Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit rostlinky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Kde koupit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 18:08 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: fido16
objednávala jsem na Habeo.cz a naprostá spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 18:06 Muž fido16 [631]
Čauky budu v nejbližší době objednávat rostliny a chci se zeptat. Kde objednáváte. Objednával jsem vždy z akva-daho ale poslední dobou tam mají malý výběr a ne to co bych chtěl. Poté jsem objednával od rataje. Jde mi spíš aby byli rostliny dobře zabaleny od Aqua-daho byli vždy perfektně zabaleny. Předem děkuji za tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 14:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MirekSazava
Dost často to tam někdo prodával mají asi i eshop ale nemůžu si vzpomenout. Teď jsem tam byl ale koukal jsem po něčem jiném takže nevím jestli to ještě funguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 14:18 Muž MirekSazava [71] Re: vaaclav
Na Pankrác??? No popravdě se tam chystám už skoro rok, takže další duvod už tam konečně vyrazit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 14:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MirekSazava
Asi bych zašel na burzu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 13:38 Muž MirekSazava [71] – Bucephalandra
Ahoj, není v Praze nějaký prodejce těchto krásných rostlin? Je jich tolik druhů, že se přes net špatně něco vybírá hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2016 15:54 karel
Rostlinky jsem koupil v aqua-daho 100%sponojenost.Krásné,velké,pořádný kořeny.Osobně jsem je zakoupil ve Vikýřovicích,příjemný lidi,doporučuji všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 23:35 - Re: Horác
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 20:55 Muž Horác [3942]
A teď z jiného soudku ... Syngonanthus sp. 'Belem' ... Znáte to někdo? Víte o někom, kdo to má v nabídce? Strašně se mi to líbí ... ale v Čechách jako kdyby to bylo tabu nebo co :o) ... ani čárku (myslím česky) jsem nenašel ... foto: www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 19:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Když si přečteš zdejší diskusi ať už je to Daho nebo Rataj najdeš tam lidi co jsou i nejsou spokojení. Měl si prostě smůlu to se občas stane. Hodně záleží také kdy rostliny objednáš. Paradoxně se nejvíce kupují v zimě kdy je jejich kvalita nejhorší. :-) Já jsem byl přímo ve sklenících u zmíněných firem a opravdu to pěstují všichni podobně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 16:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
S ohledem na nenasycenost trhu se o konkurenci nedalo hovořit. Každý z nich měl odbyt na celou svou produkci, přes to všechno byl na trhu akvarijních rostlin zoufalý nedostatek. Tím oba pány nechci pomlouvat, protože navzdory nulovému tlaku trhu produkovali perfektní kytky.
P.S. Ten svůj vzkaz nemaž, protože ta zmínka s odkazem na staré články se musí tesat do kamene. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2016 16:29 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Konkurenci měl, byl to pan Gabriel, otec dnešní paní Hořánkový. ;-) Kdo má zájem, nechť si ve starších ročnících AT vyhledá jejich články, ještě dnes v mnohém aktuální. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 11:27 - Re: ondra
Možno konečne vyhodil toho darebáka na výstupe.
Už aj keby dávali 5 grátis ,tak vďaka mojej skúsenosti tam nenakúpim.Hold u mna Rataj skončil.
Krásny obal ešte neurobil krásne rastlinky.Aj keď to z AquaDaho chodieva v novinách,sú rastlinky omnoho - omnoho kvalitatívne lepšie ako od Rataja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 09:45 Muž ondra [168] - Živorodky
Rostliny od Rataje beru pravidelně. Vždy v pořádku a bez řas. Naposledy včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 06:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Jsi příliš zaujatý. Já jsem byl u Rataje, Hořánků i v Aqua Daho. Dělají to všichni stejně. :-)
Když dva dělají něco stejně, nemusí být stejný výsledek. A v akvaristice to platí několikanásobně. Když jsem za éry minulé od staršího pana Rataje bral pro kroužek akvarijní kytky, přišly v perfektním stavu. A bylo to v době, kdy konkurenci vlastně neměl, v akvaristických prodejnách se nabízely jenom afinisky a šípatky, takže i kdyby byly zařasené, nenadávali bychom. A nevěřím, že to všichni dělají stejně. Minimálně má pan Rataj špatnou výstupní kontrolu, která pustí ven zařasené, tedy špatné kytky. Možná má oproti tatínkovi mnohem více aktivit a na všechno nemá dost času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 00:40 - Re: vaaclav
Myslím si,že nie.Od AquaDaho som objednával už niekoľko krát a vždy mi prišli prvotriedne rastlinky.Ba dokonca o 2/3 väčšie ako od Rataja.
Jasné,že väčšina bola emerz.No ak niekto ponúka submerz a ešte k tomu riadne zariasený,tak to buď nevie alebo to má u prdele čo zákazníkom pošle.
Na rastlinkách od Rataja bolo od sinice,cez zelenú až po červenú hádam všetko.Dodnes ľutujem,že som to nenafotil.Na valisnériách bol staghorn po okrajoch hádam 1cm dlhý.Takmer 2/3 rastliny som musel otrhať.To by hádam na rastline zbadal i slepec.Nechcem nikomu škodiť ale to,že tie rastliny od Rataja som dostal v hroznom stave je jednoducho fakt.
:-|
Alebo to pán Rataj nemá pod kontrolou a jednoducho zamestnáva dákeho blbca čo mu takto kazí ,,dávnu slávu,, mena.Len objektívne hodnotím,to nie je zaujatosť.
A že to robia rovnako,no zrejme nie.Minimálne ten prístup k zákazníkom je niekde úplne inde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.08.2016 22:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Jsi příliš zaujatý. Já jsem byl u Rataje, Hořánků i v Aqua Daho. Dělají to všichni stejně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 21:33 - Re: Horác
Starý pan Rataj to bola iná káva.Mladému to tak nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 20:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Horác
Horác napsal: vaaclav napsal: 95% jsou to emerzní rostliny tak na nich řasy asi nebudou. :-)
Je mi to jasný ... ale vysvětli to těm, který objednali u Rataje a přišlo jim to s řasou :o) ... Osobně nevím, co si o tom myslet ... že by se tímhle způsobem začal zbavovat rostlin vystavených v kamenném obchodě (v akváriích)? Nevím. Každopádně to množství stížností, které se tu objevily (v tak krátké době) o čemsi svědčí ...

Jestli to nebude tím že v nádržích s kytkami neúměrně hnojí. Ve sklenících je hodně světla a pokud se do nádrží nacpe hodně hnojiva, nejenom kytky, ale i řasy rostou jedna radost. A dokáži si představit situaci, kdy zařasí i emerzní kytky. Při vysoké vzdušné vlhkosti a při použití postřikovačů dokáží řasy růst i mimo vodu. Takže když má ve skleníku vzdušnou vlhkost nad 90%, což je úroveň, kterou my v bytě nikdy nedocílíme, to klidně jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 19:55 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
vaaclav napsal: 95% jsou to emerzní rostliny tak na nich řasy asi nebudou. :-)
Je mi to jasný ... ale vysvětli to těm, který objednali u Rataje a přišlo jim to s řasou :o) ... Osobně nevím, co si o tom myslet ... že by se tímhle způsobem začal zbavovat rostlin vystavených v kamenném obchodě (v akváriích)? Nevím. Každopádně to množství stížností, které se tu objevily (v tak krátké době) o čemsi svědčí ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 19:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
95% jsou to emerzní rostliny tak na nich řasy asi nebudou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 19:15 Muž Horác [3942] Re: romant
Popravdě ... já si taky nemůžu stěžovat (na řasy) ... (Já s Ratajem řešil jiný problémy - například Ceratophyllum demersum - přišla mi vanička plná listů - bez lodyhy :o). Ale to je několik roků zpátky. Teď letěj řasy :o) ... a je toho celkem dost ... naposled např. chuanvaldes rybicky.net/nadrze/25582 (deník, 15.8.2016) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 19:00 - Re:
Trocha ľutujem,že som to vtedy nepofotil a neposlal späť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 18:55 R Muž romant [27987] Re: Horác
Tak já mám tedy s ratajovcema zkušenost veskrze pozitivní, nesetkal jsem se s rostlinama zařasenejma, nutno podotknouti že to bylo při dodávce rostlin na výstavu a bylo to v zimním období, tak nevím jaký faktor v tom hraje roli, tedy v té momentálně lehce negativně podbarvené náladě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 17:18 - Re: Horác
Objednával som našťastie len raz a takmer na všetkom boli riasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 15:00 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Horác
Objednávala jsem od Rataje jednou. Nebyla to nějaká tragédie, ale stonkovky byly omotané žabím vlasem. Kdybych ho tou dobou zrovna neměla v akváriu z jiného zdroje, tak by mě to naštvalo. Takhle se vlastně nic moc nestalo. Ale byl tam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 13:25 Muž Horác [3942]
Poslední dobou jsem na fóru (už nevím, kde přesně) i na několika prezentacích zaznamenal nespokojenost s kvalitou rostlin od Rataje (konkrétně šlo o zařasené rostliny). Chystám se od něj objednávat (rostliny, které nemá Aqua-Daho dlouhodobě v nabídce), tak bych se chtěl zeptat, nakolik je to vážné ... Máte k tomu někdo něco? Pokud by to nebylo tak hrozné ... mám doma 20 hladových japonik, které by patrně nějaké to decentnější zařasení s radostí pořešily :o) ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2016 14:24 Žena Xlienka [276] - Amerika
Tak ještě aby v tom nebyl guláš. Pokud chceš více rostlinek z jenoho druhu určitě je Aqua-daho podstatně levnější. Na burze mají vše po jednom kuse a i když je cena za 1 rostlinku nižší, když bys naplnil košíček co pošle Aqua-daho, zaplatíš víc. O stavu rostlin, záleží na hodně faktorech (období kdy roste daná kytička lépe, počasí, doručení (pošta ten balík rozhodně opečovávat nebude)...).
Výhoda Aqua-daho je hlavně v tom, že při objednání listuješ klidně po atlasech, fórách, případně i fotkách akvárií (při jakém osvětlení roste, kde je zasazená, jak rychle roste v odpovídající nádrži...) a víš zda se jedná o rostlinku co jsi chtěl, na burze je to často zajíc v pytli (názvy často neodpovídají a pokud jsi začátečník, doneseš si klidně kytky vhodné leda tak do květináče).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 14:07 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
No tak jsem to pochopil, par kosicku z Aqua-daho uz jsem mel a vzdycky bylo v 1 kosicku rostlin vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.05.2016 18:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Prosím tě nereaguj neustále na mě. V rostlinách moc kovanej nejsi a pokud jde o nakupování tak to už tuplem ne. Na burze si koupí jednotlivé kusy a když košíček tak je většinou stejně z Aqua daho. Někdy jsou i přesázené protože firma dává do jednoho košíčku více rostlin a to třeba i u echináčů a nejen stonkovek. Potom se ti lehce stane že z daha nebudeš mít 60ks ale nejméně 180 a to už je trochu rozdíl. Nemluvím o tom že při takovém nákupu dostaneš i něco navíc takže se můžeš dostat ke 200 rostlinám. Ty takový nepřítel burz se kvůli mě snížíš k tomu aby jsi tvrdil opak. To už trochu přeháníš. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 16:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Počítej s tím že na burze koupíš 60ks rostlin asi za stejné peníze jako Aqua-Daho ale od nich jich bude podstatně více co do kusů. :-)
To je vyloženě matematický zázrak... smich ... Předpokládám, že jsi chtěl národu sdělit, že za cenu 60 rostlin z burzy, zájemce koupí víc rostlin od Aqua-Daho. Pochopil jsem to správně?
Na to já odpovím, že si to teda nemyslím, ale přít se s tebou nechci. Fakt ale je, že dost záleží na tom, o jaké rostliny zájemci jde. Protože zase na burze koupí mnohé druhy v lepší kvalitě... a to teď se svým odporem k burzám říkám s plným vědomím... Tonda má veliký sortiment a hodně dobrou kvalitu, Jirkovy anubiasy jsou dvě desítky let nepřekonatelné...Takže to je teda zase můj názor a to Hošky mám velmi rád dlouhá léta a myslím si, že to dělají velmi dobře!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2016 11:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Z Aqua-daho jich bude vice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 11:25 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
Doufam teda, ze jsem to pochopil spravne, ze od Aqua-daho jich bude vice? Nebo na burze jich bude vice, co do kusu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 11:24 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
ok, dekuju, takze rostliny objednam a na burzu se pojedu podivat asi az na ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 11:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Počítej s tím že na burze koupíš 60ks rostlin asi za stejné peníze jako Aqua-Daho ale od nich jich bude podstatně více co do kusů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 11:04 Muž Jarry [1437] – Burza (Pankrac) vs Aqua-daho
Budu v dohledné době nakupovat rostliny (cca 60ks) a nemám zkušenosti s burzou, má cenu se tam vypravovat, nebo je lepší objednat pohodlně z domova na aqua-daho? Jde mi hlavně o poměr cena / kvalita, kdybych měl na burze nakoupit rostliny ve stejné kvalitě o třetinu levněji, tak už bych se tam asi vypravil :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2016 16:44 Muž Horác [3942] Re: Salmo trutta trutta
Na burze ... nebo po internetu (Aqua-Daho, Rataj) ... ale nabídka e-shopů teď v zimě je prachmizerná ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 16:39 Salmo trutta trutta – kde
kde koupit živé akvarijní rostliny? p.s. ve zverimexech je nemají spim :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 20:24 R Muž romant [27987] Re: Boldy
Zoo Braník a příjdeš si tam koupit i ryby. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 20:21 Muž Boldy [0]
Ahoj, kde byste nejlepe doporucovali koupit kytky do akvarka v Praze, pokud nestihnu burzu? Nejaka overena akvaristika se schopnym prodejcem? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 12:22 Muž Yirka [9126] Re: NHKG
Je to tak, samozřejmě jsou známy obě firmy. Ta mnou uvedená však, na rozdíl od Rataje, umožňuje přistup a výběr přímo v pěstírně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 08:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Yirka
V Šumperku je i Rataj. Ma tam i prodejnu, prý celjem pěknou. A u toho Aqua dahoo se není třeba bát ani dopravy poštou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2016 08:35 Muž Yirka [9126] Re: UndeR
Z Olomouce se určitě vyplatí zajet za Šumperk do Aqua-daho. Tam si můžeš vybrat přímo z pěstírny. www.aqua-daho.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 23:28 Vachi Re: UndeR
Pokud nechceš přemrštěný ceny, tak sleduj inzertní weby. V kamených krámech budou ceny vždycky vyšší :-) Nedávno jsem bral Echinodorus 'Rubin Narrow Leaf' v Jirků (Přerov) za 80 korun a to se mi zdá za kytku dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 22:16 Muž UndeR [80] – Olomouc a okolí
Poradil by mi někdo z kolegů akvaristů z Olomoucka, kde by se daly sehnat pěkné rostlinky ve slušné kvalitě a k tomu ne za přemrštěnou cenu? Jinak o akvarijní burze samozřejmě vím, mám namysli krom ní...děkuji za postřehy palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 16:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ivo1339
Mám trochu jinou zkušenost. Rostlina po čase vyrostla a vytvořila hladinové listy. Takže to bylo nějakých 55 cm. Je to ale už hodně dlouho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 15:40 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: vaaclav
Tento druh jsme v 80-tých letech ve "velkém" pěstovali v našich akváriích na severní Moravě. Postupem času druh vymizel, mateční rostliny kvetly poměrně pozdě a počet nových rostlin byl velmi malý, nejčastěji 2 nebo 3. Je to šípatkovec vhodný i do menších nádrží, jeho obvyklá výška je okolo 25 až 30 cm, stejně tak průměr listové růžice. Vymizel bohužel i v mnohých sbírkách botanických zahrad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2015 15:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ivo1339
No zrovna Ratajovi bych moc nevěřil. Je to člověk, co kdysi nadělal bordel v zařazování Echinodorů, který u nás přetrval dodnes.
Tapický příklad E. griisebachi u:
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2015 14:44 Muž Aforte [533] - Rostliny
Souhlasím, nakupoval jsem tam a nemůžu doporučit. Rostlinky nepopsané a v ne příliš dobré kvalitě. Zatím největší spokojenost mám u aqua-daho.cz, pokud jde o takové rostliny. Kvalita je řekl bych výborná a za super cenu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2015 14:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ivo1339
Trochu by mě zajímalo proč tam vůbec nakupuješ. Jen při zběžném pohledu je databáze rostlin ukradená a většinu jich jen přeprodává.
Pokud jde o Echinodorus horizontalis tak původní rostlina nebyla moc vhodná pro akvária už název napovídá kam listy po čase zamíří. To je ale u přírodních echináčů celkem normální. Snaha mít co nejširší sortiment je jasná jestli ale dostaneš to co jsi si přál je druhá věc. Nakupoval bych proto u zaběhnutých pěstíren. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 21135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/579-kde-koupit-rostlinky?od=151