Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená vláknitá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zelená vláknitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 15:21 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: tramtra
Myslím, že řasu nezahubíš.
Pokud chceš jistotu, nedolévej v úvodu až po okraj, ale nalej jen tolik vody, aby ji zelená hmota více méně zaplnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 15:09 Žena tramtra [3279] – hokus pokus s řasou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tohle jsou "pokusy" mých kluků...dva kelímky 1,5 dcl s trochou písku a pár křemínky, v jednom trocha neurčeného mechu (ze studánky) v druhém stonek rotala rotundifolia a egeria densa, kousek pupečníku a taky je to jediné místo, kde se daří liliovníčku brazilskému (když nepočítám květináč na okně). Oba kelímky jsou plné chomáče zelené vláknité řasy a jsou zavřené perforovaným víčkem, takže jen sem tam (jednou za dva týdny) doleju pár kapek vody. O hnojení se stará pár levatek a kružníků. Jsou na jižním okně, ale přímo do nich slunce nesvítí, jsou těsně u rámu. Voda je krásně čistá, jen ten šnečí binec na dně. Celé to funguje už půl roku. O co mi jde...když se pokusím tyhle dva pidi biotopy sloučit do nějaké trochu větší nádržky 1-2 litry, tzn že se změní vypařování (nebude zakrytá), bude do ní už svítit slunce, šneků bude o poznání míň...nepůjde to celé do kopru? Nezahubím tu krásnou zelenou řasu? Nezačne tam bujet jiná nevzhledná řasa nebo zákal? Kluci by byli smutní, kdybych jim to zkazila. Budu ráda za každou radu. Díky. T
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 15:56 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Horác
Tady: rybicky.net/nadrze/26176-akvarium-u-stropu
Od vánoc mi tam rostou ze semínek leknínovité rostliny o kterých nevím, co jsou zač (asi přivlečené na hlízách asi barclayí), tak nechávám většinu akvária neosázenou a mám tam jeden velký trs mechu, řas a pogostemonu, který mi zabezpečuje velkou část fotosyntézy a úkryt pro potěr.

Pokud bys dovedl určit, co to je za leknínovitou rostlinu, budu šťastný :).

P.S. Za 10 minut ti dám do galerie nejnovější fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 15:46 Muž Horác [3942] Re: JirkaŠčobák
Tobě se v těch podsvícených akvárkách (nic ve zlém) dělá vláknitá řasa ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 14:06 Muž JirkaŠčobák [3235] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Před chvílí ...
... jsem udal solidní hrst vláknité zelené řasy. Chtěl jsem vyhodit, ale bylo mi líto, hodil jsem na fórum, zda se někomu nehodí a jeden člověk se našel. Použije ji do malého akvária, které má jako porodničku.
:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2017 13:06 R Muž vaclav [14747] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: powery
To bude nějaký vločkovač. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 12:53 Muž powery [250] – proti vláknité řase???
Myslíte, že to může fungovat?

prodám přípravek na vláknitou řasu do zahradního jezírka,
pozitivně působí na prosperitu ryb a ekosystém jezírka potlačením růstu dlouhých řas,
slouží k ošetření zahradních jezírek a rybníčků (uzavřená cirkulace vody) s chovem okrasných ryb,
sypký přípravek, zabraňuje přebujení vláknitých řas,
nemá negativní vliv na růst vodních rostlin,
Dávkovaní:1 g přípravku na 1.000 l vody ,1,5 g na 1.000 l vody (při silném výskytu vláknité řasy)
PŘÍPRAVEK JE VHODNÝ APLIKOVAT JAKO PREVENCI PŘED NÁSTUPEM VLÁKNITÉ ŘASY.
Dodáváno v 50g balením.


Zdroj:
zvirata.bazos.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 23:06 Muž amrtin [191] Re: Morticia
Hnojit nepřestávej,rostlinky potřebují živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 22:43 Žena Morticia [118]
Zdrsnila jsme špilku a šlo to dobře, i z rostlin. Tak dííík za rady.
A jinak jsem našla vláknitou dokonce i na řasovce!
Snížím průtok, nastavila jsem vypínání světla odpoledne, když sem svítí slunko, už vím, jak namotávat...co hnojení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 16:19 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Používám špejle hranatý, bezproblémů se namotává, kupuji v řeznických potřebách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 15:04 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Morticia
Zkusil bych zdrsnit špejli. Nějaké malé zářezy nožem nebo pilníčkem. Pak by to mělo jít namotávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 12:20 R Muž ctibum [7048] Re: Morticia
Zkus mezizubní kartáček kulatej, tlustej, TePe, k tomu origoš držátko kulatý. Výborná věc pro každýho zelenýho vláknitýho řasaře, kterýmu nejde špejle... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 12:04 Muž pedro144 [40] Re: Morticia
Morticia napsala: vytahuju spíš prstama
Já ji vytahuji pinzetou, je docela pevná, málokdy se přetrhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 10:21 Muž powery [250] Re: Morticia
Zelenou namotávací nežere nic, alespoň u mě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 23:25 Žena Morticia [118] Re: ctibum, Maq, amrtin
Namotávat mi to moc nejde, vytahuju spíš prstama.Je hodně mezi listy. hmm
Stáhnout intenzitu světla - jako zkrátit dobu svícení nebo jak stáhnout? Můžu jen vypnout/zapnout bílé a barevné diody zvlášť či spoučasně.
O tom proudu jsem už četla někde, asi v něčí prezentaci. Proud docela mám...snížím tedy.
Mě se v tom nic nepase (asi nemá co),mě to hnusní kytky. A nevím,jestli se to nesnoubí ještě s nějakou další řasou,hlavně na listech (hlavně na Rotale,co je nejblíž filtru). Sklo a kameny cídí plži.
Co to má rádo za živočichy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:57 R Muž ctibum [7048] Re: Morticia
Jak píše amrtin, mně jen namotávání stažení intenzity světla a doby svícení zredukovalo vláknitou tak o 70%. Dál jsem to neřešil, nepotřebuju to mít sterilní, pase se mi v ní spousta zvěře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 21:33 Muž amrtin [191] Re: Morticia
Namotávej,stáhni intenzitu světla,stáhni proud vody,vyměňuj 2x týdně třetinu vody s povrchovým odkalováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:42 Žena Morticia [118]
Začíná se mi dělat vláknitá řasa,hlavně v rostlinách. Co s tím? (Info o akva v prezentaci).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 20:19 Acinonyx – vlaknita riasa na korenoch
Moje akvarium je cca necele tri tyzdne v zabehu. Korene, ktore najprv obalil biely povlak postupne zacala nahradzat hneda riasa. Posledne dni sa zacala na vsetkych korenoch objavovat v dost velkom mnozstve vlaknita riasa (dnes rano na niektorych miestach dlzka az 10 cm) a v podstate su nou momentalne cele pokryte. Nikdy predtym som nic take nepozoroval (ale ani som nemal take mnozstvo korenov v akvariu). Na ziadnom inom mieste v akvariu sa nevyskytuje, len na korenoch.

Chapem, ze korene su organicky material a akvarium stale v zabehu, ale pozorovali ste nieco podobne aj vy? Postupny prechod toho bieleho slizu vo vlaknitu riasu. Pre podrobnejsie informacie vid posledny zaznam v denniku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 16:35 R Muž ctibum [7048] Re: Maq
Ta jak jsem psal, řasy se mi líbí. Zelenou na kamenech neřeším vůbec, pase se mi ní všechna zvěř. Ta vláknitá se tak nějak drží na stejném množství. Otázka je, kde končí rozumné množství :) Pro mě už je lehce za hranou a jestli je v ní navíc sinice...
A zabojováním jsem nemyslel chemii, pokud nepočítám hnojivo. Ale světlo, proud, hnojení... Dneska upravím svícení a za 14 dní se uvidí... Kalamita to zatím není, takže panikařit nemusím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 16:16 Maq Re: ctibum
A je nutné s ní "zabojovat"?
V rozumném množství přece neškodí, někdy spíš naopak. A zabojovat chemií, to je vždycky spojeno s nějakým rizikem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:30 R Muž ctibum [7048] Re: Maq
No ona smrdí tak jako "přírodně", rybníkově, jestli se to dá tak říct. Jakože ne hnilobou nebo rozkladem. Ale ani tak to právě nevidím jakože jupí, proto se ptám.
Pravda, drobné (hodně drobné) mechanické nečistoty mi tam plavou, ale není to drama a postupně se to lepší. Přičítám to ještě ne úplně 100% "zanesenému" filtru, akva je ještě dost mladé.
Viditelný organický odpad se mi tam snad ani neválí, při odkalování toho je fakt málo, řekl bych, že přerybněno ani překrmeno nemám a údržbu neflákám.
Krevetky se mi tam množí, neutíkají.
No nic, zabojuju nějak s vláknitou a bude se vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:10 Maq Re: ctibum
Zelená řasa by sama o sobě smrdět neměla. Jenže se v ní usazuje kde co, od malých organismů po organický odpad. Něco z toho by eventuálně smrdět mohlo. Ale dobré znamení to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:03 R Muž ctibum [7048] Re: vaaclav
No smrdí to dost. Ale zaráží mě, že ta sinice není vidět. Už jsem ji lehce měl, docela se mi na pohled líbí, stejně jako všechny řasy :), ale v té vláknité na pohled není, jen na počuch...

A dá se z toho odvodit, že když se zbavím vláknité, že se zbavím sinice, když jinde sinici vidět není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 13:51 R Muž vaclav [14747] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Neměla by. Sinice to je jiná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 13:50 R Muž ctibum [7048] – smrdí?
Zdravíčko
Smrdí zelená vláknitá řasa? Níže to už lehce zaznělo, že smrdí sinice a že to bude nejspíš kombinace. Takže samotná vláknitá nesmrdí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 19:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bali
Ono to neni jen o svetle. Do akvaria jsem zacal svitit poradne a nic se nedelo, poradne jsem hnojil, pridaval CO2, menil polovinu vody co tyden, hi-tech jak vysite. Pak prichazelo stehovani a tak se posledni cas postupne akvarium preklapelo do low-tech, jen at nejak prezije. A i kdyz jsem hodne stahnul svetlo, spolu se snizenim hnojeni k minimu, a vypnutim CO2, jsem taky vlaknitou rasu vyprodukoval.

Ted je akvarium tri tydny v provozu, co tam uz se delo za veci. A vlaknitou rasu mam taky. Svetlo nemam naplno (jeste casem pridam), ale CO2 uz pridavam, slusne hnojim a chovam se k tomu uz jako k hotovemu hi-tech. Ono to cele sedne a pojede, situace s rasou se meni den co den (uz jsem tam videl co videt bezne lze, a neco uz zase ani neni). Chce to trpelivost, cas a trosku pece, aby clovek dokopal akvarium k hi-tech a jelo jak jet ma. Opacna moznost je stahovat svetlo, ale to je uspupek k low-tech, ktery ted neudelam ani nahodou, kdyz vidim, jak to zacina dost rychle po zalozeni rust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 19:04 R Muž romant [27987] Re: bali
Někdy zabere třeba to osvětlení trochu více posunout, tedy směrem vzhůru a dobu osvětlení si ponechat. Možností je vždycky více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 18:52 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
tadle mrcha vyrusta jak v proudu u filtru na svetle tak nekde v rohu v seru, vzdycky z jednoho bodu na skle nebo listu..
nicmene procitam naky weby (i japonsky:) a zda se ze zkratit sviceni bude prvni krok (ted sem na 8hod)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 18:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bali
Vsimni si, ze tyhle rasy rostou tam, kde je nejvic svetla. Jsou i jine vlaknite, ktere rostou zase spis tam, kde neni proudeni vody.

Ono mnoho ras ma tu svou nejpodstatnejsi podminku, ty dalsi uz staci co je "normalni". Zacni resit svetlo a nebo prizpusob akvarium tomu svetlu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 18:28 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
ze by to byla ta pevna pokryta sinici? asi ne, je to hodne slaboucky

myslel sem ze to je Spirogyra ale v johanovo clanku pise ze se skoro nevyskytuje, takze tipuju neco jako Pithophora (ne ze by na tom zalezelo jak se to jmenuje :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 16:42 R Muž romant [27987] Re: bali
Nebude to spíš kombinace, tedy ta zelená doplněná o sinici? Už jsem to viděl, že jedna řasa(i když sinice není řasa) rostla na druhý, tedy té první, která sloužila jako podklad, čímž tedy asi nic neradím, jenom popisuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 16:38 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – vlaknita mazlava
jak na zelenou vlaknitou mazlavou rasu? nekde se mi dela ta pevna, ta skoro nejde pretrhnout, krasne se da namotat ale ta mazlava verze pekne klouze... neco podobnyho se dela v rybniku rekl bych...
ptam se spis co je pricinou nez jak ji fyzicky odstranit...? dik

jeste zkusim ten mezizubni kartacek :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 18:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TBBT
Urob pauzu v pridávaní CO2 vitalu a pozoruj. S tými šnekami majú kolegovia pravdu. Rastlinky nežerú a sú to neoceniteľní pomocníci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 10:42 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Jak píše Rromant, nech tak jak to je, bude růst dál. Musíš udělat změnu a čekat a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 09:40 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Změna, to je to co je mít na paměti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 09:30 Muž Tomiino [43] Re: romant
jasny,znam tu jejich nemoc...ale myslel jsem ze se to stava jen tehdy kdyz rostlinky donesu z jineho akvaria...jine podminky jako co2,ziviny,svetlo,substrat atd...a ne jen zmenou svetla...no jo jsou po potvory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 09:23 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Njn, takový věci se prostě stávají, že krptokoryny na změnu podmínek zareagují tou ztrátou listů, čemuž e říká tzv. kryptokorynová choroba. Nech vše jak je, oni se zadaptují na nový podmínky a listy narostou nový. Holt nepřenosný zkušenosti, těch ještě bude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 08:08 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj tak jsem udelal vse jak jsme se domlouvali a ubrani svetla moc nevyslo.Listy cryptocoryn v predni casti,kde byla vypnuta T5 zacali dost zdracet na zdravem rustu,listy maji tmave fleky a misty sklovately jako by je nekdo natrel tmavezelenym lakem...takze svetlo zapnute zpet,upravil jsem rampicku ucpanim nekolika direk silikonem.Tak uvidime,tu T5 mam 865,objednal jsem 840 tak to bude snad lepsi :-)

vcera rostlinky zhnedly,male diry a dnes se uplne rozpadly..tak jsem vyrazenim jednoho svetla kvuli par vlaskum rasy udelal o hodne vice skody nez uzitku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tomiino
ano, to se ti snaží naznačit. Jinak je tady i spojitost s teplotou vody, druhem kytek, hnojením, tvrdostí atd. :) prostě co akva, to originál, obecné pravidla platí všude, ale konkrétní hodnoty světla a hnojení si musíš vypozorovat sám. Každopádně - udělej jednu změnu a počkej 14 dní, pomůže - nepomůže, udělej další atd. Časem na to přijdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:17 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Ber to popořadě. Odstraňuj co nejvíce řasy, prováděj velké výměny vody, dál přidávej uhlík jestli ho ještě máš, pokus se zlepšit proudění vody( je li špatné) a uber tu jednu T5 zářivku. Kdyby se to rostlinám nelíbilo, tak ji zase zapneš. Žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:09 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
ja mam svetlo v krytu tak 5 cm nad hladinou...takze mam svetla dosti mi chces naznacit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:41 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Přepočet W/l je hooodně orientační. Když zvednu svoje světlo metr nad akvárium, tak mi všechno chcípne, ale mám furt 0,36W/l. Když je položím na akvárium, tak budu mít silné osvětlení, že budu vyhazovat řasu vidlama, ale furt budu mít 0,36W/l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 13:23 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
Lidicky,kdyz se tato rasa jevi v presvicenych nadrzich...me akvarium patri do dobre osvetlenych???kdyz si spocitam kolik mam w/l tak se mi nezda ze bych mel presviceno...kdyz mam 2x30,1x39 w na 300 l tak jak je to???vychazi mi to na 0,33w/l a to neni hodne nee??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2015 11:34 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Přidávání světla na řasy nezabírá, ale situaci to zhoršuje. Je pravda, že když se daří rostlinám, nedaří se řasám, to tak prostě je. Světlem to není, toho máš dost. Většinou za to může nedostatek nějakého prvku hnojení, málo co2 a špatné proudění vody. Čím víc světla, tím větší požadavky na živiny a co2. Co2 nedodáváš a mohlo by se ti stát, že jak překonáš určitou intenzitu osvětlení, bude nutnost již co2 dodávat, jinak se řasy nezbavíš. Prostě světla ubrat, hlavně nepřidávat.

Já svítím cca v přepočtu 0,4W/l a všechno mi roste a řasu nemám. A to ještě mám světlo zavěšené 23cm nad vodní hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:26 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
si ted tak rikam...kdyz se tvori rasa,stradaji nekde rostliny...kdyz stradaji rostliny,potrebuji vice svetla-kdyz budou mit vice svetla,lepe porostou a nedostanou sanci rasy ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:21 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Horní část Ludwigie máš dobře vybarvenou. Sniž to osvětlení, dál dodávej uhlík a čisti. Pak už jen čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:11 Muž Tomiino [43] Re: Jambore
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku rostlin pribylo,narostlo...pribylo hodne stonkovek ludwigie a po stranach pribylo cryptocoryna kaderava..nejak asi nestradaji,jen obcas upadne listek ludwigie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 08:32 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Tomiino
Při zelené vláknité je většinou problém mezi poměrem co2 a světlem. Ty co2 nepoužíváš. Přidávání tekutého uhlíku mám odzkoušené a funguje dobře. Je potřeba vždy aktualizovat frofil všetně fotek, aby si mohl každý udělat představu o aktuální situaci. Ale každopádně bych na čas vyřadil ty zářivky T8, klidně zruš tu polední pauzu a sviť třeba 7 hodin v tahu. 2x zářivka T5HO, když u ní máš reflektor a ještě k tomu kvalitní, tak ti přidá klidně i o polovinu světla navíc a to je až až. Nebojte se svítit méně, já jsem v pohodě pěstoval HC v přepočku 3,3W/l a taky to rostlo. Pokračuj v ručním odstraňování, měň týdně alespoň polovinu vody. A co aktuální stav rostlin? Daří se jim dobře? Nestrádají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 05:13 Muž Tomiino [43]
Ahoj,asi bych potreboval mensi radu.V akva se mi delsi dobu tvori (asi vlaknita rasa) fotak mi to neveme ale vypada to tak ze,za listecek je zachycen zeleny cca max 5 cm dlouhy vlas,na nekterych rostlinach.Odmotavam kartackem a je zelena opravud,odmotavam 14 dni a zatim jsem neprisel na duvod tvoreni teto rasy.Podle me prezentace zjistite jake mam osvetleni nad akva,ted svitim od 8-12,16-21 z toho ty 2x30 w bezi presne tento cas a ta T5 39 w,spina a vypina drive tak sviti cca o 3 hod.mene.Vodu menim 1/3 tydne,filtr zajety,ryby podle prezentace souhlasi.Do akva dodavat tekuty uhlik pro posileni rustu rostlin..delam dobre,nebo je zbytecne tento pripravek pouzivat? poradi mi nekdo nejakou radu?ta rasa neni zatim tak akutni,ze by byly zaneseny hodne rostliny,proste jen takove vlasy nekde,setru kartzackem ale dalsi den mohu znova.Dekuji za zkusenosti a radu :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 23899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8207?od=171