Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 07:45 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – helenky se jako kazde zvire
- dokaze prizpusobit
- po okruzacich se pustily do rychlych levatek, kdyz i ty dosly, sly po piskorkach... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 22:59 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: sivon
v tom případě to vysvětluje mnohé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2014 22:57 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Štefan
Kružníky helena zrovna nemusí, asi jsou pro ni moc malí, to je pro ni ta patentka určitě lákavější. Naopak okružáci jsou pochoutkou, nemusí se dobývat přes víčko.
Mně s helenou přežívají jen ti největší jedinci, které tam občas jako přebytečné hodím. Malé zlikviduje všechny. Má ale k dispozici hromadu piskořek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 17:05 cartimandua Re: Štefan
Štefan napsal: ja mám v 50-ti litrových nádržích společně kružníky a dvě helenky. Ne, že bych nenašel pár prázdných ulit, ale nevypadá to, že by kružníci rapidně ubývali. Tak nějak si spokojeně spolu žijí až do smrti :)

U mě to bylo z počátku podobné. Dokonce jsem obě Helenky podezřívala, že už nejsou mezi živými...a hle, po třech měsících započala radikální čistka. A za další dva měsíce bylo po Okružácích (budiž jim šnečí země lehká stydim ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 15:20 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: malyLibor
ono je to možné i tím, že krmím masovou stravou, hlavně patentkou. Takže pokud si helenka najde maso a chutná jí, pak nemá takovou potřebu se honit za šnekami. Nevím, třeba je to blbost a třeba také ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 14:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Štefan
Zvláštní... ale věřím ti, jen to dokládá, že každé akva je naprosto jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 13:47 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: malyLibor
u mně bych to viděl tak na standartní, neměnné množství, není jích moc, ale ani není problém je potkat na rostlině, skle, nebo na substrátu. A to je ve všech mých nádržích stejné. Tu jednu novou nepočítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 13:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Štefan
To jsou nějaké máložravé helenky... a nějací super množící se kružníky. S kružníky mám tu zkušenost, že se v novém akvárku namnoží tak, že přes ně skoro nevidíš do akvárka, ale během půl roku sami vymizí bez jakýchkoliv vnějších zásahů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 13:16 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Kolik to je, otázka času? Žijí tak spolu přes rok smich Ale tak aspoň mají helenky stálý přísun potravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2014 11:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: maryn
Jedna helena by se s okružáky chovat dala, ale muselo by buď být akvárko větší, a nebo bys tam musel přidat piskořky a řádně krmit. Pak by helena šla po piskořkách a ty by se stíhaly množit tak, že by se plus mínus udržoval jejich počet. Mám to tak v jednom 50l akvárku už přes rok a pořád je tam dost okružáků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2014 11:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Štefan
V 50ti litrech je to jen otázka času. V 50ti litrech vybílí jedna helena všechny ostatní šneky. Trvá to nějaký čas, ale vybije je všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2014 11:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Štefan
Ono se nedá očekávat, že když se přidá helena, tak denně zmizne 10 šneků. Heleny jsou jako boží mlýny. Melou pomalu, ale jistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 11:31 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Zoidik
ja mám v 50-ti litrových nádržích společně kružníky a dvě helenky. Ne, že bych nenašel pár prázdných ulit, ale nevypadá to, že by kružníci rapidně ubývali. Tak nějak si spokojeně spolu žijí až do smrti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 22:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: maryn
Buď helena, nebo okružáci. Nějakou dobu by určitě vydrželi, ale ne věčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 21:49 Muž maryn [40] Re: Zoidik
Škoda, to se budu muset obejít bez helenky...


Zoidik napsal: Nedělej to. Přijdeš o ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2014 21:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: maryn
Nedělej to. Přijdeš o ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 21:05 cartimandua Re: maryn
Já mám na čistý objem 45 l dvě C.helena a nezbyl mi ani jediný Okružák. A to jsem je měla úplně strašně přemnožené! Takže těžko říct, jak moc akční ta tvá jedna bude. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 20:43 Muž maryn [40] – přežijí okružáci?
Dobrý den,

mám dotaz. Chtěl bych si pořídit cleu, protože se mi tento plž líbí. V akva mám okružáky, ale nechtěl bych o všechny přijít. Nemám je přemnožené a jsou užiteční. Takže dotaz zní: Pokud dám do čistého objemu 55l 1ks helenky, přežijí mi tam nějací okružáci? Budou se stíhat rozmnozovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 19:10 Žena Steinarka [7] - SumciRe: romant
Oni nejdú lepiť je to rýchlo ponorné žrádlo. ASTRA CHIPS ryby ich zbožňujú a som s nimi spokojná a tých slimákov budem teda redukovať manuálne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 18:39 R Muž romant [27983] Re: Steinarka
Zkus tu tabletu přilepit na sklo několik cm nad dno. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 18:21 Žena Steinarka [7] - SumciRe: vlacek
jj presne tak :) a ďakujem za podporu :) nuž robím to teda pracne výlovom ... ale nevadí aspoň mám k rybkám bližšie keď sa o ne denne starám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 15:42 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vlacek
Tak já zase podpořím sivon. Mám v akváriu mraky piskořek, mívala jsem i okružáky a levatky (než je vyhubily ryby a příliš měkká voda) a nikdy jsem neviděla, že by odstavily ryby od žrádla. Mám šneky i v malém akvárku s potěrem pancéřníčků, kde jim podstrojuju, a i tak jsem potěr odchovala. Krmím málo, takže když se ryby chtějí nažrat, vědí, že musejí rychle. Jediné granule, které po rybách zbývaly, byly ty od Dajany, keré se rychle rozpustily a byly tím pádem pro ryby dna nezajímavé. To bylo jediné období, kdy se mi šneci opravdu množili. Takže poradím totéž: omezit dávky krmiva a třeba změnit druh granulí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 15:24 Muž vlacek [402] Re: Steinarka
Musim te podporit Steinarko svou uplne stejnou zkusenosti. Take mam vetsinou dnove ryby a at clovek krmi jak chce, sneci se k zradlu dostanou a klidne ryby od nej odstavi. U mne tedy piskorky. S tabletami se tezko zamezi velkemu mnozeni sneku! Bud jsou tablety rozpustne rychle a pak je krmivo vsude nebo pomalu rozpustne zase dlouho trva rybam, nez ho sezerou a sneci maji vice nez dost casu se k nim dostat. Naopak budou hladovet ryby, kdyz nebudete dostatecne krmit. Nerku-li, kdyz se cloveku objevi v akva poter a chce ho odchovat. Krmeni se da redukovat v pripade, ze mate ryby hladiny ci stredniho pasma, ktere chyti krmeni pred dopadem na dno. Do ted lituji, ze jsem si piskorku dal do akvarka...A ze by helenky pomohly? Velmi nepatrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 11:09 Žena Steinarka [7] - SumciRe: MarekP
nieje to problém a robím to tak ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 22:44 Žena sivon [1694] - PlžiRe: MarekP
Přesně tak, redukce počtu po několikerém "zásahu" by měla být dostatečná. Ale aby se nízký počet udržel, musíš opravdu snížit krmné dávky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.06.2014 22:25 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Steinarka
A to je problém toho "půl kila slimáků" vylovit, když je na jedné hromadě? Udělej to tak párkrát a máš hned hodně zredukováno. Pak na nějakou dobu přestaň krmit úplně, třeba na týden a potom opravdu jen trochu a jen to, co sežerou ryby, aby tam žádná tableta nezůstala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 19:04 Žena Steinarka [7] - SumciRe: sivon
mám dnové ryby a krmivo nerozpustné tak kým ho ryba scucá je na ňom viac ako pol kila slimákov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   05.06.2014 18:34 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Steinarka
Žádný plž není tak rychlý, aby se stačil nažrat dřív než ryba. Žerou jen to, co ryby nestihnou sežrat, takže pokud se příliš množí, bude asi spíše chyba v nadměrném krmení ryb. Zkus omezit krmení, pokud nebudou mít co žrát, budou se množit jen velmi málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 14:51 - Re: geminika
Záleží na tom kto ako kŕmi.Môj kamarát ich má teda požehnane a i celkom rýchlo sa mu množia.Ak nemajú slimáky ,tak fungujú na kadejakej inej potrave nachádzajúcej sa v akvárku.Helenky sa občas napadnú i navzájom,ale sú na seba akosi imúnne.Jednoducho tá napadnutá pomalšie odskočí a odplazí sa preč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2014 11:47 Muž MarekP [812] - MalawiRe: geminika
Já mám v akváriu 5 Helen a vidím asi tak jednu jednou za týden. Jak píše Turbínka, přes den bývají zahrabaný a čekají na kořist. V noci si to štrádují po akva. ;-) Navíc ani nemám problém s jejich přemnožením, a to je mám v akváriu asi 3 roky. Občas nějaký vajíčko někde vidím, ale zřejmě si na něm vždycky pochutná nějaká rybka, žádný odchov nemám. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2014 11:36 Žena Turbínka [2558] Re: geminika
Tito plži jsou přes den většinou zahrabaní v substrátu, kde číhají na svou kořist a odpočívají. Většinou vylejzají ven až v noci. Stává se mi, že je nevidím třeba týden a pak se v pravé poledne přede mnou všechny helenky seskupí na skle a putují. Ale to, že by se heleny požíraly navzájem pravděpodobné není, spíše jsou schované v substrátu nebo mohly uhynout jinou cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 11:31 Žena geminika [39] - Živorodky
Môžem potvrdiť, že Helenka zloží aj väčšieho slimíka. Zrušila mi Ampulárku veľkú ako dvojeurovka. A možno aj dve iné Helenky, lebo stále vidím len jednu. Mala som ich tri a podchvíľou som ich videla pokope. Teraz však len jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 11:04 Žena Steinarka [7] - SumciRe: Turbínka
Ďakujem krásne za info, pred pár minútami som ich asi 200 kusov vylovila ale na dnes si tisícky mladých :( ... hm nie som zástancom slimákov ... a helenka je moc pekná :) .. žiaľ ja na burzy nechodím a v obchode stojí 1,50 € ... zato kúpim aj prísavníka ... nuž nechám to na osud ak mi ju prinesie do cesty tak ju do AQ dám a keď nie tak ich budem vylovovať. ... Vadí mi len to že obrovské množstvo potravy uberajú rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   05.06.2014 09:48 Žena Turbínka [2558] Re: Steinarka
V první řadě by stálo za zmínku podotknout, že okružák je kámoš, který v akváriu udělá spoustu špinavé práce a je to opravdový dříč, který akvaristovi pomáhá ač je mnohými nenáviděn. Pokud je máš přemnožené je několik možností jak je redukovat. Nachytat a vylovit je na okurku, špenát, kopřivu, mě rádi choděj i na tablety se spirulinou pro otíky. Dále nepřekrmovat, poctivě sbírat uhynulé listy roslinek a okružáci se budou držet v úměrném počtu. Pokud vážně chceš jejich přemnožení řešit pomocí Helenky, myslím, že jedna (max. 2) by stačily, pracují spolehlivě. Ale pamatuj, že jakmile budeš mít v akváriu cleu helenu je to predátor pro všechny plže, které by sis třeba časem chtěla pořídit (třeba neritiny). I malá sumovka si troufne sníst nebo alespoň smrtelně poranit plže několikrát větší než je ona. Co se týče toho množení, množí se pomaleji. Nejsou to hermafrodité (jako třeba okružák) ale gonochoristé, pro množení potřebuješ obě pohlaví, poté samice naklade vajíčka a většinou než se s nich vylíhnou mladé helenky je rybky dřív zbaští. Co se týče ceny, nemyslím si, že nejsou drahé, v ČR po burzách, zverimexech, chovatelích 5-20 korun dle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 09:30 Žena Steinarka [7] - SumciRe: Chrostík
Ahoj, mám premnožené tie klasické slimáčiky okružákov ... poradili mi kúpu helenky ale mne sa zdá moc moc drahá a viacerí mi potvrdili že sa veľmi zle množí ... koľko ich potrebujem a a kde ich zohnať v dobrej cene ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2014 13:44 Muž Legioix [574] Re: MartinHorák
1+3: Prodat a nebo rozdat. Zavolat do nejbližší akvaristiky a informovat se o ceně.
Žerou krmivo pro akvarijní ryby. Hlady bez živích okružáků nezemřou.

2: V akvaristice jsem je neviděl, tak asi jedině vyžebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 10:32 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy. – Heleny vs.okružáci
Ahoj všem! Nejprve trochu informace před dotazem. Před 3/4 rokem jsem zualožil 54l nádrž, kterou nyní kvůli stěhování ruším, vše z ní přijde do větší 160l nádrže. V té 54 se mi minulý rok přemnožili okružáci, tak jsem to vyřešil koupí 2ks Helen. Výsledek - okružáci nikde (což už mne mrzí) a přemnožené Heleny. Nyní dotazy:
1) co s Helenami? Chovat je a prodávat? Čím je krmit?
2) pokud chci v nové nádrži okružáky, tito se také dají koupit v akvaristice? Nebo je spíše "vyžebrat" od někoho, kdo jich má v akva přebytek?
3) pokud Heleny prodat do akvaristiky, máte ponětí za kolik se vykupují?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:45 Cloo Re: Cloo
Tak vám děkuji za názory a doufám, že šla na ten vandr :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 17:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Cloo
Párkrát se mi už stalo, že když jsem heleny posílal do světa, tak jsem dával živých 10 kousků a přišlo jich 9 a jedna prázdná ulita. Takže asi tak. Hami hami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:54 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Cloo
můžeš ji vyndat z nádrže a přičichnout k ní. Ale opatrně, protože pokud je po ní, chce to dobrý žaludek :-D Mrtvý šnek smrdí jak bolavá noha smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:28 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Cloo
Tak týden není ještě tak hrozné..ale pokud umřela tak ryby a šneci ji mohli zlikvidovat behem jednoho dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:51 amrtin Re: Cloo
Šla na vandr,právě je na hranicích s Rakouskem smich Ale vážně:mohla umřít a ostatní obyvatelé si jistě rádi pochutnali... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:45 Cloo – helena zmizela
Ahoj...asi mám hloupý dotaz..helena se už cca týden nepohnula z místa a v ulitě není vidět...je možné, že by ji sežrali okružáci a levatky?!...v akváriu jinak máme neonky obecné, čichavce medové a krunýřovce napské, tak kam se poděla??? Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: jeanska
Když poskytneš daným živočichům vhodné podmínky, přemnožit se může prakticky cokoliv. ;-) Já mám třeba v akváriu 5 Helen přes 3 roky a přírůstek nemám ani jeden. Občas nějaké to vajíčko vidím, ale pravděpodobně je vždycky sežerou ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:39 jeanska – Helena po půl roce
Po 1/2 roce od koupě 3 ks Helena zmizeli ostatní šneci, ale Helen je dnes odhadem tak 50. A pak že se nepřemnožují ... Takže je to vyrážení klínu klínem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2014 11:54 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Jetta
Neboj, za chvilku sežerou i ty piskořky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 08:18 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Já koupil jednu Helenku a ted mám v AQ cca 30 prcku,
rostou dost(hodně) ruznorodě. největší mají 1,3cm a nejmenší 3mm.
Jo a jediný šneci co přežily jsou piskořky.
Nejstarší Helenka je pořád zavrtaná v zemi a číhá na kořist.
(takže je dost obroušená )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 22:45 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: Štefan
Já měl 2 heleny spolu asi 2 roky a nic, ted jsem si pravě taky před par mesici řekl že když je po nich celkem poptavka a mě se dost množí piskořky takže je mam čim krmit že to zkusím namnožit. Koupil jsem další 2...:-D no a už 4 mesice asi čekám...:-D pry jsou male heleny vidět až po dost dlouhé době :-D ale začinam uvažovat jaka je šance že mam 4 heleny stejneho pohlaví...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:46 amrtin Re: Štefan
Jo ták,na kšeftík,tak to jó,já už se lek že se ti přemnožili okružáci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:44 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: amrtin
Dneska byla v Ostravě burza a pár lidí se mně ptalo, jestli je někdo neprodává. Tak jsem nějak přemýšlel, že bych je přidal do svého seznamu zboží ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena?od=251