Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 18:44 Muž Minky [3] Re: vaclav
Ved to krasne vidiet, bez blesku by nebolo vidiet nic... na tej foto presne vidiet smuhy presne po hladinu ako bola..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 18:11 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Minky
Kdyby jsi to vyfotil bez blesku asi by to bylo lépe vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 15:59 Muž Minky [3] Re: vaclav
Hm mastne asi nie ? Vodny kamen? Je to nejaky pevny povlak ked sa da poskrabat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 15:43 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Minky
Může být to mastné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 15:36 Muž Minky [3] – Šmuhy na skle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosim o radu.. pri cisteni sa mi podarilo komplet poskrabat celu prednu stenu.. cistil som len kuch.utierkou.. no ale vcera som zistil ze tie skrabance su len po hladinu vody.. ale ja som cistil komplet sklo pri udrzbe a vypustani vody..cize je to nieco ako povlak na vnutornej strane po hladinu ako bola uplne prvy krat napustene akva.. skusal som trosku aj zoskrabat ziletkou ale slo to velmi tazko, bojim sa dalsieho poskrabania... hoci to co mam teraz asi nejsi skrabance ale smuhy..vodny kamen alebo co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 12:09 Libor – čištění písčitého dna
Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu jak čistíte živý mořský písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 21:39 Muž JakubN [60] Re: TomikVyskov
Nejlepší je despon.. Ale nevím jak je to s dostupností..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 21:27 Silviebaris Re: TomikVyskov
Ocet,nebo taky fixinela,ale pak je to potřeba důkladně umýt... www.vmd-drogerie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 21:20 Muž TomikVyskov [5] – Vodní kámen
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, po delší době bych se chtěl vrátit k akvaristice. Mám doma akvarium ve kterém 10 let stála voda a bylo velmi znečištěné vodním kamenem. Čistil jsem ho nejdříve mechanicky žiletkou, pak přípravkem na vodní kámen, důkladně jsem vše opláchnul. Na skle jsou ale fleky, které nejdou dolů, viz. foto. Nemáte nějaký tip jak je odstranit? Nebo budu muset nechat od sklenáře slepit nové akva? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 19:37 Silviebaris Re: Veverca
na odkalovací zvon si něco připevni,třeba jemnou záclonu,bordel odkalíš ale krevetku ti to nevezme... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 19:33 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: Veverca
Ahoj, určitě se to stát může. Krevetka se projede po proudu do kyblíku, přelovíš ji zpět do akva a snad bude v pohodě. V přírodě se také musí vyrovnat s nenadálými změnami počasí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2019 19:27 Muž Oldass [806] Re: Veverca
Mockrát se mi nějaká (hlavně malá) dostala do zvonu. Prolítne do kýble, tam jí vylovím fajfkou a jde zase zpět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 19:07 Muž vlka [3444] Re: Veverca
Čauky. Prostě dávat pozor, odkalovat tam, kde vidíš co odkaluješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 18:56 Veverca
Dobrý večer.
Pořídila jsem si do společenského akvária 5 malých krevetek. (taková asi průhledná barva)
Už bych v akváriu měla vyměnit vodu, ale napadlo mě, co když se mi při čištění odkalovacím zvonem do zvonu omylem dostane krevetka? Jak mám vodu vyměnit? Může se to vůbec stát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2019 20:00 Silviebaris Re: Berry
Vzhledem k tomu,že křečka máme,tak já z to čistím žiletkovou škrabkou co je na skokeramickou desku,dala bych ocet do konvice,vyvařila a nalila tam,něco půjde houbickou a zbytek nějakou tou škrabkou,možná i co je na okna na auto...
www.gastromania.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 19:57 Berry – Čištění akvárium po hlodavci
Ahoj. Na půdě se mi valí jedno akvárium asi 120l po předchozích majitelich. Ale asi v něm měli nějaké krecky nebo jinou podobnou zvěř. Otázka jak vyčistit do dno. Takový ten jakoby vodní kamen po vykalech. Mate někdo tip. Nebo jste něco podobného řešili.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 00:04 Muž vlka [3444] Re: Smetany
Na to by mu mohlo stačit toto. www.akvinaservis.cz/…
A na AQ toto: postovnezdarma.cz/…
a z AQ samospád bude asi nejjednodušší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 14:30 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Mám filtr tetra 1200 a odvzdušňovat ho je za trest. Jinak je super a běží mi bez zásahu nonstop už 13 let. Pokud nebude mít hadicí k záchodu přidělanou tak tím že jí zvedne ji z toho záchodu vytáhne a potopa je na světě. Neříkám že to nejde vyřešit jen upozorňuji na rizika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 14:29 Muž pe3czek [81] Re: Mnagovicz
Já akva přes obyčejný čerpadlo z filtru napouštím... Tak asi ne, max to zavzdušnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2019 14:26 Muž pe3czek [81] Re: vlka
Píše že má hadici přes 20 metrů... Takže hadice je dlouhá dost, problém má s napojením hadic... Jen mi přijde zbytečný to tlačit přes filtr když stačí samospád... Můj názor...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 14:24 Muž Mnagovicz [4] Re: Smetany
Tak to dik za upozorneni, to zkusim nejak vybastlit, nasel jsem tento bazmek EHEIM Dvojitý kohout 16/22 mm, to by temu pomohlo, za filtrem zastavim oba ventily, rozpojim, nacvaknu hadicu na kterou uz mam sehnatu redukcu a odvodnuju. Pak to zase zavru a secvaknu zpatky s hadicou do akvarka. To by se asi nemuselo ani zavzdusnit, nebo jo? Na to vyliti si dam majzla, dik za upozorneni. Pak ukazu jak to facha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 14:13 Muž vlka [3444] Re: Smetany
Odvzdušnění filtru bude u mašinky za tolik peněz určo brnkačka. A stačí odpojenou hadici zvednout a voda vyteče do WC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 14:00 Muž Smetany [1226] Re: Mnagovicz
S velkou pravděpodobností ho pokaždé zavzdušníš a budeš muset odvzdušňovat. Jinak to asi ničemu nevadí. Jen bych ještě dodal že pokud se ti při odpojení vylije voda z 20m hadice je to docela potopa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 13:57 Muž Mnagovicz [4] Re: pe3czek
O neco vys to akvarium je, ale chtel sem to mit komfortne. Vadi to nejak temu filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 13:55 Muž vlka [3444] Re: pe3czek
A co když má WC dál jak hadici od filtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 13:54 Muž Mnagovicz [4] Re: vlka
Supr, dik! Nasel jsme tam redukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2019 13:33 Muž pe3czek [81] Re: Mnagovicz
Jestli máte akva výš než záchod je zbytečně vypouštět akva přes filtr... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 13:27 Muž vlka [3444] Re: Mnagovicz
Určitě nebude problém najít nějakou redukci. www.zahradajezek.cz/… Tabulka převodů: www.jednotky.cz/…
Nebo nechat udělat někde na soustruhu přímo „na míru“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 13:01 Muž Mnagovicz [4] – Hadica
Ahojte, mam hadicu zahradni 3/4 coula. Tedka zakladam akvarko, kde bude filtr s hadicama 16/22. Uvazuju jak to budu vypustat, ze bych to pripojil za filtr a hnal fitrem do zachoda, to mi pride jako dobry napad. Ale nechce se mi kupovat tak dluhu hadicu zase 16/22 (je to pres 20 metru) kdyz mam tu zahradni, kteru bych vyuzil. Nevite jak to pospojuju? Existuju nejake pripojky nebo redukce na to?

filtr sem objednal tento: Tetra Tec EX 1200 Plus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:17 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tomino240584
já bych ty kameny nečistil, jen bych vzal žiletkou vždycky sklo a bude to.. ty řasy se ti tam udělají stejně časem znova...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 17:55 Angus68 Re: Tomino240584
Můžeš, ale chce je potom důkladně propláchnout v čisté vodě ;-) Vem je klidně čistým kartáčem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 17:52 Muž Tomino240584 [0]
Mozem tie skaly namocit do toho roztoku so savom alebo ako ich mozem inac vycistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 15:26 Muž Tomino240584 [0] Re: bertík13
Vcera som si od neho bral 2 bandasky, spolu asi 80 litrov vody a zvysok som dopustil novej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 15:23 bertík13 Re: Tomino240584
Na to funguje seachem clarity a filtracni vata.. Vymena vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 15:18 Muž Tomino240584 [0] Re: bertík13
Povodny majitel sa asi o to moc nestaral a udrzbu taktiez asi moc nerobil.

Jasne, ze vidim vo vode vselico plavat. Asi by som mal uplne vycistit aj vonkajsi filter Aqua Nova NCF-1200. Musim asi narychlo niekde kupit aktivne uhlie a zeolit.

Nejaka rada narychlo este? Lebo sa akurat chystam do potravin a mozno by som sa zastavil aj v akvaristike nieco kupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2019 15:06 R Muž ctibum [6899] Re: Tomino240584
Nechal bych čištění na dobu, kdy ho budeš dávat na stojan/skříňku a tedy ho budeš muset úplně vypustit, abys ho ze země (možná s pískem) zvednul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 14:46 bertík13 Re: Tomino240584
Plave ti tam bordel, to nevidíš? Filtracni vatu plus vymena vody pomuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 14:42 Muž Tomino240584 [0]
Takto vyzera celkovy pohlad na akvarium.
www.imageworld.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 14:33 Silviebaris Re: Tomino240584
Kreditku si nechej do bankomatu,zkus tu žiletku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 14:29 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Tomino240584
Keď poskrabes žiletkou sklo, máš u mňa 50 centov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 14:26 Muž Tomino240584 [0] Re: silviebaris
Napadlo ma to, ale sa bojim, ze poskrabem sklo.
Nie je na to lepsie pouzit kreditku alebo nejaku umelu karticku?

Asi to je cierna stetinkova riasa, niekde vacsie chumace, niekde mensie, ale su po celom akvariu a este aj na skalach.
www.imageworld.sk/…
Na skalach je aj ta cierna a aj nejaka zelena.
Mozem dat tie skala to zriedeneho roztoku napr. 1:1 voda so savom alebo ako inac mozem ocistit tie skaly?
www.imageworld.sk/…

Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 13:38 Silviebaris Re: Tomino240584
Očistit žiletkou jsi to nezkoušel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 13:35 Muž Tomino240584 [0]
Akvarium mam napustene asi do asi do 3/4, kvoli cichlidam a mam ho zatial na podlahe na polystyrene.

Mam taky problem, ze na sklach akvaria su skoro vsade take cierne bodky, skla su aj take zajdute od nejakej spiny. Skusal som to vcera dost dlho umuvat horucou vodou pomocou hubkovej utierky slovpap.sk/…
a islo to strasne dost zle, a ani sa mi to nepodarilo ocistit (len uplne minimum).
Ako a cim by som to mohol umyt, ked uz mam akvarium napustene do 3/4?
Dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2018 20:00 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Irbis191
Až dočteš "exaktní odpověď od experimentátora" tak ti poradím, začni měnit 1/3 AQ jednou za týden po dobu 1 měsíce. Pak dle potřeby buď výměny prodloužíš nebo zkrátíš. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 14:20 Maq Re: Irbis191
(Omlouvám se, že jsem Tě v jiném vlákně označil za "ne-pokročilou". pivo )
Stále ale žádáš exaktní odpověď na otázku četnosti výměn vody při zahájení/záběhu.
Protože jsem zapálený experimentátor, tak vlastně pořád něco zakládám. A měřím všechno možné, dost pokročile, takže vím leccos o tom, co všechno se může dít. Můžu jen zopakovat: podle okolností je to pokaždé jiné.
Akvaristé většinou ztotožňují záběh s nastartováním růstu rostlin a procesu nitrifikace. Ta je důležitá, ale ono toho je víc. Zejména proto, že mikrobů je mnohem mnohem víc, jsou neméně důležití, a všichni se musejí namnožit na správné množství a pěkně se "uvelebit". Když si představíš, kolik různých látek v akváriu může být ve větším nebo menším množství, a že ke každé té látce existuje vícero mikrobů, kteří ji tak či onak "obhospodařují"... můžeš dojít k závěru, že záběh je vlastně počátek věčných proměn a nikdy nekončí. Pouze se za příznivých okolností zmenšuje amplituda nejrůznějších odchylek od normálu, takže po pár týdnech/měsících už to můžeme pokládat za snesitelné prostředí pro ryby a spol.
Jen tak příkladmo co všechno hraje roli: minerální složení vstupní vody, množství organických látek, jejich druh a zastoupení uhlíku a dusíku (C/N poměr), pH, teplota, světlo, substrát, dekorace, rostliny, plži, vzduchování, ne/sycení CO2, použitá filtrace - metoda a filtrační média. Každý z těchto faktorů stojí aspoň za malou knížku.
Nehledě na to, můžeme k tomu přistupovat s různými cíli a s různou "náladou". Někdo říká, nechat to vybouřit a v klidu počkat. Má to svoje opodstatnění, ale netroufal bych si to pokládat za univerzální recept. Například pokud použiješ výživné aktivní substráty a/nebo Ti záleží na rostlinách a chceš minimalizovat jejich ztráty.
No, dalo by se plkat ještě dlouho a dlouho...
Zkus to z jiného konce. Řekni: chci akvárium takové a takové. A teď jeden po druhém upřesňovat ty faktory, které jsem zmínil. Z toho pak vyplynou nějaké konkrétnější návrhy a rady. Pak to spustíš... a budeš reagovat podle situace :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 13:17 Žena Irbis191 [13] Re: Maq
Dobrý den, něco jsem si teda načetla, ale nějak jsem mevykoumala kolikrát by se měla měnit voda v akváriu. Myslite že bude dobře když budu měnit malou část vody jednou týdně? Omlouvám se, ale nějak jsem to nenašla... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2018 18:08 Maq Re: Irbis191
Není na to jednoznačná, přesná a univerzálně platná odpověď. V tuto chvíli se asi nejlépe dostaneš do obrazu, když si pročteš vlákna "Zakládání akvária", "Zaběhnutí akvária" a další, tematicky podobná. Najdeš tam různé situace a různé názory, tím se na věc připravíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 16:47 Žena Irbis191 [13] – Jak často čistit novou nádrž?
Dobrý den, v říjnu budu zakládat akvárium s krevetkami (které tam dám min. 2 měsíce po založení) Zajímalo by mě, jak často měnit vodu než se akvárium zaběhne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2018 18:23 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: ctibum
Dobře já dnes založím prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 22:18 R Muž ctibum [6899] Re: Tom25
Založ a vyplň prezentaci... Čemu na tom nerozumíš? Může to být třeba zákal, protože je akvo čerstvý. Což by ti někdo řekl, kdyby věděl něco o tom akvárku... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045-cisteni--akva?od=51