Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2012 12:15 Muž ppet36 [82] Re: lhajek
Ano, presne jak pises. Spinani elektromagnetickeho ventilu CO2 mi to taky delavalo, ale prave u toho jsem prisel na to, ze vymenou za jiny kus od stejneho vyrobce mi to delat prestalo.
U spinani zarivek (kdyz jsem je jeste mel) jsem se s timto problemem nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 11:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ppet36
Z toho co jsi napsal tedy vyplývá že se to častěji vyskytuje u indukční zátěže, tzn. motorky, případně tlumivka od zářivky pokud není použit v obvodu kondenzátor. Takže teoreticky to může způsobit i cívka od elektromagnetického ventilu od CO2 setu. Třeba LED trubice by to dělat neměla. Světlo s elektronickým předřadníkem by také mělo být v pohodě.
Nebo máte někdo jinou zkušenost?
Ptám se na to, protože potřebuji nějaké hodiny dokoupit a uvažují právě o digitálních, protože se mě u nich líbí větší variabilita v nastavení i záloha času v případě výpadku elektriky a nemusím je znova nastavovat nebo spíš seřizovat jako mechanické hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2012 11:33 Muž ppet36 [82] Re: lhajek
To se bohuzel stava, pokud se spina napriklad vzduchovaci motorek, cerpadlo nebo jina zatez, ktera neni zadne odrusena. Spinane zarizeni lze sice odrusit, ale je mnohem jednodussi pouzit mechanicke spinaci hodiny.
Je take vhodne rict, ze se tento problem projevuje kus od kusu (byt stejne znacky) s ruznou cetnosti. Proste nektere kusy funguji bez problemu tam, kde se jine pri kazdem sepnuti resetuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 10:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: tajfun1
Jenže u digitálních existuje také problém. Již několikrát jsem zaznamenal, že někteří píší že po sepnutí se kompletně vymaže jejich nastavení.
Máte někdo zkušenosti s tímto problémem u digitálních spínaček? Je problém ve spínačkách a nebo v zátěži kterou spínají? Dá se tomu nějak předejít jinak než koupí mechanických?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 23:03 Muž tajfun1 [222] Re: lucie.aqua
já jsem si koupil 2x denní v Obi nebo kde, ani to nebylo moc drahy cca 70kč za jeden a asi po 2-3 měsících v tom začlo rachtat a teď to hlučí víc jak filtr (účet jsem při stěhování ztratil hmm ), takže doporučuju určitě digitální, ten je bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 20:48 Žena lucie.aqua [511] Re: Karolína
A tobě ten časovač momentálně svítí nebo ne? Podle nastavení by neměl... Ještě mě napadá - tím kolébkovým vypínačem, co je zboku, se dá "natvrdo" zapnout nebo vypnout. Není chyba zde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:46 Karolína Re: lhajek
lhajek napsal: A otáčí se ten ciferník když je to v elektrice? Mě tam kdysi po asi třech letech provozu vyhořel jakýsi bazmek a přestalo se to točit a apk tu může buď stále svítit a nebo stále nesvítit.

Jinak po vlastní zkušenosti bych si tenhle týdenní už nekoupil. Moc dobře se nenastavuje. Denní je lepší ....




Právě že se točí, ale divně v tom něco rachotí, jako kdyby byl povolený šrob či co, asi zítra zalezu do prvního elektra a kupim denní časovač, tenhle je fakt nahovno rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2012 20:41 yenya Re: Karolína
V klidu a vyřeš to reklamací ano , ale digitální mám radši palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:40 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Karolína
A otáčí se ten ciferník když je to v elektrice? Mě tam kdysi po asi třech letech provozu vyhořel jakýsi bazmek a přestalo se to točit a apk tu může buď stále svítit a nebo stále nesvítit.
Jinak po vlastní zkušenosti bych si tenhle týdenní už nekoupil. Moc dobře se nenastavuje. Denní je lepší ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:29 Karolína Re: yenya
yenya napsal: Ten čudlík musíš dát na ty hodiny, aby ti to svítilo podle času ano . Jinak nastavení dobré. Snad bys to nevyhodila, když jsi to koupila :-D , to chce klid ;-)



No už mam na to nervy, přepla jsem to na hodiny a stejně to furt svítí, buď už se pojebal úplně, a nebo jsem úplně blbá :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:25 yenya Re: Karolína
Ten čudlík musíš dát na ty hodiny, aby ti to svítilo podle času ano . Jinak nastavení dobré. Snad bys to nevyhodila, když jsi to koupila :-D , to chce klid ;-). Edit: Nevím ty dílky, jestli nejsou naopak, ale to chce vyzkoušet. I návod nemusí být dobře přeložen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:20 Karolína – Týdenní časovač DT02
Zdravi, vim že už jsem asi padesátý člověk se stejným dotazem, ale potřebovala bych poradit co se týče tohoto časovače, vše dělám podle návodu, nastavím si daný čas, to znamená že ted bylo 20h tak jsem to dala na čárku hned za 18h. A dílky které chci aby svítili (od 7h do 19h) zamáčknu dolů, nechám ten čudlik na té čárce, ne na hodinách. A prostě stejně si ten skurvenej časovač svítí kdy chce. Prosím o radu nebo ho fakt už zahodím. Díky
www.datart.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 19:03 Muž kortezhugo [983] Re: CamelO
O aky presne typ sp.hodin ide?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 18:51 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Je to T8 nebo T5 zářivka.
O tomhle jsem tedy zatím už několikrát četl, ale o nějakém řešení nevím. Snad jen že já jsem si pro jistotu pořídil mechanické spínací hodiny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 12:14 CamelO – Časové spínání akvarijní zářivky
Dobrý den,
Máme problémy s časovým spínáním zářivkového světla v akváriu.
Používáme elektronické spínací hodiny stejného typu. U menšího akvária se žárovkou probíhá spínání bez problémů, u většího se zářivkou 25W se hodiny vždy resetují (patrně díky rušivým proudům při startu zářivky), a to i přes použití elektronického startéru.
Nějaký tip jak používat elektronické spínací hodiny se zářivkou?

Díky,
Kamil Obluk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:05 Libcin Re: jajaapaja
Já mám u zásuvky starší PC, ale jinak funguje nezávisle na počítači, má vnitřní paměť. Tento starší model zásuvky je propojen USB kabelem s PC! Pokud chce někdo za ní dát 50 éček, tak vřele doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jajaapaja
tak snad to musí mít paměť, je blbost to řídit za ty prachy jen PC, to by mělo být jen na nastavení přes USB kabel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:53 Muž jajaapaja [174] Re: Libcin
No dobrý.A když to PC není v místnosti s akvárkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:43 Libcin – Gembird
Fotka k příspěvku Já používám tuhle chytrou věcičku přes PC.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 21:38 Muž jajaapaja [174] Re: Žabka
Já dal rozdvojku s třemi vývody a táhnu tři věci.Oco gou.?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:06 Muž kortezhugo [983] Re: Žabka
Fotka k příspěvku V podstete potrebujes prepinacie hodiny.Taketo to dokazu. :)
Tam je stale zopnute 3+4 alebo 3+5.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:56 Muž lukasleibelt [84]
nebo si pořídit dvoje spínací hodiny
Třeba:http://www.juwelakvarium.cz/Prislusenstvi/Spinaci-hodiny.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:45 Muž matlala [798] - Rostliny
ještě je tu možnost koupit hodiny na DIN lištu, kde je pouze napájení ze sítě a na přepínací relátko můžeš přivést cokoliv až do 230V AC. jen je třeba k tomu dokoupit ještě 2 zásuvky a tát do krabičky. Levnější varianta je vzít relátko na 230V a udělat přepínač že bez napájení je zapnuto, ale to je spíš práce elektrikáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:25 Žena Žabka [387]
Jj, tiež to tak vidím :-) Len som si vravela, že ak sú hodiny aj na dve zásuvky, že by som si ich kúpila :-) vďaka za rady a pekné sviatky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:24 Muž xnor [71] Re: Žabka
V tom případě nejlevnější řešení jsou dvoje spínací hodiny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Žabka
Tak si kúp ešte jednu spínaciu zásuvku, mechanickú za 3€ a máš to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:07 Žena Žabka [387] Re: j0hny
Nevyhovuje mi rozdvojka z jedného prostého dôvodu, do jednej diery dám klasické osvietenie a do druhej nočné led, ktoré sa bude spínať po zhasnutí klasického denného osvetlenia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 17:38 Muž j0hny [86]
ked ti nevyhovuje nic z toho www.elektroklesny.cz/… (a je ich este asi dalsich 20 druhov) tak okrem gamebirdu o nicom neviem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 17:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: j0hny
j0hny napsal: Jaaj, takze potrebujes zapinat 2 veci jednymi hodinami a nevyhovuje rozdvojka ? :)
Tiež sa pridávam potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 17:26 Muž j0hny [86]
Jaaj, takze potrebujes zapinat 2 veci jednymi hodinami a nevyhovuje rozdvojka ? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 17:23 Žena Žabka [387] Re: j0hny
Dík, to je síce fajn, ale ja chcem len dve diery :-) A nie za 50 éčiek, ale v nejakej normálnej cene...Toto som si vygúglila tiež :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 17:21 Muž j0hny [86]
www.akvaobchod.sk/…
Nastavenie zvladnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 17:17 Žena Žabka [387]
Ahojte, chcem sa spýtať, či náhodou neviete o type spínacích hodín, ale na dve zásuvky? Našla som tu nejaký link so 4, ale 2,5k fakt nedám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 17:44 Tamarila
Dík.Já jen chtěla po lopatě vysvětlit,co mám zmáčknout,zatlačit,či přepnout,aby mi zářivka o dovolené svítila od 8:00 do 20:00 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 17:25 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Tamarila
ten bočný vypínač slúži na trvale zapnutie spínacích hodín a druhá poloha má funkciu spínania na základe nastavenia tých čiernych kolíkov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 17:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tamarila
ANO opačně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 17:07 Tamarila
Přepínač mám zamáčklý na hodinách a vidím jen tu čárku.Má to být opačně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 17:06 Muž EiFFeL [39] Re: Tamarila
na boku je prepinac a ten musi byt ve spravne poloze - jedna je sepnuta stale, druha je ovladana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 17:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tamarila
Ten přepínač na boku jak je vidět na fotce co dal deCORF.OBRAEN máš v jaké poloze? Vidíš tam tu čárku jak je na fotce nebo tam vidíš hodiny? Jestli hodiny máš to dobře a mělo by to fungovat na časování. Mám je doma a jsou bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 16:58 Tamarila
Tak to asi něco dělám špatně.Nastavím čas,rozsvítím zářivku,připojím spínač,zamáčknu dílky a zářivka vesele svítí,když jsou dílky zamáčklé i když jsou nedotčené.Co je špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2011 15:09 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Tamarila
Fotka k příspěvku ako píšeš..čiene dieliky ktoré budeš mať zatlačené( budu zopnuté kontakty, čiže svetlo bude svietiť) a dieliky ktoré nesu zatlačené bude svetlo vypnuté..ono ale najprv si nastav hodiny podľa tej šípky ktorá je vyznačená ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 14:22 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Tamarila
Ano - tak jak píšeš. Můžeš si to zkusit "na sucho". Nastav je 1-2 dílky a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 14:14 Tamarila
Prosím poraďte.Koupila jsem si časový spínač Solid DT01 a dost dobře nechápu návod na použití.Chápu,že mám nastavit správný čas.Potřebuji,aby světlo svítilo od 8:00 do 20:00.To mám všechny dílky mezi 8 a 20 zatlačit dolů?A světlo v akvárku mám nechat zasvícené,když připojím spínač?A to tlačítko mám sepnout na obrázek hodin?Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 13:01 HaDaS Re: Stistko
Tak se omlouvám. Trochu jsem studoval návod a zjistil jsem, že si sice něco přečtu, ale hlava si to vyloží jinak stydim . Více zařízení samozřejmě zapojit lze, nutno si pohlídat maximální spínací výkon, ale nedoporučuje se zapojit více spínacích hodin za sebou (toto jsem s odstupem času přetvořil na to, co jsem tvrdil).
Takže se ještě jednou omlouvám Všem, u kterých jsem vyvolal paniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2011 22:35 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Tudy
Mozes tam napojit rozdvojek kolko chces. Ale musis dodrzat max. prud, ktory je uvedeny na stitku hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:23 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Stistko
Mám to podobně, digitální hodiny z Bauhausu, držej 2 roky a zatím no problemo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:06 Stistko Re: Tudy
Radši jsem na ty spínací hodiny ani nekoukal, ale mám na něm dvě rozdvojky na sobě, protože je na těch spínacích hodinách napojeno 4x osvětlení a 1x Cočko :-D :-D Rozhodně mě vůbec nenapadlo, že to nemůžu udělat.

I když teda já dokážu na jednu zásuvku napojit třeba 10 spotřebičů, takže na mě nehleďte hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:01 HaDaS Re: Tudy
U některých spínacích hodin je přímo napsáno že ne. Ale protože tomuto také příliš nehovím, tak nevím proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 21:59 Muž Tudy [330] - Krevetky
Blbý dotaz, ale elektřině opravdu moc nehovím, tak se chci ujistit. Mohu na spínací hodiny nasadit klasickou rozdvojku a napojit tak na hodiny více spotřebičů najednou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2011 21:14 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Cheron
Obdivujem vašu trpezlivosť. Osobne by som to už dávno opravil pomocou kladiva.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=351