Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2017 08:37 Muž Zip [277] Re: Pepan
Mechanické mám také, takové ty nejlevnější z hobbymarketu. Fungují, ale je slyšet "hodinový strojek" a vypínání je také hlasitejší cvaknutí než u digitálních, tak třeba když to má někdo v ložnici mohlo by obtěžovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2017 08:12 Muž LukšaNM [309] Re: UndeR
Já mám tedy doma mechanické i digitální a řekl bych, že jsou úplně stejně velké. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 07:38 Muž UndeR [80] Re: ctibum
Jo to ještě zkusím, za to nic nedám a třeba něco zjistím. Každopádně jedny hodiny ještě pořídím, do budoucna se určitě budou hodit.
Od těch mechanických mě vždy odrazovala jejich velikost, ty digitální mi případnou menší. Ale je pravda, že ta spolehlivost asi bude vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 07:31 R Muž ctibum [6909] Re: UndeR
Zkus napsat výrobci/prodejci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2017 07:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: UndeR
V případě nákupu bych určitě vzal klasické mechanické. Mají jednodušší obsluhu a z vlastní zkušenosti vím že vydrží i desetiletí. A to v současné době používám osmery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 07:18 Muž UndeR [80] Re: ctibum
No tak to je paráda :-D Já to v návodu co mám doma taky nenašel, bohužel na hodinách ano. No tak to vypadá, že budu nucen zakoupit nové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 22:38 R Muž ctibum [6909] Re: UndeR
www.elektrobock.cz/…
Podle návodu tam žádný CD nemáš, tak můžeš bejt v klidu... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 20:48 Muž UndeR [80] Re: ctibum
Je to typ DH7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 20:47 Muž UndeR [80] Re: amrtin
Jsou cca 3 roky staré, takže reklamace už bohužel neklapne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 19:32 R Muž ctibum [6909] Re: UndeR
Co říká návod? Dej sem fotku displeje a model ;-)EDIT
www.shop.solight.cz/…
C.D. Count Down / odpočítávání...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 19:28 Žena Eillen [645] Re: UndeR
A co je to za typ těch hodin?
Koukala jsem, že u jednoho typu je tlačítko C.D., kde k němu píší "spuštění časovače odpočítávání (pouze pokud byl naprogramovaný a pokud jsou spínací hodiny v režimu "AUTO")"

Edit: to měla být reakce na Under(a).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2017 19:25 Muž amrtin [190] Re: UndeR
asi bych je reklamoval,pokud máš záručák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 19:25 Muž amrtin [190] Re: UndeR
asi že máš vložit nový cédéčko hop ale vážně..to jsem ještě na displeji neviděl teda ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 19:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: UndeR
My, co máme klasické mechanické hodiny, jsme takových "lahůdek" ušetřeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:38 Muž UndeR [80]
Nevíte náhodou co znamená, když na digitálních spínacích hodinách začne blikat "CD"? Vždy přestanou reagovat všechna tlačítka a jedinou možností je master clean. Nebaví mě nastavovat takto hodiny 4x týdně... rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 19:30 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: FishWoman
Aha, tak už je jasné ako to (ne)funguje. ;-)

Môžu byť vadné aj hodiny, že nevypnú celkom, len zväčšia prechodový odpor a ak sa k tomu pridá nejaký nie veľmi kvalitný spoj vo vnútri svetla, tak to jedno svetlo zhasne, ale to dobre pripojené nie.

Možno skúste tie spínacie hodiny s nočnou/stolnou lampou alebo niečim podobným, kde hneď vidno výsledok. Ale určite by som niekoho, kto tomu rozumie, nechal pozrieť aj do svetla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 18:45 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: slavko
Když je zapojím do hodin tak svítí obě, ale to první jde přes hodiny vypnout, zapnout a funguje podle časování, to druhé zhasne jenom vypojením z hodin. Tak já se zeptám, táta zná jednoho elektrikáře, tak ten si s tím poradí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 17:13 R Muž ctibum [6909] Re: NHKG
Nejsem elektrikář a průmyslovka je před sto lety, takže hodně laický tip, ale podle mě je jedno světlo napojené na fázi a zem a druhé nějak přes to první na nulák a zem. A spínací zásuvka nevypíná fázi, ale (nebo) nulák, jak psal Václav. Takže jedno světlo se přes nulák vypne a to druhé v řadě jede přes fázi pořád. Nebo tak nějak :) Při přímém zapojení do zásuvky jedou samozřejmě obě světla.
Každopádně bych to dědu nebo elektrikáře nechal předělat, kdoví, co se pod tím krytem skrývá za "fígle"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 17:00 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: FishWoman
FishWoman napsala: ...ale hodiny mi vypínají a zapínají jenom jedno
FishWoman napsala: ...jenom to druhé nejde vypnout, jenom odpojením.
Tak to druhé svieti stále alebo nesvieti vôbec? Nejako to z popisu nie je jasné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 16:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FishWoman
Já se možná zeptám blbě, ale když jsou zapojeny oboje, tak jak? Přes klasickou prodlužovačku s více vývody a nebo přes rozdvojku? Mi se kdysi stalo, že u starých rozdvojek se měnilo + a - a byly ve zdířkách opačně. Je docela možné, že přehození fáze má vliv na svícení či nesvícení dotyčného světla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 15:40 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: NHKG
No to si taky říkám, když byly zapnuté přímo do zásuvky tak svítily obě, a nemůže to být chyba že ty hodiny nefungují správně? Že bych je měla vrátit? Třeba je něco špatně uvnitř hodin.
Jsou to tyhle www.kamody.cz… Ale kupovala jsem je v Hornbachu
Vlastně jsem zapomněla dodat že to jedno světlo funguje, když je režim zaplý na AUTO, OFF i ON, jenom to druhé nejde vypnout, jenom odpojením. Funguje to světlo do kterého jde přímo kabel, nereaguje to světlo, které je s ním spojené. Ale to asi nic nemění když bez hodin fakčí normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 15:38 Žena FishWoman [7] - Amerika
Tak oprava :) Watt=36, Lumen=3600, obě světla dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 15:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Mi to hlava nebere. Ty spínací hodiny pokud jsou sepnuté, tak je to jako by tam nebyly a nic nemění. Takže nechápu, proč ti to druhé svítidlo s hodinami nejede a bez nich jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 23:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Sundej ty kryty a ukaž jak je to zapojené. Spínačky někdy vypínají místo fáze i nulák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 22:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: FishWoman
Ťažko povedať, skúste dať viac informácií. Napr. pracovné napätie, tj. či to ide priamo na 230 V, či cez nejaký adaptér a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 19:44 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Dnes jsem nastavila digitální spínací hodiny. Mám 2 světla vedle sebe propojené kabelem, když je zastrčím do zásuvky tak se zapnou obě, ale hodiny mi vypínají a zapínají jenom jedno. Nevím v čem je chyba když v normální zásuvce fungují jako jedno. Nevíte v čem může být chyba? sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 08:24 nnick Re: MonterMonty
jako možnost lze využít 5x kanál - www.t-led.cz/…
v případě potřeby větší watáže lze osadit zesilovač signálu www.t-led.cz/…. V případě potřeby spínání 240V zapojit přes 12V relé s odpovídající proudovou zátěží např. www.gme.cz/….
Já osobně mám rozdělanou RGB rampu, kde využívám ovládání přes 5x kanál www.t-led.cz/…
3 kanály mi řídí barvu a jas rgb led, 1 kanál mi přes 8A optotriak spíná zářivky a jeden kanál je připravenej s 8A optotriakem na spínání CO2 nebo kompresoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 07:22 Muž honcka [39] Re: MonterMonty
Na 12V pres ldd utahnu 3 diody. Neni spis lepsi si sehnat spis zdroj s vyssi voltazi? Btw proc jenom 300mA? Jinak na ldd je nejmin nakladna regulace pres arduino, me to na soucastkach vyslo asi na 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 01:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
jedno LDD mi utáhne max 5 čipů s dost malou rezervou - jsou napájené 9-11V při 300mA na slušném chladiči maj cca 40° což je taky podstatné a to už je na ty LDD dost bez rezervy
ale to už jsme zas OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 00:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Já myslel ty LDD 12 ks? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 23:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
to akvo bude mít 2,5 metru , osobně bych to řešil z cree ,ale jak říkám finance jsou brzda a mě pane neříkaj , takže čipy budou z číny ,proto jich bude tolik - nějaké mám odzkoušené ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 23:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Proč tolik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 23:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
Vašku , nejde jen o regulátor- a František už je nedělá , další výdaj budou LDDčka ,kterejch by muselo bejt 12ks bez rezervy
hlavní brzdou je taky omezený rozpočet , kdybych na to měl 15 tis tak to neřeším :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 23:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Dvoukanálové hodiny by tě stáli stejně jako ten regulátor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 22:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
Jde o to že potřebuji vytvořit světelnou rampu ,na které se bude spínat více světelných obvodů aby se navodil dojem jakéhosi primitivního rozednívání/stmívání -samo Františkův stmívač by byl ideální , ale dost by to celé prodražil, bude tam cca 50-60 3w čipů , celé to musí být maximálně blbovzdorné - obsluha není příliš technicky zdatná aby případnou drobnou poruchu odstranila sama , asi bude jednoduhší zapojit přes 3 spínací hodiny , díky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 21:44 Muž Zip [277] Re: Elson82
Ano jsou super, jen mi u mechanických vadí to cvaknutí při vypnutí, jinak bez problémů a mám jich také více vedle sebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 21:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Kdysi jsem o nich uvažoval ale jsou dost drahé a většinou asi jen na din lištu. Na nastavovaní bude hezky složitý manuál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:37 Muž Jarry [1437] Re: MonterMonty
Používám více spínacích hodin vedle sebe:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:29 Muž Elson82 [4] - Low-tech, Neoheterandria elegans, Xenotoca doadrioi, Ameca Splendens, Heterandria formosa, Girardinus metallicus, Limia perugiae, Poeciliopsis gracili
Aj tak sú najlepšie tie mechanické spínacie hodiny. Sú jednoduché žiadne starosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 11:25 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – spínačky
Vícekanálové spínací hodiny ? má někdo nějaký tip

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 07:49 Muž TRULY [164] Re: Peter89
mne sa tiez raz stalo ze sa same zresetovali. Dodneska neviem dovod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 22:55 Peter89
Ahoj, osobne používam na obe akva digitálne spínacie hodinky, nastavené sú na rovnako. Občas sa mi ale teda stane, že sa to ako keby nejak vynulovalo. Vo veľkom akva mám na to napojené osvetlenie a niekedy tam zapojím aj vzduchovanie, ak potrebujem temperovať teplotu vody. V malom akva tam mám len osvetlenie a tiež som spokojný. Pri rozhodovaní a kúpe spínacích hodín i teda digitálne prišli trošku jednoduchšie ( nie som technicky nejak zručný teda smich ) a presnejšie aj nastavujú. Ale to je len môj osobný názor. Každému vyhovuje niečo iné, mne sa digitálne osvedčili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 22:48 - Re: TRULY
Spínačky sa dajú kúpiť za pár a osobne jedny mechanické ktoré sa mi pokazili som ani neriešil.Kúpil som nové a staré niekde doma mám sú zrelé na vyhodenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 22:08 Muž TRULY [164] Re: prasan
ja chod nepocujem ked sa vypinaju tak to je taka rana ze... Osobne neriesim ale skor mazelke to vadi. Su v obyvacke - otvorene dvere do spalne. Dost to pocut. Len mi nenapis ze ich mam zavriet :-D
Inac ako pise slavko. Raz nastavis a mas pokoj. Akurat tam figu vidno ako si pisal. Dneska uz kdejake sunty hodinky maju podsvieteny displej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 21:41 - Re: slavko
Ich chod ti vadí? smich Ja som sa naučil spať pri kompresore. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 21:25 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: TRULY
T8 s tlmivkou? To môže byť ten istý problém. On tam síce je kondenzátor, ale ten starne. Nikdy som digitálne nerozoberal, ale bude tam nejaký mikroprocesor. Ak v snahe znížiť náklady použili procesor, ktorý nesleduje pokles napätia ani prepätie, môže dôjsť k poškodeniu programu a potom sa javí akoby pracoval, ale zjavne nepracuje ;-) To sú však len dohady, bolo by treba pozrieť na zapojenie, ale kto sa tým bude trápiť... Kúpte mechanické, verím, že bude po probléme X-)

Pre prasan: Mechanické sú super a poslúžia rovnako, len keby netikali – mňa to znervózňuje. Ale s tým LCD plne súhlasím, mohol mať podsvietenie, na druhej strane nastavíš raz a máš pokoj až do najbližšieho posunu času...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 20:59 - Re: slavko
Tiež mám radšej mechanické.Na digitálne nevidím ak chcem niečo zopnúť pri horšom osvetlení nakoľko tie moje nemajú svetelný display.Na mechanických len stočím koliesko a je to.Ten menší posun ak je výpadok prúdu sa dá opraviť rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 20:58 Muž TRULY [164] Re: slavko
Ja svetlo. Odislo to na 15w aquaglo. Rok problem nebol na 18w potom som dal na ine akva 15w a asi po pol roku kaput. Funguju ale nezopnu. Resetoval som aj nastavoval a nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 20:47 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Robo
Čo tým spínate? Mne fungujú digitálne niekoľko rokov na spínanie elektronického predradníka (T5) a spínaného zdroja (LED). Avšak tie isté odišli po niekoľkých týždňoch pri spínaní vzduchovacieho motorčeka, potom som kúpil ešte jedny, len iný typ, ale s tým vzduchovaním skončili rovnako, až nakoniec vzduchovanie spínali mechanické spínačky. Vzduchovanie som medzičasom zrušil ale s tými mechanickými spínačkami to fungovalo niekoľko rokov.

Zrejme tie digitálne spínacie hodiny nemajú radi indukčnú záťaž (vzniká impulz, ktorý môže zmiasť až zničiť elektroniku). Možno by pomohol prostý RC obvod na výstup, ale tie mechanické boli jednoduchšie riešenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 20:21 Muž TRULY [164] Re: Robo
aj moj prestal fungovat. Jedneho dna prestal zopinat. Resetoval som ho a aj tak nic. Ale aj tak si kupim teraz taky isty.
Mam aj ten druhy mechanicky ale ma tu chybu ze ak vypnem predlzovak tak sa hodiny zastavia a uz neukazuju lresne a navyse hlasno cvakaju pri vypnuti co je vecer dost neprijemne.
Takze pojdem zase do digital. Chod ich reklamovat ak sa da

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=51