Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 12:54 Muž fido16 [631] Re: Designer
Jasně ryby sleduju pořád jelikož je věčně v televizi prd a akva mám v obýváku tak je to takový příjemný relaxační večer každý den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 12:52 Muž fido16 [631] Re: vaaclav
Promiň zapoměl jsem dodat světle zelená přes den a ráno když se ještě nesvítí tak je malinko zeleno žlutá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 19:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fido16
Zelená barva je široký pojen kdyby jsi napsal světlezelená tak to by bylo CO2 teprve dobré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:07 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mě na tuhle řasu zabrala trpělivost, pravidelné výměny vody, dostatek CO2, dostatečný proud a hodně kytek, po dvou měsících zmizela sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Predpokladam, ze ryby sledujes pokazde kdyz muzes, takze pokud by mel nastat problem, poznal bys to. A jestli jsi doma pres vikend, idelani je udelat takovou upravu (ze ktere mas nejakou obavu) v sobotu rano, mas pak staly prehled co se deje ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:41 Muž fido16 [631] Re: Designer
Super to jsem chtěl vědět, akva přerybněné nemám mám tam 20 rhodostomsů. Tak by to mělo být v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 16:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
Jestli to nemas prerybnene, tak dostatek kysliku zvladne i difuze ze vzduchu pres klidnou hladinu.

Ctyri dospele Cichlidky Ramirezovy byly v 54l akvariu, kde se hladina prakticky nehla, uplne v pohode. Mival jsem prerybnena akvaria, ale ted si na to davam sakra pozor, abych si poridil jen to, co opravdu chci a akvaria drzel "podrybnene", protoze kdybych jeste neco treba casem chtel (moc chtel), muzu, a zaroven si mohu byt celkem jist, ze se mi ryby jen tak snadno neotravi ci neudusi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:06 Muž fido16 [631] Re: Designer
Ještě možná blbý dotaz ale když mi nějak extra filtr nehýbe hladinou tak zda nebude ve vodě málo vzduchu. Abych neotrávil ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:02 Muž fido16 [631]
Tak jsem na filtr nasadil krabičku od krmení voda se skoro nehýbe jen malinko vlní hladinou tak uvidíme co to udělá snad to pomůže jinak už fakt nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:34 Muž fido16 [631] Re: exit
Já mám tuto řasu od prvního týdne založení akvária a štve mě to. Říkal jsem si 250l akva bez řas jen zelené přisedlé na stěnách akva tak by to mohlo fungovat. Ale bez šance pořád je to stejný
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:33 Muž fido16 [631] Re: Designer
Ok s tím pmfe to byl jen nápad. Jinak můžu říct že když jsem předělal výtok s filtru na rampu tak je to o něco lepší. Ale zkusím i tak jak radíš proudění zmírnit a uvidím co bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 21:52 Muž exit [116] - RostlinyRe: fido16
No mně se po založení vyskytla taky.Dávám to zavinu silnému osvětlení,ale přistínil jsem to alespoň síťkou co se dává do oken a dávkuju PMFE stříkačkou na postižená místa.Dávám toho zhruba dvakrát tolik než je psané dvakrát denně a řasa z kořenu docela rychle ustupuje.Zatím se drží jen v jávském mechu na který taky aplikuji pmfe a můžu říct, že ho snáší dobře(bohužel i řasa) Ostatní mechy už tak v pohodě nebyly. Toť má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 21:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fido16
PMFE a podobna hnojiva rozhodne nedavej nikdy vice nez je uvedeno v navodu. Ve sve podstate jde u takovych pripravku o jed, ktery v malem mnozstvi rybam neskodi, ovsem dospelym, poter to snasi mnohem hur. A jinak tyhle latky spatne snaseji predevsim mechy. Ovsem abych nekazal bludy, ja mel EasyCarbo, coz sice predpokladam je slozenim o tomtez, ale napsat to musim. S EasyCarbo mam jen ty nejhorsi zkusenosti a nejsem s nimi tady sam.

Zelena vlaknita rasa je problem, a resi se dost spatne, protoze ji vyhovuje to co rostlinam. Z meho pohledu (take jsem ji kdysi zazil) je to v akvariu jedna z nejhure resitelnych ras. Zkus jeste s tim proudenim neco udelat, nerostrikuj, ale zarid co nejpomalejsi proudeni vody s vystupem z filtru pod hladinou. To mi pomohlo nejvic, rozsireni vystupni roury z filtru na prumer pullitrove PET lahve, coz pochopitelne vyrazne zpomali vystup vody, ale nezmeni prutok vody filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 16:56 Muž fido16 [631]
Čau pánové tak jsem tu se svým problémem zase. Pořád se mi nedaří zbavit se vláknité řasy už jsem zlikvidoval jeden mech který byl úplně od řasy a druhý nějak přežívá. Na radu kolegy jsem uprvail výtok z filtru tím že jsem tam dal rozstřikovací rampu to částečně pomohlo ale jen trochu řasa se přesunula na jiné místo. Pravidelně měním vodu 2x do týdne 1xtýdně odkaluji. Vysadil jsem rychle rostoucí rostliny. SVítím cca 10 hod denně s 3 hod přestávkou zářivky třípásmovky 2x840 30w. Co2 foukám nonstop

Voda má
Ph: 6.8-7.1
Tvrdost: 7dGH
Co2: Mám v zeleném tudíž dobrá hladina co2.


Někde jsem četl že může pomoct akva předávkovat pmfe ví o tom někdo něco?
Už nevím co s tím za každou další radu budu vděčný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:33 Muž exit [116] - Rostliny
Mě se to taky stalo jen s tím rozdílem ,že mi tam nevyskákali šneci.A pokud má akva stejné podmínky (světlo,rostliny,osazenstvo,dno,hnojení,co2,krmení) tak by se mělo samo vzpamatovat. Jinak často bývá příčinou hodně světla a málo co2. Zkus přidat co2 pokud ho dodáváš(burčák,bomba)pokud ne doporučuji pořídit alespoň ELC nebo PMFE.Výrazně to pomáhá rostlinám i boji proti řasám. A co se týká šneku tak odkalit odlovit a nepřekrmovat.Klidně i 1-2 dny v týdnu nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DanaB
Sneci sami od sebe nevzniknou, priznej se, cos tam pridala noveho? Myslim konkretne rostlinu.

EDIT: Zni to totiz az neuveritelne :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 12:09 DanaB – řasa a šneci
Mám dotaz nikdy jsem v akvárku neměla šneky ani vláknitou řasu. Teď jsme se stěhovali, akvárko má stejné podmínky na světlo jak mělo, nic nového se do akvárka nepřidávalo - až na novou vodu a mám tam šneky a vláknitou řasu.... co stím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 16:40 Muž azonic [63] - Rostliny
Taky mě v akva asi dva měsíce trápí žabí vlas není to nijak drastické ale raději bych ho tam neměl. Uvažuju o tom že omezím svícení, teď svítím 12 hodin (8°°-20°°) stačilo by kdybych to omezil třeba na 11 hodin s tím že bych třeba přes poledne hodinu nesvítil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2012 09:59 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Naprostý souhlas s tím co tu zaznělo. Mám boj s vláknitou řasou za sebou v jednom akva a pomohlo mě na ní přidat dostatek CO2.

Ve druhém akva si zkouším hrát s osvětlením, už jsem ubral zakrytím reflektorů (15W na cca 25L akva) a vláknitá řasa se trochu omezila, ale stále trochu roste. Další možností by bylo u mě ještě zvednout osvělení výš.

Takže pro tebe Luisi bych doporučil jak tu zaznělo buď ubrat na délce osvětlení, nebo zrušit reflektory pokud tam máš na světle nějaké solidní nebo dát světlo výš nad akva - s tím se musí experimentovat a hledat kdy ještě bude dost světla pro rostliny a zároveň už málo pro řasu. Přitom nedělat změny zbrkle, ale vždy podle mě aspoň 14 dní pozorovat jestli daná změna pomohla než přistoupíš k další změně. Zcela určitě by mělo pomoci přidávání CO2, ale pokud s tím nemáš zkušenost tak si to nejprve řádně nastuduj - existuje řada způsobů a zdrojů se svými výhodami, nevýhodami a riziky.

Určitě neopomíjej pravidelnou výměnu vody, pravděpodobně jsi tam měl velmi křehkou rovnováhu, která byla narušena přidáním nových tvorů, zejména mollyny jsou tuším pěkná prasátka a je potřeba po nich řádně uklízet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 09:33 Muž Luis666666 [0]
Jo jo, musím to zkusit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 09:24 R Muž romant [27981] Re: Luis666666
Já bych je poslal o dům dál, takovej hezkej danajskej dar, klidně se zeptej v akvaristice, jestli si je zadarmo nevezmou, pořád lepší než je likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 09:10 Muž Luis666666 [0] Re: romant
Jo jo je mi to jasné, zkusím to tak udělat, snížím osvětlení o 2 hodiny a budu měnit častějc vodu, uvidím, co to udělá za týden........A ještě jedna otázka, akva klapalo docela vph, ale tak před měsícem se začali dělat ty řasy,koupil jsem nějaké black molly , dále 3 ancistruse, ale ti mi začali hodně ojídat anubiasy, tak jsem jim tam dal na dno vždy okurku,kterou za den sní jak nic,ale ty anubiasy mi poničili hodně, jediná možnost je je asi šetrně utratit, pokud nechci přijít o zbytek anubiasů že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2012 09:07 R Muž romant [27981] Re: Luis666666
Já bych se spíš zaměřil na příčiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 09:04 Muž Luis666666 [0] Re: romant
Jo jo fajn díky zkusím to nějak udělat, uvažoval jsem koupit přípravek na časy,který jsem našel tady někde v totmo forum pod odkazem, že to snad jediné zabírá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2012 09:00 R Muž romant [27981] Re: Luis666666
Tak a pouvažuj o možnosti přidávání CO2, tam bych viděl možnou příčinu, proto to snížení délky svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:58 Muž Luis666666 [0] Re: romant
Takže říkáš, že od 15:30 svítit do 18:30 jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:52 R Muž romant [27981] Re: Luis666666
Velmi často bych měnil vodu a ubral po pauze na světle 2 hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:38 Muž Luis666666 [0] Re: romant
Jo jo svítím takto: od 8-13, PAK PAUZA od 13-15:30 a pak od 15:30 do 20:30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:30 R Muž romant [27981] Re: Luis666666
To svícení je 10 hodin celkem ve stylu něco, pauza, něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:28 Muž Luis666666 [0]
Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám dělat s řasou vláknitou,kterou mám v akva krom roho, že ji vydělávám ručně z kva, ale svítím denně 10 hodin s 4 hodinovou pauzou odpoledne a pak to pustím zas na večer akva má 112 litrů a osvětlení mám 2X18 W, tak si chce zeptat,jestli mám svítit delejc nebo naopak ubrat
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: milosak
katterinecka obojí co jsi napsala přesně řečeno potlesk

milosak napsal: ....... Připadá mně, že na omezení živin reagují řasy o trochu více, ale zase to nechce trápit kytky moc dlouho.

Řasy jsou jednodušší jak rostliny a tak se spokojí i s menším nožstvím živin než rostlina. Proto se říká že řasu nevyhladovíme dřív než rostlinu.

milosak napsal:
Ještě mě napadlo, že pomohlo zabalení AK na 3 dni do deky.
To jsem dělal asi 4x se stále větším časovým odstupem

To je ale v podstatě to co jsem tu už dřív psal, akorát tohle je příliš drastické. Proč tedy totálně na čas zatemňovat když by se dalo celkové množství světla o něco nad akváriem snížit a tak se vyvarovat úplného zatemňování a zároveň k danému světlu už uzásobujeme rostliny CO2 a živiny už jsou to poslední aby jich bylo dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2012 21:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: milosak
na prosperujících rostlinách řasa obvykle neroste, čím to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:17 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
Ja mam momentalne jen ten dropchecker :-D ph sondu se chystam koupit, bombu ma na naplneni, jedu z kvasnic a stejne si myslim, ze je to je nejekonomistejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
co bych já dala za to abych měla CO2 bombu, drop checker, pH sondu a další takový vymoženosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:16 Muž milosak [66] - RostlinyRe: katterinecka
Ono to roste současně, myšleno řasa s kytkama. :-)

Připadá mně, že na omezení živin reagují řasy o trochu více, ale zase
to nechce trápit kytky moc dlouho.

Ještě mě napadlo, že pomohlo zabalení AK na 3 dni do deky.
To jsem dělal asi 4x se stále větším časovým odstupem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2012 21:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
nezapomínej ale pořád na to že rostliny potřebují k růstu živiny, aď už přihnojováním nebo výměnami vody, nestačí jen přidat kytky ;-) Mě obvykle rostou řasy když maj kytky živin málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:09 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: katterinecka
Mno mohl bych to s plovouci kytickou zkusit, nejake tam v tydnu hodim a dam tomu nejaky cas. Ono je to docela otrava cistit sklo co tri dny :))

EIDT: lhajek: tuhle metodu sem okrajove cetl, trosku sem se toho bal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tragett
A když je moc živin tak rostou řasy?
V tom případě nechápu proč jsou řasy v mém akváriu na ústupu ikdyž hnojím stále podle metody EI. Tzn. dávám do akva tolik živin, že je rostliny nemohou spotřrbovat. Dělám to proto že jsem chtěl eliminovat nedostatek živin. Protože když živiny chybí tak omezuji zdravý růst rostliny a tím dávám šanci řase.
Zkus pročíst tyto dva články:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tragett
tak když vidíš že se těm kytkám daří a že to pomohlo, tak proč bys jim ubíral živiny. To že řasa roste jen na skle a ne na kytkách je taky známka toho, že se jim daří. Přidej víc stonkovek nebo i nějakou plouvoucí kytku, dej jim živiny co potřebujou a máš po problému (zjednodušeně řečeno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 21:04 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: lhajek
protoze si myslim, ze jich je porad moc, kdyz se mi ted dela rasa na skle, ne sice na kytkach, ale na skle ano a jsem si temer jisty, ze to neni od slunicka :) ale je to jen teorie, samozrejme si rad necham poradit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tragett
Jen otázka: proč si myslíš že tobě ve tvém případě pomůže méně živin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:54 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: milosak
Ja treba moc stonkovek nemam, i kdyz je fakt, ze sem do akva ted dal Heterantheru a viditelne se to zlepsilo, eleocharis se zase rozrusta tak, jak ma, a vypada to, ze rasa dala trosku pokoj ... jeste to neni sice uplne ono, ale pomalu se to lepsi. Na rostlinach to moc videt neni, zato sklo se zelena jedna basen :-/ posilim armadu otiku na 8 kusu a uberu trosku zivin, uvidime, co to udela. nebo nekdo navrhne jiny postup? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: milosak
Takže to znamená že asi máš dost světla, kterému neodpovídalo množství CO2. Ale ty jsi to vyřešil jinak - začal jsi limitovat rostliny množstvím živin. Neříkám že je to špatné a že by to nešlo. Jde to a jsi toho důkazem. Otázka je jak dlouho ti to vydrží.
Každopádně jsi uvedl důležitou věc - řasy šli do háje až když začali prosperovat rostliny (u tebe stonkovky). A to je náš největší problém - soustředíme se na likvidaci řasy místo abychom se soustředili na prosperitu rostlin, ikdyž to může krátkodobě řasy podpořit.
Teď když to po sobě čtu tak mě napadá, když ty stonkovky povyrostly nepřistínily místa kde se ta vláknitá řasa vyskytovala nebo vůbec nepřistínily to akva celkově? Tím by se snížil požadavek i na množství CO2 a závěr je snad jasný ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 20:33 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Tragett
Já se trápil s touto řasou možná cca 4 měsíců.

Zmizela teprve, když jsem našlápnul v AK pořádně stonkovky.

Nejdříve jsem šel cestou zvýšením hodnot Fe něco více, jak 0,5, ale to
řase prospívalo ještě víc :-)

Potom přišlo vysazení Fe + P a situace se rapidně zlepšila (upozorňuji NO3 10)

Řasy byly v čoudu potlesk

Nyní mně chybí NO3 + Fe + P, což se projevilo žloutnutím eleocharisu, zpomalením růstu stonkovek a dokonce přestalo růst i microsorium :-D

Momentálně doplňuji vše výše uvedené.Je to stále něco nového, jako na houpačce

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 09:09 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: bahno71
Ja vim, jenze SID ma momentalne spoustu prace a jinych aktivit, cili takovy podrobny detailni dohled nad mym akvariem neni mozny, coz chapu. Proto bych too radeji resil verejne, ono nekteri mohou mit podobny problem, pripadne se veci resenych tady mohou chytit ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 10:11 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
Rozbory od mého dodavatele:

Dusičnany: 6,9mg/l
Dustiany: 0,46mg/l
fosfor celkový: 0,64mg/l
konduktivita: 52,8mS/m
pH: 7,9
železo 0,12mg/l
amonné ionty: 0,07mg/l
chlor aktivní celkový: 0,26mg/l
Tvrdost vody je 2,1 mmol/

pak jsou biologicke a mikrobiologicke rozbory, ty predpokladam, nejsou treba...

Po pravidelnych vymenach 20/l denne se zda akvarium v lepsi kondici, rasa se tvori mene, nicmene porad to neni uplne ono, sem tam se rozpadaji listy kryptokoryn a staagnuji stonkovky ... :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 20:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: bahno71
Tímto jste to určitě zakřikl... :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 19:04 Muž bahno71 [287] - Rostliny – Rostliny – Re: Tragett
kloním se taky k názoru,že by bylo nejlepší si vybrat jen jednoho "poradce",mám taky tento problém a tak sem si jednoho "poradce" vybral a to SIDa ,konzultujem moje otázky jak verzí vzkazů nebo se uvolil a přijel moje aqua omrknout a poměřit parametry vody,něco mi doporučil(jiný průtok foltru,výměnu trubic,doplnění rostlin a tak)nechci SIDovi dělat nějakou relamu :-) ,ale myslím si,že ví o této problematice hoodně a že je to přes rostliny a řasy machr,proto mu plně důvěřuju a snažím se udělat to co mi radí ano
Takže přeju ťastnou ruku při výběru poradce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 16:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku palec
To je tak když má člověk možnost stejný problém řešit ve dvou akváriích. A tak se toho zkouší víc. Ale tolik metod abych to zkoušel ve dvoutýdenních intervalech jsem opravdu nepoznal a je to i nesmysl tak rychle střídat. Ale pouze jedno akva mám v prezentaci.
Ve druhém kde se problém daří vyřešit právě tím co tu píšu to v prezentaci bohužel nemám.
Abych jenom nekecal tak na fotce dole je původní zařasená verze nejen vláknitou a nahoře aktuální stav. Je vidět že změn byla řada i co do tvaru dna kvůli proudění atd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.08.2012 14:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lhajek
...prosím tě vyber si jednoho jehož radám důvěřuješ a řiď se jimi přesně. Pokud budeš kombinovat moc věcí najednou, nebo od každého jen něco tak z toho nevzejde nic dobrého... A až po delší době když uvidíš že to nefunguje tak přistup k dalším změnám nebo využij jiné rady...
Správná připomínka. ano
Já bych k ní ale ještě dodal, aby si Tragett vybíral z takových "poradců", kteří skýtají alespoň nějakou naději, že mu s daným problémem, (v tomto případě vláknitými řasami), poradit dokážou. :-)
To, že někdo neúspěšně s podobným problémem bojuje více jak rok, přičemž ve zhruba dvoutýdenních intervalech vyzkoušel "všechno možné i nemožné", je IMO pro podobnou schopnost jednoznačná diskvalifikace. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23653x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207?od=251