Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 12:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: apinek
Já zase nikdy (proti mechanickým předražené) digitální... :-O
Stačilo párkrát do týdne, aby "problikla elektřina", a měl jsem o zábavu postaráno. :)
(Asi to chtělo hodiny s pamětí. hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 11:02 apinek
asi záleží jak u kterejch:)
já jsem měl spínačky a nešlo tam nic a ještě to v nich příšerně řachtalo.už nikdy bych to domů nepřitáh:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 10:28 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: apinek
...u digitálních můžeš nastavit i přestávky a můžeš tam mít až 8 spínacích časů...
U mechanických se dají přestávky také nastavit a můžete si nastavit i několik desítek spínacích časů... :)
(Samozřejmě, že bez přenastavení - stejných přestávek a stejných spínacích časů pro všechny dny v týdnu... :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 10:10 apinek – Re:barney
vim,že už jsi rozhodnutej,jen jsem chtěl dodat,že u digitálních můžeš nastavit i přestávky a můžeš tam mít až 8 spínacích časů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 09:59 Muž daneken [0]
Fotka k příspěvku Mám dvoje mechanické a vůbec o nich nevím hop potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 21:48 Muž Barney [61] – Re: DonJuanKarlos
Rozhodl jsem se, že si pořídím 5 mechanických X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 20:23 Muž DonJuanKarlos [30]
Já mám digitální spínací hodiny, podobné jako z obrázků. Mám je už skoro rok a fungují, jednou se mi stalo, že se zničeho nic zbláznily a zobrazovaly nesmyslné znaky, dal jsem reset a vše bylo zas OK, jen jsem je musel znovu nastavit. Zvuk vydávají jen při zapínání a vypínání. Mechanické moc hlasité, ale vydrží dlouho (děda je používá přes 10 let ve skleníku na topení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 19:51 Muž kiwik22 [9]
ja ma digi a vsetko OK...mozem odporucit,je to bez namahy a pospravnom nastaveni vsetko funguje samo.... palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 19:49 mili512
Já mám tyhle mechanické od začátku a jsem spokojená.Je slyšet jen cvaknutí při sepnutí a jinak ticho po pěšině. :-D .A to mám akvo v místnosti,kde spím. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 18:05 Žena Amy01 [39]
ja ich mám tiež a najprv ich nebolo počuť no asi sa trošku pokazili ale neviem prečo a je ich pocut, a problem mam ze idu o hodinu zle a stale sa mi to prestavovat nechce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:19 Žena bucliik [99]
tyhle mám troje a jediný zvuk co slyším je cvak při vypnutí světla. oproti tomu ty digitální nám vydrřely jen chvilinku a pak bylo po nich.přeju šťastnou ruku při výběru :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:11 Muž Barney [61] – Re: apinek
Jedny k akvárku, potom minimálně troje k teráriím. Radši koupím 5, to se může vždycky hodit. :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 11:42 apinek
pochopil bych dvoje,možná troje,ale patery? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 11:41 apinek
měl jsem mechanický a po hodině letěli :-)
dělalo to v nich něco jako grrrrr :)
takže mám dvoje digitální,jedny mě stáli 300kč a jsem spokojenej.jen mě štve to nastavení,ze začátku jsem se v tom vůbec nevyznal,všechno bylo anglicky,včetně návodu,ale už to umim:)
takže vem lukáši gigitální.

jinak nechápu,k čemu jich potřebuješ pět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 11:06 Muž Rado [4] – Re: Barney
Ja mám 2 mechanické, a mal som 2 digitálne. Najtichšie sú jednoznačne digitálne.

Mechanické - tie ktoré sú na obrázku v prvom príspevku, mám v kancelárii a vôbec ich nie je počuť, iba keď človek priloží ucho. :) Mám ich asi polroka a zatiaľ fungujú spoľahlivo - nemeškajú a spínajú bez problémov.

Digitálne č. 1 - pôvodne som mal staré digitálne hodiny, ale odišlo na nich relé a nikto to nedokázal opraviť. Ich fotku neviem už nikde nájsť, bolo do nich treba dávať baterku.

Mechanické hama - tieto som kúpil keď mi odišli digitálne, niekto tvrdil že mechanické vydržia večne a netreba do nich baterku. :) Vyzerajú takto: www.prag-info.cz/…=
Majú pekný design, sú malé, ale hlučné. Boli v skrinke akvária v obývačke ale aj tak ich trochu bolo počuť. Na začiatku som s nimi mal problém (zasekávali sa) potom 3 roky bežali bez problémov, no ale teraz sa začali zase zadrhávať, a každý deň nabrali tak polhodinu-hodinu. Teraz som ich vymenil za digitálne.

Digitálne č.2 - tieto som kúpil teraz za 200 sk v potravinách. :) Vyzerajú asi takto:
www.bbelektro.cz/…
Mám ich asi mesiac, zatiaľ fungujú a počuť jedine zopnutie/vypnutie relé, ktoré je tichšie ako cvaknutie mechanických hodín. Majú vstavanú dobíjaciu baterku, takže pri výpadku prúdu hodiny bežia normálne ďalej.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 08:22 Muž wayn [79] – Re: bluedream
Nepsal jsem, že nastavení je složité, ale že je složitější než u mechanických. Např. člověk nesmí opomenout stisknout několikrát při nastavení zapnutí tlačítko week (jinak by to spínalo pouze v pondělí...) a to samé při vypnutí (pak by se to vypínalo zas jen v pondělí...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 07:33 Muž Yirka [9123] – Re: agent007
Mně jedny také trochu "škrčely", pomohlo vypnutí a přenastavní. Po znovuzapnutí pak šly potichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 06:15 Žena Voloďka [59] - Tetry – Spínačky
Tyhle mám doma. Zrovna jsem akvárko se vším všudy stěhovala do bytu a mám akva dva metry od postele. Ano-slyšela jsem ty hodiny, ale pak jsem je podložila kusem látky a je ticho jako po pěšině. Asi to bylo rezonancí od povrchu stolku na akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 03:37 Žena bluedream [245]
Já nedávno koupila digitální a jsou bez problémů. A co se týče nastavení, nechápu, co by na tom mělo být složitého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 23:47 Muž Sprachys [48]
mam dvoje ty z odkazu a jsou neslysitelny.... s digitalnima nemam zkusenost ale Page rikal, ze pri spinani se mu vynulovaly a bylo po nastaveni...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:55 Psycho
Jj. Taky mám ty samé a když je fakt klid a ticho tak je taky slyším. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:49 Muž agent007 [47]
Mám přesně tyhle a škrčí v nich jak ve staré babce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:40 Muž xxsharkxx [19]
tydle nebrat jestli chceš ticho.Mechanický fakt ee.Raději zvol klasicky digitalní-jsou o 100,- dražší a vyplatí se to X-) Jinak pokud chceš poslouchat neustálý tikání tak šup do obchodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:39 Muž wayn [79] – Re: Barney
Mám jich několik a je to od kusu. Některé nejdou slyšet vůbec, jiné trochu, jedny jsem slyšel i přes hukot počítače a tak jsem je reklamoval, stejně jako ty, co nespínaly. Neslyšitelné jsou digitální, ovšem dražší a složitěji nastavitelné (což může být i výhoda) a ovladatelné (po tmě se těžko zjišťuje který čudlík je zapne a kolikrát se musí zmáčknout). Jedny ovšem občas smažou nastavení... Co se přesnosti týče, tak ty mechanické jsou dle mých zkušeností přesnější než digitální. Co byste ale chtěli, všechny jsou z Číny, dokonce i ty, co mají na sobě českého výrobce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:00 Žena Rebbie [71]
Mam je taky, slyšet je neslyšim, i když mam dojem že tu někdo někde tvrdil, že slyšet sou... Ale za to se ty moje mrchy za tejden zpozdí o hodinu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:44 Muž Barney [61] – Re: Romy
Super, já jsem totiž doma našel jakési staré spínačky, fungují na ten samý princim, ale hrozně šli slyšet, jakmile jsem je dal do zásuvky, tak hned letěly ven a už si hledám nové. :-D
Hned si jich objednám 5 a je to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
Pouze při zapnutí a vypnutí cvaknou,jinak nejsou slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:23 Muž Barney [61] – Spínací hodiny - jsou hlučné ?
Zdravím, chci si pořídit tyto spínací hodiny www.elektro-paloucek.cz/…
ale nevím, jestli jsou hlučné nebo tak něco, abych neprohloupil. :-) Máte s nima někdo zkušenosti ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 12:04 Rejpal1
Fotka k příspěvku Já mam taky jestli chcete koupit.. Výborně nastavitelné (takovým otočným kroužkem.)Ale pozor jsou do německé zásuvky.
Ale v pohodě se upraví mám je taky. Koupil jsem dvoje. Dobrý design. ;.) Pokud někdo chce pište na mail.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 09:18 Gerrik – Re: krysikmouse
Jj, přesně tak, z boku je cítit teplo. Dík za odpověď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 01:51 Muž krysikmouse [11] – Re: Gerrik
pokud se to hřeje trochu je to ok :-) Je to odporem který je v napájecí části hodin . protože něčím musíš ze sítě napájet motorek ketrý pohybuje hodinami . Většinou někde z boku je cítit že to je teplejší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 20:05 Muž Gerrik [5]
Já mám mechanické spínačky ZS10, lehce se mi zahřívají, je to OK?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 09:57 Muž filipsi [1295] – Re: Ludek
V tomhle presne nevim, jak se ty zsd chovaji. Ale to bych jim tolik nevycital, kdyz u toho jsem a chci se koukat, zapnu si, kdyz ne, den bez svetla zadna ohromna tragedie.
Ty "cinske" se chovaji "trochu" hur, po vypadku reset, ztrata vseho nastaveni i hodin. Pri vypadku spolehlive, a obcas i bez vypadku.
Kdyz jsem mel jen zsd, nechapal jsem "staromilce", co uprednostnuji mechanicke a nadavaji na digital. Ted uz to chapu, pokud meli podobnou zkusenost ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 09:50 Muž Ludek [39] – Re: filipsi
Také používám digitální a jsem s nimi spokojený, jen jediné co mi vadí je, že při výpadku el. proudu hodiny rozepnou a při jeho opětovném zapojení už nesepnou. Jedině až proběhne celý nastavený cyklus. A UPS se mi na ně zrovna teď dávat nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 08:32 Muž Snofrev [54] – Re: filipsi
jo tak ZSD 16 mám taky, kupoval jsem je v OBI okolo 220,- Kč za kus
jsou digitální s baterkou která vydrží až 100h(se píše na papírku k nim)
maj na sobě i schéma zapojení a spínaj fázi (viz debata na téma rozsvícené zářivky i když má být zhasnuta)
sepnutí a rozepnutí je doprovázeno cvaknutím, ale jinak o sobě nedávaj znát
dokonce maj i přepínání na letní a zimní čas, což jsem docela čuměl
jinak v OBI měli i hodiny okolo litru, ale vypadaly skoro stejně a funkce psaný taky stejný, tak nevím kde je rozdíl, asi v tom, že ty za litr byly od Philipsu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 08:02 Muž filipsi [1295] – Re: Utahraptor
Mam jedny digitalni ZSD 16 (dle Horacovych stranek) a absolutni spokojenost, nevim o nich. Pak jeden cinsky "neco" (rikal jsem si, ze to je jedno a koupil prvni co prisly pod ruku) - no a jedno to neni. Neustale samoresetovani, serizovani a nastavovani. Uz jsem z toho unaveny, pri kupovani dalsich i tyhle vymenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 06:55 Žena Utahraptor [91]
Je nějaká osvědčená značka spínacích hodin?
Já je totiž většinou kupuju první co mi přijdou pod ruku a jedny nefungují, druhé strašně vrčí, třetí sice fungují ale zpožďují se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:43 Muž Jurasek [137]
Ne, to zůstane nastavená napořád. Teda pokud to sám nezměníte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:40 antoš – Re: Jurasek
Jo už jsem to našel a to musím nastavovat každej den ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:37 Oldos68
na obvodu bílého kolečka jsou malé černé západky, každá západka je na nastavení 15 ti minut, musíš ji zatlačit dolů, jde to docela dobře, ale ještě musíš sesynchronizovat čas na spínači s reálným časem otočením bílého kolečka, spínač na boku asi červené barvy musíš dát do polohy se symbolem hodin palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:24 Muž Jurasek [137]
Koukám na ně, mám snad úplně stejné. Z boku toho hodinového kolečka jsou takové černé pásky. Ty jdou zamáčknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:21 antoš – Re: Jurasek
No ale já mám tyhle www.akvarista.cz/…
a na boku nemam žadný dílky :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:12 Muž Jurasek [137]
Aspoň na těch mojich nastavíš kolečkem kolik je hodin a na boku zamačkáš tolik dílků, jak dlouho chceš aby to bylo zapnuté. Třeba zamáčkneš všechny dílky od 10 do 22.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 20:59 antoš – spínačky
Dobrý den asi stupidní dotaz, ale vážně newím jak se nastavují ty mechanické spínací hodiny. Jak to pozná kdy to chci rožnout a kdy zhasnout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 22:15 Muž AmorFati [37] - Amerika
Digitální mají v OBI za 199, včera jsem je kupoval. Už jsem je tam kupoval i za 179, nicméně kolem dvou set je to normální cena. Mám čtvrté v rozsahu 179 - 239 korun v různých obchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2007 15:33 Muž Malapa [494] - Afrika
Při současných cenách jedině digitální. Já mám nejmíń 10 let digitální Hama, tehdy za 700Kč, dnes jistě za zlomek ceny. Za celou dobu bez jediného problému a to jsem je kdysi i vytopil hadicí z akvária. Následně rozebral, vylil vodu, usušil, složil a jedou dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:21 Muž georged [44] - Živorodky
Mám oboje. U těch mých mechanických je jen nevyhoda jejich hlučnost(tikání) a to že v případě výpadku el. energie se zpozdí...Ale žádný problém jsem s nima nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 22:18 Žena Markii [10]
ja ho mam 10let a v poho, tatka rikal ze jsou dva typy, podivej se na vyrobce, ty delane v rusku nemaji jistič nebo co, ale vypadaji stejne a dela je snad i stejna firma, ale vyrabeji se na dvou mistech hmm ale nerucim za tuto inf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:35 Muž meroň [18] - Rostliny
já mám ty mechanické spínací hodiny přes půl roku a taky žádný problém :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 21:18 magda
ty mechanické tuším z obi máme doma troje, přičemž jedny jsou zapojené už asi rok a půl, další dvoje pár měsíců a nějak s nima není problém. teda jen to, že tikají, ale to jde slyšet jen v noci :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=701