Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 21:37 Muž kortezhugo [983] Re: Cheron
...no problem je ten ako tu vsecia pisu -teda ze ti hodiny spinaju nulak a maju spinat fazu

len mna zaujalo preco sa deje toto ze to preblikava...a preco? nikomu nepreblikavaju "usporky"??? X-) tam je uplne jedno kde je faza -a co sa spina X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 20:53 Muž Cheron [89]
Neviem, či to nejako "súvisí", ale zapojenie je následovné:
- prúdový chránič / spínacie hodiny / predĺžovačka / žiarivky.

Žiaľ, starú rozdvojku nemám :-O Ale vďaka za radu.

kortezhugo: pokiaľ vieš o nejakej inej príčine, tak budem rád, ak si to necháš pre seba ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 18:43 Muž kortezhugo [983]
...no uz som na to aj prisiel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 17:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Žoržik
bacha, to by ta rozdvojka musela být stará,, teď se už dělají správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 17:23 Muž kortezhugo [983]
...no mna zas zaujima preco? to vlastne preblikava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 15:17 Žoržik – spínací hodiny
Fotka k příspěvku Matlala má pravdu, hodiny máš zapojené přes prodlužovák tak, že spínají nulový vodič. Odpomoc je jednoduchá: zapoj prodlužovák do sítě přes normální rozdvojku a vyzkoušej, z které strany rozdvojky (levé či pravé)nebudou zářivky problikávat. Rozdvojka má totiž na jedné straně přehozené správné pořadí vodičů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2011 09:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Cheron
je dost možný, že spínaj nulák a ne fázi. Tak asi proto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 08:59 Muž Cheron [89]
Zdravím,

mám spín. hod. "značky GA" (IP 44), kupované v Globuse ... Fungujú v pohode, ale ...
večer, keď sa vypne svetlo, konce žiariviek akosi slabo svietia/preblikavajú. Keď vytiahnem prívodné šnúry od žiariviek zo zástrčky (predlžovačka napojená na spín. hod.), tak blikať prestanú ...
Kde je problém ? V spín. hodinách ?? Žeby aj po vypnutí "prepúšťali" nejaký slabý prúd, alebo čo ? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:42 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Vypadají sice obyčejně, avšak cena je docela příznivá, otázkou je zda tyto nebudou vydávat nějaké slyšitelné zvuky, jak to u některých takovýchto spínacích hodin bývá, to by mohlo i někoho docela otravovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 11:54 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: sollik
No dost jsem koukal, v Ikea jsem pres vikend byl, a videl je tam. Baleni po dvou kusech za tuhle cenu, za tolik se nekde da koupit tak akorat rozdvojka :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 11:04 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Pipet
Zdá se, že mají poněkud "hrubé" časování po 1/2 hodině, ale kdo si nechce hrát s časováním a rozsvěcením jednotlivých trubic, pak budou dobré. Aspoň mají zemnící kolík a tím pádem fázi ve správné díře :-D což se o spoustě ostatních říct nedá ;-) Dobrý tip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:49 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja mám podobné hodiny a som s nimi spokojná. Tieto majú výhodnú cenu, ak je to cena za dva kusy. Ja som tie moje kúpila 1ks za 5 eur (cca 150.- Sk) v Baumaxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:36 Muž boumi [0]
Normal spínačky takové taky mam a zatim fungujou 2 roky a dobře. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2011 08:27 Pipet
Narazila jsem na obyč spínací hodiny za zajímavou cenu
www.ikea.com/…
Asi můžeme pochybovat o kvalitě, ale třeba se někomu ke karanténám, vytíračkám a vím já čemu budou hodit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:41 Žena Chalybda [55] – Re: Ivoš
Mám dvoje podobné, dle designu asi trochu starší typ z Bauhausu, po 49,- Kč a slouží dobře. Někdo namítal, že vydávají trochu vrčivý zvuk - dělají to jen ve svislé poloze, naležato jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 08:32 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Časovače Solide -návody
Kdyby někdo potřeboval návod: www.solight.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 14:47 Muž matlala [798] - Rostliny
já mám dobrý zkušenosti s digitálkama značky Solid, fázi vypínaj a nekazí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 14:02 Silurus – ZSD-16
Něco jsem našel.Má někdo s tímhle zařízením zkušenost?
dum-zahrada.nej-ceny.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 13:02 Muž Jurasek [137] – Re: Silurus
Nevím, ale řešil jsem to starou rozdvojkou, jedna strana otáčí fázi a nulák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:40 Silurus – vypínání fáze
Může někdo doporučit digitální spínačky,které vypínají fázi a ne nulák?
Jinak štastné a veselé!
P.S.já ryby nejím :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 09:59 Muž AG [99] – Re: j0hny
Řekl bych že tenhle typ má problém se spínáním indukční zátěže. Při sepnutí nebo rozepnutí obvodu s tlumivkou vznikne napěťová spička, která je vyresetuje. Mě to u elektronických předřadníků pro T5 už nedělá. U T8 s tlumivkou a ještě bez kompenzačního kondenzátoru se vymazaly při každém druhém nebo třetím sepnutí a dokonce ta tlumivka vyresetovala i ty druhé hodiny co byly ve vedlejší zásuvce. Teď už mi ale běží asi 3 měsíce bez jakýchkoli problémů, mají záložní baterii takže se nevynulují ani při výpadku proudu a dá se na nich nastavit různý čas sepnutí pro jednotlivé dny v týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 00:46 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: j0hny
Je to pravda..někdo do nich stačí lehce ťuknout a pokud je máte na zásuvce "chobotnici" jako já... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 23:54 Muž j0hny [86] – Re: AG
To su presne tie o ktorych som pisal, ze sa resetuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:51 LuboZ – Re: AG
Přes stejné hodiny mám zapojené osvětlení, nastavil jsem si je a jeden dva dny spínaly v pohodě, ale potom se při vypínání vyresetovaly. Zkoušel jsem to několikrát a pokaždé to skončilo stejně, i když jen s osvětlení, s jinými spotřebiči to šlo dobře. Už jsem je chtěl reklamovat, ale řekl jsem si, že je zkusím ještě u bráchy. Tam fungovaly (a do teď fungují) bez problémů a jeho hodiny (stejné), které jsem si vzal od něj, zase fungují bez problémů u mě coze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:41 Muž AG [99] – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Podařilo se mi v "Akci" v Kauflandu asi před půl rokem koupit tyhle za 60 Kč. Vzal jsem dvoje každé pro jednu zářivku. Akorát když jedna zářivka zapínala, resetovala ty druhé hodiny (úplně se smazalo veškeré nastavení). Po výměně tlumivek za předřadníky vše funguje O.K.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2010 13:13 Muž Yirka [9118] – Re: Chalybda
Tomu se říká výhodný nákup. Za cenu jedněch popisovaných digi patero mechanických. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 10:14 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ja pouzivam tieto uz XY rokov...
na fotke je aj "navod" :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 10:02 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JZ
V patek jsem koupil tyhle: www.gme.cz/… Jasne ze nemam zadne dlouhodobe zkusenosti, nemohu zatim tvrdit ze jsou dobre, ale sly snadno nastavit, spinaly behem zkouseni doma presne jak jsem je nastavil, a za tu cenu se mi nezdaly drahe, specialne v tom provedeni (mimo kryti to vicko na tlacitcich clovek muze ocenit uz jen proto, ze si nahodne neco neprepne). Navod je zde: www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 09:21 Muž JZ [5] – Re: Jurasek
To, že jsem psal, že tam návod byl, ale nebylo to poznat, se má takto. U těchto hodin byl jeden papír asi A5, pokud se nepletu a tam bylo na dvou řádcích uprostřed textu v podstatě napsáno co s tím, ale nebylo to podrobněji rozvedeno. Byl tam vlastně jen naznačen princip programování. Ale jak to přesně udělat jsem se musel systémem pokus-omyl naučit. Takže to, myslím si, není případ pro ČOI. Spíš jako kuriozita do nějaké TVšou, protože programování může trvat déle než bezproblémový chod :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 23:26 Žena Chalybda [55] – Re: Yirka
Já jsem mechanické koupila v Bauhauzu po 49,-ti korunách a šlapou spolehlivě, o žádným cvakání nevím... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:12 Muž Jurasek [137] – Re: Lucka
Tak jim napiš, ať pošlou návod aspoň elektronicky a lehce a nenásilně naznač něco o ČOIce, většinou na to dobře slyší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:09 Muž JZ [5] – Re: pansuu
Já myslím, že k tomu návod byl, akorát to jako návod nevypadalo :)Dnes už mám tyhle spínací hodiny odpojené, protože se samy vypínaly, nebo naopak zůstávaly sepnuté a to vše tak, že to nemělo logiku. Když se před deseti dny ráno neseply a já zjistil, že se samy vyply, tak jsem je uložil do šuplíčku a půjdou zpět do Baumaxu. Jen co si naplánuju cestu... a nebo půjdou no popelnice na drobný elektroodpad, když nám je teď v Přerově zavedli.
tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 21:51 Muž JZ [5] – Re: JZ
A ještě doplním, že když něco spleteš, tak musíš začít od začátku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2010 21:47 Muž JZ [5] – Re: Lucka
Návod jsem někde ztratil, ale myslím, že ti to popíšu skoro přesně. Začneš tím, že to zapojíš na pár hodin do zásuvky, aby se nabily baterie. Pak to resetuješ tím, že hrotem tužky nebo propisky zmáčkneš ten malý červený čudlík. Potom tlačítkem MOVE přepneš do režimu off. Zmáčkneš SELECT a rozbliká se ti datum. Zmáčkneš OK a rozbliká se ti poslední dvojčíslí letopočtu, opakovaným stláčením tlačítka SELECT namačkáš 2010. OK se posuneš na měsíc a SELECT namačkáš 12, OK se posuneš na den atd. Jakmile máš nastaveno zmáčkneš MOVE, tím opustíš nastavení času.
Dále zmáčkneš opakovaně SELECT, aby se ti ukázalo vpravo dole napsane 1 ON. Opakovaným stlačením SELECT navolíš nejprve kombinaci dnů. Pravděpodobně ti tam budou blikat všechny dny v týdnu a pak zmáčkneš OK. Pak opakovaným stláčením SELECT navolíš čas prvního sepnutí. Dáš OK a objeví se 1 OFF. SELECTem navolíš dny prvního vypnutí a OK a SeleCtem navolíš i čas prvního vypnutí. Pokud chceš přerušit přes den svícení, tak navolíš i druhý čas sepnutí. Pořád jen mačkáš OK a SELECT. Jakmile máš nastaveno, zmáčkneš MOVE. Tím vyskočíš z programování. Opakovaným stláčením MOVE přepneš časovač do režimu AUTO.

S trochou štěstí ti to bude fungovat déle než mě. Tedy alespoň tři týdny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 21:03 Lucka – digitální spínač Solid
Ahoj, prosím nevíte někdo jak se nastavují tyto digitální hodiny? www.alza.cz/… žádný návod k tomu nebyl tak bych potřebovala poradit jak je nastavit. Děkuji za odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 09:32 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
Já je viděl 110 minule sem je kupoval kolem 300...za tu cenu dneska (110) beru 2je...třeba je maj někde ve městě o 2ku levnějc ale když mi ujede vláček, nechám v nádražní restauraci víc :-D Takže jinam nejdu..a navíc je to daleko...cvakání nevnímám..jsem z vesnice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 09:18 Muž maxo [9] – Re: pansuu
Tiez si myslim to iste.Nejaky ste rozmaznany tym digitalom. Ja tiez pouzivam mechanicke spinacky a no problem.A ani nevidim dovod ich menit za digitalky.Idu presne a ked vypnu prud tak pootocenie koleckom a je to. V jednoduchosti je krasa palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 08:53 Jurasek
A komu se nechce točit kolečkem, ten si přecvakne jeden zobáček na začátku a jeden na konci :-) Mám ty spínačky pár let a drží dobře, když se předběhnou, nebo zpozdí, tak to posunu na zobáčcích.
Yirka: Záleží i na výrobci a na tom, kde se kupují. Některé prodejny (např. ony zmiňované hobby-markety nepatří v těhle oblastech mezi nejlevnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 08:39 Muž Yirka [9118] – Re: Deathbull
Ono to, pootočení kolečkem zabere tak 5 vteřin, což bohatě vyváží rozdíl v ceně. Spíš mně zaráží ty zde uváděné ceny mecghanických kolem 120 CZK, když se dají sehnat v relaci od 80,- do 100,-. Ale chápu, že pro někoho je digi zaklínadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 02:12 Muž j0hny [86]
Mal som stastie v hyper-supermarketoch u nas len na take "digitalky" ktore pri vypadku prudu a sucasne v stave "spotrebic zapnuty" vyresetovalo celu pamet napriek tomu ze maju zaloznu tuzkovu nicd :) Nepomohli ani zasahy do zapojenia, proste zle navrhnuty shit.
V lete to vie pri castych vypadkoch pekne skazit naladu (ladit 1 hodinky 10 minut...).
EDIT: btw su to digitalky noell, tak bacha na ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 21:18 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: pansuu
Tak a to řeší záložní baterie v digitální variantě:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2010 20:52 pansuu
Vy s těma hodinama naděláte. Mám čtvery mechanický, ty nejlacinější z OBI, první pár už 4 roky starý ;-) Žádný cvakání, žádnej problém, jen občas nastavit když náhodou!! vypnou proud :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 20:07 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Silurus
Jednu hodinu vypnutý filtr žádnou škodu nenadělá, ale nevypínal bych ho - jen na nezbytně nutnou dobu při výměně vody, odkalování, úpravě rostlin apod.
Jinak mám mechanické spínací hodiny a od začátku mě s..ou. Doufám, že pod stromečkem najdu digitální, kde si zvolím zapínání a vypínání PŘESNĚ v 10 a 22 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 18:54 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Silurus
No hodina dvě, ani nejde tak o osádku akvária, jako o bakterie ve filtru..když odumřou a pak se filtr spustí...tak potěš pánbů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 18:47 Silurus – Re: Deathbull
Jo,přesně tak.Aby se jich zbavila!Jdu hledat na netu nějaké digitální.Ty mechanické shity mi první den šly O.K. další seply o hodinu dříve následně vyply o 2.hod.dřív.Přitom jsem s nastavením nijak nečaroval.Navíc to cvakání, no hrůza.
P.S. mimo téma jak mohu nechat dlouho vypnutý filtr?(54l+20obyvatel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 05:48 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Silurus
Sic se mi odkaz neotevře (jsem na mobilu), ale pokud máte zásuvku s nastavením po 15ti minutách, třeba značky SOLID, tak ano, každá sepnutá poloha je slyšet. Aspoň z počátku, dnes už buď necvaká, něco jsem si zvykl :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 02:29 Silurus – Re: Jurasek
Taky v těch hodinách je slyšitelné lupnutí cca co 15 minut?
shop.emos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 18:49 S Muž invalida [3881] – Re: Jurasek
A tenhle typ mám už dlouho časem setrochu předbíhaj ale spraví to cca 110 kč ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 18:00 Libcin – Re: Silurus
Kábel od té zásuvky? (1,5m). Lze to nastavit přes notebook a odpojit to, funguje to i bez trvalého připojení k PC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 17:19 Silurus – Re: Libcin
Jakou délku má kábel?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=451