Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 19:54 Muž Mitroz [160] – Helenková kalamita
Fotka k příspěvku Zdravím,
řeším Helenkovou kalamitu bez použití biologických zbraní. Vybírám spousty Helenek, zásobuji široké okolí, ale zatím prohrávám. Neustále odněkud vylézají další a další coze tone Snažím se najít jejich vajíčka, vyfotil jsem pozadí a vypadá, že jich na něm je více druhů. Mohla by to být Neritina nebo Helenka, poradíte které to jsou? Případně jinou radu jak je omezit bez chemikálií? Sežerou to ryby pokud je nechám chvíli vyhladovět?
Helenky sežraly už všechny okružáky, teď likvidují piskořky a začínám mít obavy o ampulárku Karla. :-(
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 11:47 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: FishWoman
V kliduuu, pockej si :-)
Po vypusteni jsem ji videla az za mesic. Pak znova za 4 mesice, a to jsem se divila co vylezlo - pekne totiz povyrostla. Stradovala si to ve dne po skle jako kdyby se nechumelilo. A casem uklizela nejenom sneky, ale i mrtvy ryby a uhynuly krevetky (klidne ve dne). Sem tam jsem ji pak vidavala i ve dne. Jinak nejdriv se pustila do kruzniku, to jsem si vsimla, ze jich vidavam cim dal min. Neni divu - ona mala, oni mali, tak akorat do tlamicky (nebo co to heleny maji). Pak jak povyrostla, tak uz to byl jiny level - okruzaci a piskorky - a to uz byl konecne videt nejaky vysledek prace - prazdny ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 20:18 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: FishWoman
Já svojí helenu nevidím třeba dva měsíce. Je v nádrži, kde donedávna nebyli šneci. Přidal jsem tam shluk piskořek a najednou ožila, nicméně předtím, ten zhruba rok, musela žrát něco jiného. Takže bych se o ní nebál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 20:09 Žena FishWoman [7] - Amerika
Před týdnem jsem si ji pořídila, ale od vypuštění do AQ jsem ji neviděla. Je to normální? Vím, že ve dne jsou zahrabané ve štěrku a v noci loví, ale ikdyž du večer spát a v AQ už je nějakou dobu zhasnuto, tak jí tam stejně nevidím. Nemůže být mrtvá? Ikdyž to asi ne, ale je divné, že jsem ji ještě vůbec neviděla :-( A zatím jsem si nevšimla, že by se někde povalovaly prázdné ulity od šneků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 19:56 Žena lenkalor [580] Re: DinoOv
Fotka k příspěvku Krevetky na každý dotyk reagují odskočením a jsou dost rychlé, takže si myslím, že je clea může tak akorát rušit, ale zdravou krevetku nedostane. A navíc se ráda přiživí i na zbytcích krmiva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 16:27 DinoOv
Ahoj, mám v dinovo první akvarko 4 Heleny kvůli šneků co jsem si dotah z kytkami. Ty určitě žerou a zůstávají po nich prázdné schránky. MŮJ DOTAZ může tento šnek žrát krevetky. Mam neocardinia oranžové a bojím se ať tito šneci nepožíráji mladé poradíte někdo? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 15:29 lenkalor Re: lacewings
Předpokládáš, že je možné,že bude žrát i ploštěnky ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 15:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mejla82
-podle toho, nakolik je tam dostatečné potravy, v populaci šneků
-předpokládám ,že 2ks-3ks budou dostačující
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 15:40 Mejla82 Re: lacewings
Pocet do aq cca 100l vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 15:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mejla82
- pokud má zajištěnou dostatečnou potravní složku v podobě plžů, atd. , není pro krevetky nebezpečná a jejich společný chov je možný bez predace

-Clea Helena je vlastně ve své podstatě všežravec, požírající jiné bezobratlé živočichy, červy, korýše a plže, ale i rostliny, zbytky krmiv, nebo uhynulé ryby
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 14:23 Mejla82 – Kontakt
Co se stane kdyz potka clea helena zivou krevetku red cherry?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 19:12 R Muž afc1886 [14655] Re: visek
Piskořky byly kdoví kde zahrabané a svačinka lezla kolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 17:56 Muž visek [75] - TetryRe: afc1886
ampularie byly velky kolem 3-4 cm a mam dost piskorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 15:56 R Muž afc1886 [14655] Re: visek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 15:50 Muž visek [75] - Tetry
je mozme ze mi helenky sezraly velke ampularie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 18:26 Muž Fučikovský [0]
dnes v poledne jsem přinesl z burzy Helenu, trvalo jen pár hodin než jí našla naše o trochu větší potvora, vypadá to že nově příchozí to už má za sebou, v akváriu se přitom poflakují hordy okružáků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2016 11:16 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Mislow
Pomalu ?. Zaleží jake maji podminky..

Ja dvakrat do roka nosim do obchodu po 30ks a cca 30 jich dám ostatnim kdo mají zájem a pořad jich mam dost pro sebe.. takže tak cca 200 Helen ročně neni problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 08:41 Muž Mislow [304] Re: Abarth
Ahoj, neboj se, Helenky se mnozej pomalu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 08:24 Abarth Re: ŠtefanT
Do dnes sa nepustili od seba, jedine sa presunuli na iné miesto v akva, zaobstaral som si ich kvoli tomu aby žrali malé potvory a nie trtkali tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2016 20:24 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Abarth
to že Helenka slupne Helenku není jev výjimečný, ale tady si myslím, že B je správně :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 20:15 Abarth
Fotka k příspěvku Ahojte mám otázku. Dnes sme kúpili dve heleny a hneď sa dali do tejto polohy. Môžu sa navzájom jesť alebo sa pária?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 14:25 aquarium Re: Bella
Špatné ulitky mají jen Helenky, a z pozorování můžu opravdu potvrdit, že je to od té doby, co ubyli šneci v akváriu, a co začali po sobě pořád lézt. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 14:02 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: aquarium
a co ty piskorky? ty maji ulity v poradku? pokud by vsichni sneci meli spatny ulity, tak je neco spatne v akvarku, pokud maji ulity spatne jen helenky, tak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 13:51 aquarium – Ulity Helenek
Zdravím,
mám v nádrži dvě Helenky a chtěla bych se zeptat zkušených chovatelů těchto šneků, zda-li je možné, že si můžou navzájem okusovat ulitky, pokud mají málo potravy. V akváriu mám ještě pár Piskořek, ale opravdu jen několik kusů. Obě Helenky mají zničené ulitky a je pravda, že je vídám takřka neustále jednu na druhé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2015 14:35 Žena sivon [1694] - PlžiRe: sharka71
Ne,jakýkoliv plž může vedle nich i dlouhou dobu přežívat, ale mohou ho klidně zlikvidovat hned třeba ten den, kdy ho do akvária dáš.
Pokud budeš mít v akváriu hodně piskořek (ať už věžovek či granifer) nějaké tam vždy zbydou. Tobě jde ale spíše asi o "okrasné" plže - tam bych ani jednoho neriskovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 13:18 Žena sharka71 [37] – Clea Helena a Clithon?
Ahoj, prosím může mít helenka k sobě nějakého plže, kterého nesežere? Mám teď dvě a asi před půl rokem se mi vrhly na ampulárku. Přemýšlela jsem o clithonovi. Jestli ano, nevíte, kde ho sehnat? Myslím, že jsem na něj v zooshopu nikde nenanarazila. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 06:22 Žena niky [13] Re: larix
Parametry vody tam mam,jsou v podstate stale stejne. Teplota klasicky na 24-25°C. Helenu jsem koupila zivou,lezouci. Soupnu ji do AQ a do 2dnu je kaput :-( Krevetkam se dari tak predpokladam ze voda je OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 23:29 JoKa Re: niky
Bohužel, hodně často ti v akvaristice prodají helenu mrtvou... Ono trvá dost dlouho, než se ulita začne rozpadat, takže to na první pohled nepoznáš... Takže i při koupi bacha, vybírej jen ty, které opravdu vidíš a nenech se ukecat tvrzením: ona tam je, jenom je schovaná...

Edit: spíš bych doporučil vyčíhat si nějakého akvaristu, nebo chovatele, oni když se jim daří, tak se množí pekelně rychle a lidi se jí rádi zbavují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 22:28 Muž larix [1420] Re: niky
Niekedy nemusí byť problém v akvárku ale v kondícii slimákov, ktoré si domov donesieš. Cesta od chovateľa cez veľkoobchod a maloobchod až k tebe domov im dá zabrať. No a niekedy to skrátka nezvládnu. Píšem to preto lebo na tvojom akvárku nevidím nič, čo by im mohlo prekážať. Aj keď niektoré dôležité údaje chýbajú (napr. teplota alebo parametre vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 17:45 Žena niky [13]
Zdravím, neměl by někdo tip proč mi Heleny stále chcípají :( Již jsem koupila 3, ani jedna nepřežila. V AQ mám velké množství Piskořek.Ani by mi nevadily, ale když krmím pancéřníčky, většinu potravy sežerou piskořky.

viz.: rybicky.net/nadrze/21224
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 16:37 Žena sivon [1694] - PlžiRe: DanH
100% souhlas - během 1/2 hodiny už by to mělo snad být sežrané i od těch okružáků, pokud tam po hodině něco zbude, bylo toho opravdu moc, že to ani okružáci už nechtějí ;-)
Okružáci se krmí i na té zelenině a společně s krevetkami také na řasách, které tam rostou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 10:58 DanH Re: stafhaf
Když to nesežerou do 24h, je to moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 10:01 stafhaf Re: sivon
Nepopírám, že je někde chyba, ale ad tři problémy:

1)souhlas, s tím nemám problém

2) jednou týdně dostanou polovinu tabletky, co nesežerou do 24 hodin, odsaju pryč. To mi nepřijde moc. Občas výměna za špenát, salát.

3) krmení teda nezbývá. O reakcích mi nemluv, to vidím, když nechtě bouchnu něčím na skřín s krevetárkem. Během půlvteřiny jsou na opačné straně akvárka :)Mám pocit, že se kreveta svlékala, to chycení a žraní viděla přítelkyně, já byl v práci

4) Heleny zredukovány na jeden kus, počkáme, co bude dál.

A navíc - do 30 l akvária nepatří tři heleny, to je moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 21:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sivon
Moc krásně jsi to napsala! potlesk palec

I když Helenky již nemám ve svém akvárku, tak okružáky a levatky nějako moc neivdím, ne že bych je neměl, ale kdyby jich bylo víc, tak bych se vůbec nezlobil. Takže stafhafe, pokud jsi někde z Olomouckého kraje, dej do akvárka okurku na špejli, nachystej si zavařovačku s akvarijní vodou a mile rád tě jich zbavím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.05.2015 20:31 Žena sivon [1694] - PlžiRe: stafhaf
Tři problémy
1) Redukce ostatních plžů pomocí helen je pomalá. Helena není člověk, aby lovila něco, co nesežere. Nažere se a pak odpočívá, zahrabaná ve dně.

2) Krevetky v normálně fungujícím akváriu nepotřebují téměř přikrmovat. Pokud se ti přemnožili okružáci, patrně moc krmíš.

3) Pokud zbývá krmení, je akváriu nezdravé prostředí (okružáci se to snaží zachránit, ale nestíhají) a krevety nejsou v kondici. Zdravou krevetu helena nechytí, mají podstatně rychlejší reakce než ona.

A navíc - do 30 l akvária nepatří tři heleny, to je moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 18:58 Muž visek [75] - Tetry
mam 2 heleny a mraky piskorek nestihaj je likvidovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.05.2015 17:56 cartimandua Re: stafhaf
Možná, že je krevetka pro Helenku snažší kořistí. Co by se pak namáhala s Okružáky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.05.2015 16:16 stafhaf – Banda jedna je to!
Po přemnožení a to opravdu velkém okružáků v mém 30l krevetáriu, jsem nasadil tři Heleny. Zpočátku asi lovily, nyní je skoro nevidím. Malých okružáků je v akvárku nicméně stále velmi velké množství.
Co je ovšem ještě horší, že Heleny už mají na kontě třetí krevetu. Nejdřív jsme mysleli, že jednu našla mrtvou a sežrala pak (bo se na jedné živila). Dnes viděno přímo v akci, jak Helena odchytla jednu krevetu a začala žrát.

V čem je problém? Okružáků je v akvárku kýbl, takže by Helenám jídlo rozhodně chybět nemělo. Nějaká řasa se taky najde.

:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2015 22:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zdenekps
Ano, je to zcelanormální chování. Ale jestli můžu doporučit, 5 helen z celkového počtu comáš v akvárku pošli dál do světa. Máš jich na tento objem moc a nezapomínej na to, že i helena je šnek, což znamená čím více potravy, tím se lépe bude množit. Sice trochu je výhodou, že mají oddělené pohlaví, ale věř tomu, že máš jak kluky, tak i holky.

edit: ještě doplním, škodliví šněci neexistují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 22:25 Muž zdenekps [0] – Zmizení Helenek
Asi před dvěma týdny jsem si pořídil 6ks šnečků clea helena (objednal 4ks a přišlo mi jich 6ks) do akvárka 54L kvůli přemnožení jiných šnečků. První 3-4 dny heleny normálka lezli po akvárku všude možně, hlavě tedy přes noc. Škodlivých šnečků ubývá, což je fajn, ale od té doby jsem zahlédl Heleny tak maximálně dvě a zbylé čtyři nikde. Je možné, že jsou i několik dní zahrabané a neaktivní?(dělají to?) Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 12:03 Mitch55 Re: Kolco
Fotka k příspěvku Ze tří kusů Heleny co mám, jsou dvě líné a čekají na "pečené holuby do hu..", ta třetí je akční a každý den jí zahlédnu jinde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 11:42 Muž Kolco [57]
Dotaz ohledně Clea helena.Tenhle konzument plžů loví aktivně nebo se zahrabe do písku a čeká,co k němu samo přileze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:15 Žena sharka71 [37] Re: jamajcan
Ahoj, tak helenky mi v pohode vymenili, pry se to stava:-). A byli opravdu mili, mela jsem strach, ze bez uctu a po tydnu nemam sanci! Jsem rada, ze jsem se na to nevykaslala:-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:05 jamajcan Re: sharka71
Nevím,jak Tobě,ale já bych si to uznání,prosadil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:04 Žena sharka71 [37] Re: jamajcan
Myslíš, že by mi to uznali jo? Dostanu se tam až příští týden ve středu, no ale za pokus nic nedám, že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2014 07:53 jamajcan Re: sharka71
To by jsi poznala,že tam je.Jaképak copak!Vezmi ulity a jdi jim je do obchodu vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 07:12 Žena sharka71 [37] Re: deck
Tak jsme to večer zkoukli a připadá nám, že je to opravdu prázdná ulita. :-( Nesmrdí a přes světlo se mi zdálo, že je to hodně průsvitné, než aby tam něco bylo. To jsem teda ale pěkně naštvaná rozzureny Nenapadlo mě, že mi můžou prodat prázdnou ulitu, takže příště si to nějak nechám ukázat, ale jak to stopro poznám, že tam je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 18:44 R Muž romant [27982] Re: deck
deck napsal: ... Mrtví šnek v akva je velké svinstvo ano X-) Tady je třeba lehce připodotknout, že jeden malej mrtvej šnek ve velkým akváriu nebude znamenat nic, ale velkej(nebo větší množství a to i ve větším akvu) v menším akváriu, už může přispět k solidní kalamitě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 18:25 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: sharka71
Podle mě to jsou prázdné ulity. Vem jí, a koukni na ní přez světlo, jestli tam je. Pokud ano a nesmrdí, tak jí ještě vrať a sleduj. Mrtví šnek v akva je velké svinstvo ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 13:18 Žena Turbínka [2558] Re: sharka71
I mrtvé se občas vyskytnou v obchodech nebo na burzách, podrobila bych je čichovému testu a když projdou, tak jim dej čas.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena?od=151