Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 09:08 Muž kortezhugo [983] Re: olwy
Neviem to chce daake aktualne info aj foto nadrze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 23:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: olwy
...neměl by jsi nějakou radu, jak se s tím vyrovnat?
Než Kortezhugo zareaguje...
Co zkusit myslet na něco jiného, příjemnějšího? :)
Teď vážně: bez znalosti podmínek ve vašem akva může mít každá rada jen obecný charakter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 21:03 Muž olwy [24] - TetryRe: kortezhugo
Ahoj, prosím - mám svoji milou řasu - popis sedí na dlouhou zelenou řasu - neměl by jsi nějakou radu, jak se s tím vyrovnat? Děkuji - Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:38 Muž Slav3k [23]
No já se znažím jednou týdně, ale v průměru je to něco mezi jednou za 1 - 2 týdny. Obměna je 30% vody s odkalením, a občas umravněním kryptokorin a valisnerek, které se hodně rozrůstají. Bohužel stonkovkám se u mě vůbec nedaří :-( (spíš těm tuholistým se daří)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:28 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Slav3k
Možná pomůže rybicky.net/forum/8207…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:26 Muž Honzin1 [7]
Jo a já měl nedávno problém s řasama a sinicí, a začalo to právě když jsem musel vyměnit 100% vody, kvůli stěhování akvárka. A teď už mám klid. Jednou za čas odkalím, s obměnou vody. A až filtr nemá žádný průtok, tak ho vyčistím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:22 Muž Honzin1 [7]
Díval jsem se na tvůj profil.. A jen mě zaujalo.. Vlastně co se týče údržby.. Jednou týdně výměna
vody... Kolik ji měníš? Jen doufám že né 100%
Jsem příznivcem toho že při údržbě se vymění tak max cca 1/3 vody zároveň s odkalením...
Pokud bys měnil 100% tak si podle mě zbytečně rozhazuješ rovnováhu.. A mám dojem že ani nitrifikaci čily filtru. to nebude dělat dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:18 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Slav3k
Zkus si založit prezentaci a ušetříš za kafe i zákusek a výběr zkušených akvaristů se ti rozšíří na celou ČR ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:12 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Takhle je to uvnitř ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:11 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Balast co jsem vytáhnul ...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:05 Muž Slav3k [23] – Specifická situace s kobercem řasy
Zdravím,

můžete se podívat na můj profil, týká se to toho akva co tam mám.

Můj problém je dlouhá vláknitá řasa která se mi neuvěřitelně houževnatě tvoří na štěrku na který se svítí (tedy není zastíněn rostlinami). Už jsem tak zoufalý že jsem to začal řešit tak, že jsem teď vybral ten povrchový štěrkco je porostlý, odkalil jsem o bylo pod tím a hodlám to zasypat novým. Ted nasadím rybám dietku a budu zkoušet častěji měnit vodu. Myslíte že to je ok?

Dál jsem měl takový nápad: akva mám v Prostějově, napadlo mě, jestli by neměl náhodou nějaký zkušený akvarista cestu přes Prostějov, že by se stavil a zkritizoval a poradil ? Samozřejmostí je kávička a zákusek :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:32 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Tak pokud máš vyšší NO3 ve vstupní vodě než akvarijní, tak to je důkaz, že Ti akvárko funguje a rostliny ty dusičnany spotřebovávají, prostě hnojíš výměnou vody. Jednotýdenní výměnu vody považuji za standart a když se udělá častěji, tak taky dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:25 Žena Beastie [320] Re: romant
pokud je to vubec mozne, tak mam vyssi NO3 ve vstupni nez v akvarijni

A vymena jednou za tyden ano, to s tim souhlasim, jen si nemyslim ze by bylo dobry napad provadet to jeste casteji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:18 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Tak nevím co jsou to ty Tvoje horší parametry vstupní vody, ale já zastávám názor, že je lepší vyměnit čerstvou vodu jednou týdně, byť tedy s horšíma parametrama, než v akvárku nechávat tu starou vydejchanou vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:14 Žena Beastie [320] Re: romant
no vida, u mě se nic neflákalo, ryb bylo dokonce méně, rostliny rostou jako divé a řase se u mě líbí :) Navíc vodu nesmím měnit moc často, vstupní má horší parametry a na tom malém akva to je docela asi vítr.
už ale brzo bude 360tka, bude větší zábava :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:07 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Řasokouli nemám, ale vláknitá řase se po létě co se flákala údržba objevila, nasadil jsem standartní prostředky(pravidelná výměna voda, údržba dna) a odporoučela se. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Beastie
Ja na ty řasy chci pořídit dva kousky SAE. Sice budu řešit důsledek, né příčinu, což nemám moc rád a zdejší osazenctvo to taky hodně zmiňuje, ale zatím to neni u mě žádnej exktrém, tak to zkusím takto. Kdybych si měl oškubat rostliny, tak z jedné ludwigi mi zbyde téměř holý stonek a jelikož se jim začlao opět konečně dařit, tak je nechci moc zatím takto likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:04 Žena Beastie [320] Re: Zoidik
Tak to to mám podobně, jedna řasokoule se mi teda úplně rozleza jak se ta řasa a jávský mech kompletně namotaly, ostatní řasokoule jsou ovšem ucelené kuličky.

Zkusím se toho dál manuálně zbavovat, až tak moc mě to neobtěžuje :) jen prostě škoda, že to nic z toho co mám nejí :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 13:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Beastie
Řasokouli mam už nějakou dobu (cca 4-5 měsíců) a z ní bych ty řasy netipoval. Řasy se mi začaly dělat před měsícem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 12:57 Žena Beastie [320] Re: romant
článek znám, četla jsem :) Plovoucí rostliny mám, přistíněno taky, na růst řasy to nemá ani vliv, dokonce do rohů mi to skoro nesvítí vůbec. Živiny jak jsem říkala, krmím málo, údržba pravidelná, navíc před výskytem řasy nebyla žádná změna co mohla něco rozkolísat. Co2 nedoplňuji a ani vlastně neumí změřit, tam neodpovím.

prostě mě jen zajímalo, jestli ta řasa nemůže vzniknout z té řasokoule, je to stejný druh řasy - jestli s tím někdo nemá zkušenosti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 12:35 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Mrkni se na tenhle článek, pokud ho neznáš. www.horacovoakvarium.cz/…
Prostě to chce vabalancovat ty poměry živin a světla, přistínění hladiny plovoučkama může taktéž pomoct. Jako další co je velmi častou příčinou výskytu nejen Tvé řasy, je rozkolísaná, či nedostetčná hodnota CO2 v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:25 Žena Beastie [320]
Mám otázku, pokud mám stále problémy se zelenou vláknitou řasou ( po týdnu nebo dvou jsou zase chuchvalečky všude), může to mít spojitost s řasokoulí v akváriu, odkud by potenciálně mohla bujet?

Pokud by mi tu řasu mělo co žrát nevadilo by mi to tolik, mechanické odstranění pomáhá ( seč to všechno stresuje, než to orvu) ale ráda bych to zminimalizovala.
Bojím se jen, že po odstranění řasokoulí se nebudou mít krevety kam schovávat, čím bych to měla nahradit?

Krmím vážně málo, údržba pravidelná a mám 2 druhy rychle rostoucích plovoucích + valisnerie, které se množí jak blázen taktéž rychlý růst. Plus růžkatec, taky se mu hezky daří.

Děkuji za návrhy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 10:00 Muž souky [592] - RostlinyRe: j0hny
no vidíš a já byl vděčnej za slunce, to kytky začaly pořádně růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 23:53 Muž j0hny [86] Re: tomas3000
To sa mi uz roky nedari :-D (myslim toho spolubyvajuceho) Presvita to cez drazky vodiaceho silonu zaluzii, neni to moc, ale predsa... rozmyslam jak to "neutralizovat".
Uvidime, snad zabojujem na vonkajsie zaluzie, to nam to krasne zatemni.
Pri najhorsom budem musiet porozmyslat nad nejakou automatickou roletou na akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 23:25 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
smich jj, ranní slunko přes žaluzie to je peklo a lampičku bych vyhodil, nebo toho spolubydlícího:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 22:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: j0hny
...na akvarko rano trosicku cez zaluzie svieti lebo je oproti oknu na vychodnej strane budovy, a vecer zase spolubyvajuci rad do polnoci svieti 4W sirokouhlou led ziarovkou v strope...
Tak to není moc dobré... hmm Ale snad to kytky ustojí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 18:49 Muž j0hny [86]
Tak ja skusim byt prvy komu "zvysenim" intenzity svetla zo zaciatku porastu rychlejsie riasy, ale rastliny este rychlejsie na to aby tie riasy predbehli :-D
Dlzku osvetlenia nemam vychytanu, ono totiz na akvarko rano trosicku cez zaluzie svieti lebo je oproti oknu na vychodnej strane budovy, a vecer zase spolubyvajuci rad do polnoci svieti 4W sirokouhlou led ziarovkou v strope.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:10 Muž exit [116] - RostlinyRe: CrazyMonkey
jo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 10:20 CrazyMonkey Re: Sid
jaaaaj tak to ma ani nenapadlo :-D a tou intenzitou sa mislí zmenšenie vykonu svetla abo čo vlastne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 09:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: CrazyMonkey
j0hny: A co vam na znizenie intenzity povedali rastliny?
CrazyMonkey: Našťastie sú spokojné rastú ďalej a nesťažujú si, 9-10h im úplne stačí...

Zkrácení doby osvětlení a snížení jeho intenzity jsou dvě různé věci. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 20:57 Muž exit [116] - RostlinyRe: j0hny
No na to,že většinu tvoří mech tak v pohodě?Rostliny rostou,ale řasa taky-jenom ne tolik a tak rychle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 18:58 CrazyMonkey Re: exit
Diky moc a budem brať na vedomie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 18:57 CrazyMonkey Re: j0hny
Našťastie sú spokojné rastú ďalej a nesťažujú si :-D
9-10h im úplne stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 18:23 Muž j0hny [86]
A co vam na znizenie intenzity povedali rastliny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 18:01 Muž exit [116] - RostlinyRe: exit
Jo jen taková maličkost,ale podstatná:často se parmička černopruhá zaměnuje za jiný druh.Pomoct by ti mělo vodítko,že má bezbarvé ploutve a jeden pár vousku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 17:58 Muž exit [116] - RostlinyRe: CrazyMonkey
easy life carbo by měl být téměř identický přípravek jako flourish excel.Dá se použít jako doplněk co2 a má prý velmi algicidní učinky.Jinak parmičky černopruhé mám,ale že by to byli bašťouni vláknité řasy se říct nedá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 17:55 Muž exit [116] - RostlinyRe: Sid
Řeč je o nádrži INSPIRED BY NATURE ta druhá je jen odkladiště rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 17:53 CrazyMonkey Re: exit
Aha aha. Ja hnojim plantouMin raz za 2tyždne 25ml
A čo je vlastne to easy carbo? a ešte čítal som tu o Parmičke černopruhé a vraj veľmi dobre pomáha tak keď ju niekedy nájdem u nás v akvaristike tak ju skúsim kupiť a uvidim čo sa bude diať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 17:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: exit
Řeč je o té nádrži, založené minulou sobotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 17:37 Muž exit [116] - RostlinyRe: CrazyMonkey
já snížil intenzitu a pomohlo to jen částečně.Začal jsem přidávat easy carbo ale výsledky jsou zatím slabé.Bude to v živinách a údržbě.Jenže nemám testy které by mi přesně změřily čeho mám dost a čeho né.A proto pokus omyl je běh na hooodně dlouhou trať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 17:30 CrazyMonkey
ja som vďaka obmedzeniu svetla dostal rast tej riasi pod kontrolu ale stale rastie no už nie v takom veľkom množstve.
Niekedy som zabudal vypínať osvetlenie a svietilo mi v akva aj 13h, teraz mi svieti už len 9-10h
Ale nemôžem sa ich uplne zbaviť viete neaku nato dobru fintu? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mikkal
Protože hledáte příliš úzce (jednak se v akváriu zas tak často nevyskytuje a pak se spíše vyskytují jiné druhy jako Oodinium...). Hledejte prostě zelená vláknitá řasa.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:52 R Muž romant [27987] Re: mikkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:45 Muž mikkal [0] – Spirogyra - zelená vláknitá řasa - zkušenosti s odstraněním
Fotka k příspěvku Zdravím Vás,
máte prosím někdo zkušenost s odstraněním této řasy (kromě mechanického namotávaní na špejli:) )?
na internetu o ní krom zmínky na www.rostlinna-akvaria.cz moc není.

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 08:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: fantuomas
Gibouš sežere vše zelené na co přijde, tomu věřit můžete prošlo mi jich nádržemi desítky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 08:28 Muž xOB [83] - Cichlidy
SAE mi na vlaknitou rasu kaslou, kdo se na ni obcas nadlabne jsou black molly a mecovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 20:39 Muž pajaman [15]
Nejde mi edit. To byla reakce na příspěvěk PaDa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 20:36 Muž pajaman [15]
Mam stejnou zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 12:57 Muž fantuomas [35] - Rostliny
reakcie k SAE sa rôznia..zrejme záleží od veku, počtu, a stravovacích návykoch :-D skúste niekto ešte pridať konkr. skúsenosť či zo SAE alebo otíkmi..resp. iného živočícha, ktorý preukázateľne konzumuje tieto dlhé zelené riasy..Ďakujem ;)

ps. preukázateľne myslím najlepšie ak má niekto svoju skúsenosť...o japonicách sa síce často uvádza akí sú konzumenti tejto riasy..no u mňa nebadám záujem z ich strany. je fakt že ich mám 6 ks na 150 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 12:31 Muž Steda [2]
Souhlas s PaDa,oba druhy na ni vesele kašlou ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23665x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207?od=401