Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: miriluk
Teď už se menuje jinak, je to teď správně - Clea Helena.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:11 JuraS
Má akvárko celkem zamořeno šneky a proto jsem (jak jsem psal víš) postupně doplňoval heleny..teď tam mám 3...poslední dva tři dny si občas všimnu malého špičatého šnečka který nevypadá jako piskořka (těch tam mám požehnaně) ..je baculatější a není šedý ale hnědý..asi se mi začínají heleny rozmnožovat..tak jen doufám, že jsem klín nevyrazil klínem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 18:16 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
mam otazku, budou zrat heleny plostenky, nebo budou plostenky zrat heleny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2009 19:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
No já jí tam předhodil s dalšíma jako krmivo. V jiných akvárkách jich mám víc než dost. Dalo by se říct že tvoří dno.

K těm chudákům: vzpomeňte si na to při obědě až budete mít třeba kuře, řízek, o vánocích kapra nebo jen libovej salámek na svačinku.
Taková je příroda, a pokud by někdo chtěl tvrdit, že můžeme být vegetariani, tak ať to ani nezkouší. Člověk se narodil jako všežravec a tak musí jíst i maso.
Kdyby byli všichni vegoši, tak chudáci rostlinky.
A kdyby někdo chtěl tvrdit, že se Helenam může dát krmivo pro rybky, tak ať si uvědomí z čeho jsou. rozzureny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2009 12:27 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Pro ty co ještě neviděli Helenu jak zvládá jiný šneky, v tomto případě je to piskořka. Držela se jí asi 1,5 dne. Teď je tam po piskořce jen prázdná ulita.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 14:36 Piky – co s prázdnou ulitou
Ahoj, chtěla bych se zeptat na názor co s prázdnými ulitami od šneků. Koupila jsem helenky aby je zlikvidovali a teď když jsou tam ulity tak co s nima? Normálně je vyhazuju ale všechny stejně nemám šanci najít, nezhorší mi to už tak tvrdou vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 14:23 JuraS
Před chvílí jsem dal helenu z5 do akva, přikoupím mu ještě jednoho kámoše a nechám tomu tedy průběh..šneky pažravce co mi žerou kytky odchytám až budou strachem utíkat k hladině a použiju je vnějšího biofiltru..tak ať likvidují rostlinné zbytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:34 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak řekolbych že lov se odehrává převážně v nočních hodinách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2009 13:09 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: JuraS
Taky jsem myslela, že nejsou k ničemu, i jsem jim k tlamičkám strkala šneky smich Ale jak se ukázalo, chce to čas:-)Navíc dát si do nádrže k sumcům měď, tak mi tam po čase zbyde jen ten hřebík a ryby půjdou do kopru smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:23 Muž Gerrik [5] – Re: JuraS
Já jich koupil tři ks do 100 l, a po cca půl roce šneci nejsou vidět. taky jsem si říkal že vůbec nefungují, ale jak je po čase vidět tak ano. Všude jsou jen prázdné ulity ... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:03 JuraS
Koupil jsem před víc jak týdnem jednu helenu..po vhození do akva se zahrabala do štěrku a týden jsem ji neviděl..díry v listech lotosu mě přesvědčovali, že asi svoji funkci kvůli níž u mě žije neplní..předevčírem jsem ji zaregistroval jak se snaží polo zabořená něco zkoumat u předního skla..tak jsem ji vytáhl a hodil do zavařovačky spolu s několika potvorami které má likvidovat... po 48 hodinách sežrala jediného šneka...s takovou rychlostí při geometrickém množení šneků v akva to sama nikdy nezvládne...no a při ceně 50,- kč za jednu helenu jich tam víc dávat nebudu...to raději ten měděný hřebík do filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 21:52 Žena Danila [4489] - Sumci
Dámy a pánové, u nás je taky po šnekách a Helenky stěhuju do dalšího akva, ať si napráskaj břííška :-D Doporučuju, jen nevím, jak to dělaj, nikdy jsem je při činu neviděla:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 21:31 Muž Gerrik [5]
Tak dámy a pánové, po šnekách ani stopy, všechno Heleny sežrali :-( Nechce někdo z HK ty potvory Heleny koupit? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:22 JuraS – Re: MiHl
Tak to raději nechám pracovat helenu. "Starouš" je oblíbený obyvatel akva má trpělivé manželky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 21:09 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: JuraS
ta měď by ti s nejvyšší pravděpodobností zabila i tvého "starouše" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 20:51 JuraS – Re: Mrakoplash
Vysbíral jsem šneky co chci a do akva jsem hodil jednu malou helenu..nevím na co si hrála ale zavrtala se do šterku..okurka ani salát mi nepomohl.pustili se do něj ampulky a "starouš" ancistrus..ti prckové se mi pouští do rozrůstajícího se leknínu..jestli mě naprdnou tak vyvařím měděnej drát a vyliju to do akva...když se helena bude flákat...vzal jsem jen jednu abych náhodou klín nevyháněl klínem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2009 17:12 Muž Chem [837] – Re: Golfer
Kdybys chtěl zjistit, zda heleny "fungují", zkus vybrat (či spíše odsát) všechny prázdné ulity v akváriu. Pokud tam druhý či třetí den budou další prázndé, můžeš mít celkem jistotu, že je vyžrala helena - noha mrtvého plže tak rychle nevyhnije. Nevyvrátí to však možnost, že by plže vyzobaly nějaké cichlidy a podobné plže vysávající rybky - záleží na tom co máš v tom akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 17:02 Žena datura [104] – Re: Golfer
si myslím, žes je prostě neviděl zrovna při akci. přece jenom chodíš do práce a když jsi doma, nesedíš jen před akvárkem (asi :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 12:45 Muž Golfer [9]
Moje zkušenosti s tímto plžem jsou zvláštní. Koupil jsem asi před měsícem 3 kusy, protože jsem měl akvárium zamořené levatkami. Zaznamenal jsem následující fakta:
1) Nikdy jsem na vlastní oči neviděl, že by některá helena požírala levatku.
2) Naopak jsem několikrát na vlastní oči viděl, jak levatka naprosoto v klidu leze po heleně.
3) Některou helenu zahlédnu jen velmi zřidka, odhaduji 1 x týdně.
4) Helena dokaže spočinout na jednom místě (třeba na stěně akvária) i několik dnů bez pohybu.
5) Přes všechno výše napsané početní stav levatek značně poklesl.
6) Způsobila to však helena nebo cokoliv jiného (úprava krmení, likvidace některých rostlin,...)?

Nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 12:29 Muž Snofrev [54] – Re: Mrakoplash
Pořídí si nové akvárko ve kterém bude chovat šneky pro helenu :)
V tom případě bych si pořídil ještě čtverzubce a může sledovat, jak se s helenou perou :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 12:21 Mrakoplash – Re: JuraS
Nebylo by teda lepší házet na jedno místo plátek okurky a postupně tak vysbírat ty šneky které nechcete ? Co budete potom s tou "Helenou" dělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 11:01 JuraS – Re: xOB
no tak to vypadá, že ty co chci aby přežili přesunu na 14 dní do petky s okurkou..snad to vydrží i neritina bez řas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 10:12 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: JuraS
U me Heleny nejdriv zlikvidovaly ampularku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 18:41 JuraS – Re: provokater
Díky ale jde mi spíš o to, jestli helena nejdřív se pustí do malých prcků a pak až se bude pouštět do velkých..zítra bych koupil jen jednu aby mi trochu udělala pořádek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 10:06 kreten – Re: JuraS
Už to tu je - je jí celkem jedno, jak jsou velké ampulárie. To platí pro dospělé heleny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 09:06 JuraS
Potřebuji poradit. Do akva se mi dostalo s rostlinami několik druhů šneků. V akva mám 3 ampulárie velké cca 2/3 pinpongáče, 2 neritiny a piskořky..to jsou ty které chci ponechat..nechci přidávat nějakou plžožravou rybu..zajímá mě, do jak velkých šneků se pustí helena..nerad bych aby mi začala okusovat ampularie a nebo neritiny..na jak velké šneky si troufne ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:42 Žena Lucianetta [43] – Re: JirkaJirka
to já taky. při přestavbě akva, troufám si tvrdit, jsem vybrala všechny okružáky (+ rostlinky řádně prohlédnuty, štěrk nový). Teď jsem nasadila 3 na zkoušku a nerada bych se dočkala jejich rozmnožení. To jsem mohla pozorovat i bez Helči :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:31 Muž JirkaJirka [10] – Re: Lucianetta
mam podobnej zazitek ;-) Helenam jsem dal nejake okruzaky a nic ted nsatala faze hladovky tak se uvidi co se bude dit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2009 09:31 kreten – Re: xOB
No že by tenhle stav trval nějak výrazně dlouho, tomu tedy nevěřím. Prostě jednou se heleny ujmou vlády a nic jiného s ulitou v nádrži nezbude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2009 09:27 kreten – Re: Lucianetta
Nežerou denně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 07:46 Žena Lucianetta [43] – helenka si nevšímá okružáků
Chtěla bych se zeptat, je normální, že moje Helenka, kterou mám od sobotní burzy, ještě nezlikvidovala ani jednoho ze 3 cvičných okružáků, které jsem jí do akva podstrčila? Jednoho po sobě nechala šplhat a pochutnávala si na vločkovém krmivu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 12:40 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: provokater
No nevim, ja dal Heleny do nadrze ke krevetkam, protoze jsem se tam chtel zbavil okruzaku a piskorek a nic :-(
Dokonce piskorka v klidu lezla po helene (dokonce po noze) a nic.
Tak nevim jestli nemam nejaky vegetariany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.03.2009 07:35 kreten – Re: datura
Třícentimetrovou ampulárii zdolá helena v pohodě. Jinak když nemají šneky, žerou s rybami a trochu "okusují" ulity slabším jedincům.
ad Jurásek - zlikvidují v nádrži všechny šneky. Přikrmuji je z jiných, kde nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2009 22:25 Muž filipsi [1295] – Re: Jurasek
Myslim, ze jejich inteligence nestaci na to, obhospodarovat si "stadecko". Takze sezerou vse, k cemu se dostanou, kdyz bude hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 21:31 Muž Jurasek [137] – Pěstování okružáků
Zlikvidují všechny šneky? Zaslechl jsem, že si je "pěstují", nevyžerou vše, ale nechají jich třeba pět, kteří se množí, ten stav nechávají a likvidují přírůstky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.03.2009 21:23 Žena datura [104] – Re: Chrostík
já bych to nepovažovala ani za společný lov. narozdíl od mravenců, kteří si skutečně uvědomují, že spolu přemůžou větší kořist, mají tvoje helenky tu smůlu, že s nimi žije ještě kopa dalších vyhladovělých kanibalů, takže když některá uvidí lákavé sousto, logicky se zblázní celá osádka a uspořádají hromadný závod o to, kdo bude dřív u žrádla:-D
tipuju, že v nádrži, kde je šneků dost, si každá "jde po svých"
je to tedy pouze můj názor, protože jsem ráda, za každého šnečka, který u mě v nádrži dožije dospělosti nebo aspoň puberty:-D

Mimochodem, jaké největší sousto vlastně dokážou ulovit? co třeba taková neritina nebo ampulárka? a proč, když maj hlad, nejdou taky jedna po druhý? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2009 20:53 kreten – Re: Chrostík
Poněkud jsem zmaten, protože převracíte teorie na hlavu - kdy jste ty d v ě heleny pořídil, že jich máte nyní tisíc? Trochu se mi zdá že to zveličujete, protože ve dvoustovce partička 15ti helen zvládne přírůstek 50-100 kusů za půl roku a pokud důrazněji uklízíte, tak ani to ne. Navíc si dovolím podotknout, že v případě toho, že nemají přirozenou potravu a tedy dostatek jiných plžů, tak se velmi mírní ve svých rozmnožovacích snahách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.03.2009 19:02 Chrostík – Re: AmorFati
1. Krásná teorie..."pokud se mi rozmnožej tak je prostě vyhodim a nechám si pouze jednoho toho největšího a nechám ho ať papá mimina ostatní druhy šneků". Já mám větší akvárium a "vyhodit" se mi je nedaří už měsíce. Použil jsem i přípravky proto šnekům v 5x silnější koncentraci, než-li je doporučováno a do několik dní jsem tam ty šnekožrouty objevil znovu. Nyní se je snažím vybírávat, ale to mě moc nebaví. Ono stát na špičkách a rukou hrabat mezi terčákama a jiýma rybama není nic moc.
2. Já jsem několikrát pozoroval, jak se několik malých "helenek" pustilo za velkou věžatkou a po dohnání se do ní pustily a po několika hodinách byla K.O. Netvrdím, že jde o koordinovaný lov, ale za společný lov to považuju. Co se intelektu šneka týče, nedělám si o nich iluze. Stejný iluze si nedělám ani o mravencích, kteří jsou intelektuálně (dá-li se to tak nazvat) na tom podobně a také loví společně, protože sám mraveneček by asi ulovil pěkný ... ;-) .
3. "Výhodou těchto predátorů je že se nemnožej tak rychle jako okružáci či levatky", asi to je pravda, ale i tak jsou schopný rozmnožovat se rychleji, než-li by si člověk přál. Já jsem zakoupil 2ks a kdybych to měl dnes sečíst(tak i přes moje destruktivní sklony k těmto šnekům), byl bych zcela určitě na cifře přesahující 1000 co se týká odchovaných kusů.
4. Kolegové, prosím Vás, nepište mi už o tyto šneky. Mám s tím dost špatný zkušenosti. Poslal jsem na výměnu 10 balíčků na výměnu za plovatky, věžovky, okružáky atd. a jen jeden chovatel mi za ně poslal to co slíbyl. Ostatní se asi stali potravou toho, co jsem jim poslal, jinak si to neumím vysvětlit. Helenky už jenom rozdávám (ve svém okolí). Zbytek otrávím a pošlu potrubní poštou do hajzlu. ;-) CH.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 14:35 Muž AmorFati [37] - Amerika
Nemám s Helenkami zkušenosti a určitě bych je na okružáky zkusil... Ale z lovu ve dvojici fakt nemám strach. Jsem přesvědčen, že intelektuální kapacita šneka nestačí na vyvinutí synchronizované strategie lovu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 20:18 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS+KOSTŘÁCI
Fotka k příspěvku Nevím kde se vzal názor že "HELENKY" útočej ve dvojicích !!! ;-) TO JE NESMYSL ;-) Pokud vysajou z akva všechny šneky tak žerou zbytky potravy a tablety pro ryby dna (né kytky)to by museli bejt uplně hladový!!! Když krmíte mraženým nebo živím tak si do akva stejně nějaký šneky dostanete.
Výhodou těchto predátorů je že se nemnožej tak rychle jako okružáci či levatky a še se množí pouze v páru, takže selekcí se to dá regulovat. Nevýhoda je ovšem to že v nádrži s tímto kanibalem nelze chovat žádného jiného šneka, protože ho prostě vysaje!!!
P.S.: krevetkám nevadí !!! (nesežereje love )
Takže když si dám do nádrže 2kusy tak mi do měsíce zregulujou okružáky a levatky a pokud se mi rozmnožej tak je prostě vyhodim a nechám si pouze jednoho toho největšího a nechám ho ať papá mimina ostatní druhy šneků... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:13 Muž klm007 [114] – Re: xx
Až se ti přemnoží, tak je můžeš prodat či darovat. Pokud nebudou mít plže za potravu, budou hladovět a nebudou se množit. Také jejich množící schopnosti nejsou tak exponenciální, jako u běžných plevelných plžů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 18:02 xx – Re: Mirek7651
Jenže pokud si pořídím jednoho, bude mi na nic - bude se na něj tak leda dívat.

Helenky loví ve dvojicích a jestliže si je pořídím k likvidaci jiných plžů pak si jich musím sehnat alespoň 10. Než mi zlikvidují přemnožené plže, tak se samy přemnoží. V akváriu mi zbudou přemnožené helenky. Proto se ptám, co si mám potom pořídit na jejich likvidaci. Že by se jako přeskočil jeden mezistupeň (helenka) a rovnou se mohlo přejít na něco, co bude účinné a nebude se to přemnožovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 17:41 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS+KOSTŘÁCI
Fotka k příspěvku HELENKA není hermafrodit, takže když si pořídíš pouze jednoho tak se ti prostě nerozmnoží ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 17:18 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS+KOSTŘÁCI
Fotka k příspěvku 1kus za 50;czk... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:14 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS+KOSTŘÁCI
Fotka k příspěvku Moje HELENKY teda žerou jak můžou... ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re:
Hlavně překrmování !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 15:51 Romiš – Re: Nedory
Souhlas s Isamikem - levatky. Kromě toho, že jsou užitečné, jsou ještě navíc dobrým indikátorem kvality vody. Jsou na ni citlivější, než třeba okružáci nebo kružníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 11:53 Nedory – Re: isamik
Ja jsem ted projel cely atlas a rekl bych ze je to plovatka bahení, i ten popis tomu tak sedí... Potřebuji se jich zbavit,jenže kvůli krevetám tam nechci dávat žádné ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 11:48 Muž isamik [180] – Re: Nedory
To vypada na levatky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 11:43 Nedory – Re: isamik
Fotka k příspěvku Tady je fotka těch šneků, které mi zamořili krevetárium...

to Chrostik: Takove sneky bys nechtel? Pak jeste mam jeden hrozen ampularii, coz je maly zazrak, pac uz pul roku mam jen jednoho jedineho sneka a ten se mi ted rozmnozil. No tak treba jestli bys ty snekozrouty nevymenil za ampularie (az budou)...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [27] 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena?od=1301