Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 12:07 yenya Re: LiborSprysl
Jo, tam už jsem nebyl asi 15 let :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2012 12:05 Žena petulinakk [2016] Re: yenya
Mrkni se sem rybicky.net/inzeraty/prebytky/ostatni

mně to tam automaticky hází středočeský kraj, ale když si zadáš svůj, nabízí heleny uživatel rakvisti, zkus mu třeba naspat vzkaz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 12:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
A to je neměl ani mister Kolaja v krámě? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.06.2012 11:51 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: yenya
Môžeš sa zastaviť aj u mňa a ja ti rád podarujem pár kúskou z rodu"Vrahoun slimakowy" smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 11:47 yenya Re: Sera
Možná bych mohl v září, to přes Slovensko pojedu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.06.2012 11:45 yenya Re: petulinakk
Na fotce jsem jí viděl, v akvaristice jsem viděl jen ulity, ale "funkčního", natož "vraždícího" šneka ještě ne ;-) . A teď jsem přijel z burzy a jsem stále bez heleny stydim . Kytky mám, ryby mám, ale šneky neměl nikdo. No aspoň jsem si pěkně popovídal po plzeňsky. "Copa mi to tam lovíte, tuto já mám doma, a japa s tou helenou tu tam nemáte? Nemám, prubni to příště. Tuto je nějaká košpeta, tutu ti taky nedám, aby mi táta nepomluvil. Nastevři ten batoh drobet víc, ať z toho nemáš vošouch. Kdybych věděl, že přijedeš, tak bych ti těch kytek přivezl celej radvanec." Tak alespoň nějaký nový zážitky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2012 11:32 Muž Ad@m [1051] Re: yenya
yenya napsal: ...ani jsem je zatím neviděl naživo... Príď na návštevu :-D (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 09:58 Žena petulinakk [2016] Re: yenya
Fotka k příspěvku yenya napsal: ... ale docela se těším, ještě jsem jí živou neviděl palec

:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2012 09:53 Žena petulinakk [2016] Re: yenya
yenya napsal: Já jen myslel český versus latinský, surmovka vražedná x clea helena, ten latinský je takový nevinný.

Mně zase to "clea" zní jako angl. "clean"=čistý, a připomíná mi to Viktora čističe z jednoho filmu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2012 09:07 jacerv Re: Yirka
OT2 Clea a BT :o))) sem si vzpoměl na ten smrad smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.06.2012 08:59 Muž Yirka [9118] Re: yenya
OT - V době, kdy byla nejprodávanější cigaretou byla Clea taky vražedná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.06.2012 07:22 yenya Re: LiborSprysl
Já jen myslel český versus latinský, surmovka vražedná x clea helena, ten latinský je takový nevinný. Jinak souhlas, je to výstižné pojmenování, není to brutální, já to bral k tomu "vražedná" ano . Jinak ať je to třeba katovka, hlavně ať jí seženu palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2012 05:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
yenya napsal: Napsal jsi to dle mých představ, asi jsem to blbě vysvětloval. Mě právě jenom vadí ty kružníci a vím, že nepřekrmuju. Informace o té heleně jsou super, jak od petulinakk, tak od tebe. Jak jsem psal, ani jsem je zatím neviděl naživo, takže každou informaci uvítám, abych věděl, co mám očekávat. Aspoň, že máme ty surmovky vražedné palec a ten český název je brutální, oproti latinskému :-D
Tvorba českých názvů je někdy velmi svérázným uměním autora pojmenování...jestliže se ovšem tato surmovka, jako jediná z celé skupiny surmovek, chová coby vrah, pak je to vskutku název velmi výstižný, nikoliv brutální. smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Já neritinu nemám. Bylo by mi líto, že ji nemohu rozmnožit a že mi za chvilku umře a že další budou muset zase vyplundrovat z přírody... Zato se snažím chovat Brotii pagodulu, ale zatím bez úspěchů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:05 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor a Semtex
Díky za ujasnění, celou dobu žiju v omylu, ale těch ještě bude :-)

Mám takhle jednu neritinu, a bojím se pořídit další, při mé smůle bych se trefila do opačného pohlaví a měla brzo všude nalepená ta nezničitelná vajíčka :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Ano. Mají oddělené pohlaví, takže je na rozmnožování potřeba samec a samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 22:53 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor
malyLibor napsal: S kružníky je jeden drobný problémek v tom, že nepomůže, když v akváriu omezíš krmení. Oni tak trošku na rybí baštu kašlou. Živí se řasama a detritem.

Tak to u mě měli ráj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 22:51 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Ve 22 l miníčku mám jen ty dvě a ty se nemnoží, asi stejné pohlaví. To není jak piskořka, která si k rozmnožování vystačí sama :-D

Myslela jsem si doted že helenky nemají oddělené pohlaví, sice si nevystačí sama, ale když se sejdou dvě... je to teda tak že jsou helenky a heleňáci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 22:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: invalida
Řekni dětem ve čtverečku, že mají moje symfonie. Kornoutovka zebří je moc pěkný název. Myslím, že bychom se dětí měli ptát častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.06.2012 22:20 S Muž invalida [3881]
Kdosi mi napsal že se mám zeptat dětí na lepší českej název...vymysleli kornoutovka zebří smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 22:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: savan, sera
Děkuji. Nejsem zrovna expert, ale Helenky se mi líbí a rád je pozoruju. Navíc jsou v mém oblíbeném akva v ložnici, takže jim věnuji hodně času. Tedy, jejich pozorování, protože jinak jsou naprosto nenáročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2012 22:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
Jo, český název se mi nelíbí, takže v tomto případě používám raději latinské druhové, i když většinou dávám přednost českému pojmenování. A Helenek se neboj, jsou to hezcí šneci a mají tu výhodu,m že se nepřemnožují a když je nepotřebuješ, tak je snadno udáš. Já už jich rozdal spousty, a to je chovám jen v jednom akva. Ve 22 l miníčku mám jen ty dvě a ty se nemnoží, asi stejné pohlaví. To není jak piskořka, která si k rozmnožování vystačí sama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 21:44 yenya Re: malyLibor
Napsal jsi to dle mých představ, asi jsem to blbě vysvětloval. Mě právě jenom vadí ty kružníci a vím, že nepřekrmuju. Informace o té heleně jsou super, jak od petulinakk, tak od tebe. Jak jsem psal, ani jsem je zatím neviděl naživo, takže každou informaci uvítám, abych věděl, co mám očekávat. Aspoň, že máme ty surmovky vražedné palec a ten český název je brutální, oproti latinskému :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:33 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Veľmi dobrý príspevok, úplne s Tebou súhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 20:48 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: malyLibor
napísal si to velmi dobre,mam velmi podobné skúsenosti.podla mňa sú helenky aj tak najlepší slimáci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   22.06.2012 20:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk, yenya
S kružníky je jeden drobný problémek v tom, že nepomůže, když v akváriu omezíš krmení. Oni tak trošku na rybí baštu kašlou. Živí se řasama a detritem. I když omezíš krmení, tak nějaké to hovínko z ryby vždy vypadne a kružníkům stačí opravdu málo. A pokud máš v akva krevetky a svítíš, aby měly dost řasy, máš na kalamitu kružníků zaděláno - tedy já. Měl jsem jich opravdu velké množství. Na rozdíl od okružáků, kteří se poměrně snadno dají eliminovat ručním sbíráním, u kružníků tohle nejde.
Ve 22 litrovém miníčku jsem jich měl doslova stovky a ať jsem sbíral jak jsem sbíral, neubývali. Nasadil jsem tam dvě helenky zřejmě stejného pohlaví, neboť se nemnoží, a ty udržují počet kružníků na nějakém malém stavu, ale nevyhubily je zcela.
Ve 38 litrovém akvárku, kde se mi taky rozmnožili kružníci, byli i nějací okružáci. Tam jsem dal helen 5. Okružáci padli jako první. Pak se jakoby nic nedělo - stále spousta kružníků. Pak jsem viděl první malé heleny a kružníků začalo ubývat, až tam nebyl ani jeden. Zato helenek tam bylo 30-40, neumím odhadnout. Nějakou dobu tam byly samy, proháněly se po akvárku, ale ani jednou jsem nenašel prázdnou ulitu od helenky. Proto si myslím, že se navzájem nežerou. Nikdy jsem také neviděl helenku požírat krevetku.
Poté, co jsem "dočasně" umístil do džungle tylomelánie a pagoduly a později mřenky vietnamské a začal více krmit, se mi tam začali množit okružáci. Sbírám je a hážu k helenkám do 38čky. Od té doby zase helenky nejsou vidět, jsou zahrabané v písku a jen přibývá ulit okružáků.
Z mých pozorování tedy vyplývá:
1) Helena dá přednost většímu šnekovi před menším, konkrétně okružákovi před kružníkem
2) Heleny se navzájem nežerou, ani když v akva dlouhodobě nejsou jiní šneci, živí se zbytky, které v akvárku s rybkama a krevetkama vždy nějaké najdou (nevím, jak by to bylo ve zcela prázdném akváriu, ve kterém by neměly vůbec žádnou potravu - to jsou ale zcela nepřirozené podmínky a nevidím důvod pro to něco takového zkoušet)
3) Helena neumí ulovit zdravou krevetku ani rybku, s mrtvou si poradit umí
To jsou výsledky mých pozorování, je možné, že v jiných akváriích se heleny mohou chovat zcela jinak. Napsal jsem to sem pro ty, kdo hledají informace o tomto moc hezkém a zajímavém plžovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:46 yenya – Re: romant
Já myslel jako tu desinfekci obecně, to víš na ty šneky jsem to měl použít hmm . To je moje chyba a teď tady helenkuju ano . Jak říkám, čím víc toho vím, tím jsem někdy hloupější :-D a hlavně zapomínám dělat základní věci, třeba to pořádně prohlédnout, nebo to "vykoupat". No stalo se, už musím řešit chybu helenou, ale docela se těším, ještě jsem jí živou neviděl palec Děkuji ti diskuzi a zítra napíšu, jak jsem sehnal, nebo nesehnal ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 18:26 R Muž romant [27982] Re: yenya
Pořád mám na mysli ty šneky, krupici jsem rozhodně nemyslel. www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 18:13 yenya Re: romant
Krupice by mě mrzela víc, ale protože to byla kytka od táty, tak to 100% nehrozilo. A ty kružníky nechám pro tu helenku :) , ať si pochutná, jestli jí seženu ano . Ten roztok se používá, ale třeba na jemnolisté rostliny vhodný není. Možná se pletu, ale já tady řešil spíše tu helenu. Děkuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 17:54 R Muž romant [27982] Re: yenya
Ke krmení se už vyjadřovat nebudu, ale jednu snad praktickou radu bych měl a to, když si domů přineseš nový rostliny, tak je můžeš v rámci odparazitování(nikdy nebude 100%) vykoupat v lehkým, jenom růžovým roztoku hypermanganu. Půl hoďky a potom opláchnout a nechat jenom v čistý vodě. Tímto způsobem se rostlina desinfikuje a eliminuje se možnost, že se do akvárka zanese něco, co nechceme. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.06.2012 17:39 yenya Re: petulinakk
No, to já taky nepřekrmuju, ale na to druhé akvárko (350 litrů) jde v létě trochu sluníčko a dělají se tam řasy, takže mají dost pastvy a proto jich tam je hodně. S tím krmením mi manželka nadává, že jim nedám ani nažrat, že to je hned pryč, ale sama jim "nedosypává". Já jsem macecha u nás, ale vyrůstal jsem s "akvárkama" a tak jak děda, tak i táta mě učil co a jak se má dělat, včetně krmení. Co neznám, třeba tu helenu, to se tady doptám. Dostal jsem sagitárku a na ní jsem asi nechal vajíčka těch kružníků. Tak proto chci tu helenu a jak píšeš, dám jich tam víc, těch šest kousků by mohlo zatím stačit a ať si s nima poradí. Kdybych to chtěl hned zlikvidovat, vezmu chemii a nikoho se na nic neptám, ale radši vyzkouším heleny. Děkuji za reakci. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 17:34 Muž Ad@m [1051] Re: Semtex
Ale ani také Neritiny nie sú lacné. Škoda, že larvy k vývinu potrebujú slanú vodu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 17:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: petulinakk
Narozdíl od ostatních běžných šneků, jsou Heleny celkem dobře prodejné za pěkný peníz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.06.2012 17:21 Žena petulinakk [2016] Re: yenya
Pokud chceš helenu do toho akvárka co máš v profilu, jedna stačit nebude :-)
Měla jsem jednu ve 126l a nestíhala to sežrat, a to tam nebyla vysloveně kružníková kalamita, prázdných ulit přibývalo ale množili se rychleji :-)
Tak jsem přitlačila a pořídila další tři, pak už byl úbytek kružníků safra znát, takže u mne by myslím stačily 2-3.
Nevýhoda je že jakmile budou víc než dvě, můžeš očekávat pruhované minipredátory, ale nemnoží se zdaleka tak rychle jako někteří šneci a dají se dobře vysbírat, od těch svých 4 velkých helen jsem měla cca 20 minihelenek :-)

Pro romant - já opravdu, opravdu nepřekrmuju, a nemyslím tím že patřím k těm kteří si to jen MYSLÍ :-D krmím jako macecha, a přece se kružníci množili až až. Piskořky ted populační explozí rozhodně nehrozí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 17:01 yenya Re: micz
Děkuji za nabídku, já je seženu někde poblíž. Fakt dík za ochotu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 16:57 yenya Re: Sera
No, a ta burza je právě zítra v Plzni. Já jí dám jen do jednoho akvárka a v těch dalších ty kružníky nemám. Okružáky, plovatky, piskořky ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 16:45 Muž micz [132] Re: yenya
Mám dvě navíc, ale poštou se to moc nevyplatí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 16:29 Muž Ad@m [1051] Re: yenya
Až by sa ale kružníkom darilo aj potom, helenky sa dajú zohnať na veľkých burzách ako akvaristická jar. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 15:12 R Muž romant [27982] Re: yenya
Přesně tak bych to udělal. Nejdříve to zkusil tím sníženým přísunem potravy a když to nezabere, tak bych se teprve poohlédnul po nějakým šnekobijci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 15:09 yenya Re: romant
Musím tedy přehodnotit svůj přístup ke krmení sad . A helenu možná ani neseženu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 15:05 R Muž romant [27982] Re: yenya
;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:50 yenya Re: romant
Příčina jsou kytky s kružníkama, který jsem nechtěl. Já v akvárku mám šneky normálně, ale ty kružníci zalézají do filtru a to žádný jiný šnek nedělá. Proto chci helenu. Až kružníci nebudou, dám si tam zpět ostatní šneky zpět. Nebo myslíš, že tam lezou kvůli překrmování? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 13:33 R Muž romant [27982] Re: yenya
O.K. Jak se vyživuje omladina, to je jiná. Sice budeš léči následek a příčina Ti bude zůstávat, ale proč se trápit, když to řešení s helenou je taky možné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 13:15 yenya Re: romant
Se šnekama jsem v pohodě, jen ty kružníky jsem nějak nezkousl, nelíbí se mi. Tak to chci vyřešit helenou a potom bych si dodal zpět "svoje oblíbené" šneky-okružák, plovatka, piskořka- zpět do akvária z druhého akvária. Krmím tak dvakrát až třikrát denně, ale to se "vaří" voda a dolů nic nepadá, i potěr musí bojovat o jemné zbytečky. Občas živé ze sudu ze zahrady. Zítra snad tu helenu seženu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 13:04 R Muž romant [27982] Re: yenya
Zkus ubrat na přísunu potravy rybkám. Krmíš jednou denně, nebo víckrát? Jak dlouho to ryby konzumují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 13:02 yenya Re: petulinakk
Tak nějak to potřebuji provést také. Kružníky nechci a ostatní po "spapání" dodám zpět z druhého akva. Jen ty malé mini heleny už pak nechci ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 12:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: petulinakk
Asi Helenky měly s** teda, měli se rádi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 12:48 Žena petulinakk [2016] Re: prasan
Kružníci u mě byli náhodně zavlečení a helenky mě jich zbavily, ale úmyslně je chovat jako krmivo nechci :-) Helenky jsem rozdala když splnily svůj úkol, a nastoupily piskořky, neritina a clithoni :-)
A zajímavé je že dospělé heleny už nejsou v akva minimálně 3 měsíce, a přesto se občas objeví několikamilimetrová minihelena coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:39 - Re: petulinakk
Dal som pár gyraulusov chinensis na okno,len s machom a samozrejme im tam rastie kopec rias.Prospieva im to,rastú o dosť väčšie a rýchlejšie.Takto by si si ich na okne mohol pre Helenky podchovať.(samozrejme nesmieš zabudnúť na výmenu vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 12:35 yenya Re: petulinakk
Mám ještě okružáky, levatky, piskořky a ty kružníky. Bude si moct vybrat dle libosti ano Ještě jednou dík ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena?od=951