Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 20:07 Muž Robo [45]
Mám doma 4 digi spínací hodiny ZSD-16 a jedny mi přestaly spínat. Koupil jsem si úplně stejné, ale DH-7 kde spíná nulák a ZSD-16 spíná fázi, ale o to nejde. Ty nové DH-7 zapnou v nastavenou dobu 9.00 ale už nevypnou a jedou celý den. Zkoušel jsem je vypnout manuálně tlačítkem ON/AUTO/OFF a nic to nedělá tak předpokládám že přestaly fungovat. Mám pravdu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2016 06:51 GP Re: konrad
A nema ten zdroj nejakou takovou funkci? V tech hodinach je opravdu jen mechanicky spinac a ten by to umet nemel. Rozdvojky casto na jedne strane prehazuji fazi a nulak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 21:16 laKatos Re: konrad
Proč to jde v te sekvencí co popisujes netuším. Ale vyfot to i z druhé strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 21:04 Muž konrad [45]
Fotka k příspěvku Jedne pokazené, ktoré mám doma som odborne rozobral ale netuším ktoré je fáza a ktoré nulák :-D

Mňa by len zaujímalo, ktora súčiastka dokáže regulovať neregulovateľný prúdový zdroj a prečo to ide v sekvencii 1.2.3.1.2.3...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 20:48 laKatos Re: konrad
Jako neelektrikar do toho raději nestourej a pamatuj ze spotrebic který bude na tom zapojeny te bude za určitých podmínek kopat i když ta spínací zásuvka je vypla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 20:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: konrad
No většina hodin spíná nulák. Není to třeba řešit. Jen je třeba myslet na to, že ty hodiny sice vypnou světlo, ale ve světle je pořád napětí. Takže při jakékoliv zásahu do svítidla, je potřeba ho odpojit ze zásuvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 20:39 Muž konrad [45] Re: laKatos
Ok. Ako sa na to pozriem?
Rozobrať? a čo hľadať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 20:19 laKatos Re: konrad
Ze srandy se podívej jestli se ti spina fáze nebe ne. Typuji ze fáze jede v kuse a rozpina se ti jenom nulovy vodic- tím pádem taková časová zásuvka je nebezpecna. Spotrebic je stále pod proudem ......kupujte dále takové výrobky je třeba zredukovat populaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 20:07 Muž konrad [45] Re: laKatos
Neviem čo je conrad, kupoval som ich normálne v elektre obyč. mechanické za 5 eur. Digitálne som nechcel.

Niečo také www.akva-tera.sk/… ale značku neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 19:11 laKatos Re: konrad
konrad co mas za typ tech spinacek? Urcite z Conradu co... a ty nejlevnejsi... Kup si THEBEN ( www.conrad.cz/… ) zaplatis vice ale mas desetiletou zaruku, vyrdzi bez energie 500hodin, a maji treba i dcf (ty mam ja a jsem spokojeny a od nastaveni o nich ani nevim, mechanické taky super mohu doporucit-zatim nezklamaly) atd... nemci jsou nemci a ne china.....pak nemusis resit pri prepinani tu tvou diskoteku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 18:01 Muž konrad [45]
Ešte by som doplnil že sa to opakuje dokola. Po najslabšom to zase svieti na max potom menej, najmenej a zase max etc...

Nechápem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 17:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Asi bych je vyhodil když mají tak velký přechodový odpor (nedokonalý spoj) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 17:36 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: konrad
Pošli foto těch spínacích hodin určitě to bude více lidí zajímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 16:47 Muž konrad [45]
Dnes som si všimol zaujímavú vec. Keď som na spínacích hodinách zapínal a vypínal ten bočný vypínač, menila sa intenzita osvetlenia: najprv max, potom tak 40%(iba odhad) menej a tretie zapnutie o dalsich 40% menej. Predpokladám že v hodinách nie je žiaden regulátor ale ledky sú napojené na prudovy zdroj ktory by mal tiež fungovať konštantne.
Vie to niekto vysvetliť?

Točil som to aj na video ale awb mobilu to nezvládalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 13:00 GP Re: ludvik
me zas u ikea mechanickejch popraskali ty plastove jazicky, co to spinaji... kravina, co nejde ani slepit, pac ma malinkej prurez a musi byt dost pevna. slendrian pri navrhu - dat tam 2x vetsi prurez, tak to vydrzi nekolikanasobne vic. at mi nikdo netvrdi, ze to neni naschval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 12:40 Muž Horác [3942] Re: ludvik
Já jsem si určitě nemyslel, že to je akumulátor jako v autě :o) ... Je tam NiMh ... vytekl z toho jakýsi sajrajt ... a vypadá to, že zkrystalizoval či co ... no prostě jako když vyteče třeba tužková baterie ...
Každopádně díky za info ... už jsem se smířil s tím, že budu muset pořídit nové :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.05.2016 10:29 Muž ludvik [1082] Re: Horác
Akumulátory moc nevytékají ... olověnka s kyselinou tam nebývá :-) Bude to spíš nějaký alkalický článek, prostě "baterka". Skoro bych si tipnul na klasické kurvítko.
Pro primární článek hovoří i to, že displej ukazoval (u toho mého kanluxu) i při nákupu - akumulátory mají daleko větší samovybíjení a po týdnu dvou po výrobě by byly prostě prázdné (což jim dost škodí). Primární článek vydrží podstatně déle - viz stará rádia, které na jednu náplň buřtů hrála klidně rok dva.

Jenže - ani akumulátor, ani baterie prostě věčně nevydrží. Ať už používané, tak nepoužívané. To je axiom. Skončí tak všechny podobné výrobky. Pokud neskončí kvůli používání dřív, jelikož jim vytečou pro změnu kondenzátory.

A pokud to bude někdo opravovat, tak i kdyby s tím strávil půl hodiny - tak kolik jen na mzdě si musí říci? I ten nejlacinější živnostník prostě musí chtít za opravu víc, jak za nové hodiny které vyrábí nějaký automat. Svým způsobem je to prokletí současné spotřební společnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2016 09:44 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Nenabíjí ten akumulátor i display? Mám jedny staré nepoužívané spínací hodiny a na nich je ten display skoro nečitelný. Na druhých stejně starých, co používám trvale jde přečíst líp. Chci je rozebrat, kuknout se dovnitř a zkusit je nějak opravit. Ale asi nepůjde poznat, jestli je akumulátor napájený a vadí mu dlouhodobé nepoužívání nebo není a pak by to bylo jedno a po čase chcípnou všechny takové hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 08:55 Muž Horác [3942] Re: ludvik
A takhle skončej všechny spínací hodiny, ve kterých je ten záložní akumulátor? Nebo to vyteklo jen kvůli tomu, že jsem je příliš dlouho nepoužíval (a nešla do nich šťáva)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 23:46 Muž ludvik [1082] Re: Horác
Předpokládáš správně ... musel bys mít nějakého známého blázna, co to opraví jen proto, že ho v tom baví se šťourat a nebude za to nic chtít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 23:28 Muž Horác [3942]
Mám dotaz na někoho, kdo rozumí elektrice ... Vyhrabal jsem za skříně několikery digitální spínací hodiny (většinou zn. SOLID). Byly tam cca šest let. Všechny jsou nefunkční. Po rozdělání jsem zjistil, že zřejmě vytekly ty vnitřní (nevyměnitelné) baterie, díky kterým si hodiny pamatují nastavení i po výpadku proudu. Znamená to, že je to všechno na vyhození? Předpokládám, že při tak nízkých pořizovacích cenách to nemá smysl dát někam opravit? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 16:14 Dzedaj Re: raji
Děkuji, to vypadá dobře!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2016 06:28 Muž raji [5] Re: Dzedaj
www.tipa.eu/…
Tohle vyřeší tvůj problém s automaticky spouštěním filtru po vypnutí. Použít funkci zpožděné sepnutí dle návodu u výrobku. Nastavit se dá 1s-1200min.
Pokud se použije vypínač je třeba vypnout a hned zase zapnout, proto bych raději volil tlačítko. Po zmáčknutí filtr vypne a v nastaveném čase se spustí, i po výpadku proudu ale až po nastaveném čase.
Návod:
www.elima.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 21:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dzedaj
Zkus se poptat v Datartu: www.datart.cz/…
Popis na netu není dostatečný, ale mohly by to umět...

@Tojsouvěci: A nejsou ty tvoje ryby jak ti moji plašani? Pokud se pohnu do 3 metrů od akvária, tak letí k hladině, ale jak se přiblížím na méně než metr, letí do úkrytů. A pokud přijde někdo cizí, mizí rychlostí blesku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 21:40 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Kaira
Jedny z nejplaších ryb,co jsem kdy měl,po půl roce letí k hladině kdykoliv ,když zvednu zadek z gauče (2m od akva). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 17:36 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: hirafazel
To je dobrý postřeh s tím rituálem. palec Je fakt, že mně stačí pohnout krytem a ryby stojí v pozoru u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 14:22 hirafazel Re: Dzedaj
Zkus ryby naučit, že je jdeš krmit. Před krmením u mě probíhá naučený rituál. Nejdřív otevřu kryt a několikrát "začvachtám" na hladině. Rybkám trvalo cca 5 dní než to začali chápat (7ks u 1ks to trvalo trochu déle). A teď stačí kdykoliv tento postup opakovat a už čekají v prostoru pro krmení :) . Jinak moje "spínačky" mě ukazují počet hodin od posledního krmení. Po aktivaci tlačítka krmení dojde k vynulování čítače hodin posledního krmení a lze nastavit, která zásuvka má být dle nastaveného času v minutách vypnuta nebo zapnuta (7ks na 230V + 2ks na 12V-LED). Během krmení nechávám zapnuté pouze osvětlení, vše ostatní je vypnuto po dobu 10 minut. Po uběhnutí 10 minut se vše nastaví do normálu dle časovače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 13:52 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dzedaj
A zkoušels jim dát pár dní hladovky? Protože hladovou rybu není potřeba prosit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:49 Dzedaj Re: Kaira
Já jim to říkal, křičel, nadával, prosil, ale stejně to nepomohlo. "Krmítko" mám, ale jakmile začne krmení klesat ke dnu, proud ho unese mezi kytky, které jsou poměrně blízko. Proud není nijak silný, ale mám malé akva 112l a všude je blízko. Když mám filtr vypnutý, to co klesne na dno tam do dvou minut není, ale nechci aby to bylo v kytkách, a kazilo se to tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 10:51 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dzedaj
Tohle neřeším nijak. Řeší to ryby, a to tím, že se holt při krmení musejí trochu víc snažit. ;-) Ale jinak existují krmítka, nebo jsem taky viděla kroužek vyrobený z tenké hadičky a majitel sypal krmivo do toho kroužku, aby se právě nerozletělo po celé hladině. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 10:46 Dzedaj – Automatické zapnutí po krmení
Ahoj, určitě už to někdo z vás řešil. Rád bych našel nějakou chytrou krabičku, která by mi pomohla s vypínáním filtru při krmení, respektive jeho zapnutím po krmení. Zatím to řeším tak, že filtr vytáhnu ze zásuvky, a pak zase zapojím. Ale už se mi stalo, že jsem zapomněl a problém je na světě. Ideální by byl nějaký spínač, který po vypnutí automaticky třeba za 10 minut zase zapne. V pravidelný čas to není možné. Zkoušel jsem to i bez vypnutí filtrace, ale krmení se rozlétne po celém akva, jakmile se začne potápět (možná by to vyřešilo jiné krmení, ale to není ono). Tablety pro ryby na dně taky letí do pr...
Neznáte někdo něco takového? Jak to řešíte vy?
A ještě dotaz, nevadí filtru (externí JBL 901) vypínání 2x denně? Pokud ano, předchozí dotaz asi ztrácí smysl.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2016 16:20 Muž Zip [277] Re: Mesala
Ještě, že jsem se včas podíval na tvůj profil;-)
Pro názornost si do toho můžeš zapojit lampičku a pozorovat jak se to chová.
Pokud jsi již nastavovala černé "zarážky" a jsou hodiny tímto sepnuté, tak u tohoto tlačítka nebudeš pozorovat žádnou změnu, bude stále svítit.
Jak řekl Strojek, buď slouží pro trvalé sepnutí nebo pro dočasné zapnutí. U mě klasika, vypínám světlo ve 22,30, ale chci se podívat ještě v 22,40 do AQ, tak to tímhle zapnu a nemusíš přepínat ty černé zarážky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2016 15:54 Muž Strojek [141] Re: Mesala
ted to mas prepnuty na porad .. nebude to vypinat.. na druhou stranu to bude podle nastavenych hodin..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 15:51 Žena Mesala [22] – Spínačky
Fotka k příspěvku Ahoj, mám hrozně pitomý dotaz, mám mechanické spínací hodiny a je tam tohle, která značka znamená automaticky, a která ručně? A v čem je vlastně rozdíl? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 10:47 Muž ludvik [1082] Re: Rakvista
Proto jsem psal "kup to přes internet" :-) Nemám rád zneužívání webshopů jako půjčoven, ale v případě tohoto výrobce ANO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 10:16 Muž Rakvista [20] Re: ludvik
Nebyli to jen Tvé reakce takových je víc a experimentovat za 17stovek se mi opravdu nechce,někde jsem dokonce četl že to je kompaktibilní jen s Win.98 až Vista,ale na Win.7 to blbne....právě proto se ptám než pořídit něco z čeho zešedivím ještě víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 10:06 Muž ludvik [1082] Re: Rakvista
Já něco takového mám. Ty reakce jsou nejspíš moje. U výrobku zde je koukám jen pozitivní (a u druhého negativní).

Ze začátku jsem byl spokojený ... dokud jsem to nezačal používat. Prostě to nečasovalo. První den po nastavení OK, druhý už naprostý hod kostkou. Naprosto nefunkční firmware. A naprosto nefunkční podpora výrobce ... po prvním meilu už se neozvali. A jejich rada (vypnout NTP server při nastavování) byla úplně mimo mísu.

A to jsem ani už nikam nepsal, že mi to přestalo fungovat úplně. Naštěstí jsou všechny zásuvky v zapnutém stavu, takže mám jen hodně drahou zásuvkovou lištu. Z málokterého výrobku jsem byl tak vytočený. Možná z žádného.

Teoreticky bude existovat nějaký novější model. Třeba jim už to bude fungovat. Pokud si to pořídíš, kup to přes internet a během těch dvou týdnů pořádně otestuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 04:16 Sergej Re: Rakvista
Vypadá to zajímavě proudová zatížitelnost je dostačující pro většinu aplikací, přesnost spínání bude dobrá. Otázkou je jak dlouho dokáže udržet paměť při výpadku proudu. Ještě jedna věc po naprogramování a odpojení od PC musí být neustále napájen 9V zdrojem který není u všech typů součástí dodávky,ale některé ho mají už integrovaný takže je potřeba si na to dát pozor při výběru modelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 21:15 Muž Rakvista [20] – Gembird USB časový spínač
Zdravím,mám dotaz na tuhle věc www.google.com/… jestli s tím má někdo zkušenost a jakou.Našel jsem spoustu rozporuplných názorů ..dokonce i tady ale mate mě že jeden a ten samý člověk jednou doporučuje a pak ne.Za jakouliv reakci předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2015 13:38 hihak
ja to mam na lednicku:) akvarko nemam, kazdopadne jsem byvaly akvarista:) DIKY!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:15 Muž rybka1 [178]
Nema niekto skusenost:mechanicky casovac sa stale zastavi v tej istej hodine,dalej nepretaca.ak ho pretocim rucne cez tu hodinu tak dalej funguje.nemal to niekto rozobrate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 21:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
patamatix napsal: A filtr tě nebude rušit? ;-)
Kdyby rusit, ale je to tekouci voda, takze ve snu prijde trpajzlik, a rekne Ti, ze musis na malou. Druhy den... no a kazdy den totez. Tak skocis za psychologem, a ten Ti poradi, at mu reknes, ze uz jsi byl. Zafunguje to, a tak se trpajzlik zepta, jestli uz si kakal... smich

Kdyz je nekdo na takove zvuky citlivy, a nema s akvariem kam jinam nez tam kde spi, nemel by si akvarium porizovat. A to jeste nemluvim o moznych zvucich z lamina, nez si akvarko sedne na stolku, a nebo z deklu, protoze nektere plastove sesedaji a obcas jakoby lupnou, a az si sednou, po sundani a opetovnem nasazeni zase... Hodne citlivy clovek z tech naznaku muze dojit az k nocnim muram, ze to kazdou chvili rupne. Akvarista zvykly na ledacos, uz tohle neresi.

EDIT: A pak prijdou ryby, a do haje, kde se doma vzala detska rehtacka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:37 Muž patamatix [408] Re: hihak
Kup digitální,dnes je to za pár kaček a máš to jistý. A filtr tě nebude rušit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:36 R Muž Silent [5949] Re: hihak
Mechanické velmi jemňounce cvrkají (téměř neslyšně) a při sepnutí a vypnutí cvaknou totéž při spínání dělají digitální, ovšem ty jsou během provozu absolutně neslyšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:35 Muž NASREDDIN [1383] Re: hihak
Některé mechanické tikají.
Ale když spím, neposlouchám co se děje kolem :-) Stejně uslyšíte filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:34 hihak
prosim vas, jednoduchou odpověď : vydavaji spinaci hodiny (at uz mechanicke ci ty digitální) jakykoli zvuk (behem sepnuti, mimo něj)? bydlim totiz v garzonce a potrebuji na vecer klid a tedy vse vypnout, nepotřebuji aby mi tikaly ci nejak jeste hrcely hodiny. diky za info, spinaci hodiny jsem nikdy nemel, tak nevim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   02.01.2015 20:48 Vip Re: JaM
...takže nula nalu prd ;-) . Přijde mi trošku směšné řešit spotřebu hodin, když si vezmu kolik W sežere světlo a čerpadla. Jestli někdo nemá hodiny jen kvůli spotřebě, tak mi přijde jako adept na "Stoupu" :-P ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:42 Muž JaM [1]
Jen hodim co mi odepsal znamej na dotaz ohledne te spotreby a ptal jsem se i na rozdil mechanickych a digitalnich:

"Je to kravina... ako digitalne tak aj analogove spinaju cez rele, rozdielny je iba casovaci mechaniznus / elektronika. Rele ma spotrebu v zopnutom stave obvykle 0,2 az 0,6W (bezne pouzivane typy). Celkovu spotrebu navysuje v pripade analogovych samotny pohon / v pripade digitalnych napajanie LCD atd + nabijanie baterie (neviem ci ju maju vsetky modely). Osobne si myslim, ze to bude +- jedno..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:00 Muž Robo [45] Re: Tomson
Tak pro nezaměstnaného nebo ten co pracuje doma budiž, ale pro lidi co chodí na 6.00 nebo dělají na směny je tohle nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:57 Muž Legioix [574] – Re: Tomson
Nejde jen o ryby, ale také o rostliny.
Tomson napsal: Taky se mi nejak prestalo darit katkam,ma vliv na kviti teplota vody pod 20 stupnu?
Edit: Když dám spínací hodiny na Wattmetr, tak ukazují 0 a to mám wattmetr který by měl brát už spotřebu 0.23W:
www.vmshop.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=101