Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Žádná další stránka   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 20:58 Žena Rebbie [71]
Si děláte kozy nééééé??? To je vyloženě myšlenka pro mě..vyhořely??? A chytlo i něco dalšího jako??? coze coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 20:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Taky mam ty digitalni a spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 20:20 Muž bigboban [19] – Hodiny
produkty.obi.cz/…

Tak tyto nebrat !! no Kdysi mi dvoje vyhořely, koupil jsem je v Baumaxu. Bez problémů (a asi nejen já) používám tyto digitální, jsou k sehnání za 2 stovky: potlesk

www.volny.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 13:29 Lubosh – svícení
Já svítím ve všední den 12-22 a o víkendu 8-22, rád koukám o víkendu na osvětlené akvárko, když vstávám :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 12:11 Chocenak
Jestli to nespíná fázi, tak by to mohlo jít prohodit, ne? Myslím třeba udělat krátkou prodlužku s fázovým vodičem vpravo. Pokud ovšem není v hodinách propojena zemnící zdířka s pravým kolíkem. Revizí by to ovšem neprošlo zcela určitě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 09:20 Dušan
Sou to šmejdi, Já sem na ty levnější zapojil včera zářivky v novém akvárku a v noci mě to malinko svítilo tak sem se na to podíval a když sou hodiny vypnuté tak mě zkoušečka svítí, tak to mám taky obráceně. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 21:05 Muž georged [44] - Živorodky
Jo elektřina je svině, blbce třídí sama :-D ... Ale zase takový strach bych z toho neměl, pokud vím co je uvnitř. Ale z některých výrobků z Číny mi jdou oči kolem coze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 20:27 Muž filipsi [1295]
Ja kdyz do cehokoli lezu, tak vytahuju vidlici. Kdyz treba jen zvedam kryt, nebo serizuju topeni, samozrejme ne, ale meneni zarivek znamena automaticky odpojeni. Neni to spatny zvyk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 18:01 Muž Norton [109] – pro Lorsson
Možné je vše... :-D Asi nejbezpečnější bude natvrdo vytáhnout vidlici ze zásuvky...
Také mám jedny takové hodiny. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 17:38 Lorsson
Nortone - v poho já jsem se opravdu zasmál ;-) No tak jsem bohužel koupil levné hodiny, s tím člověk musí počítat, každopádně mám na všechny věci v akva prodlužovačku s vypínačem a pokud se hrabu v akvárku vždy raději cvaknu :-) Teď mě napadá, aby ta prodlužka taky neměla vypínač nuláku :-D Dnes je možné vše
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 16:56 Muž Norton [109] – pro Lorsson
Omluvám se, myslel jsem to jako žert, ne ve zlém. ano
S tím spínáním "fáze" a nuly". Právě, některé levné digi. hodiny prodávané v "hobbymarketech" spínají "nulák", mimochodem by se vlastně ani neměly dostat do prodeje...Funkční budou, ale přece jenom je nutné počítat s tím, že nebezpečné dotykové napětí je v osvětlení i v případě, když je hodinami vypnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 16:16 Lorsson
Moc se v elektrice nevyznám, ale co jsem pochopil z obrázku na obalu, tak to přerušuje nulu a ne fázi. A jestli jsou lepší než obyčejné to nevím ale když jsem viděl že obyčejné stojí asi 129 Kc a pak v Hornbachu narazil na digitální za 179 tak jsem to neřešil ;-) S těma tropama to je vtipný, sice doma tropy nemám ale nastavím to tedy každý den stejně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.09.2007 15:12 Higgi – UPS ;)
Koukal jsem, že digihodiny stojí u nás na prodejně něco pžes 200. Asi to udělám jinak a osvětlení+vzduchování napojím na vyřazenou UPS ;). Tak snad menší výpadek proudu přetrpí. Ikdyž je pravda, že to bude jen tak krátký, že by se to stejně nepoznalo.
Co se nastavování jiného osvětlení na každý den týče, tak snad jedině to změnit o víkendu, kdy můžeme chtít, aby akva svítilo déle, když přecijen nejdeme tak brzo spát...ale nevím. Já svítím od 10:00 do 24:00 a neměním to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 15:05 Muž Norton [109]
Je v nich relátko Štěpáne a v těch "lepších" dokonce spíná fázi! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 11:55 Štěpán
Je v digitálních hodinách nějaké relátko a skutečný spínač na fázi, nebo je tam jenom nějaký polovodič?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 11:42 R Muž Mrakoplash [1776]
nemusis stelovat cas kdyz vypnou proud, je v nich baterka :-D
a jdou nastavit po 1 minute s tim ze i kazdej den jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 11:40 Muž PT [89]
jsou vlastne ty dgitalni k necemu dobre oproti klasickym? (nejaka funkcionalita vhodna pro akva navic?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.09.2007 08:42 Muž Norton [109] – digi spínačky
Každý den stejně.
Nebo myslíte že v tropech svítá v pondělí v 6:00, v úterý v 9:00, ve středu v 7:00 ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2007 08:40 R Muž Mrakoplash [1776]
Mam to nastaveny na celej tejden stejne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 08:38 Lorsson – Digitální spínací hodiny
Ahoj, koupil jsem si digitální spínací hodiny, máte jej někdo? Zajímalo by mě jestli je plánujete každý den jinak nebo pokaždé na stejnou hodinu zapnutí i vypnutí. Myslím tím zapnutí a vypnutí osvětlení :-) Je to jedno?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 15 ...... [16]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=751