Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 00:12 Žena Chalybda [55] Re: VVV111KKK
V tom s tebou samozřejmě souhlasím, jen jak správně píšeš, vidím to z jiného úhlu pohledu - schválně mám jen jednu a stačí mi, pokud bych potřebovala jejich počet navyšovat, mám Petshop asi 500m a další tři do 1km. smich Omlouvám se, že tedy občas trochu pozapomenu, že většina ostatních to tak snadné nemá... stydim hmm

P.S. Taky mám "špajzku" v jiné nádrži! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2010 20:03 Muž VVV111KKK [61] Re: Chalybda
Moje poznatky s Helenkama.
Helenky jsou určeny k silnému omezení až vyhubení ostatních šneků. Nejde v jednom akva chovat s Helenkami jiné šneky. Likvidace není 100%, vždy najdu nějakého okružáka nebo levatku, ale je to jen pár kousků, kteří přežívají ve vrchní části akvárka na plovoucích rostlinách. Nehrozí přemnožení. Pozor ! Helenky spolehlivě časem zlikvidují i měchýřovky i neritiny. Po prvotní likvidaci šneků přecházejí Helenky na běžnou stravu - jak se na to tváří nevím, ale dle toho, že se přestají množit a dále jich je jen udržovací stav. Nepřemnožují se. To je ale dobře. K čemu by bylo dobré nahradit přemnožené okružáky přemnoženými Helenkami ? To že mi Helenky likvidují ostatní šneky - např. piskořky jsem si zvykl. Člověk s tím musí počítat, když Helenky nasazuje. To je docela škoda - piskořky odvádí v akva velmi dobrou práci, to ale okružáci a levatky za určitých situací také. Záleží na úhlu pohledu. To už tu ale zaznělo tolikrát .........
Momentálně si pěstuji ostatní šneky v separátním akvárku, do kterého mají Helenky vstup přísně zakázaný !!! V případě potřeby pak doplňuji stavy těchto šneků v akva s Helenkami.
Nákup dvou nebo tří kusů jsem radil kvůli tomu, že při tomto množství je velká pravděpodobnost přežití alespoň jedné Helenky. Dle mého je rozumější koupit rovnou 3 ks než jít do obchodu 3 x pro jeden kousek. Ale opět jde o úhel pohledu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:39 Žena Chalybda [55] Re: VVV111KKK
Mohu se zeptat, z jakého důvodu nedoporučuješ koupi jednoho jedince? Nezdá se mi, že by tak nutně potřebovaly společnost, partnera nebo potravního konkurenta. Ani u např. ampulárek nebývá zvykem jich chovat víc, pokud je někdo vyloženě nechce množit. A z vlastní zkušenosti- po vymizení oblíbené "živé potravy" z jedné nádrže se Helča na přechod na jiný druh krmiva moc nadšeně netvářila... takže nyní populaci kružníka reguluji tak, aby zcela nevymizel a byl stále po ruce. :-D
Nebojíš se o piskořky, když máš helči v početní převaze? (tedy předpokládám, že piskořky jsou prioritní) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:11 Muž VVV111KKK [61] Re: Silurus
Otázku čím krmit Helenu Clea až sežere šneky řešit nemusíš. Až bude po šnecích, přejde na potravu, kterou předtím konzumovali šneci. Jinak se nemusíš bát že budeš vyrážet klín klínem. Heleny se nerozmnožují tak rychle jak ostatní šneci a po zlikvidování ostatních šneků se skoro nerozmnožují vůbec. Rozhodně stojí za úvahu, proč se ti šneci tak přemnožili.
Většinou to bývá překrmováním a na to pozor - osobní zkušenost.
Nákup jednoho šneka nedoporučuji. Minimálně dva , spíš tři a to jestli budou od chovatele. V obchodech vídávám tak 70 procent prázdných schránek. Koupit jen šneka, který leze !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 15:37 Žena Chalybda [55] Re: Silurus
To víš, že stačí jedna, přece to nemusí být vyluxovaný do druhýho dne :-D Pracuje spolehlivě, dej jí čas! Za pár týdnů budeš řešit otázku, čím jí krmit, aby ti nezašla hlady... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 15:20 Silurus
Stačí jedna Helenka do 54l AQ,nebo radějí párek? Začínám pozorovat přemnožení těch rychlelezoucích šneků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2010 11:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Glad
Taky se mi v jeden cas premnozili okruzaci. Kazdych 12h jsem napichl na spejli kolecko okurky a spejli sprajcnul pod kamen. Nalezli vzdycky na okurku, par dni jsem vytahoval obsypanou okurku a elegantne snizil stav na unosnou mez. Pak se akvarko asi stabilizovalo, protoze okruzaci sice jsou, ale drzi se v unosnych stavech sami. A nebo je zerou Betty, ale konkretne ten par co v te nadrzi je, jsem jeste zadneho dobnout nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2010 19:06 Muž Jurasek [137] – Re: Glad
Mám v akvárku okružáky a nemůžu si na ně stěžovat, aspoň nemám žádnou řasu :-) Někoho, kdo by mi je chtěl lovit, bych nechtěl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:53 švíco – Re: Glad
Řek bych, že mřence je uplně jedno jestli je to okružák či helena :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:36 Glad – Prosím o radu s Helenou
Ahoj, v kaváriu se mi strašným způsobem přemnožili okružáci. Nasadil jsem tedy asi 4 helenky, které je začali v poklidu zřát (ano byl jsem toho i svědkem jak krásně jim to šlo :) každopádně Okružáků bylo stále velmi mnogo a tak jsem se rozhodl pořídit si na ně ještě mřenky Nádherné, žerou okružáky ve velkém stylu, ale teď mi došlo, nepustí se tak náhodou i do Helen? Mřenky jsou asi 5 cm velké. Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:58 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
Chápu,rostliny ano,velikost a technika ne ..ale nikdy jsem s přenášením do jiné nádrže s cleama problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:55 Muž Yirka [9118] – Re: Domias
Stejná voda ještě nemusí znamenat stejné podmínky v nádrži. V původní jsou také rostliny, technika atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:52 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
No ale já nemluvil o množení :) opravdu mi odešli do 24 hodin,vetší 48..a podruhé to jsem dal do cca 25 litrů čtyři kusy různých velikostí,k deseti krevetám,nežije jediný,ten největší cca cm lezl po skle,pak se pustil,a jak dopadl na dno,tak zůstal,s tělem mimo ulitu,prostě to nechápu,jen jsem chtěl vědět,jestli někdo nemá podobné zkušenosti..díky za ochotu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2010 12:47 Muž Chem [837] – Re: Domias
22 stupnu neni mnoho, me se zacinaji mnozit az pri dlouhodobejsi teplote nad 25 stupnu. No a 50ks sneku na jednu nadrz, i kdyz si nedovolim tipovat velikost nadrze, je take docela dost. V nadrzi s 50ti helenami Nevim, kde je problem, ale vim, ze dlouhodobe drzet heleny v plastove krabicce bez filtrace nejde ;-) Rozhodne jsou narocnejsi nez okruzaci, nebo levatky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:39 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
co se mi to stalo podruhé,bylo v nádrži 22 stupňů,což si myslím,že není málo a teplotu z toho dostávám asi já je to škoda,chtěl jsem jim jen dopřát víc krmení než ve společné nádrži a psal mi jeden chovatel,že má v plastové krabiččce bez ohřevu a vzduchování,tak vážně nevím,co dělám špatně ..asi nepřelovovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 12:02 Muž Chem [837] – Re: Domias
Aha, tak to jsem spatne pochopil - chapal jsem slovo teplota tak, jako kdyz ma nekdo teplotu ;-) Veta: (vyssi teploty ony rady). Znamena, ze nizsi nerady a tim padem nizsi teplota muze byt jednim z faktoru, proc se jim v druhe nadrzi nedari..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 10:17 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
Co se týká teploty,ptal jsem se spíš na nižží..a NOx chápu,ale kvalita vody byla stejná,než jsem je přelovil,vyměnil jsem vodu a použil tu z původní nádrže kde byli a pak na NOx jsou hodně háklivé i krevetky a ty si v tom akvárku vesele vegetí,tak to nechápu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2010 08:43 Muž Chem [837] – Re: Domias
Na teplotu haklive nejsou (vyssi teploty ony rady), ale vadi jim vetsi mnozstvi NOx latek. Po preloveni vetsiho mnozstvi (jakychkoli) zivocichu do mensiho (mozna hure zabehleho) akvaria se casto stane, ze umrou. Osobne se snazim vzdy pred prelovovanim cehokoli dat do cilove nadrze co nejvice veci, detritu apod. z nadrze, ve ktere zil zivocich pred tim. Zkratka: pokud udelate kopii te nadrze, ve ktere se jim dari, pak Vam jich prezije vice. Na mensim prostoru ale vzdycky prezije mene zivocichu, nez na vetsim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 01:22 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetky
řeším podobný problém,mám šneky clea helena v několika akváriích a úspěšně se mi množí,před 14 dny jsem jich asi padesát ve velikosti 4mm-1cm posbíral a přelovil do oddělené menší nádrže a odhadem o polovinu přišel..nejdřív menší,po dvou dnech i větší zůstali na dně s tělem mimo ulitu..nevíte čím to je? Stalo se mi to už po druhé..jsou helenky háklivé na teplotu? díky za odpověď ..Z.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 22:39 kakaoo
Moji helenu jsem aspoň týden neviděla a pak se ukázala.Byla zalezlá asi pod kořenem kde se drží hodně šneků.A objevila jsem také jednu malinkou.Takže kdyby se dlouho neobjevily tak bych se neobávala ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2010 19:37 Muž vlacek [402] – Re: jval
Tak ta je jasne "na vylete" jak by rekla moje dcera. Je to prazdna ulita, neni tam zaklopka, kterou helena ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:28 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Já ji měl asi týden, pak prázdná ulita........nejspíš ji asi nějaká ryba sežrala........možná to bude stejný problém. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 19:24 jval
Fotka k příspěvku Jedna fotecka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.10.2010 13:22 Muž Yirka [9118] – Re: jval
Prázdnou poznáš podle váhy, mrtvou po čichu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:28 Muž NASREDDIN [1383]
jval napsal: nebo mam pojmout podezření, že mi prodali prázdnou ulitu??
Prázdnou ulitu snad poznáte, nebo ne? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:14 jval
Tak ja jsem si koupil taky jednu, ale od nakupu vůbec nevylezla z ulity. Je i tohle normální nebo mam pojmout podezření, že mi prodali prázdnou ulitu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 21:07 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Inky
Dej jí čas. Z počátku jsem měl pocit, že vůbec nic nedělá a jen tak leze po nádrži. Popravdě jsem ani nikdy neviděl, že by Helenka nějakého šneka žrala, ale nakonec je zlikvidovala všechny. Okružáky i levatky. A to jich bylo fakt hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 20:18 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Kamilstrom
Které druhy šneků heleny nežerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 17:06 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: Inky
Heleny bohuzel nezerou vsechny druhy sneku,ale okruzaci,to by nemel byt problem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 15:15 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Inky
Také mám pocit, mám rozdělené heleny do dvou skupin, jedna skupina statečně likviduje okružáky, druhá v další nádrži se tváří že s okružákem nechce mít nic společného ( druhá skupina je překrmená tabletami pro ancíky, možná jim chutnají víc).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2010 13:58 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Inky
To je úplně normální. Když jsem si je pořídila poprvé, myslela jsem si, že je to podvod...Protože nežraly ani šneky co jsem jim dávala před čumáček..Tak jsem na ně zapomněla a za pár týdnů bylo náhle akvárko bez šneků. Dejte jim jen čas, fungují perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 13:47 JagerMaister
Ahojte včera som si kúpil jednu helenku ale ona nejaví záujem o okružákov tone jednoducho ich obíde a viac nič čím to je ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 13:57 o5z5 – Re: o5z5
Poslední výměna byla dnes v 11 h dopoledne polovina objemu. Rybám je určitě líp, ale plži se chovají stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 13:52 kreten – Re: o5z5
No jistě - ten nálevník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 13:45 o5z5 – Re: Pepan
Vodu jsem začal měnit asi po třech dnech 1/3 až 1/2 objemu. Uznávám, že to na nedostatek kyslíku vypadá,ale nonstop tam běží vnitřní filtr a chrlí bublinky. Třeba tam ten kyslík spotřebovává něco dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2010 13:17 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: o5z5
Vyměnil bych opakovaně větší množství vody. Něco je evidentně špatně a plži se snaží z vody utéct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 13:00 kreten – Re: o5z5
Tak to nee, něco je špatně...nedostatek kyslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 10:55 o5z5
Zpět k tématu. Mám stejný púroblém. Helena je napůl z vody a kolem ní pěna. Předpokládám, že si vytváří víc slizu jako ochranu. Nevím před čím. Voda: teplota 25, Ph 7, CH 6, TH 10, NO2 bez reakce (určitě pod 0,6), NO3 30 (vše podle esha testu). V akvárku jsou sice asi nálavníci (mlha), ale piskořky vedle v nádrži bez nálevníků dělají totéž. Nevidím příčinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 18:51 Muž vlacek [402] – Re: petulevrtule
Diky za potvrzeni petule! Ja mam ted tri a dve travi nekolik hodin v nejake spleti na sobe. To se deje uz nekolik dni. Vzdy pauza a pak je zase nacapam. Uvidime, zda z toho neco bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 18:33 petulevrtule – Re: vlacek
JJ je to od Heleny, já jich tu mám několik desítek. Jen nevím, jestli z toho něco bude, někdo mi říkal, že aby byli mladí, musí tam být i sameček...Jenže já mám Helenu jen jednu...Zajímalo by mě, co je na tom pravda ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 18:06 Muž vlacek [402] – Vajicka heleny
Fotka k příspěvku Zdravim.
Dnes jsem nasel na korenu v akvarku dve vajicka. Mam podezreni na helenu, ale nejsem si jist. Dve se mi tam porad "druzi". Nevite nekdo jak vypadaji jeji vajicka? Tu je foto, trochu rozmazane, ale jsou to asi 1.5-2mm velke polstarky s kulickou uvnitr.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:09 Bexi
ono je to buď helena nebo ostatní šneci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:00 jandy
Kamarád měl v 200l přemnožený okružáky a pak tam měl jednu ampulárii. Pořídil si 2 heleny aby mu okružáky zredukovali a předpokládal, že by ampulárie měla nějakou chvíli vydržet. Padla jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 23:07 Muž Gunguy [2]
zatím si netroufne, já mám nějaké helenky s piskořkami, a daří se oboum, ale jsou malé tak nevím... krevetu nechytne, ale na krunýři nebo mrtvolce si pochutna... mám cheryy a palmaty a jsou fit a cim dal vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 12:22 ALFicek – Re: Mirek7651
Kdyz je ten snek podstatne vetsi nez Helena tak lze mit i jiné šneky s nimi.
Ja mám Helena Clea (mimo jiné 35,-/kus) + Neritiny a jelikož neritina je větší, Helena si na ní netroufne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 22:19 Žena bluedream [245]
Řekla bych, že ani nemocnou, to už by musela jen ležet :-). Helena jen likvidovala mrtvolku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 22:09 Žena Linduš [166] – Re: Qain
živou, zdravou krevetku nechytne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 22:08 Muž Qain [5] Re: JuraS
diky, uz se asi rozezraly. Jedna helena ulovila red cherry :-( nasli jsme ji jak jeste pulka z ni koukala ven. Nevim jak se ji to povedlo, ale stalo se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 22:05 Muž Qain [5] – clea vs krevetka
tak dneska zrovna jsme nasli clea helena jak si pochutnava na krevetce. Nevim jak ji chytila, ale povedlo se ji to... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 13:34 Muž Chem [837] Re: Qain
O par prispevku nize je vse popsano. Myslim, ze bys to nasel na techto strankach mnohokrat - heleny nezerou rychle, hned a ve dne. Zkratka musi byt clovek trpelivy a sem tam najde nejakou ulitu prazdnou. Rozhodne to neni tak, ze by se na okruzaky vrhaly a delaly hony...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena?od=1201