Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 22:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: michalt
Nejako sa mi nechce veriť, že niektoré hodiny spínajú nulový vodič a nie fázu, nie je to proti predpisom? Mám veľa kusov (nie len doma) spínacích hodín 2 rôznych modelov (resp. od 2 výrobcov) a čo sa týka presnosti, je to kus od kusu odlišné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:59 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jaké hodiny?
Ahoj, chtěl bych si koupit spolehlivé digitální spínací hodiny.

Podle diskuzí v tomto vlákně jsem pochopil, že jestli si koupím ty, které jsou označeny jako DH7, je dobrá šance, že půjdou přesně a nebudu je muset nastavovat každý týden. Jenže ty spínají nulový vodič. Jiné, které spínají fázi, neznám a trochu se bojím, že jestli je koupím, zase budou nepřesné a stejně je budu muset vracet, reklamovat, trhat si vlasy a lézt po stěnách.

Důvod, proč chci spínat fázi, je ten, že mi osvětlení (T5) bliká i po vypnutí přes tyto spínací hodiny. Nebo je nějaký jiný elegantní způsob, jak se toho blikání zbavit s použitím hodin, které spínají nulový vodič? Do prodlužovačky bych za účelem vzájemné výměny levého a pravého drátu zasahoval jen nerad.

Děkuji za všechny reakce a přeji hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:56 amrtin Re: Burik
Jo,ale já myslel,že ho máš napojenej jako filtr :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:55 Muž Burik [727] - AquascapingRe: amrtin
To není filtr, ale čerpadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:40 amrtin Re: DrChila
Ty připojuješ filtr přes spínací hodiny? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:38 amrtin Re: Designer, AG
Jasně,já tomu rozumim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 09:43 Muž AG [99] Re: amrtin
Musel tu ochranu ale připojit mezi ty hodiny a tu neodrušenou zátěž. To by asi fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 00:28 Muž DrChila [243] Re: Designer
taky mám kouzelný digitální spínač.. a pokud do něj strčim a nebo vytáhnu Eheim compact 1000 ozve se cvaknutí a vypne se a vynuluje vyresetuje :-D řešení mám jiný nepoužívám ho když sem doma tak to zapnu když sem pryč nechám to běžet. a světla jsem vyřadil z provozu jen když příjde návštěva se svítí nebo při údržbě či nějakym tom šmrdlání v tom při škole a práci ale čas na to není. takže max návštěva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 00:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Zkus si to predstavit. Ze spotrebice Ti po rozepnuti vylitne napetova spicka do nebes, ma v ceste spinaci prvek, at uz je to cokoli, a vystavi ho pekne vysokemu napeti. Takhle se to sezere na varistoru hned jak je to mozne (za jeho privodni snurou, kdyz hrabat se do vodotesnych veci nemuzes), jeste pred spinacim prvkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 00:09 amrtin Re: Designer
Nebo pro "netechniky" by stačilo hodiny zapojit přes přepěťovou ochranu,ne?Ta má v sobě varistor taky,ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2013 00:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Narazil jsem na problemek, ze se digitalni spinaci hodiny resetovaly (nekdy i zblaznily), pri praci s malym cerpadlem, obcas, ale prijemne to jiste neni. Nebudu to slozite rozebirat, kdo vi neco o spinani indukcnich zatezi vi, a kdo ne je mu to fuk a chce to jen vyresit.

Mezi zdirky na spinane zasuvce (mezi fazi a nulak te zasuvky, kam neco za ty spinaci hodiny pripojujete) staci pripajet varistor. Pouzil jsem tento: www.gme.cz/… , reseni za 4Kc.
Hodiny ted pracuji naprosto bez problemu, varistor spicku sezere a jinak nema na provoz zadny vliv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 15:46 Muž Designer [5695] - CichlidyOverene spinaci hodiny
Dohledal jsem to, v Hornbachu maji za 200Kc presne tyhle:
www.elektrobock.cz/…
Mam troje, zadny problem, vsechny bezi jak z praku.

Ovsem je treba zminit, spinaji nulak. Spinani faze je o stovku drazsi, jinak ale vypadaji stejne (drive jsem je tam nevidel, az ted nedavno), nicmene ty se spinanim faze jsem v provozu nemel. O bezpecnosti si jiste neco vyslechnout mohu, nepopiram, nicmene ja jsem v tomhle peclivy, jak se hrabu v akvariu, vsechno leti ze zdi, ne ze bych to jen hodinami vypnul, to by zrovna pri spinani nulaku mohlo byt nemile (az na svetlo, ktere v mem pripade nema jak do vody havarovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 20:46 Muž Vstrom [82] - Malawi
přijde mi, že tyhle digitální nejsou moc dobrý. Každý druhý kus vadný:( Chce to asi něco kvalitnějšího ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 17:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JosefVavra
U veci s vice nastavenimi a mene tlacitky se obcas vyuzivaji dvojhmaty, tedy stisky nekolika tlacitek soucasne, coz mnoho beznych smrtelniku nenapadne. Takze treba drzis v cem to chces nastavit a mackas co chces nastavit (treba cas a k tomu mackas hodiny, minuty atd.) Ony jsou tyhle veci mnohem jasnejsi, kdyz Te zivot donuti pro ne psat firmware, protoze pak zacnes chapat proc co jak je :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:54 JosefVavra – spínačky
koupil jsem si spínací hodiny za 20 euro a naprostá spokojenost již několik let , a koupil jsem si spínačky za 99kč asi troje a nefungujou už žádný a to během roku ( vše analogové ) ty digitální sou na mě složitý :-D jedny tu mám ale neumím je nastavit a ne jen já ale již více lidí mě to chtělo ukázat jak na to a nic smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 14:47 Dušan Re: Losky
Ja používam dva typy hodín, vyzerajú skoro rovnako. Ten prvý typ má veľmi nepresné hodiny, za mesiac majú odchýľku aj 10 minút a jeden kus mi tak zblbol, že čas šiel niekedy 2 - násobne rýchlo. Druhý typ (z lacnejšieho obchodu, iná značka nakreslená) sú podstatne presnejšie. Takže asi treba proste skúsiť iný typ a využívať reklamácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:39 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: KarlosS
baterky jsem ještě nikdy neměnil a budou tak dva roky staré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Losky
No já používám (pracovně) digitální spínací v odbavovacích pracovištích a když nějaký blbly, hned jsem je vyměnil a ty co byly dobrý jedou nepřetržitě cca 10 let. Po dvou letech akorát měním baterky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Losky
Mam v provozu troje digitalni za 200Kc z Hornbachu a bezi O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:43 Muž Vstrom [82] - Malawi
používám pouze digitální spínací hodiny a z 6 mi už tři blbnou. Jedny maji špatný displej, druhé zase zlobí při ručním spuštěním a třetí se každou chvíli restartují, takže jsou taky k ničemu. Mechanické nechci kvůli cvakání:-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 12:05 Roman Re: ludvik
Já jsem před pár dny vyměnil mechanické za digitální - Lídl za 130 peněz kousek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 10:45 Muž hardy [45] Re: ludvik
ja ted mam solight DT11 a DT03 a ani jeden neni dobry opravdu strasny kram clovek nastavy a po par dnes je po spinani a museji se znova nastavyt a nemusi vypadnout ani proud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 10:13 Muž ludvik [1082] Re: hardy
Kanlux digitální. Stály 250 korun. Mají i záložní baterii, takže je výpadek elektřiny neohrozí. Intervalů umí dost (teď nevím přesně, ale snad patnáct). Na displej sice ve skříni moc vidět není, ale to vcelku nevadí. Nejsou ani extra velké. A jediný problém mají, že se rozštelovávají, tak dvě minuty týdně. No co už ...

O mechanických hodinách bych ani neuvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 09:59 Muž hardy [45] Re: Zdeněk Šafr
mam ten samy problem hodiny se mi treba po tydnu vynulujou a je po spinani uz nevim co poridit aby to sepinalo v pohode mam furt akva po tme :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 09:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zdeněk Šafr
Já je mám taky a černý packy dole mam sepnuto. Naprostá spokojenost s něma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 08:56 Muž Yirka [9126] Re: Zdeněk Šafr
Jen jestli jsi nezapomněl zasunout. ;-)
(Sepneš-li ručně, fungují?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 07:56 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Zdeněk Šafr
Sis koupil nějaký šmějd mě to jede normálně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 07:30 Zdeněk Šafr – Šmejd s názvem spínací hodiny Solight typ DT 01
Ve čtyřech bodech „manuálu“, je jako druhý bod napsán text: „Zasuňte černé plastové dílky (západky) podle potřeby (1 dílek = 15 minut). V tomto období bude sepnuto.Je to zcela opačně. V této poloze je rozepnuto !!!!!!! Navíc zakoupený denní spínač nefunguje, vůbec se neotáží, tedy nespíná. Výrobek firmy SOLIGHT vůbec nelze doporučit.8726

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 11:31 Muž ludvik [1082] Re: Rafter
Hledal jsem ... našel jsem ... ale nepoužívám. Ta energenie v předchozím mém příspěvku nefunguje správně, možná ty nové typy už ano. Pak existuje NETIO (viz www.koukaam.se) jenže to umí naprogramovat jen jedno spínání, jednu událost (může to stačit, mě ne).
A pak jsou výrobky UBNT (www.i4wifi.cz/…) ale ty jsem nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 10:28 Muž Rafter [0] – Spínací hodiny s více zásuvkami.
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Nemáte někdo tip na digitální spínací hodiny, které mají více zásuvek a každou zásuvku je možno individuálně naprogramovat? Jednalo by se o něco podobného jako na přiloženém odkaze.
www.marcmart.net/…
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 03:00 Muž ludvik [1082] – Řízení více zásuvek
Máte někdo vyřešené časové řízení více zásuvek? Viz rybicky.net/vyrobky/1933-energenie-egpmslan

Používat několik časovatelných zásuvek se mi nechce. Zabírá to místo, pitomě se to konfiguruje, musí se o to člověk starat.

Zmíněný výrobek by byl ideální ... jenže používat něco, co mi v pět zapne světlo a vypne ho třeba až druhý den je u akvárka trochu k ničemu. Našel jsem něco i na asm.cz, jenže to je za pět tisíc. Už trochu moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:48 Muž Yirka [9126] Re: AqUaReL
Úplně jednoduše. Ukazatelem na noniu pootočením proti šipce nastavíš čas. Vymačkáš segmenty v časech svícení a je to. Nastavení cca 1 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:45 AqUaReL – jak to funguje??
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak se manuální spínací hodiny nastavují jak to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 13:49 mamlasos – odrušení
Nemůžu to zaručit ovšem možná by na odrušení zářivek s klasickým předřadníkem aby neresetovaly digitální spínací hodiny stačilo tohle:
www.hadex.cz/…

popř. odrušovací filtr, oboje se dá koupit po 30 káčé v dobré prodejně elektrosoučástek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 12:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Mě jich běží v jedné místnosti i 5ks a že by nějak narušovaly denní (i noční) šum jsem teda nepostřehl ;-). Když jsem k nim ale dal ucho na deset cm tak jsem to slyšel a málem mi od toho tepla chytly vlasy coze
Na všem se dá něco najít ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 12:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Čapíno
Já jich mám povícero a protože nejsem ohledně zapínání a vypínání moc pintlich, tak ty nesrovnalosti moc neřeším. Na to, co potřebuji, mi úplně stačí a zbytek je mi šumafuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 10:08 Muž Čapíno [32] – IKEA
Taky jsem podlehl ceně a koupil spínačky v IKEA. Ono nekupte to za 95,- když jsou v balení dvoje. ALE: když chcete něco vyladit taky aby se něco vypnulo ve stejný čas kdy se něco zapne tak je to velká honička. O přesnosti nemůže být řeč. Ani kvalita není bůhví jaká, hřejí se a jak tu píše kolega tak některé za chodu i chrastí. Ale zase těch 95.- to bohatě vyváží, že smich
Nedám dopustit na digitální, byť jsou jednou tak drahé a v balení pouze jedny :-D ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:41 Žena toni [68] Re: lhajek
jj tak presne ty ted mam ale tady jsem se docetla ze jsem je vlastne mela zaply spatne....mela jsem to na tech hodinach a videla jen carku-pritom to ma byt na te carce zaple ze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.08.2012 23:19 Žena Jupí [125] - AsieRe: toni
Já si myslím , že nejlepší a nejspolehlivější jsou úplně ty nejobyčejnější zrovna nedávno sem kupovala (105kč-docela drahý) A fungujou dobře .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 14:09 Žena MíšaV [30] Re: lucie.aqua
super. o víkendu jedu do ikei, tak si je hned vezmu, zní to jednoduše a navíc i cena je přijatelná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 14:04 Žena lucie.aqua [511] Re: MíšaV
Ano, velice jednoduše. Ten interval, který chceš, aby byly hodiny sepnuté, nastavíš na vnějším, černém kruhu, který je složený ze samých "zoubků". Ty zoubky prostě stlačíš směrem dolů. Je tam i stupnice, takže v tvém požadovaném intervalu budou zoubky od 9 do 14 hodin dole, od 14 do 16 nahoře, od 16 do 21 hod dole... Neboj, až je budeš mít v ruce, pochopíš. Nebo si je nechej v obchodě předvést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:46 Žena MíšaV [30] Re: lucie.aqua
můžeš u nich nastavit více spínání na den? aby se zapli ráno v 9, ve 14:00 vypli, a v 16:00 zase zapli a vypli ve 21:00 a pak zůstali vyplé zase až do 9?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucie.aqua
Jednoduché a spolehlivé. Jen po výpadku proudu se musí znovunastavit čas. V tom jsou zase lepší ty digitální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2012 14:16 Žena lucie.aqua [511] Re: toni
Já mám doma tyto, bez problémů:
www.ikea.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 12:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: toni
Já používám momentálně něco takového na světla i CO2 elmag. ventil: prislusenstvi-cerpadla.heureka.cz/…
A fungují mi už možná tak deset let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 21:42 Žena toni [68]
ahoj....mam 54 L akvarko a chtela bych spinaci hodiny a zjistila jsem ze je jich opravdu hodne na vyber?poradite mi nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 12:57 yenya Re: AG
Tak proto jsem možná v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 12:48 Muž AG [99] Re: lhajek
Měl jsem ten samý problém u T8 zářivek s tlumivkou. Minimálně jednou týdně sepnutí, nebo spíše rozepnutí resetovalo elektronické hodiny. Vyměnil jsem zářivky za T5 s předřadníkem a s tím už se to nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 12:46 yenya Re: ppet36
Máme v používáni 2x mechanické (od 1999) a 3x digitální (2003, 2008, 2012), jen na zářivky a zatím opravdu bez problému. Asi jsem měl zatím štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 12:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ppet36
Ale ten (elmag.ventil) na 100% nemá žádné odrušení, tam by se to dalo vyřešit nějakým kondenzátorem. Trochu něco o elektrice vím, takže mě začíná být jasné co přesně těm hodinám vadí ....
Ikdyž vlastně já tam možná i nějaký mám u napáječe, tak mě to třeba nebude dělat ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=301