Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak snížit dusičnany (NO3)

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jak snížit dusičnany (NO3)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.09.2013 14:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: TerezaP
a co mám udělat proto,aby se obsah dusičnanů snížil?
Třeba méně krmit, vyhodit plastový rostlinky, místo nich dát hromadu nenáročných rychlerostoucích. Těch 20l měnit alespoň jednou za týden, teď klidně i častěji, než se to srovná... To by pro začátek mohlo stačit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 13:02 Žena TerezaP [5] Re: LiborSprysl
Každé 2 týdny měním 20l vody.. Používám normálně pitnou vodovodní, protože studniční je moc tvrdá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 12:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: TerezaP
A co vyměnit vodu? Pokud tedy není zdrojová nějak výrazně kontaminovaná... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 12:51 Žena TerezaP [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, právě jsem udělala test na dusičnany a vyšel mi tak, že voda je zabarvená dle škály do nejtmavší barvy.. co to tedy pro mě znamená? a co mám udělat proto,aby se obsah dusičnanů snížil?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2013 08:54 host Re: Ičin
Tady máš povídání o ionexech:
www.in-ion.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.07.2013 08:48 vikino Re: Ičin
Nie je to prasok :-) Je to klasicky iontomenic - selektivna zivica, konkretne anion menic. Su to take perlicky-gulicky malinke 0,5-1 mm. Nenabity ma farbu ako na tom obrazku, cize taky jantarovo oranzovy-svetly. Po nabiti napriklad tou solou stmavne do karamelova - az hnedo karamelova. Ale to je asi u roznych typov anexou rozne. Moj co mam doma sa tak sprava. Je zaujimave, ze v CL cykle (nabity NaCL) uz nezosvetla, zostane stale tmavy. Ten co pouzivam v demi kolone je v OH cykle (nabity NaOH) a ten ked sa vycerpa, tak zosvetlá.
Anex sa nabija do CL cyklu napr. kuchynskou solou, ale lepsie je asi pouzit ciste NaCL, co v tom eshope maju tiez k dispozicii. Ja nabijam anex na odstranovanie dusicnanov jedlou kuchynskou solou v obycajnej vodovodnej vode. Do 100 ml dam 100g soli.
PS: ta velkost tych perliciek sa meni. V nenabitom stave su mensie, nabite akoby naboptnali - zvacsuju trosku svoj objem. Mam urobene take bezosve sacky zo syntetickej latky, v ktorych sa anex udrzi a neprepadne, ale zase na druhej strane dostatocne cez nu prudi voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 07:46 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vikino
pokud to nemá další negativa,tak to je fajn věc. pokud to funguje u terčů,tak by to mělo fungovat i jinde. právě mám ryby dost citlivé na NO3 a tímhle by se tomu dalo pomoct
jak moc jemný je to prášek?kolik soli se používá na regeneraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 20:38 vikino Re: Ičin
Moze byt... zalezi ake ryby chovas a ich citlivost na NO3. Ono to chce meranim dojst k nejakemu stalemu postupu aby NO3 nevystupilo nad pozadovanu uroven. Anex ma jednu velmi nie dobru vlastnost a to, ze ked sa vycerpa, zacne pomaly uvolnovat NO3 naspat do vody. Takze neplati jednoznacny vzorec a jednotny postup pre rozne akvarka.Kazdy si to musi meranim vyskusat sam a tym vlastne aj zisti potrebu vymeny anexu za novy zregenerovany. Je aj rozdiel ako je anex pouzity, ci vo filtri, kde voda z akvarka nim preteka, alebo len vo vreckach volne vlozenych do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 20:32 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
To samozřejmě nebylo myšleno jako náhrada ale jako společník. Prostě místo odkalení a výměny 200 litrů vody, by stačilo odkalit a vyměnit 50 litrů při stálém použití "tady toho šmejdu" :)(příklad)
EDIT : ano tak to přesně bylo myšleno. Myslím, že geophágové i trnuchy by to udržování nízké hladiny NO3 ocenili. O nutnosti měnit vodu nepochybuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2013 20:11 vikino Re: Ičin
Pouzivam anex na odstranovanie dusicnanov v mojej malej chovni pre terce. Ulahcuje mi to pracu. Skusenost asi taka, ze pred vlozenim 2L anexu do vonkajsieho spolocneho filtra, ktory obhospodaruje asi 1500L akvariovej vody s obsahom NO3 okolo 30mg/L, mi za jeden den- zhruba 24 az 36 hodin znizi na 10mg/L. Prietok vo filtri mam realne okolo 500L/hod. Potom uz hladina NO3 v nasledujuce dni zostava aj pri intenzivnom krmeni na rovnakej urovni. Po 6-7 dnoch anex menim za zregenerovany a ten z filtra supnem do novej solnej lazne. Ciastocnu vymenu vody praktikujem stale rovnako, zhruba 100L rano a 100 litrov vecer vymenim odkalovanim vsetkych nadrzi napojenych na vonkajsi filter. Ako tu bolo vyssie napisane, pouzitie anexu len pomaha udrziavat NO3 na pozadovanej nizkej urovni, no vymena vody-ciastocna je potrebna stale.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:52 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Zmenšovat výměny vody? To není dobrej nápad, toho se různí koumáci chytnou a budou si myslet, že už není vodu měnit potřeba vůbec, když to za ně zařídí ta chemie. To je dráždění kobry bosou nohou. hmm Výměna vody bude i tak nutná, ono se tou výměnou nesnižují jenom dusičnany(jsou-li ve vstupní vodě nižší), ale z vody se odstraňují další tzv. akváriem nespotřebované látky, takže opatrně s tím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:46 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: vikino
Má někdo nějaké zkušenosti? Případně aspoň někdo se v tom pohybuje a dokáže vysvětlit o co tam de? A hlavně jaký to má vliv na vodu. Přece jenom ta cena není nijak hrozná a pokud by dokázalo třeba kilo nějak rozumně srazit NO3, tak by to mohl být dobrý způsob jak zmenšit výměny vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2013 06:02 vikino Re: Designer
Preco hned 25L? Tu si anex kupis myslim aj 1L: www.mangala.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 21:04 Muž Pasr [8] Re: vikino
vikino napsal: Ano, dusicnany sa daju jednoducho a nepracne odstranovat z vody prave silne bazickym anexom, Toto nezní špatně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 21:00 Muž Pasr [8] Re: romant
Rostlinné složky si myslím mají dost. Dávám jim spirulinu, obačas špenát. Oni ničí jen stonkové.. egeriu a růžkatec... to pak mám po celém akva nové výrustku co odkousnou.. Jestli třeba nejsou moc křehké.. nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:57 Muž Pasr [8] Re: Designer
že mám málo světla samozřejmě vím. Mám v plánu si vzít z práce LED pásek a tím tak zvýšit osvětlení. Ale jinak chci i jinačí akva, toto sem měl tak na zkoušku, jestli mě to vůbec bude bavit a jak to budu stíhat časově. No a baví mě to a je to v pohodě, jen musím ještě našetřit na nové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:47 Muž Pasr [8] Re: romant
Mám Nitrat... Nevím jestli je to kvalitní, ale řekli mi, že je to taková ta střední třída... Tak za zkoušku nic nedám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vikino
No super. Jenze 25kg asi neuziju, specialne kdybych to chtel jen pro pripadne reseni problemu. Co to tak muze stat a kde se to da rozumne koupit? Vubec nemam ani ramcovou potuchu o cene. Pokud by byla rozumna (ano, to je dost relativni pojem), neni ani 25kg problem, to bychom si tady urcite nejak rozebrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
V tom pripade nakrmit vysazenim rybicky.net/atlasrostlin/lemna_perpusilla , Tetry cisarske to braly moc rady (filtr mel vyvod nad hladinu a jak to bral dolu, obcas to vylozene lovily), verim ze kdyz tu potrebu maji, to vezmou taky, a navic tohle tezko zlikviduji, spis se jeste budou nadbytky davat pryc sitkou ;-) . Ovsem v pripade dostatku svetla, jak uz jsem psal, a pac to stini, chce to svetla jeste vic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2013 20:16 vikino Re: Designer
Ano, dusicnany sa daju jednoducho a nepracne odstranovat z vody prave silne bazickym anexom, staci regenerovat v kuch. soli.
Postacuju dva sacky s takymto anexom. Jeden pracuje v akvarku, druhy sa regeneruje v solnej lazni. Po case - v kratkych intervaloch sa vymienaju. Interval si kazdy urci sam, podla velkosti akvaria a pod....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:13 R Muž romant [27987] Re: Designer
Designer napsal:
Co mi ale neni jasne, jak muzou Gupky okusovat rostliny?
Mají rostlinný složky v potravě nedostatek, tak si zobnou, zvláštěpak jemnolistějších rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 20:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vikino + Pasr
Re: vikino
To jako neco takoveho:
www.decker-vt.de/…

Nebo tohle?
www.lenntech.com/…

No koupit se to da:
www.radka.cz/…

Jenze kdyz ja o te chemii vim houby a NO3 mam ve vode malo, jeste ho dodavam, tak co to ja pako vubec hledam smich .

Re: Pasr
Co mi ale neni jasne, jak muzou Gupky okusovat rostliny? Mozna neco konzistenci hodne podobneho sparenemu salatu, ale jinak ozobavaji akorat tak zelenou rasu... No ja je nemel v akvarku uz hodne dlouho, ale to se mi fakt nezda, ty rostliny podle mne nefunguji, protoze maji neceho malo a pak nespotrebuji ani ten dusik, hniji, a Pavi oka Ti jen zkouseji brat do tlamky vsechno co jde, treba i kousky rozpadajicich se rostlin, ale ze by ublizily zdravym rostlinam?

Mas v prezentaci:
"Osvětlení: 1x18w Narva Ocean color 1160Lm svítím 8:00-12:00 a 14:00-23:00 kryt celý vylepený alobalem a přídán reflektor"
Na 96l akvarko? Tak v tomhle Ti nic neporoste... no mozna zampiony :) .

Snad to vezmes jako humor, nechci byt zly, ale svetlo fakt musis pridat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 19:29 vikino Re: Pasr
Zdravim, co tak pouzit anex v CL cykle?
www.discus-liptov.estranky.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 19:21 R Muž romant [27987] Re: Pasr
Když se jim bude dařit, jako že by mohlo, tak je budeš redukovat a držet v rozumný míře aby udělaly svojí práci a nemělo to zásadní vliv na množství světla, nebál bych se toho a vyzkoušel to. ;-) Ještě otázka, čím to měříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 19:16 Muž Pasr [8] Re: Burik
Osmoza je prozatím moc drahá. Možná snad si vozit vodu od babičky aspon jednou za měsíc, protože ta má dusičnanů 17mg/l což už je celkem rozdíl. Tak možná nakoupím kanystry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 19:14 Muž Pasr [8] Re: romant
O těchto rostlinách jsem už taky přemýšlel, ale v akva nemám moc silné osvětlení a bojím se, že by stínily... Možná snad jen v menším množství..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 19:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pasr
co třeba koupit reverzní osmozu?Ta by hodně pomohla při takovýhle parametrech vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2013 18:37 R Muž romant [27987] Re: Pasr
Plovoucí rostliny, jako rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes , to jsou dobrý pumpy dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:31 Muž Pasr [8]
Dneska jsem si koupil test na dusičnany a změřil sem že v akva mám mezi 40-80mg/l dusičnanů spíš asi něco okolo 50-60 ale to už je jen odhad ta barva se nedá moc dobře určit. Vodu měním jednou za týden asi třetinu. Výměnou vody si moc nepomůžu protože ta má hodnotu 45,8mg/l. Snížit hodnotu rychle rostoucíma kytkama se mi moc nedaří protože mi je okousávají gupky... Tak u mě jako nejjednodužší variantu vidím tu, že dám gupky pryč.. Moc kadí a ještě mi ničí rostliny.. Nemáte někdo nějaký jiné řešení?? Jak je to třeba s filtrem.. Mám filtr s ptůtokem 450l a mám ho tak na půlku ani ne... Kostka filtrační 29*7*10 Má se snížit výkon nebo zvýšit?? plus třeba vzduchovat víc... Nebo to vliv nemá.. Poradtě prosím. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 16:52 R Muž romant [27987] Re: jeepar
Máš v akváriích rostliny a pro ně to je potrava. Změř vodu před výměnou a den po výměně a uvidíš jak se to hejbe. Jinak ty hodnoty mě nepříjdou nijak závratně vysoký na to aby jsi musel podnikat nějaký speciální opatření.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 16:44 Muž jeepar [27] – Dusičnany
Ahoj, mám takový problém, voda z řádu má podle mého měření cca 15-25 mg/l což není moc dobře (co jsem se zatím dočetl).. no čeká mě výměna vody a nevím co stím.. v jednom akvárku mám cca 15mg/l (tam sem měl problém, bylo i přes 50mg/l ale už se začíná srovnávat) no a v druhém mám kolem 5mg/l. Nevíte co stím?.. :-/, mám namysli to, abych tou výměnou vody těm rybkám spíš nepřihoršil...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 17:30 R Muž romant [27987] Re: toni
Moje doporučení je stále stejné. Měnit vodu, osobně bych si spíš myslel na ne zcela pevnou funkci nitrifikace, ale to je jenom moje doměnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 17:22 toni Re: romant
tak NO3 se mi dari snizovat ale ted mi to same co delal ancik-dela mala mecovka....je to taky kvuli to mu NO3??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:16 R Muž romant [27987] Re: toni
Ale jo, v pohodě. X-) Máš zájem o věc, to je dobře. Časem to půjde i bez testů, budeš umět věci rozpoznávat a dávat do souvislostí, aniž budeš měřit, ono ty naměřený hodnoty mívají velmi omezenou vypovídací schopnost, ale jak píšu máš zájem a to je pozitivní, ode mě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:15 R Muž Silent [5949] Re: toni
Podporuji co napsal Roman. Nepanikařit a měnit vodu. Ona ta hladina začne klesat. Pokud měřit tak NO2 ta je nebezpečná. NO3 zdaleka tak toxické není. Já ho prakticky neměřím. Jak se říká "Co oči nevidí srdce nebolí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:12 Žena toni [68] Re: romant
ancik dobrej zatim....je v korenu a ti dalsi dva jsou nasati u teplomeru nabo kamenu....vymenila jsem ted 10L...a pak kouknu odpoledne co testy....ahhh..ja vim ze panikarim ale mne na tom moc zalezi no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:07 R Muž romant [27987] Re: toni
Co ten ancík, jak reaguje na výměny vody? Osobně bych, jak jsem již včera psal nepanikařil a zůstal u těch výměn vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:04 Žena toni [68] Re: Silent
vcera bylo na 50mg a dneska o krapitek lehci,pouzivam vodu natocenou primo ze sprchy a ta je dobra(vcera vecer merila).....driv jsem nechala odstat vodu pres noc a problem s NO 3 jsem nemela......hmmm...muze to byt ten problem?
Edit: rostlynky rostou ale zas taaaak rychle ne...dala jsem jim pred 3 tydny denerle kulicky....myslim ze se teprve rozjizdeji....vsechny zakorenene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:03 R Muž romant [27987] Re: Silent
Včera se řešilo nadechování ancíka a kolegyně naměřila testem od Dajany 50 mg/l. rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp--chov…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:01 R Muž Silent [5949] Re: toni
Co znamená vysoké NO3 konkrétně? Pomůžou jen častější výměny vody, tedy za předpokladu že i ta není přespříliš zatížena NO3, dostatek rychle rostoucích rostlin a nakonec možnost použití speciálních selektivních filtračních hmot, což vzhledem k tomu, že nepoužíváš vnější filtr bude asi trochu problém. Pak jsou ještě na trhu speciální přípravky na snížení NO3, ale k těm bych sáhl až v nejkrajnějším případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 09:52 Žena toni [68] – NO 3
Ahoj...chci se zeptat,mam vysoke NO3 a ne a ne ho snizit...vcera vymena vody 20L a dneska taky..jaka je jeste moznost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 08:51 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
Vseobecne sa da povedat ze vymenou vody sa stav (nielen) NO3 "normalizuje".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.07.2012 08:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: Opravdu by mne zajímalo, jak může mít výměna vody vliv na snižování dusičnanů.
Jak začal Silent, záleží na koncentraci dusičnanů ve vstupní vodě. Když je jich hodně tak výměnou vody akvárko "přihnojuješ" a když je jich málo, tak se zase dusičnanů zbavuješ.
Silentova odpověď byla rozhodně univerzální, na rozdíl od tvého názoru že ti výměna vody nesníží dusičnany v akvárku, kde vycházíš jen ze zkušenosti s tvým akváriem a tvou vstupní vodou.

Taky stojí za to se zamyslet nad tím, že rostliny nevyužívají jen dusičnany ale i plno jiných živin a výměnou vody napomůžeš tomu aby některá výrazně nepřebývala nebo nechyběla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 08:35 R Muž Silent [5949] Re: romant
Silent napsal:Pokud je vstupní voda s vyšším množstvím dusičnanů lze tomu pomoci RO, demikolonou nebo speciálními filtračními hmotami. Tuto možnost jsem nastínil už ve svém původním příspěvku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 08:32 R Muž romant [27987] Re: Silent
Lehce Tě Honzo doplním, že v těch Tebou zmíněných rostlinoprostých nádržích se dají taktéž použít speciální filtrační materiály, ale to by se řešilo až v momentě, kdy se původní tazatelka vysloví o jaké akvárium se vlastně jedná a jakou metodu tudíž bude vhodné zvolit.
Edit: Mám po ránu nějakej pomalejší rozjezd a čtení mě dělá ještě problémy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 28   09.07.2012 08:03 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
No jestli se chceš z těch rad picnout bránit Ti nebudu. S prosperujícími rostlinami na odstranění dusičnanů bez výhrad souhlasím. Možná Tě to ovšem překvapí, ale všechny nádrže nejsou bohatě zarostlé dobře rostoucími rostlinami, tím myslím africká jezerní, specifická s herbivorními rybami a podobná, a tudíž jeden z nejjednoduších způsobů jak snížit hladinu NO3 je její naředění výměnou vody za kvalitní čerstvou.Původní tazatel nespecifikoval o jakou nádrž jde, tak jsem jen nastínil možnosti a to i včetně možnosti dostatku prosperujících rostlin. Jestli ovšem nechápeš, že výměnou vody dochází k naředění a tudíž snížení koncentrace odpadních látek v nádrži tak je všechno marno :-). I když jsem přesvědčen žes pochopil jak jsem to vše myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.07.2012 01:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Fotka k příspěvku Dělám to přesně jak říkáš. Voda na vstupu má +- 50mg/l, voda, kterou vylévám, má cca 5mg/l. Proto jsem položil svůj dotaz. Počítám, že odstanu hromadu mínusových palců, ale žádnou kloudnou odpověď od těch, co tady tak vehementně radí měnit vodu na snížení dusičnanů. Řekl bych, že 7 stonků růžkatce chycených matičkou ke dnu odstraní dusičnany spolehlivěji :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 01:53 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
právě že naopak ... jestli se nepletu, tak když se dostaneš s dusičnany na nulu díky rostlinkám, měl bys jim vyměnit trochu vody :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 01:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Silent
Já už se z těch rad tady asi jednou picnu... Může mi někdo vysvětlit, jak by mi tak asi častější výměna vody v akváriu mohla pomoct snížit množství dusičnanů v akváriu??? Prosím, zkuste mi to někdo vysvětlit a nějak prokazatelně podložit, opravdu by mne to zajímalo. A možná spíš než dávat negativní palce zkuste popsat, jak by podle vás tato výměna vody mohla přinést snížení dusičnanů. Negativní palce mnoho pozitivního nepřinesou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.07.2012 13:14 R Muž Silent [5949] Re: fiona901
Dusičnany lze snížit, tedy pokud je vstupní voda v normě, kvalitní a častou údržbou nádrže spojenou s výměnami vody a hlavně dostatek prosperujících rostlin. Pokud je vstupní voda s vyšším množstvím dusičnanů lze tomu pomoci RO, demikolonou nebo speciálními filtračními hmotami. Posledně jmenované lze i krátkodobě použít při extrémně vysoké hladině NO3 v nádrži například v důsledku zanedbání péče.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10 11

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18861x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8330-jak-snizit-dusicnany-no3?od=351