následná spotřeba v nějaké rovnováze, samozřejmě v kombinaci se světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 11:16 Muž Lump [2]
dysi když jsem nejel s co2 tak to na žadny rostlině nebylo ale tedka je to mazec...černají listy ..ale je pravd že černaji jen ty starší ale nemyslim si že by ty listy byly až tak stary aby zčernaly a odpadly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 10:31 R Muž romant [27982] Re: Lump
Průhledné špičky jsou u nových listů a tím jak list stárne ona průhlednost postupně mizí. Černý tečky a postupně fleky jsou znakem listů starých, tyto listy postupně odcházejí, v místech černání je možné pozorovat nový rostlinky, neplatí vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 10:26 Muž Lump [2]
zdravim. Mám problém,listy u hnědovek mi černají,u některych listu mám zas pruhledný špičky .... mám to i u Staurogyne repens. už nevim co s tim...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 09:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Aforte
Získal jsem letos v létě oba druhy jako malé rostliny. Mám to v akvárku kde trochu cirkuluje voda. Zatím drží, nepozoruji žádné odumírání. Pěstování bude asi dost podobné jako u Bolbitis. Nesnažil bych se tam cpát moc hnojiva. Spíše měkčí voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 09:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Pepan
Velikosti jsem si všiml. Mně šlo spíše o náročnosti na pěstování apod. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 08:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Aforte
Je třeba se podívat na internet a porovnat. Tady je fotka toho prvního
www.google.cz/…

a tady fotka toho druhého
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 00:34 Muž Aforte [533] - Rostliny
Nevím, kam lépe bych zde mohl mojí otázku zařadit, proto to píšu sem. Dokázal by mi někdo říct rozdíl mezi rostlinami asplenium cf. normale a crepidomanes malabaricum? Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 16:48 R Muž romant [27982] Re: vaaclav
Tak s tím samozřejmě souhlas, s těma podmínkama, ono je zapotřebí si časově vyjádřit za jakou dobu k té výměně dojde a obecně platí, že rostliny přelistovávají vcelku rychle, kdežto hnědovky jsou z druhýho konce a trvá jim to oproti třeba stonkovkám velmi pomalu, možná v tom je zakopanej pes mojí odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 16:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Nejsem tak docela přesvědčený o té tvé teorii výměny listů u hnědovek, mě se to nikdy nestalo. Je to zřejmě o podmínkách v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 10:41 R Muž romant [27982] Re: Robo
Podle mě jí tzv. ty listy dozrávají, protože ty špičky jsou nejdříve jakoby průhledný a jak list stárne dobarvují se do té tmavší barvy, ale obvykle hnědovka po instalaci do akvária časem stejně všechny původní listy schodí a narostou jí nový.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 11864x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9992?od=101