Ancistrus - chov
0 06.05.2008 09:56 Lorsson Yirka napsal: Důležitější než výměna vody je odkalení nečistot (detritu) kde se NH3, NO2 vyvíjí.
Dovolil bych si nesouhlasit, naopak v dobe kdy nitrifikace jeste nefunguje je vymena vody (samozrejme muze byt ruku v ruce s odkalenim )to nejdulezitejsi. (v pripade ze uz jsou ryby nasazene a filtr jeste nefunguje radne)
Neco podobneho se resilo zde
rybicky.net/forum/7020…
Měnění barev u ancistrusů je vcelku normální věc a dělají to i v zaběhlém AQ. Je to prostě jejich reakce na určitou situaci. Předpokládám, že velikost nádrže je kolem 40l. Jak s tím odkalováním?
0 06.05.2008 09:46 Micky Rybiček tam mám nyní 11 všechny se snáší - neonky, tetry žhavý i medený a black molly. Už mě aji napadlo, jestli nejsou ancící z nového akvárka vystresovaní, že tak rychle mění svou původní barvu, na tu ošklivou
Rostlinek mám tak akorát, myslím, že jsem nic nepřehnala a klidně bych mohla ještě nějaké dokoupit.
Zkoušky jsem si dělala i na PH, což jsem měla 6,8. Karbon - 5,5dKH, Hardin-14 N, NO2 - 0,25m/gl +, NO3-40mg/l, Fe-0,3 mg/l, Foskol-0,5mg/l. Všechny testy vyšly relativně dobře, jen to NO2 dělá neplechu.
Minimální doba vývoje bakterií je 3 týdny. V té době vrcholí možnost otravy, protože bakterie ještě nepracují a nečistoty narůstají. Důležitější než výměna vody je odkalení nečistot (detritu) kde se NH3, NO2 vyvíjí. Taky záleží jak máš velké AQ a kolik rybek a rostlin v něm. (A taky jestli se svými nároky k sobě hodí).
0 06.05.2008 09:27 Micky Ahoj všichni,
může mi někdo poradit? Mám problém s ancíkama. Před měsícem jsem si zařizovala nové akvárko 63l, přes 14 dní jsem nechávala zaběhnout filtr s rotlinkami a doplňovala bakteriemi na zaběhnutí.Díky testům jsem zjistila, že mám ve vodě nadbytek NO 2.Už jsem několikrát vyměňovala vodu, ve které se žádné NO2 nenachází a přesto ho v akvárku pořád mám. Ancící ztrácí svou původní barvu a z tmavě hnědé mi přechází do béžové, bojím se že mi uhynou.
Krmím je 1x denně buď granulema nebo okurkou.
Navíc se mi u přísavek k filtru začal dělat jakejsi rosol, vůbec nevím z čeho by to mohlo být. Bojím se i o další rybky, které v akvárku mám. Jedna rybka (tetra žhavá) mi už uhynula - možná proto, že uvízla za filtrem nebo díky tomu NO2?
Když jsem dávaly rybky do akvárka tak bez problému plavaly po celém akva, teď se vetšina drží za rostlinkami u dna...
Poraďte mi co mám dělat
0 05.05.2008 18:40 Onddattra – úmrtí
Zdar umřel mi ancík dopoledne ješte běhal po akvárku a vodpoledne už ležel vzhůru bloutvema nehejbal se a proste byl mrtvej nevíte čím to mohlo bejt aby mi nechcíply i ty ostatní dík za odpovědi
Dejte, prosím,časem vědět, jak jste byla s Bioichtem úspěšná.
0 05.05.2008 17:48 šary Tak lidičy, už asi vím proč ta úmrtnost ancíků.Před třemi dny se mi v nádržích objevila výstavní krupice. Skoro všechny nádrže mám zamořené. Takže to bude asi příčina problému. Zřejmě jsem ji přinesla s novými pavými oky(karanténa ano) jako časovanou bombu anebo je to ve vodě. No a při zřejmě nedostatečné dezinfekci pomůcek je k průšvihu jen krůček, že. Takže léčím Bioichtem, uvidím, zda to pomůže.Ve společ. akva mám malachytku. Synovi vymřelo půl akvárka. Jako první šly mečovky, tím jsem na to přišla. Byly totálně obalené krupicí, a to dost velkou. Skaláry se zatím drží, ale ten kožovec jim úplně žere ploutve.Tak třeba uspěju s léčbou a vše se v dobré obrátí.
Čauky
Starší reakce
0 28.04.2008 12:10 šary – Re: Yirka
Všecho je v limitu.Za víkend mi pošli v té samé nádrži i ostatní ancíci, z asi 50 kusů přežili dva. Zajímavé je, že ve vedlejším rozplávku( o něco větším) se jim daří dobře. Dělám všechno stejně. Navíc u toho mám i potěr chovných pavých oček a ty jsou asi dost citlivá na hodnoty vody. Včera ráno jsem koukala na ty malé nebožáky, co byli ještě při životě a viseli v hroznu nad vzduchovacím kamínkem.Mluvila jsem se známým(komerč. akvaristika) a ten mi říkal, že nejsem jediná, kdo tenhle problém má. Tak fakt nevím. Až dorazim domů, tak budou určitě po smrti i ti poslední dva. Mám tam ještě ampulárku, a ta je v pohodě.Nevím jak jsou citlivé, myslela jsem,že dost, a že je to dobrý indikátor průšvihu.
Teď jsem poprvé zkusil dat Ancitrusum do akvaria okurku a byl to pěknej mazec když ji našli
kedysi keď som ich odchovával,mi občas nejaké uhynuli ak som po týždni vymenil cca polovicu vody. Tak na druhý deň bol vždy nejaký mŕtvy aj na ďalší. Ale bolo to tým,že som vymieňal vodu nepravidelne a zväčša až keď sa mi zdala už kalná. Takže moja chyba. chce to pravidelnú výmenu vody a hlavne postupne,nie len tak ju tam naliať.
I když odkaluješ aq měníš vodu, co hodnoty NO2?
0 25.04.2008 16:35 šary Ahoj lidi, mám problém. Odchov ancíků se dařil bez větších problémů (už 3x potěr po cca 50-ti kusech), ale předevčírem začal pomalý nenápadný úhyn - tak 2-5 ks denně. Nevím proč, krmím stále stejně:tablety se spirulinou(Rataj a SERA),spař.lity čín.zelí,vařená brabora,chipsy pro krunýřovce,tetramin.Odkaluji 2x denně s část. výměnou vody-asi 1/5 obsahu,krmím3-4xdenně. Mám holé dno,plovoucí kytky(povětšinou sežrané),trop.kořen,vzduchuji,fitruji.Mám u nich i potěr pavých ok(cca 1měs.), ale ty jsou v pohodě.Jedna ampulárka.Teplota cca 22-23(nepřitápím - panelák
, pH 7,2.Voda měkčí(cca 5-6 dkh).Už nevím,co s tím. Voda vždy odstátá do druhého dne.Nesolím(ani kvůli gupkám).Umírají i ti starší jedinci( asi 2měs.) i ti mladší( 1měs.)Není na nich nic patologického vidět.Poraďte prosím, kdo máte zkušenosti s odchovem. Moc díky
0 23.04.2008 14:12 M. – Ancistrus a krevetky
Prosím nemá někdo zkušenost s chovem krevetek a zároveň ancistruse ? Nesežere mi moje krevetinky ? Odpovídejte prosím na kdo.zkoho@seznam.cz
Starší reakce
Ukaž fotku, posoudíme.
Chcel by som vyuzit toto vlakno a spytat sa - Je normalne, aby samec nemal vyrastky do Y? Mam dvoch albinovych ancikov okolo 10cm a snazim sa im urobit podmienky pre mnozenie, len mam obavy, aby to neboli dve samice
Ten druhy je trochu mensi, ma vyrastky len v jednom rade nad "tlamkou" zatial co dotycny "samec" ich ma dlhsie a ma ich aj na čele. Len sa nevetvia do Y.
No pokud bych nesehnal, tak se ti ozvu do Praglu to sice mám 100 km, ale zas taková dálka to neni
Přijeď si ke mě pro 50 dvou centimetrových ancíků a nech je vyrůst. Určitě tam nějakých 15 smiček bude, z nich si vybereš několik nejhezčích do chovu.
Silnější samec obsadí květináš, trubku, nebo co mu dáš na tření. Slabší se bude držet stranou, žádné drama se konat nebude. Já mám v ůnechovném" akváriu 5 samců 14cm velkou samici a nějaké mladé ancistrusi aby povyrostli a taky si neubližují.
Ideální je jeden samec a několik samic. Běžně se chovají skupiny samec a 3-5 samic.
až po roce?
To je síla a po jaké době se dávají do zverinexu? Mám volné 80 litrové akvárium, takže jich pár nakoupím a dám je tam a budu hold asi muset čekat, pokud mezi tím neseženu už odrostlé.
Do roka už většinou jde poznat "kdo je kdo".
jj, pěkný souboj, ten denně pozoruji při ranním krmení, odpoledne je již klid
Nevím jak sehnat samici, asi nakoupím více ancíku a dám je do jiného akvária a počkám co se z nich vyklube a pak samice přelovím do hlavního akvária. Nevíte po jaké době se u ancíku dá rozeznat pohlaví?
0 11.04.2008 17:32 Malapa [494] - Afrika Oba dva jsou jistí samci, tady není o čem diskutovat.
Budeš mít asi problém sehnat dospělou samici, obvykle bývají v rodeji XL ancistrusi výhradně samci. Já měl vždy víc samců, než samic, a pak se samců zbavoval. Aktuálně mám také tři samce na prodej. Jeden dokonce long fin, pokud by měl někdo zájem. Jinak souboj samců mám slušně zdokumentován zde
rybicky.net/nadrze/1567 Samci spolu bojují třeba hodinu, ale jak si ujasní kdo je silnější, tak je zase na čas klid. Poraněné tlamky se bez problému zhojí, ikdyž si je trny "odřou" až na maso.
0 11.04.2008 13:18 xx – Re: Kvik
Zkus ho vyfotit přisátého na předním skle.
Jinak sám se můžeš nejlépe podívat jestli se mu vousky větví na koncích do tvaru Y. Jestli ano, je to samec. Samice mají jen jednu řadu nevětvených krátkých vousků kolem tlamy.
kuba napsal: .........neznamená ,že samec musí mít velké výrustky ........
A neplati ze samice musi byt bez vystupku !!!
jinak citace ze zdejsiho katalogu:
"Sameček má vousky na tlamce a na čele, silné a dlouhé; samička má vousky na tlamce, krátké a tenké, v jedné řadě.Hmatové výrůstky jsou dobře viditelné jen na předních okrajích ploutví."
0 11.04.2008 11:51 xx – Re: Kvik
Těžko říct z jedné fotky, ale připadá mi, že i ten krunýřovec nahoře má na koncích větvené vousky, což mají samci.
Rvou se i samci se samicemi, rvaní nic nedokazuje.
Ale prali. Klid by byl jen krátkodobě po dobu tření. Tady jde o půtky kvůli potravnímu teritoriu, a to se to pak mastí hlava nehlava. Pak jde pohlaví stranou.
Dole samec nahore neoholena samice
0 11.04.2008 09:05 Torch Ano,mě to také dělají
0 11.04.2008 08:56 wayn [79] jestli tam máš nějakou samici, tak bojujou o ní
Poslední dva dny se mi po ránu začali prát dva ancistrusi a dělají v akváriu hroznou rotiku, nevíte čím by to mohlo být, že se perou? Napadají se ostrými výrůstky na žábrech. Přikládám jedno foto více u mého akvária. Jinak přes den jsou v pohodě.
plně souhlasim s Malapa(ou)
při poslednim vytřeni anciků bylo cca 30-40 prcků v akvu s platama a bettama,beťák vše vychytal
a pak to žrádlo fakt nemaj,páč se na ně nedostane!
Přidat reakci
1 ...... [53] ...... 65
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50922x