Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 09:50 GP – Re: kristian
kdysi jsem tusim cet, ze by mohlo pomoci otoceni vydlice?
edit: prip rozebrani a otoceni koliku u hodin? ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 09:30 Muž kortezhugo [983]
...ja mam tiez mechanicke a su asi 30 rokou stare a este aj zalozna bateria je dobra cca 4 dni ich "udrzi"...
...Johan jedno z rieseni je dat za hodiny rele a tak oddelit spinanie od hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 01:00 Muž kristian [80] – Re: Johan
Nevim jak tyto digitalni, ja mam mechanicke a ty spinaji nulovy vodic. Jeste mne napada ze by mohly ty digitalni mit interne triak a nejaky problem se zatezi trubicema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 00:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kristian
bigboban® – Hodiny
produkty.obi.cz/…

Tak tyto nebrat !! no Kdysi mi dvoje vyhořely, koupil jsem je v Baumaxu. Bez problémů (a asi nejen já) používám tyto digitální, jsou k sehnání za 2 stovky: potlesk

www.volny.cz/…
Z tohoto příspěvku jsem pochopil, že by ty z odkazu měly být fajn, ale nejsou=(. A dá se to nějak vyřešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 23:57 Muž kristian [80] – Re: Johan
Nebude problem v tom ze levnejsi spinaci hodiny rozepinaji nulovy vodic? a ne fazi? Neveril jsem dokud jsem nedostal ...., no nezmeril a nerozebral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 23:24 Muž Johan [4945] - Rostliny
Dá se tedy nějak vyřešit to "problikávání" zářivek, i když jsou spínací hodiny vypnuté?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 14:55 JuraS
V baumaxu jsem viděl elektronické (někde tady byla fotka) které měli jen 3 tlačítka...ty co mám doma jich mají tuším 10. To mě odradilo od nákupu páč si nedovedu představit jak tam naťukat všechny ty časy...jinak mám doma 3 druhy elektronických a nejlepší jsou ty co jsem kupoval na aukru..jednoduché na pochopení i bez návodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 18:02 JuraS
Díky za rady..už vím v čem je problém...už chápu čím mysleli "kolíčky"..byl jsem v horbachu a tam jsem viděl ty podobné (možná stejné) a někdo si s nimi hrál a měli ty "kolíčky" vyklopení..nicméně jsem za 199 wočí vzal digitální..otáčecí kolečko mi možná bude dělat problémy než vyřeším pořádně rozvod elektřiny..mohlo by se stát, že by kolečko leželo na desce a na něm zásuvky a už by se asi neotáčelo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 16:07 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Kdybys přidal fotku, určitě by ses dočkal lepších rad. Většinou však podobné hodiny mají po obvodě takové segmenty šíře cca 1mm, jejichž stlačením vymezuješ spínací časy. Live čas se pak většinou nastavuje pootočením obvodu s číselným noniem oproti šipce. Je to opravdu snadné, možná by skoro bylo lepší to prodávat bez manuálu než s blbě přeloženým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 16:01 Žena ustavprochore [567] – Re: JuraS
Heh, mám nejspíš ty stejné, nad tím návodem jsem taky chvilku dumala. Prostě je strčte do zásuvky, bílým kolečkem otočte a nastavte aktuální čas, zmáčkutím těch "kolíčků" (to černé, hned pod bílým kolečkem) nastavíte, kdy chcete, aby to seplo. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 15:58 Kuba
JuraS: ty kolíčky tam určitě budou ;) Obvykle se vytahujou směrem od středu kolečka a nebo stlačují dolu.

Když už se tu probírá hlučnost, tak mám starý spínací hodiny Popp a sou tichounký, mám je při spaní ani ne metr od hlavy a není slyšet absolutně nic. Jednou sem si koupil nový (pro jistotu), značky Solid a vrčej ať dělám co dělám X-) . Holt asi ta kvalita nějak klesá ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 15:28 JuraS
Tak jsem nelenil a včera vyrazil do Letňan do Baumaxu..měli tam mechanické hodiny za 75,- kaček..tak jsem vzal rovnou dvoje...doma rozbalím a čtu návod..když zklamal normální postup pochopení výrobku mozkem..návod jsem pro to abych se ujistil, že nejsem idiot dal do ruky i s výrobkem postupně 3 domácím holkám...došli jsme ke stejnému závěru...šmejd..
podotýkám, že na návodu je označení pro výrobek totožné se štítkem na spínači..
návod :
6.2 Nastavení spínacího programu
Pomocí kolíčků pod nastavovacím kolečkem je možno nastavit ....
Na výrobku a ani na obrázku v návodu nejsou ŽÁDNÉ kolíčky s nimiž je možno nastavit cokoliv..

návod :
6.4 Přemůstkování spínacího programu (už jen to slovo..když tak přemostění..ale já su jen brňák dlouho bydlící v čechách..možná se pletu..)
Spínací hodiny mají na horní straně spínač...

Je-li na přístroji umístěn nápis pak za jeho horní stranu považují tu kde je vrchol písmen..na horní straně se žádný vypínač nenalézá avšak nalézá se na z čelního pohledu pravé straně....

Prostě ŠMEJD NONPLUSULTRA....

Účtenku mám a klidně dám těch několik destetikorun za benzín abych jim to s chutí a vztekem vrátil..zavolám si vedoucího odpovědného za nákup a to si nedá za klobouk !!!
jo a to jsem tam ještě chtěl koupit panty do skříňky a ptal jsem se prodavače z toho oddělení a ten si nedovadl poradit a tak zavolal kolegu a ten byl na tom ještě hůř..tak jsem šel raději pryč..ptal jsem se zda při 18 mm laminu bude pant zavírat dveře tak jak to měli na ukázkách pantů (jiných). U tohohle neměli nic...odešel jsem s nepořízenou...super obchod tam určitě budu chodit rád..a pak že je krize !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 12:55 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Mám taky dvoje mechanickézn. EMOS, stavitelné po čtvrthodinách za cca 90,- a běží v pohodě. Zvuk je nepatrný, pokud se zvýšil, stačilo off-on a ztišily se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 09:37 JuraS – Re: koblihcz
super díkez..tak na tyhle jednoduchý věci vezmu mechaniku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 09:34 koblihcz
JuraS napsal: ...spíš bych potřeboval hodiny které by uměli spínat každou hodinu na 15 minut...No vsak to ty mechanicke hodiny umi. Teda nektere typy, ja mam dva typy. Ten jeden ma hodinu rozdelenou na 4 dily, takze muzes zapnout jen ten prvni dilek v kazde hodine a je to. Ten druhy typ co jsem koupil v Ikea, ten ma rozdelenou hodinu jen na dva dily, takze minimalni jednotka je pulhodina. Ale zase jsou mensi. Ale je pravda ze to pri sepnuti/vypnuti cvaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 09:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Nevím, jestli mám štěstí, ale občas koupím nějaké to udělátko za dobrou cenu a ono funguje. :-)
Ty hodiny mám troje, běží přibližně 3/4 roku a jde to. Snad to ještě nějakou dobu vydrží. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 08:52 JuraS – Re: filipsi
Mám v externím filtru pod filtrenem vzduchovací šutry..prozatím tam běží bublání furt ale do budoucna až se pořádně breberky namnoží tak bude stačit jejich krmení o2 tak 1*15/hod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 08:50 Muž filipsi [1295]
JuraS napsal: .. které by uměli spínat každou hodinu na 15 minut...

Na co? Myslim, ze v hodinach co mam, je programovatelnych 10 casu sepnuti a vypnuti za den. Nestacilo by?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 08:43 JuraS
taky mám stejnou zkušenost..kupované normálně v elektře..nastavit na nich něco je porod, tlačítka reagují jak se jim chce a po výpadku se sice nevymažou ale nastaví do off režimu..shit non plus ultra...spíš bych potřeboval hodiny které by uměli spínat každou hodinu na 15 minut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 08:39 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Po neblahych zkusenostech uz jsem opatrny, jedny digi hodiny co mam jsou opravdu pro zlost, kazdy vypadek el. spolehlivy reset, a obcas samovolny reset "jen tak", jak si umanou. Je to spolecna vlastnost pro jednen "cinsky" typ, ted si bohuzel nevzpomenu na znacku. Rozhodne uctenku nevyhazovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 07:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ČUPR
Co to je - dražší?
V Globusu dig. spínací "mini"hodiny se 148 možnostmi nastavení spínání vč. "náhodného" - 99,- :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 01:07 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku Možná trochu dražší, ale naprosto spolehlivé s 10ti programy pro sepnutí, nastavení letního času apod.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 00:34 Žena Irwiny [0]
Hned dneska jsem jedny mechanický koupila, měli je v normálním superparketu v oddělení elektro..a ještě tam byl docela velkej výběr. Koupila jsem přesně tyhle www.top-termostat.cz/… ,akorát je měli asi o půlku dražší. Fungujou, uvidím ráno jestli se rozsvítí :) takže ještě jednou díky za doporučení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 16:28 koblihcz
cusbus napsal: V Bauhausu mají obyčejné mechanické spínací hodiny za 59 Kč (nebo 69 Kč?) a úplně to stačí. Jo taky pouzivam ty mechanicke, koupil jsem v Ikea, maji to balene po dvou kusech za 99 Kc oba, jsou takove fajne male. Nevyhoda je, ze pri vypadku proudu se zastavi, takze se cely cyklus posune, ale jak casto vypadava proud. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 15:06 Muž cusbus [37] - Tetry – Stačí mechanické
V Bauhausu mají obyčejné mechanické spínací hodiny za 59 Kč (nebo 69 Kč?) a úplně to stačí. Fungují v pohodě. Jestli se to sepne o pár vteřin dřív nebo později, je opravdu jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 14:23 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: LopoCz
Úplně stejné digitální spínací zásuvky mají v ostravském Hornbachu za 190,- Kč. Zvláštní, že na e-shopu je mají dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 14:11 Muž matlala [798] - Rostliny – mechanické vs. digitální spínací hodiny
Pokud jste někdo měl rozdělané mechanické hodiny, tak je jasné že nějaký zvuk vydávat musí. Je to prach sprostý miniaturní motorek-na první pohled mi to ale nedošlo, vypadal jako elektromagnet-který přes ozubené převody pohání kolečko s časy na kterých jsou nastavitelné bud prohlubně nebo výstupky. Výstupek sepne spínač tím že to stlačí a to je rozjede. Pochopitelně to vydává jemný zvuky ale nekteré značky jsou proste dost hlučné.

Mě se osvědčili digitální časovače od naší firmy solid, spínají dokonce fázi a nenulují se ani po 2 letém provozu, v klidu vydrží i 2 denní výpadek proudu. Jako každé digitálky ale relé (jako každé jiné relé) vydá cvaknutí při sepnutí. Hodiny jsou ale ve skříňce, takže to nevadí.

Edit: ty hodiny co posílal LopoCz jsou přesně ony. Měl jsem je několikrát rozebrané. elektromaterialy.cz/… Ovšem tady jsou strašně drahé, kámoš je má v kameném elektu s elektroinstalačním materiálem za 175,- a ve vedlejším dražším elektru ve stejném městě za 189,- a na netu za 250,- to mě podrž. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 13:23 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Moje su uplne tiche, len ked zopne spinac, tak to cvakne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 12:05 Muž aphazel [3] - Cichlidy – Re: Viviia
Ja mam digitalny za 150 kc z OBI,mam ho asi 2 roky a som s nim spokojny. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:53 švíco – Re: Sprachys
Ty moje lehce vrčí potvory... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:34 Muž Sprachys [48]
ja teda nemá problém s mechanickejma, ale už jsem tu někde četl, že někomu vrčej, tikaj, nebo vydavaj nějaký mechanický zvuky... ale jak říkám, jen jsem to četl a osobně s nimi problém nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:04 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Kokos
Ale po zapnuti prudu pokracuju tam kde prestali. Potom staci len znova nadstavit a je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:59 Kokos – Re: Snowy
je to pravda, levnější digitální hodiny se jednou za čas zresetujou a pak nefungujou, doporučuji mechanické. Sice menší konfort v nastavení času ale jistota. Tedy pokud nevypnout proud, pak se mechaniky zastavi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:34 Žena Snowy [24]
Já mám digitální i mechanický, ten digitál se občas vymaže (paměŤ), takže pak nefunguje. Mechanický je bez problémů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:10 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: mirlun
Presne take iste spinacky mam ja :-D Tiez nemozem povedat, ze niesom nespokojny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:09 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: prisavnik
Presne, ja mam tiez taky istý a som s nim spokojný, robí to čo má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:09 LopoCz
Asi jsi hledala pod špatným názvem. To co potřebuješ jsou spínací hodiny. Určitě je najdeš v každé elektře, obi, hornabrach atd.
elektromaterialy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:07 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Viviia
Staci obycajny casovy spinac (mechanicky). Stoji par korun a zozenies ho v kazdom elektre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:07 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Viviia
tohle by nestačilo?
www.top-termostat.cz/…

obyč čas.spínač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:02 Žena Irwiny [0] – Časovače osvětlení
Zdravím, nikde jsem nenašla toto téma, a potřebuji doporučit nějaký časovač. Odjíždím na dovolenou a bojím se, že kdyby bylo světlo po celou dobu vypnuté, rostlinky by se neměli šanci se pořádně rozrůst. Jsou v nádrži totiž asi jen dva týdny a zatím se jim moc nedaří. Na internetu jsem našla pouze
www.top-termostat.cz/…)
který mi připadá zbytečně moc vybavený funkcemi. Mně by stačil úplně obyčejný. Jaký můžete doporučit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 21:42 Muž matrix069 [79] – Re: Ziggy
Ja mám tie isté a bez problémov,žiadny zvuk iba pri vypínaní a zapínaní,akurá že u nás stoja 85 Sk. (Konečne niečo lacnejšie ako u Vás smich X-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 21:13 Ziggy – hodiny
mám obyčejné mechanické a když vypnou proud, tak akorát opět otočením nařídím kolik je zrovna hodin, takže žádné složité nastavování a programování (může se nastavit cokolik, klidně aby to blikalo každou hodinu, ale to je pro akvárium naprosto zbytečné, prostě jen ráno zapnou a večer vypnou v požadovanou hodinu, tehdy to akorát slyšitelně cvakne, jinak jsou zticha), žádný problém s nimi nemám, jsou to přesně tyto www.elektro-paloucek.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 21:11 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
jj, varování pro všechny, co se na nákup chystají. Ono to neškodí občas zopakovat, zrovna tahle informace se hledá blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 21:07 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Vím, že jsou "hodiny" a "hodiny"... :-) Ty moje "digitálky" holt nebyly nic moc... :-O
Vyměnil jsem je za mechanické, (mám celkem čtvery), a ty slouží dobře už nějaký ten rok... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:53 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Ono je jich víc druhů, mám jedny, a brzo je asi rozšlapu, chovají se stejně jako vaše. Výpadek elektřiny a program i někdy čas v háji. Ale dalši dvoje absolutně bez problému, bez seřizení rok, výpadky nevadi, zimní a letní cas na stisk tlačítka.
Ten šmejd je značka SOLID (3 tlačítka), ty ok Horácem vychvalované myslím ta03 nebo tak nějak (8 tlačítek)
(edit- jinak samozřejme oba typy čas drží i po vytáhnutí ze zásuvky, problém je jen při výpadcích, pravděpodobně provázených nějakým rázem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 17:13 apinek
já jsem to měl půl roku vytáhnutý ze zásuvky a displej pořád běží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 16:25 Muž deathfoe [58] – Re: bucliik
Když to vyndám ze sítě, tak displej pořád ukazuje a je napájen z baterky, když to zapojím do sítě, tak se baterka nabíjí a asi i pořád napájí displej, ale to je přece jedno, hlavní je, že když není napájení, tak že si to pořád pamatuje naprogramovaný čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 15:07 Žena bucliik [99]
já myslela že ta baterka je tam jako pohonu digitálních toho displeje pořád, ne jen když je vypadlá elektrika, tak jak to teda je? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 14:44 apinek
no vždyť ty právě mám a nemůžu si je vynachválit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 13:10 Muž deathfoe [58] – Re: Sid
Já jsem si nedávno koupil v Hornbachu Digitální spínací hodiny za 199,- a ony mají v sobě nabíjecí baterii, takže přežijou určitě dny, možná týdny bez energie a pořád si uchovají svů program.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=651