Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec - nemoc

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krunýřovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 22:42 Žena @ HaRy [0] Re: Tudy
Díky. Poslala jsem ho na druhý břeh.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 17:47 Muž @ Tudy [254] - ryby AmazonieRe: romant
OK, může jít i o vnitřní parazity, v každém případě konečná, netrápit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 17:39 R Muž @ romant [25288] Re: Tudy
Byl bych velmi opatrný v rychlých soudech u "typických" příznaků, těch možností je zde povícero. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 17:08 Muž @ Tudy [254] - ryby AmazonieRe: HaRy
Souhlas, typické příznaky infekční vodnatelnosti, utratit. I kdyby se nejednalo o vodnatelnost, takhle nafouklá ryba už půjde vyléčit velmi těžko. Navíc může nakazit další ryby, zejména pokud chcípne a ostatní si na něm začnou pochutnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 14:09 R Muž @ romant [25288] Re: HaRy
Já bych 10 let starýho ancáka nešešil. Tady si přečti co by mohlo být možnou příčinou. www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 14:04 Žena @ HaRy [0] Re: romant
Myslíte, že nemá smysl se pokusit o léčbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2017 18:21 R Muž @ romant [25288] Re: HaRy
Ušetřit trápení a poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 18:19 Žena @ HaRy [0] – nafouklý krunýřovec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nafoukl se mi Ancistrus, tak potřebuji poradit, o co se může jednat. Infekční vodnatelnost? Je celý nafofuklý, má hodně vypouklé oči. Šupiny neodstávají. Jinak se mi chování zdá normální (přijímá potravu, pohybuje se jako obvykle). Trus se mi zatím zkontrolovat nepodařilo, ale nevšimla jsem si v akváriu ničeho neobvyklého. Je mu cca 10 let. Akvárium je zaběhnuté již dlouho, čistím vodu i filtr pravidelně jednou týdně, vzduchuji... Ostatní rybičky se zdají být v pořádku (až na pár Danií s křivou páteří). Přikládám fotky. Děkuji za rady a tipy.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 16:39 Muž @ luke1988 [4] Re: LeRi
Sitovanej je tam zatím přechodně, už se mu dělá větší nádrž. V současné době má 15cm, tak jaký je v tom problém? Zdá se ti tato nádrž malá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 12:08 Muž @ luke1988 [4] Re: jarda62
Kokos jsem nechal puknout v troubě, takže otvor je dost velký, ale nechám to teda být a snad se za pár dní uzdraví. Mě napadlo jestli se nejedná o derovou nemoc nebo něco podobného, ale to je asi blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 11:44 Muž @ LeRi [85] Re: luke1988
V první řadě nevím co v tvé nádrži dělá Pterygoplichthys gibbiceps a koukám že jim dáváš tablety tak jim nedávej jednu celou na jedno místo , buď jim dej každému jednu nebo lépe jim jednu rozděl do různých koutů akvária ,často se o ní dokážu pěkně poprat, ta zranění můžou být po rvačce ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 11:16 Muž @ jarda62 [112] Re: luke1988
Jak máš udělaný ten kokos, kdyby byl malý vstupní otvor, tak se i takhle odře. Moje vlastní zkušenost. Změna chování nejspíše kvůli regeneraci, kdyby ses vysekal na motorce a takhle se zedřel, taky nebudeš poskakovat radostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 10:38 Muž @ luke1988 [4] Re: Amatértom
Je to možné, ale proč taková zásadní změna chování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 10:34 Muž @ Amatértom [79] - JARe: luke1988
Vypadá to odřeně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 09:45 Muž @ luke1988 [4] – Krunýřovec sp gold
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám problém s krunýřovcem..již 2 dny se nehne z jednoho místa na předním skle (což je divné, protože vždy byl na svém kořenu) a všiml jsem si, že má hřbetní ploutev a prsní zarudlé a poškozené. Nějaký nápad co by to mohlo být? děkuji za případnou pomoc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2017 18:01 Muž @ LeRi [85] Re: Zdeňka
Podle místa kde Ancistrus naposledy vydechl odhaduji že nádrž nebude v moc dobrém stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2017 17:34 Muž @ Magic [214] Re: Zdeňka
Dr. Brennan tady skutečně nepřispívá, to bude chtít víc info, ideálně prezentaci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 17:22 Zdeňka – Ancistrus multispinis gold
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dneska jsem zjistila, že můj skoro roční krunýřovec uhynul. Přikládám fotky. Jen by mě zajímalo, jaká byla příčina smrti. Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 09:46 kleema – velký vřed nebo nádor
Zdravím,
můj krunýřovec má zvrchu na tlamce hodně velký nádor-vřed-bouli, má to půlkulový tvar o průměru 1cm (nebo i trochu přes 1cm), vysoké přes půl cm, uprostřed to je otevřené, vrchní polovinu tvoří červená tkáň.
Zatím se mi to nepodařilo vyfotit (mám hodně kamenů, hodně se schovává (není mi úplně jasné, jak děláte tak hezké foto)), ale chci se zeptat, jestli jste se někdo s tak velkým "vředem" setkal nebo jestli se dá odhadnout, co by to mohlo být, nebo jestli se s tím dá něco dělat.
Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 11:59 Thomassmk1 Re: JoKa
Jinak já plně souhlasim! L023 jak vyšitý! pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 09:47 Thomassmk1 Re: JoKa
Doma mám 350L nádrž, už jen stolek a může se napouštět takže u mě zůstane tone ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 06:40 JoKa Re: Thomassmk1
Hádal bych to na obligátního P. Pardalis albín. Nemá u tebe co dělat, jeho nádrže startují na 300l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 23:09 Thomassmk1 – Prosím o pomoc! Poraněná ploutev
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den všem!!
Prosím o pomoc nebo radu, snad se najde někdo kdo už to viděl.
Můj oblíbený krunýřovec má poraněnou ploutev. V kloubu to má zarudlé ( asi krev / sraženina) a je to rozlité do celé ploutve (viz.foto)
Nevíte jak k tomu přišel? Čím to je? A jak s tím naložit?
Nezdá se že by byl nějaký divný. Chování je normální, jede si to svoje, není plachý, je klidný, potravu přijímá normálně.. Sumcu mám víc (4druhy) a všichni jsou bezproblémový. Akvarko mám zajete skoro tři roky, 1x za 10dni menim 1/3 vody a 1x za měsíc a pul cistim filtr. Akvarko 150L mám čisté, skoro bez řas, krásně Porostlé, bez problémů a bez úhynu ryb! Chemii se vyhybam, raději pouziji něco přírodního (pokud je potreba) pouze při čištění filtru používám bakterie. Takhle mi to frčí už dva a půl roku. Tohoto sumce mám pul roku, odhadem mu bude něco kolem roku. Tuším že je to samice (nemá fousy) ale na obyč. ancíka mi přijde jiný. Jiná tlama (viz.foto) a je větší (cca 15cm)
Dokázali by jste určit druh?
Předem děkuji za rady, info a snad se dá můj miláček nějak do kupy. ;-) hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2017 17:19 Muž @ lacewings [2793] - Živorodky-přírodní formyRe: Jespe
-až ho odchytíš ,tak se na to podívej pod lupou,
- důležité je zda uvidíš takovou nitkovitou tkán, nebo vodnatě bílé, hlenovité ložisko .
-fota mi pošli přes SZ, ale dej je i sem, dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 16:59 Muž @ Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: lacewings
Jsou asymetrické a vypadají spíš jako nějaké bělavé ranky. Nejsou moc veliké. Obě dvě se tvoří v místě, kde roste břišní ploutev. Zkusím třeba ještě nafotit, ale bez odchytu to půjde těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 16:35 Muž @ lacewings [2793] - Živorodky-přírodní formyRe: Jespe
Jespe napsal.... objevily se u něj malé fleky po obou bocích,

-více mi to popiš
-je tam symetrie těch fleků,
-nejde o symetrické objemové "jako-by" plošné vyboulení s změnou barvy v důsledku pnutí,
;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 14:54 Muž @ Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Propadlé břicho a bílé fleky
Fotka k příspěvku Ahojte, potřeboval bych poradit od zkušenějších.

Krunýřovec pardálí L021 evidentně ztrácí na objemu,má propadlé břicho, nevšiml jsem si ani vylučování a objevily se u něj malé fleky po obou bocích, které se mi teď nepodařilo vyfotit, ale pro představu: červené šipky směřují na místo, kde se nachází.

Má 35 cm, chovám ho s tanganickýma rybama v 900l nádrži. Rybu vlastním cca rok (pánovi se už nevešla do akvária) a začátky byly v pohodě. Ostatním rybám se daří (i se mi rozmnožují), dokonce i druhému krunýřovci, které ho tam mám.

Poradíte mi, jak mám postupovat?

Žádnou karanténní nádrž pro 35cm rybu nemám... :-(

Mám zkusit nějakého veterináře?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 17:44 Muž @ fkradek [0] – Ancik
Fotka k příspěvku Nevím co to je ten vycnelek

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 15:42 R Muž @ romant [25288] Re: Fridunak
Jak jsem ti psal, je to o kvalitě prostředí a podle toho co píšeš bych z něj předskokana v tom novým nedělal, tam bude úplně stačit to rozmetadlo hnoje s ulitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 14:34 Fridunak Re: romant
Já vím mám teď nejak přerybníno bál jsem se jestli to není nějaká plíseň.Zabíhám novou stovku.Tak bude první obyvatel kromě ampularek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 13:16 R Muž @ romant [25288] Re: Fridunak
Je odřenej, kvalita prostředí především(ty dva kousky v 54 litrech je, bude moc), možno lehce zasolit(pol. lžícy na 50 litrů).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 12:30 Fridunak – Co je to za nemoc
Fotka k příspěvku Zdar nevíte někdo co je to za flek u ocasu? Má ho jen z jedné strany.Mám dva v zaběhlém akvárku 54l,druhý je v poho.PH 7,Celková tvrdost vysoká studniční voda, Filtr klasický bublák.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 07:57 Muž @ Angus68 [55] Re: Shimamoto
To je jen zvířenej písek.Zaplave a spadne to.Ten když mávne ploutvema,tak lítá všechno :)
S krupičkou problémy nemáme.Kdysi jo,aale to sem měl čichavce.To už je dávné a v jiným AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2016 18:53 Muž @ Shimamoto [452] Re: Angus68
Nevím, jestli mě oči neklamou, ale co ty bílé tečky na ploutvích? Jasně, může to být i bílý píseček, ale jestli to Ferda neoklepal a má to tam pořád, tak by to mohla být klidně krupička. A to je VELMI dobrý důvod pro stresové vybarvení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 12:24 Muž @ Angus68 [55] Re: afc1886
No to asi jo.Já jí mám už doma,ale vázne to.Potřebuju udělat pár věcí od profíka,ale toho sehnat v sezoně je pro mě problém.Bydlím v Teplicích krátkou dobu a zatím neznám lidi.A sám to nesvedu.Budu se snažit to nějak popohnat.Díky všem.Petr
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 12:19 R Muž @ afc1886 [1925] Re: Angus68
Opravdu to chce co nejdříve tu větší nádrž,vždyť teď se tam musí cítit jak sardinky v konzervě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 11:50 xx Re: Angus68
V prezentaci ryba vypadá zdravě, ale má na sobě stresové zabarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 10:21 Muž @ Angus68 [55] Re: xx
No,zkus se podívat na fotky v prezentaci,je to tam taky vidět(ty fleky myslím)Ten bílej písek už tam dávno není.Ted je říční,pranej a vypadá to líp.Skočím do krámu,musím koupit okurec.Tak zatím,a díky za vaše postřehy klucí.Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 10:09 xx Re: Angus68
Pokud ty skvrny mizí a znovu se objevují, je to jen stresové zbarvení.

Problém je, když nemiznou a jsou trvalé, případně se zvětšují:
www.catfish.cz/…
bakteriální infekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 10:00 Muž @ Angus68 [55] Re: NHKG
Ahojte,momentálně ho neprohlídnu,je schovanej.Příčina stresu?Možná,ještě nemám hotovou tu 600ti stovku.Takže je v menším,ale chut k jídlu má pořád.Dobře plave,je rychlej jak blesk.Ted sem měřil vodu jen s tím co mám k dispozici.NO2-0,NO3-25mg/l,GH-8,KH-6,PH-6.7,CL-O,testy eSHa.Ostatní rybky jsou v poho,8červenohlavejch,6 razborek,5 teter(klínoskvrnejch),nějaký gupky.Ale ty Ferdovo fleky-vypadá to jako destičky slídy.Jo,pořád sem to nemohl k něčemu přirovnat.Nelíbí se mi to hlavně u kořene ocasu.Ale je mi divný,že to někdy není vůbec vidět.Dneska ještě vyměním vodu stáhnu kal.Zatím mě nic jinýho nenapadá.Děkuju za názor tobě i xxovi.Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 09:16 Muž @ NHKG [2348] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: xx
Souhlas. Taky mi to nepřijde jako nějaká nemoc. Ale chtělo by to přijít na příčinu toho stresu.

Taky si rybu pořádně prohlídni. Pokud uvidíš mezi šupinkami něco čistě bílého, bude to plíseň a ta se dá většinou snadno léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 09:08 xx - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Angus68
Můj názor jen podle těch tří fotek - vystresovaná ryba. Co šneci, krevetky, citlivé ryby? Žádná změna chování? Nejsou u hladiny, rychlé dýchání apod.?

Jinak hlídat, aby se z toho nestala podobná bakteriální infekce:
i.imgur.com/…

nebo plíseň. Otestovat vodu na dusíkaté latky, přidat Torben nebo jiný rašelinový výluh a sledovat rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 08:51 Muž @ Angus68 [55] Re: xx
Právě že né.A proto je to divný.Už jako malej(asi tak8cm)měl občas někde po tělě světlejší barvu,ale to jsem přikládal významu maskování.Většinou je stale stejně vybarvenej,proto bych rád věděl,co to vlastně je.Ale včera se mi to fakt nelíbilo.Jinak pravidelně odkaluju(musím)a zároven výměna 1/3 vody.Týdně.Žádný brutální zásahy nedělám.Nepoužívám žádnou chemii.Jako kdyby měl nějakýho podkožního parazita.Jenže bez správné diagnózy nemůže být správná léčba.Proto bych chtěl poradit.Vážně by ho byla škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 07:49 xx Re: Angus68
V tom akváriu se nedávno dělaly nějaké zásahy nebo změny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 23:09 Muž @ Angus68 [55] – co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte rybičkáři,potřebuju poradit ohledně nemoci krunýřovce.Jestli někdo víte co to je a poradíte s léčbou,budu vám vděčnej.Má na sobě takový světlý mapy,zdá se jako by byly bez šupin.Je to jako by to bylo průhledný.Přidám pár fotek,aby to bylo líp vidět pro případnou diagnozu.Předem děkuju .Máme ho od malinka a ted má už 30cm.Pravidelná výměna vody atd je samozřejmostí.Hlavně o něj nechceme přijít.Díky všem Petr

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:10 R Muž @ afc1886 [1925] Re: Simona
Třeba si vytváří úkryt,nebo jenom dospěl a chtělo by to samičku.Ale nevím,v jak velkém akváriu si žije a jaké má podmínky.Prezentace by pověděla více.
Edit- rybicky.net/forum/1479… dotaz z 03.04.2016 17:49 od Truly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:03 Simona – Neklidný krunýřovec
Ahoj všichni, mám problém s krunýřovcem. Mám jej už cca 3 roky a vždycky byl plachý, ale zároveň klidný - šmejdil normálně po akvárku, občas zavrtal v kamenech, ale jinak v pohodě. Poslední cca měsíc je ale strašně neklidný, pořád hrabe v kamenech a pod kořenem v akváriu a vytváří v původně zarovnaném dně velké duny. Vzhledově vypadá pořád stejně, ploutve, výkaly, žábry, šupiny - to vše je v pořádku a beze změn; žádné změny neproběhly ani v běžné údržbě akvária či ve stravě ryb. Dříve toto ale vážně nedělal, tak přemýšlím, jestli s ním není něco v nepořádku. Jinak mám v akvárku dalších 7 teter (3 krvavé, 3 královské a 1 císařská) a 2 platičky a ty jsou všechny v pohodě. Setkali jste se s tím někdo? Pomůžete, poradíte? Budu vděčná za jakýkoli tip - třeba to nic není, ale lépe se zeptat, než pak litovat :)
Mnohokrát děkuji :) :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 20:27 Muž @ majkoparajko [0] - Amerika – ancistrus sp. gold
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nanestastie prisavnik skonal tu je foto ak by sa dalo urcit co to sposobilo aby sa aj ine ryby nenakazily
:-(

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2016 17:24 R Muž @ romant [25288] Re: majkoparajko
S tím co kolega napsal se dá souhlasit. Rozhodně jenom nepřidávat, ale i čatěji měnit vodu, ty listy si můžeš dovolit 3 velký. Jinak bych se zaměřil na filtraci, tedy na použitá média a jestli je ten filt osazen origo materiálem, tak bych vyměnil to aktivní uhlí a molitany za kvalitní keramiku, typu Substrat pro, Siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 16:55 Muž @ NHKG [2348] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: majkoparajko
Vypadá to jako plíseň. Přidej listí mandlovníku, rašelinový výluh nebo něco podobného. Pokud nezabere do pár dní, tak léčit Esha 2000 (pokud ostatní potvrdí moji "diagnózu").
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 7234x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9480-krunyrovec-nemoc