Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 13:13 triscene Re: 150koni
to je kotulka, to je iny rozmer ako neritina a predsa len neritina je viac prisata na skle ako obycajna kotulka.
ja co mam vyse roka neritiny tak helenky o ne nejavia zaujem. nasiel som raz jednu ulitu neritiny ale tipujem ze skoncila sama od seba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2012 11:44 Žena sivon [1694] - PlžiRe: malyLibor
Mám ji v krevetkárku a zatím jsem přímý útok neviděla. Otázka je, co dělá v noci. Ale vzhledem k tomu, že krevetky se orientují spíše hmatem, je to asi stejné. Moc nevěřím, že by se zdravá krevetka nechala jen tak obejmout a vycucnout. O tom, že je surmovka také mrchožrout, asi nikdo nezpochybňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2012 00:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Inu, je spousta podobných videí, ale na žádném není prokazatelně vidět, že by helena ulovila zdravou krevetku... a já tomu taky moc nevěřím... Ale kdo ví? Třeba jim něco šeptá do ucha a pak je zakousne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:23 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
když jsi u těch krevetek ... helenky nepohrdnou ani krevetkama :-D youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2012 19:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Není to jistota. Jen tak usuzuji ze svých pozorování. Dokud je v akva dost šneků, tak heleny sice občas vylezou, ale nevšímají si ostatních šneků. Ale když už není co žrát a hodím tam pár okružáků, tak se na ně heleny vrhnou a napadnou je kdekoliv, třeba na listu rostliny... taky jsem posílal fotku. Mimochodem docela nechutné divadlo, když je helena přisátá ve šnekovi, kolem se vznáší jeho krev a krevetky poskakují okolo a těší se, jak budou vyžírat z ulity zbytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 18:50 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
:-D já mam dno plné piskořek, a stejně heleny běhají po skle, a před hodinou tam natrefila na jednu piskořku, pak obě žuchly dolu a za 20 min mi v akvarku přibila další prázdná ulita :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 18:24 Muž soc [60] Re: PR0V0CATEUR
U mě se helenka prohání všude možně, je tak rychlá, že ji podezírám ze schopnosti teleportace....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 18:15 PR0V0CATEUR
Je vidět, že si umí poradit... potlesk Pěkné videjko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2012 18:08 Muž 150koni [653] Re: PR0V0CATEUR
No to celkem chápu, že by si Neritinka šlápla přímo na minu ale viděl jsem videa, kdy si helenka pochutnvá na plži vesele na skle ;-) Třeba tady ... youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.11.2012 18:00 PR0V0CATEUR
No řekl bych, že to myslel tak, že když leze po skle, tak se Helenka těžko dostane k jeho měkké části, narozdíl od toho, když číhá v písku až jí vleze obrazně řečeno "do huby" ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 17:52 Muž 150koni [653]
Já se nechám překvapit. Ale myslím že 300 litrů je pro 5 helen dost velký prostor na to aby honili Neritiny a naopak pro neritiny výhoda :-) To jen ti kružníci jsou oprsklí a rozesetí po celé nádrži. A ještě dnes jsou z nich stále černí pasažéři na Helenách smich

Jinak Libore ... kde bereš tu jistotu že na skle jsou neritiny v bezpečí ? Heleny mi vesele šplhají i po sklech :-) a napadnout je přece nemusí jen když je zahrabaná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:20 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
mám Heleny s Neritinama v několika nádržích úplně bez problémů.

Kdyby někdo chtěl Heleny, tak něco přebytků se najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 16:05 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
To Vám závidím ,mě to opravdu připadá že nechtějí šneky žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 09:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: 150koni
No já měl o svoje neritiny taky strach, ale mam je se dvěma helenama va 40l už par měsíců a bez problému. Heleny vyžraly všechny levatky co jsem tam měl, tak sem nakoupil piskořky. Ty helenkam zřejmě vyhovují a neritiny jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 09:16 Muž 150koni [653]
asi začnu počítat neritiny. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 09:00 PR0V0CATEUR
Mně Helenka bez problémů louskla i menší Ampulárku, takže s Neritiny nebude mít žádné potíže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 08:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: 150koni
150koni napsal: uvidím, co se bude dít
Pred pár dňami som tu dával fotku čo sa bude diať. Inak, vtedy som ešte nevedel, ale tá neritina na tej fotke to neprežila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 01:17 Muž 150koni [653]
uvidím, co se bude dít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 00:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Tak už si začni připravovat 11 křížků... a nebo dej do akvárka značky: Zákaz vstupu na dno pro neritiny... Jak sleze na dno a dostane se do blízkosti heleny, bude po ní... dokud bude na skle, je v bezpečí... zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:15 Muž 150koni [653]
no neritin tam mám asi 11 ale jsou několikrát větší než ty helenky. Strach budu mít až Heleny trochu vyrostou. Teď to jsou prci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Jestli jsou přemnožení ti, co jsou na fotce, tak jsou to kružníci a s těmi si heleny poradí rychle, Jsou to prckové, takových vycucnou deně deset. S okružáky by to trvalo déle. Ale nemáš tam žádnou neritinu, pagodulu nebo tak něco? Heleny jdou nejdřív po větších soustech, kružníky až potom... a levatky, které se drží u hladiny, až úplně nakonec... nerady loví mimo úkryt v substrátu... ale hlad je přinutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 19:52 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
No tak když dojdou, tak dojdou :-) podle zdejšího katalogu se živí vším, takže hlady určitě neumřou. Nicméně si myslím že v 300 litrech kde je přemnoženo, bude 5 helenek spíše jen takový regulátor :-) Ti přemnožení oprsklíci nemají nic jiného na práci než jen žrát a dělat dětičky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 19:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Fotka k příspěvku U mně v akvárku taky byla invaze okružáků a kružníků. Dal jsem tam heleny a vypadalo to, že si jich vůbec nevšímají. Zahrabaly se do písku a nebylo je vidět. Co ale bylo vidět vidíš na fotce. Dnes tam musím šneky dodávat. Když dojdou, heleny lezou po celém akva, ale když tam přidám okružáky, zahrabou se a loví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:27 PR0V0CATEUR
Nemyslíš to spíš obráceně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:24 R Muž romant [27987] Re: rak
Odhadoval bych, že nabídka prozatím vysoce převyšuje poptávku a tudíž ten úbytek není zatím tak vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:22 PR0V0CATEUR
Já mám Helenky pouze dvě a prázdných ulit taky na dně akvária, ve kterém jsou přibývá. Každopádně ve zbylých 27 akváriích mám šneků hromady, takže kdyby byl někdo ochotný za rozumnou cenu nějaké další Helenky nabídnout, tak mi prosím napište vzkaz s nabídkami. Děkuju... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:19 Muž masterPKbanan [34] Re: 150koni
Já jsem dal před půl rokem do akva dvě, zezačátku šneci moc nemizeli, ale jakmile se heleny rozmnožili, tak už mám v akva jen prázdné ulity a živí šneci nikde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Já bych potřeboval asi tak 100 helen, vypadá to že vůbec nežerou šneky.:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:44 Muž 150koni [653] Re: Zoidik
Helenky jsou v akvárku teprve 2 hodiny, takže se ještě rozkoukávají ale ti oprsklí jsou natolik rozmnožení, že se cítí být silní v kranflecích smich ale už běhají s nataženými chobůtky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: 150koni
otázka, jestli jsou oprsklý okružáci, nebo zda jsi pořídil skutečně vraždící šneky smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.11.2012 18:33 Muž 150koni [653]
Fotka k příspěvku Jen se koukněte jaké mám oprsklé okružáky. Koupil jsem jich dnes 5 kousků. Nevěřím tomu, že mé akvárium spasí, ale budou je příjemně regulovat
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 00:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
tak hodně štěstí a jemné prsty :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 00:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
No jelikož jsem chytrý kluk, tak půjdu cestou nejmenšího odporu a to akva vysbírám sám... myslím tím ty ulity... a nasypu je do akva, kde mám piskořky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
To zavání ruční pátrací prací a nechtěným bagrováním dna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
Tak to já ne... v akvárku jich mám dost, ale mám takový písek, že je v něm nevidím. Potřeboval bych je dostat do jiného akva a do tohoto dát piskořky, aby požraly tu spoustu ulit okružáků, co tady mám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
Zahrabávají, ale né úplně. V místě, kde mám klasický písek, tak se zahrabou, ale je jim vidět vršek ulity, který je rovnoběžný s dnem. Někdy ti to vyfotím. A pak není problém abych viděl heleny jak lozí po rostlinách, nebo bočním skle akvárka nahoru a zase dolů. Takže můžu počítat heleny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
Jak můžeš napočítat heleny??? Tobě se nezahrabávají??? Já dokud jsou okružáci, tak je vůbec nevidím. Vylezou teprve, až je po okružácích a jdou po levatkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
já už kdysi jednu prázdnou ulitu heleny vytáhnul. Ale dnes dopoledny jsem napočítal 4 kousky stejně jako během včerejších orgií, tak to asi fakt byla láska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
No však uvidíš.... asi už jsi viděl. Buď zbyla na místě jedna prázdná ulita, a pak jsem se spletl, a nebo to byla opravdu ta láska, a pak můžeme jen tiše závidět tu výdrž smich
Ale výsledek by mne opravdu zajímal, ještě jsem nikdy nezaznamenal prázdnou ulitu heleny.. tedy když neberu v potaz tu jednu, jejíž majitelka se mi umixovala ve filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
Zatím vím o 4 vajíčkách. Mi vykládej, že je to tak dlouho baví.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
Jo, hochu, tohle je láska :-) Budou další vajíčka :-) Heleny se nežerou, ani když v akva není už žádný šnek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 16:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Fotka k příspěvku Jenom se chci zeptat. Od asi 11 jsou do sebe dvě heleny takto zaklesnutý. To se mají rády vzájemně, nebo jenom jedna tu druhou? Já jen, že se mi začaly objevovat jejich vajíčka po akvárku, tak jestli to má souvislost s tímto nebo s leností vyšplhat k hladině pro levatku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 12:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: zmija
Libor má pravdu, malé heleny si potravu v akva najdou. Pokud máš ale málo kružníků a chceš helenám dopřát, tak nalij do láhve od okurek vodu z akvárka, dej tam nějakou rostlinku jako je růžkatec ponořený a podobně a několik těch kružníků, co ti zbývají u helen, a dej to někam na světlo k oknu. Kružníci se ti budou množit a ty je budeš moci přidávat k helenám. Já dávám k helenám přebytky šneků z ostatních akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 12:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: zmija
Ničím, ony si najdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 11:41 zmija
narodili sa mi malé helenky, čím by som ich mala prikmovať, keďže už v akva mám minimum kružnikov? a za akú dobu asi vyrastú, ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   21.10.2012 22:31 Žena sivon [1694] - PlžiRe: slavko
Vidíš, mne nikdy nenapadlo dát helenu do akvária, kde mám velké plže. A to jsem si do akvária nacpala krom rostlinožravých téměř všechny dostupné druhy.
Mám ji zvlášť a přebytečné piskořky (většinou jen granifery) ji dodávám.

Mnoho lidí v tomto vlákně napsalo, jak jim helena zlikvidovala různé druhy "okrasných" plžů + odkazy na videa. Jsou sice tací, co mají štěstí a jejich oblíbený šneček se zatím s helenou nepotkal, ale to přece není důkaz,že není dravec.
Lovit tygra jsme taky většinou nikdy neviděli na živo a asi se nebudeme hádat, zda uloví kozu, či nikoliv.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 18:38 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: sivon
Ja sa nehádam. Lenže, prečítal som mnoho príspevkov a nikde som jednoznačne nenašiel napísané, že to dokážu. Áno, zmienky, že dokážu uloviť aj väčšie slimáky sú spomínané, najčastejšie v spojitosti ak nemajú iných slimákov, resp. ak ich je viac. V mojom prípade majú aj iných slimákov a ani ich nie je viac.

Z mojej strany to nebol cielený pokus, ale moje rozhodnutie, s plným vedomím najhoršieho výsledku, ktorý sa naplnil. I preto som kolegovi jednoznačne odpovedal, aby túto skúsenosť nemusel získať znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 18:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
Napsala jsi to úplně skvěle. Lépe bych to neuměl vyjádřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   21.10.2012 16:40 Žena sivon [1694] - PlžiRe: slavko
Ony neloví ve smečkách, ale při větším počtu helen v nádrži je větší pravděpodobnost jejich setkání s plžem, kterého bychom neradi ztratili.

K té neritině, co na "ní nestojí svět". Zatím je neumíme rozmnožit a ten tvoreček k nám cestoval přes půl světa. Cestou a následně v akvaristikách jich nejméně polovina chcípla a mnohé další nepřežijí další změnu podmínek po nákupu.
Nepřipadá mi tudíž moc vhodné používat ho na experimenty, zda ho helena sežere, když už navíc mnozí zjistlili, že s tím nemá žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 15:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: malyLibor
Ja neviem ako dlho boli na sebe, našiel som ich takto dnes ráno - najprv som ich odfotil, potom oddelil (som sadista?). Na fórach som väčšinou čítal, že na väčšie slimáky si Clea trúfnu, ak ich je viac. Povedal som si, že vyskúšam - na jednej Neritine predsa svet nestojí. U mňa boli oba druhy len po jednom kuse, takže žiadny skupinový lov nehrozí.

Faktom je, že napadnutá Neritina je ešte dosť malá, ale dovolím si postaviť teóriu, že predošlé tvrdenie (o viac Clea) je výsledkom zlej interpretácie pozorovania - na napadnutie väčších slimákov netreba viac Clea, len sa po jeho ulovení viaceré hostia.

Teraz sa ešte musím rozhodnúť, či si helenku nechám, zatiaľ neviem ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena?od=751