Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 09:05 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Michal
Já teď zkouším hrubou filtrační pěnu. Houbičkou na nádobí jsem si poškrábal sklo .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:24 Michal – jasny
ja to vyparim v teple vode poradne a melo by to byt v pohode snad jinak diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 15:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Michal
ale pozor, některý houby jsou nacucnutý saponátama už z výroby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 15:47 R Muž Silent [5949] – Re: Michal
Přesně tak. To je ten nejjednoduší a pro mně nejúčinnější způsob. Jen se při tom člověk holt trochu smočí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 15:43 Michal – jistota
Ahoj lidi sem si tady cetl a chci se tedy zeptat.Na cisteni skla vevnitr mam pouzit uplne obycejnou houbu na nadoby a umivat to stou hrubsi stranou ano? Diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:35 Žena Chalybda [55] – Re: Lucky005
No samozřejmě, aspoň ten den už nemusím krmit... palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 20:27 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Silurus
To mne vážně bude čekat co tři dny pulírovat akvárko?A propos na čem máte ten hadřík na nádobí,nebo jak se to jmenuje uchycený?Přece se to nevytírá s ponořenou rukou? To záleží na vašem akváriu. U mě to je jednou za měsíc. (přeci jen na focení nikde nic nesmí bejt=)). A máchám si ruku. Však se to dá spojit se zastřihnutím kytek apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:58 Žena Chalybda [55]
Já jsem odpreparovala tu hrubší stranu z lautr nové houbičky, přeložila napůl a pár stehama našila na druhý konec síťky na lovení- na ten heft, takže je to 2 v 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:52 Silurus – re:
Šmankote!Tak já zapřisáhlý odpůrce umývání nádobí se dávám na akvaristiku.To mne vážně bude čekat co tři dny pulírovat akvárko?A propos na čem máte ten hadřík na nádobí,nebo jak se to jmenuje uchycený?Přece se to nevytírá s ponořenou rukou? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:36 Muž Tudy [330] - Krevetky
Houbičku na nádobí jsem ještě nezkoušel, používám žiletkovou stěrku s násadou, ruce si nenamočím a jde s ní dobře dolů i přisedlá zelená řasa. Škrábance to nedělá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:36 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Bob66
No já právě taky, řasa jde tím krásně. Jen mám strach, abych si nepoškrábal sklo a taky mě nebaví furt namáčet celou ruku. Protože mám od řas momentálně všechno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kmara
Bez problémů, tu využívám nejvíc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:31 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Bob66
A může se na houbičce používat ta hrubší strana ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2010 17:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kmara
Měl jsem obojí z těch odkazů a nevyhovuje mě ani jedno, od té resun stěrky mám trochu poškrábané sklo a ta oboustranná stěrka je úplně na dvě věci tone ta šla do koše hned první den sklo prostě od řasy vyčistit nešlo ani po hodině a půl hmm Vzal jsem houbičku a za deset minut bylo hotovo a nic jiného od té doby nepoužívám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:21 Muž JZ [5] – Re: kmara
Já teda moc řas nemívám, takže to je asi tak jednou měsíčně - houbička na nádobí před odkalením a výměnou vody. I když se nějaké řasy rozptýlí po akva, odsátím vody se jich z velké části zbavíš a stejně tak zvířených nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.11.2010 17:14 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Johan
No tu právěže teď mám, ale nechci pokaždé strkat do akva celou ruku :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:11 Muž smoldo [0] – Re: Tudy
presne tak ja tiež pre dobry pocit každý tretí deň palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kmara
U mě vyhrává třetí možnost. Houbička na nádobí. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:00 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím chtěl bych se zeptat, co je lepší ?

www.levnaakvaristika.cz/…
www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:57 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: smoldo
Jak už jsem psal, nejlepší je kombinace živé stěrky s umělou. Ta živá vám ušetří práci.
Např. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy

Přední sklo škrábu 1x týdně, ale spíš pro dobrý pocit, než aby to bylo potřebné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:51 Muž smoldo [0] – Re: oniiicek
ja to robím magnetikou stierkou a sklo je vždy čistučké, preventívne každý tretí deň prejdem sklo hore dole a je to, žiadna riasa sa mi tam nerobí i keď po desiatich dňoch keby som to sklo neprešiel tou magnetkou tak tam je vidieť jemné riasi ale vravim preventivne raz za 3dni a je po prebléme palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:05 Muž oniiicek [10] - Rostliny – Čistenie skla
Ahojte,

Chcel by som sa opýtať, že ako čistite sklo akvária z vnútra? Ja som to doteraz robil hubkou na riad, ale to som musel dať celú ruku do akvária a sa mi zdá že aj voda sa mi pri tom trochu zakalila do zelena - trochu sa to rozvírilo (nerobí to zle akváriu, teda to že tam dávam ruku???)Riasy sa vždy robili, ale skôr zlou starostilivostou a prekrmovaním rýb, ale teraz sa už o to starám ja. Používate niekto aj tie magnetické škrabky? Aké máte s tým skúsenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:04 Muž Lucky005 [197] – Re: Silurus
Pri cisteni vnitrnich stran akvaria pouzivam magneticke sterky, ale i temi se mi nedari odstranit odolnou zelenou rasu. Na to mi nejvice funguje 1/2 platku z lamaciho noze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:43 R Muž Silent [5949] – Re: Silurus
Možností je více, ale mně se nejlépe osvědčila obyčejná houbička na nádobí. Tou se dobře vyčistí i na skle přisedlé řasy. Na běžnou údržbu se dají použít magnetické stěrky. Edit: Bob byl rychlejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Silurus
Ve funkčním akváriu na čištění skel žádný přípravek není, můžeš použít magnetickou stěrku nebo to jde dobře houbičkou na nádobí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:41 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Silurus
Magnetickou stěrkou, kovovou škrabkou, řasožravými rybami a plži ;-)
Jeden příklad z mnoha www.levnaakvaristika.cz/…

Pozor aby se při čistění nedostal mezi stěrku a sklo kamínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:39 Silurus – Čištění vnitřního skla v akváriu.
Jakým přípravkem a popřípadě jakou metodou lze kvalitně očistit vnitřní strany skla v plném akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:36 Žena Melisa [2] – Re: Tudy
Tojo, ale ty naše rybičky jsou takový nervušky, nerada tam šťourám když nemusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:35 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Melisa
Stejně se má údržba dělat 1x týdně, tak to máte za sebou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:30 Žena Melisa [2]
Už je to. Tak snad to bude dobrý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:04 Muž JZ [5]
Dodávám, že rybky se přežerou a už to nerozchodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 15:02 Muž JZ [5] – Re: Bob66
Dokonce bych řekl, že by ses neměla zdržovat psaním a čtením, ale měla by ses snažit odsát to krmení co možná nejrychleji. Kdysi jsem kvůli stejnému kousku, který mi provedl malý brácha v době, kdy jsem nebyl doma, přišel o všechny ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Melisa
Vyměň klidně polovinu vody, ale krmení musíš odsát za každou cenu jinak budeš mít velký problém X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:24 Žena Melisa [2]
Návštěvovic děcko mi vyklopilo do akvárka celý balení krmení. :-( Před týdnem jsem čistila, odkalovala, výměna 1/3 vody - co teď? Odkalovat zas? Je to po celém dně, pěkně rovnoměrně rozprostřené... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 11:15 R Muž romant [27987] – Re: lucie
To jsem pochopil a přesto se budu držet svého příkladu s tím vyvětráním. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 11:13 lucie – Re: romant
nejednalo by se o novou vodu ale vodu z akva která by byla v barelu.....?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 11:11 R Muž romant [27987] – Re: lucie
Dát při čištění akva čerstvou vodu je jako ráno vyvětrat v hospodě. Rozhodně bych ten zákrok nedělal jako celkovou výměnu, ale pravidelně jednou za týden(čtrnáct dní) odkalit a současně s tím vyměnit 1/3 vody. Ta celková desinfekce není nutná, když se dodržuje pravidelná hygiena. Při celkové výměně by došlo k znovuzaložení akvária a ty pozitivní bakterie krerými je akva osídleno by se ve zančné míře zlikvidovali a to by pro obyvatele nebylo moc příjemný.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 10:45 lucie – Re: roberto
no abych řekla pravdu tak ji měla hodně,i na rostlinách ale poradila jsem ji hodně kytek,co2,mín ryb a ruducha se ji zastavila a zustala pouze na pozadí,nepřibýva ale ani neubýva,myslela že by tímto zásahem toto vyřešila,co se stane když vrátíme původní vodu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 10:41 roberto – Re: lucie
aha, tak jestli to chce udělat jen proto, aby se zbavila ruduchy, tak je to naprosto zbytečné. Pokud je totiž v nádrži pro ruduchu příznívé prostředí, tak se bude objevovat znova a znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 10:32 lucie – Re: roberto
kamarádka chce celé akva přestavět,dat nové dekorace atd,navíc má na pozadí ruduchu které se nemůže zbavit a nemá tolik trpělivosti jako já tak myslela celé akva vydezinfikovat savem a vratit původní vodu,tak nevím?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 10:25 roberto – Re: lucie
z jakého důvodu to chcete dělat? pro zaběhnuté AQ je to zátěž, která může rozhodit biologickou rovnováhu. něco takového bych dělal jen ve vyjímečných případech( prasklé AQ atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 10:17 lucie – Re: roberto
to chápu ale co se stane když vodu odčerpáme do nějakého barelu akva komplet vyčistíme a vodu vrátíme zpět??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:57 roberto – Re: lucie
měním 1/3 vody týdně při odkalování, cokoliv jiného je u normálně fungujícího AQ nevhodný zásah....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:44 lucie
přeji hezký den,mám dozaz za kamarádku,chce udělal kompletni udržbu akva,vyndat dekorace,kytky,pořadně odkalit dno,otazka je kolik může najednou odpustit vody????nebo vodu z akva někam nachytyt a pote vratit do akvaria???tím pádem by mohla i akva vydezinfikovat nebo nemáme pravdu????děkuji,jedna se o akva 70 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   31.10.2010 20:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucie
proč bys nemohla, ale stejně dodržovat výměnu vetšího množství vody např. jednou týdně(interval zálěží na akvárku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 20:20 lucie
každý den 3l vody z 80l akva-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 20:17 lucie
hezký večer,mám otázku,můžu měnit každý 3l vody z 80??odsávám sinici atd,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:32 volfik – Re: rolandmynar
Ahoj,
já jsem zas četl pravidlo 5 krevetek na 10 l vody. Budu si teď pořizovat (60 l) nano-AQ, tak plánuji 30 krevetek... Nebo myslíš, že by tam mělo být 120 krevetek????? To mi přijde už asi i moc, ale jsem úplný začátečník, tak nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 11:55 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: bruno136
Nejsem si ale jistá, jestli se ti podaří dostat lihem tu pryskyřici ze skla. Abys to "nerozšmudlal", takže to neber jako radu. Radu jak spolehlivě odstranit pryskyřici nemám. Já jsem zbylé ztvrdlé kapky na boku polystyrenu odstraňovala rozbruskou, bylo to opravdu jak šutr.
Lepší je dělat pozadí z polystyrenu a pak dostříkat třeba pěnou, už právě kvůli znečištění skel pryskyřicí i následné neutralizaci. Důkladné opláchnutí ve vaně pod sprchou je samozřejmě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 09:35 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: sarkax
Tak to teda poumyvam tym denaturovanym liehom. Dik.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045-cisteni--akva?od=551