Ancistrus - chov
ancitruse su toho schopné-bolo ich tam asi 6,neustale sa medzi sebou mlatili až sa pozabijali,nakonec zostal len jeden najsilnejší.podnes neviem prečo sa to stalo pretože ancitruse považujem za relativne kludne ryby.minulý týždeň som robol 1 pokus-nepodaril sa vyter anc.sp,zostalo len 5ks asi 1,5cm tak som ich preložil aj s vytieracím domčekom a so samcom do odchovného akva aby som ich nemusel loviť v 540l.z minuleho vyteru tam mám asi 40ks mladých ancitrusov-4cm.samec tých 5 prckov cez deň akotak uchranil,ale v noci keď som tam zasvietil baterkou tak bol domček plný tých odrostlejších a decimovali tých malých.rano tam nebol ani jeden.proti takemu množstvu ich samec nebol schopný uchrániť.nehovorím že sú ancitrusy agresívny,ale semtam sa taketo veci dejú.silný likvidujú slabších
No že by ancistrus byl schopen tohoto, to tedy ne! -pred par rokmi začali napádať a požierať asi 5cm mladata. Teda pokud nešlo o mrtvoly. Ovšem je pro něj celkem jednoduché vylézt z akvária...Mimo toho, že se umí opravdu dobře skrývat.
Děkuji, snad tedy žije a vyleze.
pri 3cm ešta nejde spoznať či je to samec alebo samica.osobne si myslim že sa iba velmi dobre schoval-vedia sa schovať dokonale a nevidíš ich aj niekolko dní a vyliezajú iba v noci.on sa určite objaví
Dostala jsem dva, myslím, že to jsou obě samice, cca 3 cm.
ako boli velký,popr.pohlavie?mne sa pred par rokmi začali napádať a požierať asi 5cm mladata
Ahoj, dostala jsem před pár dny dva a jednoho vůbec nemůžu najít. Je možné, že se tak dobře schoval nebo spíš se s ním něco stalo? Dívala jsem se opravdu všude při výměně vody a nic.
Z vlastní zkušenosti vím, že ano. Původně jsem měl černý dno u ancíci byli tmeví. Teď mam obyč. křemičitý píse a jsou světlejší. A když jsem je měl při předělávání nádrže v bílým kýblu od primalexu tak jakoby zprůhledněli. Ne doslova.
Toto je prirodzená vlastnosť a robia to bežne.

Zdravím je možny je se ancistrus zbarvuje podle barvy dna ? Protože se mě zdá že když je na kořenu tak má tmavo barvu a na dně do žluta.
Starší reakce
Osobně bych tedy doporučoval prvně vydlabat a pak vyvařit, aby se nevyvařoval v tom kokosovém výluhu. (Nehledě na to, že sysrová dužina bude chutnější než tepelně zpracovaná). Tím vyvařením právě vyloučíš to popsané dlouhé louhování. A vím, že někteří ho dávají do vody bez vyvyřování a louhování a taky nemají problém. Jen se trošku může zabarvit voda.
0 16.04.2012 22:15 - Ja kokos len vydlabem a potom ho 2-3týždne nechám vo vedre s vodou,ktorú po týždni mením.Takto sa z väčšej časti odluhuje.Netreba vyvárať ani nič podobné.Normálne ich dávam k ancistrusom a nie je problém.
ten kokos jsem nejdriv urizl dal varit a pak jsem ho vydlabal a dal ho znova varit asi hodku oni byly uplne nafoukli
Ancistrus a kokos, to k sobě patří. Pokud jsi kokos normálně připravil, to zn. napůlil či uřezal, řádně vybral dužinu, popřípadě ještě vyvařil, nemůže být problém.
Dáko dlho.Za 9-10 dní mi už začínajú prvé lietať po akvárku.Hlavne v noci.
0 16.04.2012 16:49 ladis cus potrebuju poradit v sobotu jsem dal do akva kokos a v nedeli a dneska vyndal ancaka ko je to mozne ze to je s toho kokosu
Definuj, objeví mláďata?
Na jikrách je samec kolem devíti dní, než se začnou kulit první. Rozplavání tak další týden k tomu.
Koukal jsem se na ty fotky, máš tam pěknou galerii

Definuj, objeví mláďata? Prostě pátý den mám jistotu, že vyndám květináč s jikrama a né rozutíkávající se potěr. Pak se potěr začne kulit a devátý den rozplavávat, to znamená mizí mu oranžové bříško a ryby vypadají jako ancistrus. Koukni ke mě do prezentace, mám tam dost fotek ancistrus spec. Od jiker po dospělce.
To jo, ale netuším, kde se tedy bere ten rozdíl, že tobě a Malapovi se při této teplotě objeví mláďata již po pěti dnech a mně až skoro po dvojnásobku.
No mě to bylo podezřelý, ale v noci do akva fakt nekoukám

Ten pátý a devátý den je brán s rezervou, tou dobou se začínají kulit a rozplavávat.
Samec určitě potěr nikam nezahání, jak rybičky vyplavou ven, už se nevrací. Když dutinu opustí všichni, samci končí mateřská a může se vytřít znova.

Tak to já mám nějakého samečka pečlivce. Kokos neopustil minimálně 12 dní. Bohužel jsem pak odjela na dovču a po návratu už byli venku, takže přesný počet říct nedokážu. A to mám teplotu 25.
Na druhou stranu při umělém odchovu se mi vykulili třetí den a žloutkový váček strávili osmý den.
A někde jsem četla, že je samec vypouští na noc a přes den je zase zažene do úkrytu a hlídá... ale to nevím, co je na tom pravdy
Každopádně pokud chce někdo hromady ancíků, je asi ideální samce s jikrama odlovit do vhodné nádže

Také preferuji odchov se samcem...Narozdíl od koutičů ve sklenkách...Úspěšnost je 98%
Praxe. Při rozumné teplotě, 24-25C se pátý den začíná potěr kulit a devátý den rozplavávat. Nevím jestli je to pravidlo, ale dělám to tak dvacet let a je to vyzkoušené. Vždy vyndavat jikry i se samcem, bez jeho pomoci se velká část potěru nedostane z jikerných obalů a uhyne. Rozplavaný potěr krmit několikrát denně, sušené krmivo, škrábané mražené patentky, mražený cyklop. Obden měnit všechnu vodu, ze začátku za odstátou, po pár týdnech už stačí rovnou z vodovodu. Technika chovu "ancistrusů spec" je dávno odskoušená, tady není co objevovat.
A při jaké teplotě je to u tebe těch 5 dní? Já mám klasiku, 24 - 26 stupňů, a na 7 dnů se dostane výjimečně, spíše je to až o 3 dny více.
I hlídání trvá u mne mnohem déle, ale to je dané specifickou situací v akvárku, kdy hned pod škvírou v kořeni stále číhá peřovec na každého odvážlivce, takže dokud je tam alespoň jedno poslední mládě, táta hlídá o 106

přesně, teplota je v tom rozhodující. Ale jinak taky přendávám samce, pokud to jde a mám nachystané akva, hned, jak zjistím výtěr.

Po znáške sa poter liahne po cca 5 dňoch a cca 5 dní ich ešte samec stráži než sa začnú rozliezať.Všetko to ale závisí od parametrov a hlavne teploty vody.
Nevím, myslím, že nic jiného za tím nebude...stejně jako ty jsem to nikdy neslyšel a samce s jikrami dávám pryč, jakmile je zjistím....někdy ještě s jikrami, jindy už merglajícími se mladými.
Tak to jsem od toho čekal nějaké větší moudro

No přece protože už jsou tam déle, tak abys to stihl

v mé 1.120 měli ančíci od konce února 2x mladý. poprvý jsem to pozdě podchytil a rozplavali se - nezbyl ani jediný.

podruhý už to bylo lepší

sice už byli bez vaječného váčku, ale stále ne ještě rozplavaný - podařilo se mi jich přelovit asi 50 ks a vypadá to, že jsou stále beze ztrát

, ale po zkušenostech z loňska vím, že ty ztráty teprve příjdou

zda si jich všimneš první den...
No právě, takže proto bych si troufl říci, že bezmála 10 dní to trvá. A uniká mi, proč zrovna 5. den je ten pravý na stěhování.
No jo, ale to tvoji lepší...A hlavně je také otázka, zda si jich všimneš první den...

Tak ten můj sedí teda nějak dýl, nejmíň 7, někdy i 10 dní, než se začnou mladý kulit.
No to je těsně před rozlítnutím, si myslím...Tak aby se nerozlítli ti mladí
Můžu se zeptat, proč zrovna pátý den? Tohle pravidlo neznám...
Jo rybičky je sežerou. Jediná šance je, jikry i se samcem 5. den přendat do jiné nádrže.
Taťka si je pohlídá do nesežratelný velikosti. Možná že ne všechny, ale větší část z těch mladých co jsou hlídány přežijí.
Chtěl bych zeptat.Samec už hlídá jíkry a nikoho do jeskyně nepustí. A otázka zní: až se malý vyklubou a začnou plavat tak mam strach že čichavci nebo mečovky budou mít hostinu. Obávám se dobře nebo je nechají na pokoji? Jsem v chovu nováček.

Tak většina, možná i všechny ryby po zhasnutí mění barvy. Samozřejmě i "nálada" ryby to ovlivňuje

jo, jak píšete kluci tak i stres

Často sa len jednoducho maskujú pri vyrušení.
a pomalu píšu, než se vymáčknu, jsou tu jiní

mění, podle mého to je dle toho zda jsou v klidu a nebo jsou vzrušený ( chtějí na sebe upoutat pozornost, aby zastrašili vetřelce nebo naopak přilákali partnera)
0 12.04.2012 23:04 viki Jen takový dotaz - umí tahle rybka měnit barvu? Mám jeden mladší kousek, má asi 5cm a přes den na sobě mívá velké pískově světlé fleky (přes ty klasické menší flíčky). Když se na něj ale podívám chvilku po tom, co zhasnu, tak má na sobě tu klasickou mapu (hnědá se světlýma flíčkama).
Starší reakce
Keď sa chceš zbaviť rias kúp si SAEčka. Ak máš v akva nejaké "protiriasové opatrenia" tak sa ich zbavíš určite(teda aspoň u mňa sa to potvrdilo). A keď nechceš SAE z tej dvojice je asi lepší otík. Síce s ním nemám skúsenosti ale moji ancíkovia sa do riasy moc nepúšťajú.
Od kdy samcum ancitrusum obycejnym zacnou rust vousy?
Přidat reakci
1 ...... [26] ...... 65
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 51174x