Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 09:30 Muž Tomiino [43] Re: romant
jasny,znam tu jejich nemoc...ale myslel jsem ze se to stava jen tehdy kdyz rostlinky donesu z jineho akvaria...jine podminky jako co2,ziviny,svetlo,substrat atd...a ne jen zmenou svetla...no jo jsou po potvory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 09:23 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Njn, takový věci se prostě stávají, že krptokoryny na změnu podmínek zareagují tou ztrátou listů, čemuž e říká tzv. kryptokorynová choroba. Nech vše jak je, oni se zadaptují na nový podmínky a listy narostou nový. Holt nepřenosný zkušenosti, těch ještě bude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 08:08 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj tak jsem udelal vse jak jsme se domlouvali a ubrani svetla moc nevyslo.Listy cryptocoryn v predni casti,kde byla vypnuta T5 zacali dost zdracet na zdravem rustu,listy maji tmave fleky a misty sklovately jako by je nekdo natrel tmavezelenym lakem...takze svetlo zapnute zpet,upravil jsem rampicku ucpanim nekolika direk silikonem.Tak uvidime,tu T5 mam 865,objednal jsem 840 tak to bude snad lepsi :-)

vcera rostlinky zhnedly,male diry a dnes se uplne rozpadly..tak jsem vyrazenim jednoho svetla kvuli par vlaskum rasy udelal o hodne vice skody nez uzitku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tomiino
ano, to se ti snaží naznačit. Jinak je tady i spojitost s teplotou vody, druhem kytek, hnojením, tvrdostí atd. :) prostě co akva, to originál, obecné pravidla platí všude, ale konkrétní hodnoty světla a hnojení si musíš vypozorovat sám. Každopádně - udělej jednu změnu a počkej 14 dní, pomůže - nepomůže, udělej další atd. Časem na to přijdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:17 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Ber to popořadě. Odstraňuj co nejvíce řasy, prováděj velké výměny vody, dál přidávej uhlík jestli ho ještě máš, pokus se zlepšit proudění vody( je li špatné) a uber tu jednu T5 zářivku. Kdyby se to rostlinám nelíbilo, tak ji zase zapneš. Žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:09 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
ja mam svetlo v krytu tak 5 cm nad hladinou...takze mam svetla dosti mi chces naznacit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:41 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Přepočet W/l je hooodně orientační. Když zvednu svoje světlo metr nad akvárium, tak mi všechno chcípne, ale mám furt 0,36W/l. Když je položím na akvárium, tak budu mít silné osvětlení, že budu vyhazovat řasu vidlama, ale furt budu mít 0,36W/l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 13:23 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
Lidicky,kdyz se tato rasa jevi v presvicenych nadrzich...me akvarium patri do dobre osvetlenych???kdyz si spocitam kolik mam w/l tak se mi nezda ze bych mel presviceno...kdyz mam 2x30,1x39 w na 300 l tak jak je to???vychazi mi to na 0,33w/l a to neni hodne nee??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2015 11:34 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Přidávání světla na řasy nezabírá, ale situaci to zhoršuje. Je pravda, že když se daří rostlinám, nedaří se řasám, to tak prostě je. Světlem to není, toho máš dost. Většinou za to může nedostatek nějakého prvku hnojení, málo co2 a špatné proudění vody. Čím víc světla, tím větší požadavky na živiny a co2. Co2 nedodáváš a mohlo by se ti stát, že jak překonáš určitou intenzitu osvětlení, bude nutnost již co2 dodávat, jinak se řasy nezbavíš. Prostě světla ubrat, hlavně nepřidávat.

Já svítím cca v přepočtu 0,4W/l a všechno mi roste a řasu nemám. A to ještě mám světlo zavěšené 23cm nad vodní hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:26 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
si ted tak rikam...kdyz se tvori rasa,stradaji nekde rostliny...kdyz stradaji rostliny,potrebuji vice svetla-kdyz budou mit vice svetla,lepe porostou a nedostanou sanci rasy ??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:21 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Horní část Ludwigie máš dobře vybarvenou. Sniž to osvětlení, dál dodávej uhlík a čisti. Pak už jen čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:11 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku rostlin pribylo,narostlo...pribylo hodne stonkovek ludwigie a po stranach pribylo cryptocoryna kaderava..nejak asi nestradaji,jen obcas upadne listek ludwigie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 08:32 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Při zelené vláknité je většinou problém mezi poměrem co2 a světlem. Ty co2 nepoužíváš. Přidávání tekutého uhlíku mám odzkoušené a funguje dobře. Je potřeba vždy aktualizovat frofil všetně fotek, aby si mohl každý udělat představu o aktuální situaci. Ale každopádně bych na čas vyřadil ty zářivky T8, klidně zruš tu polední pauzu a sviť třeba 7 hodin v tahu. 2x zářivka T5HO, když u ní máš reflektor a ještě k tomu kvalitní, tak ti přidá klidně i o polovinu světla navíc a to je až až. Nebojte se svítit méně, já jsem v pohodě pěstoval HC v přepočku 3,3W/l a taky to rostlo. Pokračuj v ručním odstraňování, měň týdně alespoň polovinu vody. A co aktuální stav rostlin? Daří se jim dobře? Nestrádají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 05:13 Muž Tomiino [43]
Ahoj,asi bych potreboval mensi radu.V akva se mi delsi dobu tvori (asi vlaknita rasa) fotak mi to neveme ale vypada to tak ze,za listecek je zachycen zeleny cca max 5 cm dlouhy vlas,na nekterych rostlinach.Odmotavam kartackem a je zelena opravud,odmotavam 14 dni a zatim jsem neprisel na duvod tvoreni teto rasy.Podle me prezentace zjistite jake mam osvetleni nad akva,ted svitim od 8-12,16-21 z toho ty 2x30 w bezi presne tento cas a ta T5 39 w,spina a vypina drive tak sviti cca o 3 hod.mene.Vodu menim 1/3 tydne,filtr zajety,ryby podle prezentace souhlasi.Do akva dodavat tekuty uhlik pro posileni rustu rostlin..delam dobre,nebo je zbytecne tento pripravek pouzivat? poradi mi nekdo nejakou radu?ta rasa neni zatim tak akutni,ze by byly zaneseny hodne rostliny,proste jen takove vlasy nekde,setru kartzackem ale dalsi den mohu znova.Dekuji za zkusenosti a radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.02.2015 13:46 Žena Magrathea [11] - Miniakvária
Zelená vláknitá se mi bohužel dělá taky, ale naštěstí jenom na anubiasu, který roste pomaleji. Jinak se mi jí pravidelnými výměnami vody a odstraněním mechu z kořenu podařilo zredukovat do únosných mezí.
Dříve jsem namotávala na špejli, ale jestli můžu doporučit, tak se mi mnohem víc osvědčilo namotávání na mezizubní kartáček :) ten mám přidělaný izolepou na špejli a jde to mnohem snadněji, protože do štětin kartáčku se řasa líp chytí.... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 07:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sharf
Myslím, že zatiaľ budú stačiť tie LED, žiarivka môže oddychovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 07:11 Muž Sharf [7]
Tak jsem stáhl dobu svícení asi o 4 hodiny plus jsem udělal jednu hodinu ve dnes pauzu :)
Myslíte že mám ubrat jen na čase po který svítím nebo i na intenzitě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 22:31 R Muž romant [27987] Re: Sharf
Když více svítíš, musíš to více živit, je to svým způsobem jednoduchý, regulace dobou osvitu zvláště v čerstvých akváriích mě příjde jako první dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 21:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sharf
Môj názor: Na takéto čerstvé nezarastené akvárium je tam príliš silné svetlo, treba ubrať, kým sa poriadne nerozrastú rastliny. Ďalej je tam priveľa dusičnanov a ak sa nehnojí, tak zrejme neprimerane málo ostatných živín (P, K, Fe). To by chcelo trochu vykompenzovať, ale kým je tak málo rastlín, netreba to preháňať - alebo ešte radšej vyčkať. Burčiak treba pravidelne vymieňať, najlepšie je mať 2 fľaše a striedavo meniť náplň po cca 5 dňoch. Ak má byť také silné svetlo, bude to treba. Rýchlosť bublania možno regulovať množstvom kvasníc, cca 3 g (bežných, nie sušených) v každej fľaši by odhadom malo stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sharf
Meriaš aj množstvo rozpusteného CO2 vo vode? To je skôr nepomerom svetlo+živiny+CO2, v tomto musí byť rovnováha ak nieje, tak riasa nenechá na seba dlho čakať
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:16 Muž Sharf [7]
Ahoj začala se mě tvořit zelená vláknitá řasa na kameni a na červené rostlině vedle kamene rostlině se nedařilo již předtím :/
Myslíte si že je to tím že sem začal více svítit nebo tím že mám málo co2 (používám burčák ale už asi dochází hlavně od té doby co mám v akva ryby jsem se toho začal bát :-D)
Nebo tím že chybí rostlinám nějaké živiny pomůže PMDD ?
Info o mém akva v profilu pokud něco chybí stačí se zeptat předem děkuji za rady ta řase mě pěkně..... rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 19:21 Muž rybka1 [178] Re: Neio
Je to novozalozene takze si este prejdes riasamy.
Mne pomohla vymena vody kazdy druhy den 1/3,svetlo som mal zapnute len 4hodiny denne.a postupne pridavas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2014 18:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Neio
Tady Ti poradim jedine, stahnout svetlo a odstranovat, casem pujde i vic svetla bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:03 Muž Neio [7] Re: cezarmilan
zatím jednou týdně. Je to založený minulej pátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 17:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Neio
Zájdi si do fastfoodu a vypýtaj si tú plastovú vidličku na hranolky. Tú potom nasať na špilku a riasu namotávaj na ňu a vyhadzuj.
Vodu (1/3) ako často meníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 17:46 Muž Neio [7]
Fotka k příspěvku Tak se mi po týdnu po založení rozjela asi "zelená vláknitá řasa"
Dno: flexi+ deponit mix
PH:7.1
KH:6.5
dalsi informace bohuzel nemam diky testerum.
112l s 2x24w v krytu
C02 není

Snížil jsem dobu svícení z 11 hodin na 6.Zvýšil jsem proud filtru plus koupím Easycarbo nějaké další rady?? Moc děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 23:51 Muž kofejn [963] Re: VitaValke
Vypadá to jako Cladphora - žabí vlas. Co s tím, to bych taky rád věděl. Zatím ji jen odstraňuju odsáváním i s liaporem a z kytek ji namotávám na špejli. V hnědovce Windelov a kosokvětu je to lahůdka hmm.
Prý pomáhá CO2, ale já nebublám a začínat s tím nehodlám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 11:19 Muž VitaValke [8] - Malawi – ?
Fotka k příspěvku copak to je? dlouhá vláknitá, nebo žabí vlas čí jelení paroh a ev co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:13 Muž Ciffik [761] - Rostliny
zdar a sílu, v poslední době mě trápí zelená vláknitá v mé stonkovce rybicky.net/nadrze/19064

Info v prezentaci aktuální, kdyby někdo tušil, věděl na co se zaměřit, co zkusit byl bych vděčný. CO2 pouštím nonstop, dropchecker světlounce zelený, hnojivo bude ok, ale nejsem si jistý dávkováním a tu by mohl být zakopanej pes, samo o sobě bude v pořádku. Ze stejných flašek (mám vše rozmícháno zvlášť) dávkuju další 3 akva. Všechny bez řas. Rostlinky rostou jak střelené - ovšem na takové Rotala russila a Ludwigia sp. začali ,,zakrňovat" vrcholky.

Každá rada vítána.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
Tak to je v pořádku, ještě bych se snažil sehnat více rostlin, čím více tím lépe. Ty nejlacinější jsou zpravidla na začátku ty nejlepší. Když ti něco neporoste žádný problém neřeš a soustřeď se na ty co ti porostou. Při nakupování si dej ale bacha aby jsi nenaletěl. www.aquapage.cz/…
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:20 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Slovo "drť" i když v octu nešumí mě zrovna optimismem nenaplňuje, bude se s tím špatně pracovat při odkalování a je tam riziko zahnívání dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 18:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
Pro jistotu dej pár těch bílých kamínků do 8% octa jestli během několika hodin nezačnou bublat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2014 17:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
Doufám že to co máš jako dno není černobílá drť prodávaná v akvaristice. V čerstvé vodě se ze začátku dějí divné věci, ale to se časem usadí. Když ne, budeš to řešit ale třeba až tak za tři neděle až měsíc a ne 3 den. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 17:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
To chce klid pokud je to hnědá řasa nebo nějaká plíseň je to celkem normální, časem to zmizí. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 17:52 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Bude to mít souvislost s nižším obsahem CO2, tedy řekl bych a tudíž tu variantu snížení světla bych podporoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 17:49 Žena TerezaP [5] Re: RBeil
no napadlo mě že to může být světlem, zkusím zkrátit dobu svícení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 17:29 Muž RBeil [174] Re: TerezaP
ubrat světlo pokud svítite a nebo přihnojit hnojivem něčeho je víc a míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 17:03 Žena TerezaP [5] Re: RBeil
na skle a rostlinách je to zelená vláknitá řasa.. já mám opravdu mini odchovničku a tam filtr nemám ale často čistím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:59 Muž RBeil [174] Re: TerezaP
jakou má barvu ? Na jakých místech se tvoří ? (na stíných, v m´kstech kde je proud z filtru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 13:21 Žena TerezaP [5]
Zdravím, v mojí odchovničce se mi na listech rostlin a na skle tvoří taková vláknitá řasa, ze skla jí vyčistím, ale z rostlinek těžko. Je to dost nevzhledný. Máte nějakou radu jak se této řasy jednoduše zbavit bez nějaké chemie? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2013 11:02 Muž fido16 [631]
Musím přidat svůj problém. Taky válčím s vláknitou řasou a neustále prohrávám proto se chystám udělat zítra očistu všeho co v akváriu. Tak snad to pomůže :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 15:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Magrathea
Sniz dobu sviceni, vyrazne, klidne az na par malo hodin denne a Sinice to vzda. Kdyz pak ale zase na dobe pridas zpet jak to mas ted, zase se objevi. Ted tedy stahni osvetleni rekneme jen na 4h denne, rostliny to ustoji, odsaj co se da (Sinice moc dobre nedrzi, z rovnych listu jeji skraloup celkem snadno odsajes, z mechu to asi uplne snadno nepujde) a mezi tim si precti veci okolo toho, protoze pokud nechces svitit jen kratce stale, musis zmenit jeste neco jineho. I kdyby neslo o Sinici, tohle opatreni pomaha i s dalsimi rasami. Sam mam tenhle boj za sebou docela nedavno (Sinice a Jeleni paroh) a svitim stale celkem dost, ale jen 5h denne.

Pokud jde o akvarko ktere mas v prezentaci, je jasne videt, jak mas cele osvetleni do jedne poloviny akvaria, druha polovina je tmava, primo pod svetlem to tam prazi. Tu Sinici (nebo co to je) mas predpokladam nejvic tam, kam to take nejvic sviti. Je to problem, ackoli jsem se s krytem teto konstrukce snazil vyporadat a nechat ho jak je, nakonec jsem to vzdal a osvetleni predelal. Muzes si pomoct i tak, ze primo pod svetlo das na hladinu neco jako rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides , ktery to pristini. Jenze pak bude nejspis v akvariu tma vsude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.08.2013 12:19 R Muž romant [27987] Re: Magrathea
Magrathea napsala: ...podle diskuzí jsem pochopila, že jediný 100% způsob, jak se zbavit sinice, je komplet předělat celé akvárko a do toho se mi ani trošku nechce :-( Tak to je klasickej blud. Třeba tady na stránkách v příslušných vláknech se o likvidaci sinice docela dost napsalo a metody boje s tímto fujtajblem jsou tam vcelku dobře definovaný, poměr světla, živin, proudění vody atd. Jinak já když mám se sinicí tu čet, tak jako první se zaměřuji na NO3, jestli ho není málo a ladím světlo jestli ho není moc a nesvítí se s ním třeba moc nízko nad hladinou, no začti se. Jestli je ta vláknitá řasa sinicí prolezlá, tak bude smrdět pěkně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 12:04 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: vaaclav
No to si mě teda moc nepotěšil rozzureny a určitě? nemůže i zelená vláknitá smrdět..podle diskuzí jsem pochopila, že jediný 100% způsob, jak se zbavit sinice, je komplet předělat celé akvárko a do toho se mi ani trošku nechce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 11:47 radim Re: pavel
týden nekrm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 11:12 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: pavel
Nejlíp to vyndat když můžeš, když ne tak něčím oškrabat, nebo by mohlo pomoct hnojit PMFE přímo na místo kde je řasa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 11:04 pavel
jak se zbavit řasy z kořenu a plastického pozadí?? na rostlinách už je to OK ale na kořenu je stále a je to humus ... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 23:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magrathea
Takhle smrdí sinice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 22:34 Žena Magrathea [11] - Miniakvária – Zapach zelene vlaknite rasy
Ahoj,mam koren krasne obrostly javskym mechem,ale posledni dobou bohuzel i zelenou vlaknitou rasou :-O dneska jsem se pustila do poradneho odstranovani,namotavala rasu jako diva a uplne me prekvapilo,jak ta vytazena rasa priserne zapacha...ten smrad se da tezko popsat,ale uplne se mi z toho zvedal zaludek rozzureny ..je to normalni?? Kdyz se naklonim nad akvarko,tak jinak zadny zapach necitim..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 18:07 Muž exit [116] - Rostliny
Tak to máme podobný :) taky radši koukám do akva než do tv v který je prd.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23662x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207?od=201