Ancistrus - chov
Unesenej do nich zrovna dvakrat nejsem,mam je tam jen z duvodu cisteni od ras atd..takze lepe bez nich?uz jsem 4 ks odlovil.Mam tam ted dva mensi zlaty zavojaky a jednoho tmaveho tak uvidim co budou dale delat.ten druh jak pises je stejnej jako ancik jo?
Ba naopak, pokud z krunýřovců nejsi unešenej, tak jako já, tak snad lepší bez nich. Jsou lepší "čističi" (od řas) jako krevety, parmičky siamské, živorodky (obecně) a tak dále. Pokud bys chtěl přeci jen krunýřovce, tak kup partu 10-15 otíků (Otocinclus affinis). Rostlinám jsou kamarádi a řasy konzumujou líp, než ancistrusi
ahoj lidicky,je dulezite mit v akva ancistruse?mam 300 l akva,v tom 6 anciku,ted mi zacali ozirat echace,dostavaj lupinky s rasou ale furt zero rostliny...kdyz omezim pocet myslite ze se to zlepsi?co se rostlin tyce??
Starší reakce
Nazbierané v zime nebudú farbiť tak ako treba.V zime sa to vyluhuje samo napr.dažďom,snehom,ľadom.To potrebné sa v zime stráca.Treba na jar alebo v lete trafiť ten správny čas.Rovnako aj dlhodobo uskladňované už nie sú celkom ono.
Bez trochu obarvený vody to akvárko stejně nemá takovou atmosféru, takže jedině plus a už tuplem s ohledem na prospěšnost vůči rybám. Bez zabarvení je to jak voda z plaveckýho bazénu
Já dávám 5-6 kousků na 1,5 měsíce do 162litrů brutto a zbarvení vody od nich jsem nezpozoroval. Ale něco na to bude co píšeš
Minimálne ako minimálne.Záleží na tom v akom čase si ich nazbiera a koľko do akého akva dá.Šištice v dobrom stave teda farbia poriadne a stačí málo.
Jo taak... Jsem to už dlouho nečetl ten odkaz, tak jsem zapomněl
Z Dušanova odkazu...Také listům ořešáku královského jsou připisovány podobné účinky, nicméně v menším měřítku.
Jakej ořech? Cos tím myslel?
S ořechem bych byl velmi výrazně opatrný...měl jsem svého času problém s dusíky...A mnozí studnaři vám řeknou, že ořešák na pozemku blízko studny ničí kvalitu vody...tak nevím, zda to správně dávám do souvislostí, ale tomu se vyhýbám...
Jinak to co tu popisujete, mi ani nepřijde zrovna nějak divné chování. Sumci si často odhání konkurenty od krmení a vyjíždí po nich (bez následků). A to že si pochutná na mrtvolce neznamená, že jí sám zabil. Mrtvolky rád každý krunýřovec. Zkusil bych se kouknout i po dalších příčinách úmrtí, než je krunýřovec.
Obarvení vody je od šišek minimální přesně jak píše Hansel, téměř to nejde ani poznat. Navíc ty šišky vylučují látky, které prospívají rybám a mimo jiné je sklidňují. Ale když nechceš, tak pak zbývá jedině zkusit to krmení...
Přihnojovat se rozhodně nemusí a vodu to obarví jen zlehka. Já osobně bych zkusil zaexperimentoval s krmením, a to tak, jak zde už bylo psáno, ale i vyzkoušet krmit na více míst zároveň, ať se nemusí prát o jeden flek.
koukám že prý obarví vodu.. a to nechci...
Zkusil bych ho přikrmovat okurkou, kouskem filé, melounem... aby měl něco sám pro sebe a víc se nažral. Pak dá možná pokoj a sežeň si olšové šišky nebo rašelinový výluh.
děje se to hlavně při krmení jinak si leze po skle a ničeho si nevšímá
To že sežral mrtvé není nic neobvyklého. Útočí na ně pouze při krmení, nebo pernamentně? Pokud pernamentně, tak bych se ho zbavil buď zbavil, nebo přidal do vody rašelinový výluh, případně olšové šišky, mohlo by je to zklidnit. Já dávkuju podle tohoto:
Mrakoplash napsal: www.krevety.wz.cz/… tady o nich pise
Účinek olšových šišek
Snižují uhličitanovou tvrdost bez silného okyselování vody. Obsahují důležité složky, které zabraňují nežádoucímu růstu řas. Obsahují látky hubící choroboplodné zárodky. Přirozené steroidy zvyšují chuť k rozmnožování ryb a krevet.
6 olšových šišek nebo 4 - 5 listů na 150 l vody je dostačující na 1 - 2 měsíce. Také listům ořešáku královského jsou připisovány podobné účinky, nicméně v menším měřítku.
Kromě výše uvedeného jsou obecně doporučovány listy: javoru, jabloně, břízy, hrušně, buku, dubu, olše, jedlého kaštanu, habru, lískového ořechu, třešně, meruňky, habru, jilmu, vrby a švestky.
pokud to dělá jenom při krmení, tak bych to asi moc zásadně neřešil a dával mu jednou za čas okurku, salát, kousek filé... samostatně ho přikrmoval.
Starší reakce
Specialisté na krunýřovce umí pohlaví docela často i podle jeho tvaru...
aha, a co tam mam hledat za pohlavni dimorfismus? o brise jsem nikdy nic nenasla.
Nejlepší by teda bylo břicho..., obou...(teda ryb, ne vaše)
Né nadarmo se říká: "Nedělejme ukvapené závěry."
tak snad ta druha jeste nebude samecek
zkusim ji behem zitrka vyblejsknout jeste z boku, jupiii
tak to bude sameček
na tech prvnich fotkach to nebylo vidět.
Fousky má sice jen ve spodní řadě, ale stejně si myslím, že by se mohli klidně ještě vykulit i na "čumáku".
jeste jedna fotka te rocni vic z boku
Já bych tedy ještě počkal, nemyslím si, že by samička měla v 1 roce tolik fousků jako tady na fotce, ale odborník nejsem.
toho jsem se prave bala
ja chtela mit par a tesila se na male, no objedname chlapika
vypada to na 2 samičky. (Sameček má vousky na tlamce a na čele, silné a dlouhé; samička má vousky na tlamce, krátké a tenké, v jedné řadě)
Jinak jsou to krasavice.
a tenhle je cca rocni, je dvakrat mensi.
mam dva L213 a potrebovala bych od vas radu, jake je to pohlavi... mam totiz dojem, ze i kdyz jsem jednoho kupovala jako holku ma ve vysledku stejne vousu jako ten druhy. dekuji...
tenhle je 2,5 rocni.
Já ho ani nevyvařuju, ani nedrbu kartáčem. Pouze odstraním kokos zevnitř a pak ho jen propláchnu. Ty "chlupy" na kokosu ancíkům moc chutnají a za chvíli ho ožerou do hladka sami.
koupila jsem ancikum v marketu kokos - jako jeskyni, jak ho mam osetrit od pripadnych necistot. pesticidy se na nich predpokladam nevyskytuji? staci vyvarit ve vode?
Starší reakce
Malapa napsal: Akvárka mám na chov ryb, na kytky je květináč. Podle mě.
Existuje veľa spôsobov ako k akvaristike pristupovať. Rastlinné, a z nich menovite holandské, akváriá sú toho dôkazom.
Akvárka mám na chov ryb, na kytky je květináč. Podle mě.
Ancistrus je na kyslík choulostivější, ikdyž se umí chodit nadechovat na hladinu.
No já mám přírůstky kytek docela velké, ale nechá se to prodat nebo vyměnit a je to míň náročné než odchov ryb. Na CO2 si nemyslím, že zemřeli. To by přece vzalo i další ryby ne? Něco se tam muselo stát, co konkrétně jenom ancíci nevzali. Chvíli počkám a možná si je koupím někde znovu.
Tak mohlo se stát spousta věcí. Výpadek proudu na půl dne a následné ochlazení vody. Ale ancistrus vydrží opravdu hodně, to by musela být voda opravdu studená. Myslím, že 18C je dočasně bez problému. Dusičnany se bez krmení příliš nezvýšily, nebyl přísun živin. Týden bez krmení je pro zdravé ryby naopak přínosem, obvykle se například ancistrusi u mě vytírali, když nedostali pár dní krmení. Spíš se mohli udusit, já osobně nechápu to CO2, nejsem zastánce kytek.
Všechno si udělal správně- výměna vody před odjezdem, týden půstu by taky měli v pohodě zvládnout...
Filtr běží normálně ???
0 03.03.2013 14:00 MichoCZ [891] - Amerika Stala se mi taková věc, byl jsem týden mimo dozor nad akvárkem. Proto jsem usoudil, že nejlepší bude nechat akva samo sobě na pospas než někoho nechat to krmit a udělat tam ještě víc škody. Akva bylo zarostlé jak deštné pralesy, i řasy bylo dost pro krmení jak pavích ok tak i ancíků. Pancíci nevím jak moc jim šmakují řasy, ale přežili všichni. Bohužel ancíci to zabalili asi všichni - dva jsem našel a uklidil, jednoho jsem zatím nenašel, ale nevěřím, že to přežil. Vody byla asi tři dny po výměně 30% v 90l akva. Doma bylo asi 10°C, ale 100W topení bylo nastavené na 24°C. Nevím kolik udělalo, ale snad těch 20°C tam bylo. Po týdnu byli ancíci už v docela slušné fázi rozkladu. Ploutvičky nic a moc nechybělo abych viděl i do nich - nic moc pohled. Jediné co mě napadá, je že je zabily dusičnany. Teplota ani nekrmení by vadit nemělo. Ještě doplňuji, že hned po návratu z dovolené jsem provedl údržbu. Ještě chvíli před půlnocí jsem měnil radši vodu, aby nedošlo k dalším problémům. Přidávám CO2, ale tam problém taky asi nebyl. Na ventilech bylo nastaveny tak jedna bublinka co deset vteřin. Difůzor nano od Dennerle.
vyměň hned 1/3 až 1/2 vody. Napusť vodu přes sprchu ať rychleji vyprcha chlor.
Jo a pak už jako by lapal po dechu a "kuckal".
Tak už mu nepomůžu...
Nezdá se mi nic moc divnýho, ale jakoby celej připláclej, a zdá se mi jakoby za hlavou milanká propadlina...jinak nic. Chudák malej
A je na něm něco vidět, kromě toho, že se málo pohybuje? Má propadlé bříško nebo tak něco?...
0 01.03.2013 14:19 Fída – Co s ním je?
Prosím o pomoc, dnes ráno jsem našla našeho samečka ancistruse ležet na boku, ryby do něj občas vrazily a bylo mu to jedno, dejchá, má snahu se hejbat,aspoň pár cm... od rána se hnul tak o 10cm. Teď leží na břiše a má roztaženou hřbetní ploutev. Takhle je už asi hodinu. Můžu mu nějak pomoct?
Starší reakce
Teplotné kolísanie ak nie je v desiatkach stupňov,absolutne nehrá pri ancistrusoch rolu.
Přidat reakci
1 ...... [19] ...... 65
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50922x