Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 11:51 Roman Re: kofejn
Odpověď v "Odřasení", ať tady neděláme nepořádek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 11:28 R Muž romant [27987] Re: kofejn
S kysličníkem obezřetně, některý kytky po jeho použití jsou do kopru, u hnědovek to odzkoušený nemám, to je moje slabost, ale jemnolistější a zvláště stonkovky, to byl fičák.
Edit: Jenom technická, držme se názvu vlákna a nerozjíždějme diskusi v jiným směru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 11:17 Muž kofejn [963] Re: Roman
Funguje to i na ruduchu? Mám do kořenu zarostlé hnědovky a vyndání mimo nádrž a lázeň v savu nepřipadá moc v úvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 09:59 Roman Re: maikiss
Podle akvárka a stylu výměny vody se dá použít i 3% peroxid vodíku. Pokud měníš jednorázově větší množství vody a máš v akva 3D pozadí, na kterám se drobotina drží, můžeš po odsátí na pozadí (kořeny atp) rozprašovačem nastříkat peroxid. Smozřejmě nepřehnat. Zlikviduješ vajíčka, drobotinu a eventuelně dáš zabrat i řase. Peroxid se světlem velmi rychle rozloží a než doplníš vodu, není po něm ani památky. Občas při výměnách zopakuješ a udržíš šneky na uzdě i takhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   25.10.2013 18:15 R Muž romant [27987] Re: maikiss
Podle mě je zásadní otázka toho množství okružáků na což máme obvykle každej svůj subjektivní pohled a co je pro někoho hodně, to je pro dalšího málo. Přemnožený okružáky bych vnímal v momentě kdy jsou jimy rostliny tzv. obsypány a to zvláště mladou populací, prostě kam se podívám, tam vidím okružáky. Určitě bych v první fázi s nima "bojoval" klasickou metodou a tou je sběr a jejich následný podarování někomu kdo je bude chtít a to jak na údržbu, tak na skrmení a teprve posléze, když bych v tomto byl neúspěšný bych to zkusil s tím šnekobijcem. Péči o dno v podobě odkalování dle potřeby zde předpokládám jako samozřejmost společně se střídmým krmením, tak aby na šneky zbejvalo papáníčka tak akorát k normálnímu množení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   25.10.2013 17:37 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: maikiss
Proč se chceš zbavit užitečných okružáků?
Pokud je jejich stav přiměřený tak jsou opravdu užitečnou úklidovou četou.
Pokud jsou přemnožení tak je něco s akva špatně - překrmování, nedostatečná údržba a tak. A to Heleny nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 17:02 Roman Re: maikiss
Časem budeš místo okružáků vyhazovat helenky, ale nemnoží se tak lavinovitě a nejsou tolik vidět, jelikož se zavrtávají do písku. Nebo se dá nasadit mřenka nádherná. Má jen nevýhodu, že z ní časem vyroste poměrně velká ryba, je hlučná, hlasitě "mlaská" a pokud ji nepřikrmíš zeleným, cupuje rostliny, ale šneky zlikviduje a nepřemnoží se. Navíc mřenky jsou takoví kašpaři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 16:39 Muž maikiss [4]
Ahoj
chci si koupit clea helena aby mi sežrali okružáky, kterých se chci zbavit. jen se bojím toho aby se pak taky moc nerozmnožili a ja se jich nebudu moc zbavit. Co vy na tO? dííky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 09:05 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – helenky jsou hodne prizpusobive
- pri postupnem odlovu ze 40l do mensiho zbyvajici okamzite reagovali na ubytek konkurence
- a zbyvajici nachazim uz pouze "ve dvojicich" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 17:23 JoKa Re: katkra
No uvidíš, neříkám, že se to musí stát, jenom by mě to nepřekvapilo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:58 katkra Re: Urtman
ten můj ancík je přisátý na kokose neb mám 2 přilepené na sobě, má takovej dvoubaráček , ale vajíček je stále stějně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 15:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
V raném stadiu si dá...žere i marisy, dokud jsou měkké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 14:27 cartimandua Re: malyLibor
Tak jsem zvědavá, co se z toho ještě vyvrbí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 13:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: cartimandua
Nic si z toho nedělej. Já měl taky přes rok 2 heleny v Kancelářském uklidňovači nervů a byl jsem rád, že jsem vybral stejné pohlaví... a pak se mi v akvárku najednou začaly objevovat další, už velké heleny... Jo, příroda je nevyzpytatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 12:52 - Re: LiborSprysl
Vajíčka napríklad L-iek sú dostatočne odolné a menší oder im nevadí.Slimák ktorého som spomenul dokonca pomáha ikrám ak pri nich nie je samec aby toľko neplesneli.
PS: Výrobné tajomstvo medzi Mr.šnekom a mnou. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 09:31 JoKa
Možná se projevím jako pitomec, ale nesežere vajíčka helči i Ancistrus? Přece jen je to čerstvé a od Helči ani ne tak malé a pokud třeba není ideálně krmen, tak proč si nedat? Mně se v akva kde byl ancík helči nemnožili, menší šneci ano... A na právě probírané fotce Katkry ancík vypadá, že zrovna svačí, nebo se alespoň chystá... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 08:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: cartimandua
buď rád, svědčí to o tvém střídmém krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 07:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: cartimandua
No nejspíš máš stejné pohlaví, já už mám 2 heleny víc jak rok...:-D a taky jsou pořád jen 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Nie všetky slimáky žerú ikry.Niektoré sú dokonca pri ikrách užitočné. ano

A ktoré nie? :-P ;-)
I kdybys nějaké vymyslel, už jen že po jikrách lezou při hledání žrádla, odírají jejich ochranný obal, takže o té užitečnosti dost pochybuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 06:40 - Re: vlacek
Nie všetky slimáky žerú ikry.Niektoré sú dokonca pri ikrách užitočné. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 05:24 cartimandua Re: Zoidik
Teda já mám dvě Heleny už půl roku a pořád nic. Pořád jsou jen dvě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2013 22:14 Muž vlacek [402] Re: katkra
Nechal bych je, jen málo z nich se vylíhne. A jak se psalo, udáš je vždy. Škodu v akva ti neudělají (pokud nepočítám, že mohou sežrat jikry) a populační exploze jako u piskořek nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 21:28 katkra Re: katkra
mám tedy trochu likvidovat vajíčka aby jsem pak neměla plno šneků nebo je nechat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   23.10.2013 15:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Zoidik
Zoidik napsal: Tak tak, stejně jako u většiny jiných běžných šneků. S helčama to začíná většinou docela nevinně... "Pomoooc, přemnožily se mi šneci!!!.........
A v tuto chvíli má odpověď znít tak se zamysli jak moc krmíš a jak udržuješ akva a ne kup si Heleny ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.10.2013 13:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: prasan
Tak tak, stejně jako u většiny jiných běžných šneků. S helčama to začíná většinou docela nevinně... "Pomoooc, přemnožily se mi šneci!!!->Pořid si dvě heleny na ně :-) -> Pomoooc, přemožily se mi heleny!!!" smich smich Ja si jich koupil kdysi pět a díky množství žrádla jich momentálně odhaduju cca 150 a pořád se objevují další a další... Sice odbyt je, ale zdá se mi to jako nekonečný boj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2013 13:03 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
- nejlepe kopec prirozeneho/ziveho zradla ;-):-)
- ja se je ted snazim regulovat presunem/odlovem do mensiho AQ
- vyloveno 20ks, ale bude to beh na dlouho trat, bo v AQ jsou na rostlinach nova vajicka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2013 12:52 - Re: WARENKOREN
Kopec žrádla. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 12:50 Muž WARENKOREN [51] Re: katkra
gratuluju potlesk , je nějakej recept na jejich množení, u mě se snad nerozmnožili nikdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 22:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bella
Zvláštní, že nakladla vajíčka, když byla sama... zřejmě to ani nevíš, že sis jich tam zavlekla víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 21:53 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: katkra
A dooo prcic. Sem si rikala, ze kdyz mam v akvi zavlecenou 1 helenku (a navic byla mala), tak je to jeste dobry, ze je jenom jedna, protoze kdyz se za par mesicu vynorila bylo to docela monstrum (ale pekne barevny)... Prakticky zlikvidovala kruzniky, a po akvi se pomerne dost vali prazdny ulity po piskorkach... Posledne mi prislo, ze stavy kruzniku se zvedaji, ze to zacina flakat... Pak jsem si vsimla vajicek... Tak nic, zadny noseni krmnych sneku do hospody... az doroste armada helenek, natrhne snekum... ulity.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 21:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katkra
Jsou ano A budeš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.10.2013 19:08 katkra – Surmovka vražedná vajíčka
Fotka k příspěvku Tak dnes koukám co to mám na kokose a oni to jsou vajíčka Heleny tak snad budu mít mrňouse potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2013 11:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miras37
Miras37 napsal: Jaké velikosti musí Clea Helena být aby si dovolila na Kružníky?Udělal jsem test s cca 7mm Helčou v nádobě kde byla pouze ona,voda a 5 kružníků a za 24 hodin se nic nezměnilo.Helča začla jíst až když jsem jednoho kružníka rozdrtil.Až vyroste pujde po nich nebo se nejspíše nic nezmění?
Podle mne po nich nejde prostě proto, že je ve stresu. Taky jsem to zkoušel, když jsem si je přinesl domů, a výsledek byl stejný. Když jsem je pak dal do 2 akvárek s přemnoženými kružníky a okružáky, zpočátku nic a pak spousta prázdných ulit na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2013 11:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: KarlosS
S tímto pozorováním souhlasím. Také mám dojem, že jdou nejdříve po velkých kusech. Vysvětluji si to tím, že ulovit malého prcka je stejně, ne-li více náročné než ulovit velký kus, ale výsledek je velmi odlišný. V Džungli jsem přítomnost Helen zjistil tak, když se mi přestaly hýbat Tylomelanie - ony to sice občas dělají, ale když to bylo delší dobu, bylo mi to podezřelé, tak vezmu ulity a ony prázdné, a z jedné z nich jsem vytřepal malou, asi 0,5cm helenu. Pak se mi pustily do velkých piskořek a okružáků. Heleny tam tedy skoro nevidím (když nějakou zahlédnu, hned ji odlovím), ale okružáci a kružníci z Džungle zcela zmizeli a piskořek už tam taky moc není. Budu muset dodávat ze Třístovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: predator3313
koupil jsem je od uživatele dkas. ZA dvě asi 150 - 200,- + poštovné. Ale už je to a si 2 roky, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: KarlosS
Tak to je celkem pech, a kde jsi je sehnal? :-D zrovna uvažuju co pořídím na čistění skel k CPO :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2013 18:52 Muž WARENKOREN [51] Re: Miras37
baští všechny to je jasný, chce to vydržet palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 18:44 Miras37 Re: WARENKOREN
tak to ti zavidim snad se rozkouka jine sneky v akvarku totiz nemam.Budu verit ze je zacne jist az trosku povyroste jestli je tato teorie vubec realna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 13:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: predator3313
Mě se taky Neritin netkne, ale kdysi mi sežraly draze koupený Taiy naticoides:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 12:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: WARENKOREN
Je to možné, hodně lidí třeba pozoruje jak heleny utočí předně na neritiny, já je mám spolu víc jak rok, a pořád beze ztrát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2013 12:33 Muž WARENKOREN [51] Re: KarlosS
já pozoruju pravý opak, u mě baští kružníka malýho, jeho populaci celkem zredukovaly, ale u piskořek se množství nemění
takže bych tipoval podle chuti každýho soudruha:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 11:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: predator3313
přesně, souhlas,
jasně, chtěl jsem říct, že pokud tam k ní dal kružníky, který jsou velký pár mm, tak se mu na ně vybodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 11:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: KarlosS
No tak to sice možná jo, ale pochopil jsem to tak, že Miras měl obavu zda má dost velkou helenu aby mu požírala kružníky...
Jinak u mě jdou jen po piskořkách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 10:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: predator3313
No já mám vypozorováno, že heleny na malý šneky moc nejdou, vybíraj si spíš velké kusy. A to i malinké helenky. Asi se jim do malinkých ulit blbě strká to jejich vysávací chapadlo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2013 10:12 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Miras37
Já když pořídil helenky, taky jsem je strčil do sklinky, k nim malé piskořky a očekával jsem drtivý útok...:-D a prdlajs, lozili po sobě a nic :-D a to byly heleny aspon 2x větší než piskořky. Takže spíš třeba neměla hlad si myslím, než že by byla na kružníka moc malá. Když si vezmeš že heleny hodně lidem pry likvidují i ampulárky kreté jsou mnohonásobně větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 22:23 Miras37
Jaké velikosti musí Clea Helena být aby si dovolila na Kružníky?Udělal jsem test s cca 7mm Helčou v nádobě kde byla pouze ona,voda a 5 kružníků a za 24 hodin se nic nezměnilo.Helča začla jíst až když jsem jednoho kružníka rozdrtil.Až vyroste pujde po nich nebo se nejspíše nic nezmění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 22:51 amrtin Re: malyLibor
Tak jsi mě přesvědčil ano palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.10.2013 21:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
No, já jsem psal, že je žere. To není info odněkud načtená, to je zkušenost. Měl jsem kružníky ve 20tilitrovce, kde jsem měl jen B.maculata. Ty žerou jen z vodního sloupce, co padne na dno, to tam nechaj, a tak se mi rozmnožili kružníci. Žádný jiný šnek v akva nebyl. Dal jsem tam dvě heleny a už tam není žádný jiný šnek. Naštěstí helena po maculátkách ze dna taky krásně uklidí, spolu se dvěma japonikama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 21:00 amrtin Re: predator3313
Jo,já to psal na ntb v rychlosti v práci :-D stydim a netvrdim že ne,jenom si to myslim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2013 20:21 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
Já nejsem ten kdo se ptal, takže spíš tohle směřuj k němu, jinak jsem viděl helenu vysávat tak půl centimetrovou piskořku, takže myslím že by i tyhle prcky zvládla :) u mě jsem to ale neměl možnost pozorovat, vždycky je vidím jen jak si pochutnávají na piskořkách X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena?od=401