Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2024 21:41 Muž vlka [3472] Re: Tonkai
Sbírat sbírat sbírat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2024 01:11 Muž skyppy2000 [2] Re: Tonkai
Je to tak. Plže plžem se nezbavíš. Já Heleny nikdy nepořizoval. Mám Ampulárky, okružáky a je to jenom o tom prostě vychytat dávkování krmiva na to množství ryb co mám v nádrži a mít co nejvíc zarostlé akvárium s minimem řasy. Pak není problém ani s řasou, ani s nadbytečným odpadem, protože ten odpad vám zpracují kytky. Vodu ve svých nádržích nikdy neměním jen dolévám odpar, popřípadě v létě vyměním část vody když se mi v nádrži zvedne teplota, abych jí srazil. A dávkuji hnojiva Tropica a to je všechno. Ani neodkaluju. Kytky rostou jak blázen, stříhám co 2-3 týdny, řas je minimum, skoro tam není a jinak vyžadována péče 0. Prostě ráno to rozsvítím, nakrmím je, až to snědí, nadávkuju hnojiva a neřeším. Rostliny to hnojivo do 24 hodin spotřebují a tím, že nedávkuji týdenní dávku v jeden den, ale denní, tak není třeba měnit vodu. Voda má parametry parádní. Jestli mi to měsíčně s tim zastřiháváním ta celková péče zabere 20 minut tak je to hodně. No a pokud jde o filtr... tam údržba není žádná. Já ho používám kvůli té rampě co se mi stará o správný proud vody. Nic víc není třeba.
Takto nastavené akvárko dělá jenom radost. Nejde 2 dny proud? Nevadí nic se neděje. Odkalení? Ještě nebylo provedeno. Svícení? většinou od 10:30 do 23:30 někdy i jen pár hodin denně. Řasa se mi v podstatě tvoří jen v případě, že kytky jsou přerostlé a tím pádem je nedostatečný proud vody. Když to včas zastřihnu, řasa není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2024 08:23 Muž Tonkai [1] – Nekonečný příběh
Nějak se mi dostala do zajetého akvária, měl jsem v něm africké cichlidy,v akváriu jsem měl mořský písek a korálové kameny. Po nějaké době se tam objevily a sledoval jsem,jak se postupně množí.Je zcela možné, že jsem je tam dopravil s tím mořským pískem,každopádně jsem se tohoto vetřelce nemohl zbavit.Množení rostlo neuvěřitelně rychle a díky vápencové krustě se ani nedaly zmáčknout aby z toho alespoň něco měly rybky. Existuje,nebo v jejím druhu existují varianty mořské,viz v tomto portálu. Při změně osazenstva byla sladká voda vyměněna za mořskou a žádná změna,jako by se nic nestalo.Krásně se zavrtávaly do písku a při obrácení vápencového kamene opřeného o zadní stěnu akvária jsem nestačil koukat kolik jich tam je.Tímto bych chtěl že pokud má někdo problém s přemnožením jiných plžú tak použít, pokud je to možné, nějakou akvarijní rybku která si s nimi poradí a nebo je postupně likvidovat sesbíráním.Šneka šnekem nezbavíte,jen si přiděláte ještě větší starosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 08:09 Muž Hynek [2] Re: Passenger77
A sakra.Díky za odpověď X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2021 08:01 Muž Passenger77 [552] - RostlinyRe: Hynek
Ano...i větší šneky Ti zabije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 07:58 Muž Hynek [2] – Helča vs Ampule
Je helena schopná zabít Ampulárii cca 5cm průměr ulity?Objednal jsem si ji na Levatky?Ampuli bych rád zachoval...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2021 15:19 Silviebaris Re: visek
Fotka k příspěvku Sbírat,sbírat a sbírat..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2021 15:11 Muž visek [76] - Tetry
Jak zrusit heleny v akvariu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2021 10:28 Draim Re: Papik
díky za rady
myslím že se ustálili a vesele se plží sem a tam.
Pořád se docela často zdržují blízko hladiny ale jinak se jim daří. Mám trochu hrubší štěrk než by se jim asi líbilo ale začali se zahrabávat, hlavně v místech kde je stín pod rostlinkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2021 13:14 Muž Papik [621] Re: Draim
Dlouhodobě na skle u hladiny jsem jí nikdy neviděl. Často je zahrabaná v substrátu, na číhané. Občas projíždí akvárko po dně nebo i po skle. Určitě přikrmuj, jak píšeš, nemají tam co žrát. Hoď každé menší tabletku pro ryby dna a uvidíš, jak dlouho bude trvat, než zmizí. Podle toho přikrmuj dál. Ocení to i bakterie. Nejradši by byly, kdybys jim přidal i pár středně velkých okružáků nebo levatek.

U čerstvě založených nádrží lítají po prvních 7-14 dnech hodnoty čpavku a dusitanů, protože se teprve vytváří biologická rovnováha a množí patřičné kolonie bakterií. Osobně bych tam tak brzy žádného živočicha nedával.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 13:06 Muž vlka [3472] Re: Draim
Moje ,,vražedkyně,, se v noci zahrabávaly do dna. Přes den si lezly po celém AQ. Jak je to u nich s baštěním řas, to nevím, ale zbytky potravy baštily bez problémů. Nejvíce ovšem baštily Okružáky. Do pár měsíců se brutálně rozmnožily a komplet všechny Okružáky pobaštily. Další měsíce jsem se jich pokoušel zbavit, nakonec jsem všechny daroval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 12:28 Draim – rada o nových surmovkách
Fotka k příspěvku Chtěl bych požádat o radu
založil jsem dvě nové malé akvárka jako experiment jestli jde udržet akvárko bez filtru, okysličování atd, kde tyhle věci zajišťuje hustý porost rostlinek zasazený v substrátu na dně (přesypané drobným štěrkem)

Akvárka jsou nová cca dva týdny a asi 10 dní už tam jsou rostlinky a většině druhů se daří. Před dvěma dyn jsem přidal do každého po jedné surmovce aby to prostředí získalo nějakou další diversitu.

Každá se chová docela jinak. Ze začátku obě si udělaly kolečko po celém akvárku a prozkoumaly ho. Jedna se usadila na dně a číhala co se objeví a když jsem experimentálně nechal klesnout na dno malou vločku tak po ní vyrazila a snědla, teď si spokojeně plží sem a tam.
Druhá mi ale dělá starost. Po prohlídce se zdržovala převážně poblíž hladiny a velmi rychle se vydala za ponořenou vločkou. Ráno jsem ji našel opět u hladiny ale po další vločce která klesla na dno opět vypadá spokojeně (viz foto, žlutá je žárovka, ne voda).

Chci se zeptat jestli tohle zdržování u hladiny je náznak že je něco špatně s vodou (přestože v tom akvárku je z obou o něco zdravější a hojnější porost) nebo se tam jenom snaží schovánat?
Říkám, jsou to nové akvárka a žádné jiné šneky a drobnou havěť jsem ještě neviděl a odumřelých částí rostlinek si nevšímají, takže je možné že nemají co jíst?
Případně kolik a jak často je vhodné je krmit? Většinou je doporučeno že se postarají o zbytky a parazity v akvárku, ale moje takové zatím nemá a zároveň nehci překrmovat aby se nazačala kazit voda.

Byl bych moc vděčný kdyby mi někdo poradil ^^ :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 16:36 Muž vlka [3472] Re: Malapa
Helenky jsou nádherné, ale na Okružáky nedám dopustit, lepší ,,čističe,, nenajdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 01:52 Muž PetrO [753] Re: Malapa
Asi tak jak to píší pánové - Okružák je kamarád a je i pěknej. Ale je pravda, že ne každý má tohohle šneka rád.
Já pořídil dvě Heleny do 300 litrového akvária aby vypomohly s přemnoženými Piskořkami (důsledek překrmování a v té době byly v akváriu také přemnožené Platy).
Říkal jsem si, že dva kousky na můj objem budou v pohodě, nicméně se jim "zadařilo" a pěkně se mi namnožily :-)
Je to opravdu moc pěkný šneček, ale taky je neuvěřitelně pracovitej a žravej a pokud už v nádrži nejsou vidět jiné ulity než ty žlutočerné, tak je to špatně.

S těmi následky... trošku mi to připomíná, jako když si někdo pořídí do malého akvária SAE kvůli řase a po čase se diví, že mu vyrostla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2020 22:26 R Muž Anthrax [4835] Re: Malapa
Okružák je skvělý dělník a indikátor stavu akvárka. Například se na nich pěkně pozná překrmování. Navíc je to pro spoustu živočichů dobré krmivo. Piskořky jsou taky fajn ale povrchy v akva moc čistit nebudou, spíš jsou zalezlé ve dně. :-)
Nešťastné je, že si většina lidi pořizuji jednoho živočicha, jen a pouze aby potlačil jiného. Skutečný zájem o chov surmovek však nemají. Je to klasické vyrážení klínu klínem. Pak se zas řeší, jak odstranit surmovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.12.2020 22:26 R Muž ctibum [6998] Re: Malapa
Okružák je kámoš a pomocník ;-) A krom toho je hezkej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 20:25 Muž PetrO [753] Re: Malapa
A to je právě to, co dělám poslední rok.
Stále jen lovím Heleny a když si myslím,že už v akváriu žádná není, tak se zase někde nějaká objeví hmm
Je to nekonečný příběh.

A navíc Helenky většinou nikdo nechce.

Samozřejmě akvárium je teď bez okružáků.
Piskořky sem tam někde jsou, evidentně jim šmakují méně. A nebo se dokážou ve dně lépe zašít. Po dodání se dá v akváriu sem tam zahlédnout nějaká ta levatka, ale okružáky se rozmnožit nedaří.
Každopádně Helenky už v akváriu nikdy nechci ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 17:18 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: vlka
Mě okružáky vyhubily, teď už jen postupně vylovit a rozdat Heleny a budu spokojený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 20:05 Muž vlka [3472] Re: Malapa
Úplně jsem se jich zbavit nechtěl, jenže to jsem si tenkrát naivně myslel, že pár Helenek ,,ukočíruje,, množství Okružáků. Bohužel ,,reprodukční,, schopnost Helenek mně překvapila a Okružáci zcela zmizeli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2020 19:13 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: vlka
Pro to jste si Heleny pořídil, aby jste se zbavil okružáků, ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2020 18:38 Muž vlka [3472] Re: beton
Kdepak, klidně žerou to co rybičky, rostlinky co odumřely, zelené krmení, hlady nepojdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 18:21 Muž beton [26] Re: vlka
Měl jsem je v 60 u krevetek,měl jsem tam strašně moc okružáků a levatek,tam nestíhaly a pak mě štvalo ty prázdný ulity a jak jsem předělávat 60 tak jsem je přendal do 450,tam mám taky spolužáky a 2 nerytiny,u těch mě zas štve ty jejich vajíčka.Když dojdou šnečím,nechcípnou hlady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 17:54 Muž vlka [3472] – ...Surmovka vražedná...
Fotka k příspěvku Po několika měsících od úporného vybírání a rozdávání ,,helenek,, jsem včera při krmení Krvetek pampelkou objevil další. Málem mě ,,kleplo,,. Co jsem je měl, zlikvidovaly mně všechny Okružáky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2020 14:52 Silviebaris Re: beton
Za chvíli se jich budeš zbavovat...potvor,všechny plže zlikviduji... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 22:45 Muž Tojsouvěci [3721] - Kytky s čudlamaRe: beton
Bingo,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 08:34 Muž beton [26]
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte co to s něma je,to se páří? Už jsou takhle 2 dny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2020 00:58 Muž TomikVyskov [5] Re:
Děkuji za vaše názory, já jsem tedy svoje 2 kusy stále neobjevil. Rád je vždy pozoruji, tak mi chybí, množit se zatím nezačaly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2020 14:13 Muž vlka [3472] Re: TomikVyskov
Čauky, já se jich zbavoval měsíce a totálně mně zlikvidovaly všechny Okružáky, Ze dvou, koupených na burze v Kroměříži jich byly najednou desítky a desítky a stále ze dna lezly nová a nová mláďata. Jsou krásné, ale horko těžko se jich zbavuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2020 23:16 Muž PetrO [753] Re: TomikVyskov
Buď rád, že je spíš nevidíš, než abys jich začal vídat až moc ;-)
Věř, vím o čem mluvím...jak se začnou množit, jsou k nezastavení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2020 22:26 Králík Re: TomikVyskov
Já svoje Heleny vidím tak jednou za měsíc a půl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2020 22:01 Silviebaris Re: TomikVyskov
Heleny jsou aktivni hlavně v noci,přes den jsou někde zahrabaný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 21:52 Muž TomikVyskov [5]
Ahoj akvaristi. Mám problém s Helenama, měl bych mít v akvariu 2 kusy ale už jsem je několik dní neviděl. Co mám dělat? Kde se heleny zdržují? Děkuji :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2020 19:58 Muž Passenger77 [552] - RostlinyRe: Maroš
Heleny bych z úhynu Neocaridin nepodezříval... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 18:22 Muž vlka [3472] Re: Maroš
Čauky, měl jsem jich v AQ desítky a nikdy mně žádnou Krevetku nelovily a nezabily. Móóóc dlouho jsem je pak vybíral, jak postupně vylézaly ze dna. Během dvou-tří měsíců mně totálně zlikvidovaly všechny Okružáky. Už nikdy Helenky. Myslím, že máš Krevetky někde schované...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 11:04 Muž PetrO [753] Re: Maroš
Jestli si troufne na Neocaridiny nevím, měl jsem je v akváriu s Japonkami a v pohodě.
Braly jen šneky a viděl jsem je třeba na uhynulých rybách.

Jestli máš dva kusy a trefil jsi se, tak spíš budeš časem řešit jiný problém.
Mě se časem tak rozmnožily, že v akváriu nebyl pomalu vidět jiný šnek než Helena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 07:16 Maroš – helena
chci se zeptat zda je možné, že by mi helena v krevetariu zlikvidovala min.4 krevety/ neocaridina/, šlo o zdravé kusy, již delší dobu je nemůžu najít. Do akvaria jsem před týdnem od vymizení dával 2ks helen / k pojídání okružáku, kterých tam je min. 10/ a rybky- 3ks Razborka barmská :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 23:23 Muž vlka [3472] – detailní vražedkyně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 13:41 Muž vlka [3472] – další ,,Helenky,,
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne. Stále postupně lovím další a další ,,Helenky,, z AQ. Mám je ve sklenici od okurek s rostlinkama a sem tam šupnu Okružáka odsátého při odkalování. A Helenky jak je vidět se činí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2019 21:25 Muž Tojsouvěci [3721] - Kytky s čudlamaRe: vlka
V komentářích pod videem je uvedeno,že se jedná o hynoucí krevetku ;-) ,takže helena je v tom nevinně,pouze likviduje biologický odpad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 19:31 Muž vlka [3472] – Helenky
Hezký večer. Ještě stále mám v AQ pidihelenky. Našel jsem zajímavé video: www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2019 12:52 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Gesh
Mohu jen potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.10.2019 12:14 Gesh
Z vlastní zkušenosti Surmovky nejsou řešením ani při zbavování se šneků z akvária. Dokáží v sobě uchovávat pohlavní buňky potřebné pro reprodukci velmi dlouho a v době hojnosti potravy je aktivují a množí se. Posléze žerou i zbytky ze dna a není jednoduché se jich zbavit. Mně se jediná Surmovka v akvariu začala rozmnožovat po dvou měsících v akváriu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.10.2019 22:28 Žena sivon [1716] - PlžiRe: vlka
Normálně posílám plže jako obyčejný dopis - v krabičce o maximální tloušťce 2 cm - od malých bonboniér. Plže dám do sáčku z potravinové folie s úplným minimem vody (opravdu jen na udržení vlhkosti) a zatavím svařovačkou (pozor, nevycucávat vzduch !!!). Dovnitř sáčku dám ještě kousek korkové zátky (nebo té plastové náhražky), aby se krabička při manipulaci na poště "nesplácla" a sáček se neprotrhl.
Je to laciné, rychlé, často dojdou již druhý den. Jen příjemce musí mít schránku s dostatečně velkým otvorem a po avízu hlídat doručení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2019 20:40 Muž PetrO [753] Re: KuBvA
Myslím, že Vlka nemá problém s tím, že by se mu nemnožily.
Taky myslím, že to nejsou poslední Helenky které najde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 20:39 Muž vlka [3472] Re: KuBvA
Mrkni do prezentace. Křemičitej písek, kde jsou často zahrabané, hodně rostlin, žádná chemie, žádné hnojivo. Jedině, když si vzpomenu, tak ráno než jdu do práce 1x zmačknu dávkovač tekuté CO2 Vital od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 19:58 Muž KuBvA [40] Re: vlka
Jaké pro ně máš podmínky mně se tedy nemnoží vůbec sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2019 19:57 Muž Planorbella [643] Re: vlka
Měly by jít stejně jako piskořky, tedy zabalit do vlhkého papíru, ale nejsem si jist na 100 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 19:53 Muž vlka [3472] – Helenky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem daroval všechen potěr i plodnou samiíčku spolu s pár Okružákama a myslel jsem, že se všema ,,Helenkama,, jednomu kamošovi. Myslel jsem, že všechny, ale už jich mám opět asi 10 vylovených. Začínám mít pocit, že přijdu o všechny Okružáky. ,,Helenky,, se množí jako plevel. Poradí prosím někdo, jak se dají ,,Helenky,, poslat poštou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2019 08:44 Muž PetrO [753] Re: ValaRa
Když pridáš ještě zepár Helenek, tak se možná trefíš a v budoucnu nebudeš řešit jen Kružníky, ale i ty Helenky.
Do třístovky jsem taky dával jen dvě, trefil jsem se a teď bych je mohl rozdávat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 13:17 Muž ValaRa [26]
Ahoj,
mne sa v 54-ke rozmožili rapídne kružníci. Pôvodne som tam mal schválne chované okružáky, regulované jednou helenkou. Okružáky mali svoje riasy, množili sa, ale nie veľa, helena zredukovala, časť som vždy preniesol do inej, čisto "okružáckeho" miníčka. Lenže s nejakou rastlinkou som zaniesol do akvária aj kružníka čínskeho. keby ich bolo pár, nevadilo by to. lenže pomaly sú tam stovky. Neprekrmujem, Beťáka kŕmim pinzetou (patentky), resp. hádžem granule po 1ks, ako zožerie. Neonky kŕmim iba na jednom mieste, čo stihnu zožrať za pár sekúnd. Ale tie riasy na kameňoch a anubiasoch tam sú a budú. A to je "pastva" pre kružníky. Pridal som teda ešte jednu helenku, čo najviac okružákov presunul dočasne preč. Kružníci neubúdajú, množia sa, denne ich odsávam desiatky elektrickou odsávačkou z listov rastlín. Heleny sa netvária, žeby mali chuť... Sú to už staršie dámy (páni), 2-3 mm kružníci sú pre nich asi nezaujímavé :-) Mám ešte pridať zopár heleniek a dúfať, že trafím iné pohlavie? Mladé by možno o kružníky prejavili záujem :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena