Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:29 Nobody – Re: václavka
Pokud chcete akva založit nově?
Substrát šoupnout do trouby(200°C),nechat 15-30minut,akva vymýt např.roztokem - na 1l vody-100g soli a 100g octa,nechat působit aspoň 30 minut.
Spolehlivá metoda,kterou se zlikviduje vše choroboplodné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:01 Kamekh – Ocet
Jestli nechcete používat chemikálie vůbec, tak nechte akva vyschnout, a počkejte 4 týdny, to krupička nepřežije. Jestli jej nechcete vypouštět, pak tam řácky zatopte (klidně 32 stupňů). Teda pokud tam nejsou kytičky. Pokud tam kytky jsou, tak topte na těch....řekněme 27 a taktéž čekejte, asi 4 až 6 týdnů, krupička projde všemi vývojovými stádii a bez hostitele uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:00 Andynka – Re: václavka
Taky jsem tohle musela řešit. Nalij do akvárka s vodou savo. Samozřejmě že tam ty rybičky nesmíš nechat. Nech to takhle 14 dní. Po 14 dnech akvárko pořádně umyj a měla bys mít vyhráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:58 erdo
Dospělý cizopasník z ryby odpadne a rozmnoží se,pokud nenajde nového hostitele,uhyne.tento vývoj trvá při 27°C asi 5 dní.Cizopasí ale i např. na plžích,pokud teda jsou v akva šneci,asi to bez chemie nepůjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:20 václavka – Jak vyčistit akvárko po krupičce(bez rybiček)
Zdravím lidičky, měla jsem akvárko a všechny kromě 3 jedinců mi chcíply na krupičku, ty jsou bokem a já potřebuji vyčistit účinně akvárko aby to zmizelo...nechci tam lít chemikálie ale pokud se to bez toho neobejde....prosím o radu jak na to, díky Pája

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:46 Muž chicko [124] – Re: rolandmynar
Tak to je pak parádní, ale pistořky nemám rád, jsou to "svině" zahrabávají se a pak se přemnoží, no je snima dost práce(likvidace nepotřebných jedinců) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:32 rolandmynar – Re: Malapa
Taky s tebou souhlasím, že se dají chovat i krevetky ve větší hustotě, ale je to náročné na údržbu a samozřejmě v malém objemu nemůže být tolik rostlin, aby to stačilo na spotřebu detritu od krevetek. Mě se osobně ještě osvědčilo mít u krevet Piskořku, která velice dobře likviduje detrit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:30 Muž chicko [124]
Hlavně že nám to funguje ne-o to v akvaristice jde. Souhlasím s vámi pánové palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:25 Muž Malapa [494] - Afrika
V celku se s tebou dá souhlasit, ale prostě nemůže fungovat, aby krevetky požraly co vykadí. To můžou zlikvidovat rostlinky, pokud jich bude dost a krevetek málo.
Já bez problémů odkaluji brčkem nasazeným na hadičku od vzduchování. Prohrabu se dnem a voda strhne detrit sebou. Velké krevetky utečou, výjmečně nasaju mimino, které pak zvonkem vrátím zpět. V tom není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:16 rolandmynar – Re: chicko
Netvrdím, že se krmí hov...ma jako zákuskem, ale baští ho a pokud se dodrží pravidlo cca 1 kreveta na půl litru vody, nemůže tam být bordel na odsávání detritu. Pokud je navíc AQ (v Malapově případě koule) dost osvětlena aby tam rostlo dost řas, nemusí se ani přikrmovat. Stačí co tam je a listí. Jinak samozřejmě musí být krevetkárka dostatečně zarostlé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:12 Muž chicko [124] – Re: rolandmynar
ano, ale krevetky nepožírají detrit z hladu, ale proto aby získaly důležité mikroprvky obsažené v detritu ryb a možná i v jejich... jinak je dobré krevetky něčím občas nakrmit....(já krmím jednou za 14 dní tabletkou pro sumce). jinak souhlasím, perpetum mobile neexistuje, ale v akváriu, kde je dostatek rostlin si krevetky vždy něco najdou(řasy,rostlinky atd.) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:01 rolandmynar – Re: Malapa
Měl by sis něco přečíst, nebo se doptat než něco začneš chovat. Důvod nízké vrstvy dna - "Důvodem takto slabé vrstvy je zabránění v kumulaci detritu ve dně a jeho přístupnost krevetkám, které ho požírají."
Zdroj: www.akvakrevetky.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:46 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: rolandmynar
Jen do doby než se namnoží i ve větším prostoru. Je holý nesmysl, aby po sobě požíraly výkaly. Perpetum mobile neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:16 rolandmynar – Re: Malapa
No jo když tak na to koukám, ty máš 40 krevet v 6l vody tak je musíš krmit a zase určitě vyrobí bordel. Kdybys jim dopřál větší prostor, nemusíš se o ně skoro vůbec starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:13 rolandmynar – Re: Malapa
To teda nevím, čím je krmíš, ale krevetky normálně svůj detrit zase spotřebovávají. Já třeba ale krevetky vůbec nekrmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:11 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: rolandmynar
To je pěkný nesmysl! Krevetky kadí jak o závod a vytvoří pěkné množství detritu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:03 rolandmynar
Krevetky přece nepotřebují odkalovat. Mají mít jen nepatrnou vrstvu substrátu aby tam nemohl zapadat detrit a ten co se stihne rozložit spotřebují rostlinky a odsaje filtr ne? Krevety přece baští veškerý nepořádek včetně detritu svého i rybího. Osobně jen krevetkám měním třetinu vody za šistou odstátou a je tam furt čisto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 15:08 Anonym
na krevety je třeba dávat bacha,ale většinou stačí utéct horší je to s krunýřovcem Rineloricaria a pod. dokonale splývají s dnem.Od posledního odkalování postrádám jednoho otu zmizel beze stop,asi jsem ho někde zahrabal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:55 Muž chicko [124] – Re: Dudek
No tak jak říká David, musíš odkalovat opatrně. Jinak asi větší nebezpečí pro krevetky budou rybky než odkalovačka :-D , ale jestli se ti snášej(krevetky se stačej ukrýt), tak je vše OK palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:41 Dudek
ano mam tam aj ryby a pomerne dost,dokonca aj velkych skalarov,ale zatial si rozumeju celkom dobre. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:34 2david – Re: chicko
Nestihl jse se kouknout, omluva. Ale opatrně hold bude muset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:31 Muž chicko [124] – Re: 2david
Davide, dudek tam má podle mne i rybičky, mrkni na jeho prezentačku. Nebo máš snad neprezentované akvárium?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:30 Muž isamik [180] – Re: Dudek
Je to obcas trochu narocne, jedno akvarko s nimi pravidelne odkaluji a obcas se stane ze si nejake i pres snahu nevsimnu, proto nechavam kyblik s odkalenou vodou chvili stat a pozoruju ho pripadne ji vratim zpet. Pripadne v miste kde prave hodlas "zabodnout" odkalovacku udelat mensi kruhovy pohyb aby uskocily do bezpecne vzdalenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:29 Muž chicko [124] – Re: Dudek
ono se jim nic nestane, stačí vždy utéct, stačí odkalovacím zvonem jezdit po dne pomaleji a trochu brzdit prouh vody a nic se jim nemůže stát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:28 2david – Re: Dudek
Velmi opatrně když je to nutné, jinak bych zauvažoval nad tím proč musíš odkalovat? Krevetky dokážou sežrat téměř vše a odlaování osobně provádím maximálně jednou za dva měsíce a to když to s něčím přeženu, přece tam máš rostliny a filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:28 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
ja som odkaloval klasicky..krevetky mali svoje skryse a vzdy mi zdrhli.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:26 Dudek – Čistenie s krevetkami.
Prosim o radu,ako odkalovať akvarko s krevetkami,aby som ich pri čistení nepripravil o život.Vdaka za každu radu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 17:44 Kacisek
Ahojky. Mám akvárko 5měsícu a má 24litrů. Všeho všudy jsem ho čistila 3x + dvakrát čistila jen filtr. Voda je naprosto čistá a rybky vypadají zdravě a hravě...
No a pak mám 8litrovou porodničku a tu čistím každý týden, nemá filtr a je to hodně znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 17:34 Muž isamik [180] – Re: Špatníček
Presny cas ti si nikdo presne nerekne. Pekne to napsal ČUPR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 14:38 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Špatníček
Na tuto otázku Ti těžko někdo zodpovědně odpoví. Záleží na mnoha faktorech - voda, počet ryb, krmení, osvětlení, filtrace,.... V podstatě ale platí zásada: Čím větší akvárium - tím méně práce s ním. takže počítej s tím, že u "dvacítky" bude práce asi každý týden - možná i několikrát za týden. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 13:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Špatníček
musíš čistit podle toho jak to akva vypadá. prostě podle potřeby!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 13:18 Špatníček – Re: Cooony
Co je to často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 12:55 Cooony
Ja mam taky 20L,ale cistim ho casto,aby byly rybky happy. potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 12:47 Andynka – Re: marsz
Já filtr mám.Mám dvě bojovnice a dva čichavce a jednu neonku .. čistím 1x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 12:30 marsz
Odvisí od počtu a druhu rybek, počtu květin a tak. Odkaluju půlku nádrže jednou týdně. Nemám ale filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 12:25 Špatníček – Číštění 20l
Ahoj.
Jak často by se mělo čistit 20l akvárko? Tím myslím odsávat nečistoty ze dna a měnit vodu a pak také po jaké době udělat celkové čištění akva ... děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:04 Muž endus [21] – Re: jelenka
Myslím, že "vůně bažinky" je normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 19:51 Muž radek1 [4] - Rostliny – Re: jelenka
možná že to chce jenom čas až se všechno zaběhne,zkus dát víc informací ,jinak ti těžko někdo pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:52 jelenka – Re: radek1
54L nádrž.mám tam jenom šneka, ten mi začal okusovat ty řasy, takže aspon něco...nic jiného tam neroste, spíš je chyba, že tam na začátek nemám tolik rostlin, kolik bych potřebovala mít ze začátku. asi to budou ty dusitany, takže to zkusím zítra nějak vykoumat. rozhodně seženu test na ty dusitany a vzduchovadlo..těm rostlinám to neublíží...nebo jo? souhlasáte s tím, co píšu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:39 Muž radek1 [4] - Rostliny
Škoda že nemáš prezentaci nevím jakou máš nádrž to vzduchovadlo asi moc nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:16 rolandmynar – Re: jelenka
Ty štětinky budou řasa, ale jinak si založ prezentaci, popiš to tam a pak se uvidí. Chybí k tomu spousta informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:14 jelenka – "vonící" voda
zdraím, mám čerstvě založené akvárko, nechávám ho rozrůst, nicméně, když jsem k němu tak dneska čichala, tak tam jde mírně cítit bažinka..filtr mi filtruje, jeiné, co mi chybí, je vzduchovadlo, protože nikde ho nemají:-/ ale zítra zboží příjde, tak i vzduch bude..čím to je? nepřemnožilo se mi tam něco? voda není až tak "čistá", plavou v ní takové jakoby mini věci, bych řekla, že když se sadily ty rostliny, tak nějaký bordýlek z nich. mám upustit nádrž a dolít tam novou vodu? částečně? jo a na rostlinách se mi udělaly takové štětinky...jsou to řasy? jak se jich zbavit? dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 13:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: chicko
smich smich smich změn nastalo. tady bych do toho vůbec nerejpal. myslím, že pro potřeby akvaristiky je vhodné to co má na stránkách pan pelikán.. systému je tolik, že bych se tady nad tím radši ani nepozastavoval. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 15:06 Veronika – Brouček
Stále se snažím vložit ten obrázek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 14:49 Veronika
mám fotky těch broučků. Ale nevím, není to moc dobře vidět

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 13:30 Muž chicko [124]
myslím, že k žádné změně v dělení prokariotických a eukariotických organismů nedošlo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 12:05 Sidonius – Re: Saša
Ta "řasa" bude nejspíš porostem rozsivek ... porosty podobné řasám, s nimiž jsou vzdáleně příbuzné ..."

Narozdíl od sinic, (oddělení Cyanophyta), které patří do říše Prokaryota, (buňka neobsahuje žádné buněčné organely opatřené membránami), rozsivky, (třída Bacillariophyceae), které zmiňujete, patří do oddělení Chromophyta, (hnědých řas).
A Chromophyta patří stejně jako Rhodophyta, (ruduchy), Dinophyta, (obrněnky), Cryptophyta (skrytěnky), Euglenophyta, (krásnoočka), Chlorarachniophyta a Chlorophyta, (zelené řasy) mezi fotoautotrofní eukaryota, (buňky obsahují jádro, plastidy atd.).
Když rozsivky nejsou řasy, co potom jsou?
Nebo byla tato systematika změněna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 04:52 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ta "řasa" bude nejspíš porostem rozsivek. Ty jsou většinou mikroskopické a volně plavou ve vodě, ve vhodných podmínkách ale mohou vytvářet přisedlé porosty podobné řasám, s nimiž jsou vzdáleně příbuzné (stejně jako sinice, tzv. "modré řasy"). K jejich likvidaci stačí většinou přidat na intenzitě osvětlení nádrže a vyměnit část vody (kvůli dusičnanům). S tím světlem ale pozor, aby se tam prozměnu nepomnožily pravé řasy. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:14 rolandmynar – Re: Veronika
Takové potvory jsem měl taky na skle (hlavně) a když jsem ráno vstal a rozsvítil, tak se "upalovaly" schovat. Zmizelo to ale samo po cca týdnu bez jakýchkoliv škod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 07:45 Veronika
Je to průhledné stvoření, 1 mm veliké, podrobným zkoumáním lupou, to má nějakou černou čárku uvnitř. tykadla a nožičky. Spíše to leze než plave ale na vzdálenost 10 cm to umí i přeplavat, nebo jako přeskočit. Žije to v kamenech. Ráno, když rozsvítím ryby tak to zalézá. Ryby to nežerou. V poslední době jsem tam skutečně nic nového nedala. Nejprve jsem myslela že jsou to jikry ale ty se takhle přece nehýbou. Rybám se mi tam totiž daří. Hodně se mi množí. Mám tam i živorodky. Připadá mi to jako nějaký parazit, ale nemám tušení jak by se tam dostal.Ale rybám to zvíže evidentně nevadí. :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045-cisteni--akva?od=951