Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup rostlin

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nákup rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 15:39 Muž @ RX007 [0] – Akva 240 l - počet rostlin
Ahoj,
prosím o radu jestli do akvária 240l stačí tento počet rostlin. Nemám představu kolik jich je v košíku. Se substrátem bude v akváriu tak 200l vody. Rozměry šxvxh 98x52x48. Osvětlení 2x30W TLD 840 + 27W LED. Substrát JBL manado + zásobní substrát. Externí filtr.
Poměr přední část, střední, stonkovky je dobrý?

2x anubias_barteri_var_nana
3x Micranthemum callitrichoides 'Cuba'
2x Eleocharis pusilla
2x Staurogyne repens
2x Cryptocoryne pontederiifolia
2x Cryptocoryne wendtii 'Tropica'
1x Alternanthera reineckii
3x Bacopa monnieri
1x Echinodorus 'Indian Red'
1x Limnophila sessiliflora
3x Ludwigia palustris
1x Ludwigia repens
3x Rotala rotundifolia
1x Sagittaria platyphylla

Děkuji!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 12:51 Yabahut
Super, díky moc za rady. To je přesně to, proč jsem se raději zeptal. Nakoupil bych jen podle nějakých svých všelijak získaných informací a pak bych se nestačil divit :)Na zmíněné rostlinky mrknu a určitě svůj původní plán přehodnotím podle všech informací zde získaných.
Díky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2017 12:29 R Muž @ vaaclav [6258] - EchinodoryRe: Yabahut
Tak 4 košíky Sagittaria platyphylla to je moc je to dost velká rostlina, stačí klidně jen jeden košík. Místo ní bych vzal 1x Hygrophila polysperma, 2xLudwigia repens.
Máš tam 10x Sagittaria subulata to jsou rostliny dosahující 50 cm a rychle se množí, vzal bych jen tak 2-3. Místo nich bych zkusil spíše Helanthium bolivianum 'Isthmicus' neboli Echinodorus quadricostatus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 11:14 Muž @ Driv3r [88] Re: Yabahut
Tak kdyz máš takhle rozepsané tak to stáhni vše na 2koše smich až to zasadis a necháš trochu rozrůst.tak přikoupit další, pokud teda nemáš čistou představu jak to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 10:33 Yabahut Re: muťa
Právě že jsem tyhle rostliny vybral na základě atlasu zde na stránkách. Vybíral jsem ty, které jsou vhodné pro začátečníky a mají náročnost uvedenou jako nízkou. Tedy doufám, že výběr by nemusel být tak mimo mísu. Aqua DAHO byl první shop, kam jsem koukal, ale bohužel tam polovinu mnou vybraných rostlin nemají dostupných a rád bych nakoupil vše na jednom místě a příští týden. Co jsem koukal tak by Rataj taky neměl být z nejhorších. Ještě určitě přes víkend mrknu (poslední týden vlastně nedělám nic jiného :) a zkusím prohlédnout další druhy a pak se rozhodnu kolik jich nakoupit.

V každém případě vám všem moc díky za rady, hodně mi to pomohlo udělat si jasnější představu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 09:45 Muž @ muťa [520] - RostlinyRe: Yabahut
K jednotlivým rostlinám ti neporadím, já vycházím při výběru ze zdejšího atlasu, a kupuju tady : www.aqua-daho.cz . Je to dobrý obchod, u Rataje jsem nikdy rostliny nekupoval. Zde je vlákno : rybicky.net/forum/4279 . S koupí nespěchej a přes víkend si něco přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 09:40 Muž @ Magic [141] Re: Yabahut
Mne to hodne príde, ale rozhodne bude lepšie, keď sa vyjadria skúsenejší.

Ja mám tiež dno 18dm2 a zalesnil som to s jedným echinodorom, 1 košíčkom Hygrophila corymbosa, jednou kryptokorynou, 1 košíček Limnophila sessiliflora, 1 košíček Ceratopteris siliquosa, 1 košíček Lilaeopsis a jednou pidi kryptokorynou. Plus jedna vallisneria, ale tej sa tam moc nedarí. Keď som tam dal 2 korene so šutrom tak ostalo miesto akurát na dva kokosy. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 09:32 Yabahut Re: muťa
Díky moc za reakci. Určitě nechci na rostlinách šetřit. Snažím se spíš najít nějaké ideální množství abych věděl kolik jich v obchodě koupit, aby jich nebylo málo, ale zas na druhou stranu aby jich nebylo moc a já je pak nemusel zbytečně vyhazovat. Navíc jsem koukal, že když člověk v obchodě Rataj nakoupí přes 500,- (což já bych měl v pohodě zvládnout :)) tak dostane ještě dalších 5 rostlin jako dárek. Než jsem začal tuhle diskuzi, tak jsem měl cca představu
Do pozadí
2 košíky Egeria densa
4 košíky Sagittaria platyphylla
2 košíky Hygrophila siamensis

Do středu
10 košíků Sagittaria subulata

Do popředí
5 košíků Cryptocoryne lucens

No ale teď fakt nevím jestli je to hodně nebo ne (zvlášzt té Sagittaria subulata) :)
Proto jsem se raději zeptal abych nekupoval uplně nesmyslně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2017 07:37 Muž @ muťa [520] - RostlinyRe: Yabahut
To co je psáno níže, není až tak přesné. Kup co nejvíce! Stonkovky se třeba sadí po skupinách 3-4 stonky do jednoho místa a ne po jednom stéblu, stonku.

Co se týká Cryptocoryne, tak ten košík se dá taky rozdělit na více kusů.

Na rostlinách při zakládání opravdu nešetří, ušetříš si v budoucnu problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 07:31 Yabahut - Rostliny
Super, díky moc všem za veškeré info. Koupím tedy pro začátek jen pár košíčků a uvidím jak se to rozjede. Podle toho bych pak nakoupil další.

To Magic: Díky za nabídku. Limnophily se mi líbí a určitě bych je bral, ale Praha je pro mě trochu z ruky :(

Ještě jednou díky moc všem!!!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 07:08 Muž @ Magic [141] Re: Yabahut
Môžeš počítať s tým, že stonkoviek budeš mať v košíčku viac rastliniek, hygrophil som sadil päť, limnophily štyri, ceratopteris tiež...
Cryptocoryna bude určite jedna.

A propos, ak si z Prahy, limnophily môžem ponúknuť, ak teda o tú burinu stojíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 20:06 Muž @ Driv3r [88] Re: Yabahut
Asi tak vyber si 4-5 stonkovek nějaký listovy zasazej a pak dokupuj.Ty doporuceni platí v případě ze tam mas rybičky.nemusíš je tam narvat hned. smich podívej se na akva s dnem kořeny a kameny a do atlasu zde zapiš si co by se ti kde líbilo.pak další možností jsou přebytky nebo se domluvit s nekym kdo rostlinky prodává (zkus nick fanatic) ja od nej bral a super rostlinky krásný zdravý.a vše o domluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 17:46 Muž @ zervan [870] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: Yabahut
Nemá význam kupovať nejako veľa stonkoviek - ja vždy beriem minimálne množstvo (1 košík typicky). Ak viem rastline ponúknuť vhodné podmienky, i z mála sa riadne rozrastie. A ak nie, tak nech kúpim akokoľvek veľa, zhnije. Výnimkou sú rastliny ako napr. bežné Echinodory, ktoré sa nemajú tendenciu rýchlo rozrásť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 16:45 Yabahut - baví ma skúšať náročnejšie rastliny
K vánocům jsem dostal nové akvárium. Je to set Juwel Primo 70

Akvárium 60x30x40 (šxhxv)
Filtr Bioflow One (350l/h)
Světlo LED Novolux 60 (8W - někde jsem se dočetl že tento LED výkon by měl být ekvivalentní cca 40W žárovce)

+ jsem dokoupil vzduchování
+ na dno bude DeponitMix Professional 9in1, který bude přikryt černým štěrkem (zrnitost 1-3)

Vím že to není ideální, ale byl to dárek. Začal jsem tedy cca před týdnem studovat vše možné o založení nového akvária a narazil jsem na jednu věc týkající se rostlin, kterou jsem nikde nedohledal.

Mám v plánu použít v akvariu tyhle rostliny.
Do pozadí bych rád tyto:
Egeria densa
Sagittaria platyphylla
Hygrophila siamensis

Do střední části:
Sagittaria subulata

Do přední části:
Cryptocoryne lucens

Pokud myslíte že je to pro výše uvedené akvarium nevhodné, tak klidně napište. Snažil jsem se to ale vybírat na základě atlasů a popisu v obchodě Rataj a různých rad pro začátečníky, tak snad to není tak špatný výběr.

Teď ale k dotazu. Řeším kolik jich vlastně od jakého druhu koupit. Všude se dočítám, že by mělo být pokryto cca 70%-80% dna, ale už nikde nemůžu dohledat kolik na to vlastně rostlin potřebuji.Chtěl jsem vás tedy poprosit, zda byste mi nemohli poradit kolik kusů od každé z těchto rostlin koupit. Nejsem si uplně jist zda v košíku je pouze jedna rostlinka nebo jich je tam více a po vyndání z košíku se dají rozdělit a zasadit na více místech. Např na odkaze Akvarijní výpočty mi to ukázalo 36 rostlin. Znamená to tedy že bych měl koupit 36 košíků? Zas třeba v obchodě Aqua DAHO je v kompletu pro 50-100l akvarium "jen" nějakých 28 košíků. Já mám vše vybrané v obchodě Rataj akvaristika.

Omlouvám se za takový dotaz, ale nerad bych před založením akvária něco podcenil a nebo naopak nakoupil tunu rostlin a pak je musel vyhazovat :( Prolézal jsem různě fora, ale tuhle informaci jsem nikde nenašel, tak zkouším tady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 08:27 Muž @ Zip [100] Re: Urtman
Já si nechal vloni poslat od AD kytky v únoru, taky myslím zrovna byly mrazy kolem -10st. Nechal jsem to poslat ČD Kurýrem. Ráno naložily, odpoledne jsem si vyzvedl na nádraží, nikde to přes noc neleželo v mrazu na depu a vše v pohodě.Bylo zabaleno v novinách a polystyrenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 06:30 R Muž @ romant [24846] Re: Urtman
Tak třeba Rataj i v těchto dnech posílal zabalený v polystyrenovým boxu, vystlaným novinama. Před několika lety když bylo taky těch 20 pod nulou dorazilo vše v naprostým pořádku. Jak to bude teď nevím, nebral jsem od něj už delší dobu nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 23:14 JoKa Re: vaaclav
Bohužel letos jsou mrazy i přes -20 a to už je myslím i na ně moc

Přesně...

Fakt jsem to nemyslel nějak blbě, ale zima, jaká je letos, tady nebyla 4 roky...Proto jsem se ptal, jak reálně vypadá to "mrazuvzdorné balení" a kolik toho ustojí. Fakt spěchám, dlouho nic, ale najednou zakládám 5 akva najednou a prý spěchají...

Každopádně jsem mezitím objednal u AD. Do poznámky jsem napsal, že pokud nebudou schopní garantovat 100% kvalitu, že si rád počkám na lepší počasí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 22:55 R Muž @ vaaclav [6258] - EchinodoryRe: Urtman
Rostliny se paradoxně kupují nejvíce v zimě tak jsou na to firmy jako Daho nebo Rataj připravené. Jsou kousek od sebe a i dost vysoko. Bohužel letos jsou mrazy i přes -20 a to už je myslím i na ně moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:35 JoKa - EchinodoryRe: hardy, vaaclav
Při vší úctě chlapi, tohle jsem oboje četl...
Ptal jsem se spíš na osobní zkušenost s posíláním v zimě...
Jedna věc je, co pověsí na net a druhá může být realita...

S Aqua Daho mám jen ty nejlepší zkušenosti, s Ratajem jsem až tak moc, na to, jaké má v republice jméno, spokojený nebyl. Neříkám, že všechno špatně, to ne, ale lepší zkušenost mám s tím Daho. Proto jsem je zmínil. Objednával jsem ale zatím všechno jenom v létě...

Opravdu bez urážky, nechci šlápnout vedle. Proto se ptám takhle blbě... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:27 Muž @ hardy [44] Re: Urtman
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:12 R Muž @ vaaclav [6258] - EchinodoryRe: Urtman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:08 JoKa - Echinodory – Aqua Daho
Ahoj, máte někdo zkušenost s nákupem rostlin, přes e-shop, na Aqua Daho, v tomto počasí??
Balí to nějak inteligentně, aby to nezmrzlo? Normálně bych si počkal na teplo, ale tentokrát spěchám...

Případně jiný e-shop, kvalitní pochopitelně, kde to zabalí tak, aby to přežilo cestu do Tábora?? Budu nakupovat převážně echináče (a pár kryptošek), ale poměrně velké množství, tak bych byl nerad, kdyby to šlo na kompost...

Předem díky...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 00:51 Muž @ Fučikovský [0] Re: Horác
to možná jo, stonovky mě moc neberou, nechci jich moc, spíš mě zaujaly anubiasy a echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 23:25 Muž @ Affinity [1] - Rostliny – Výběr rostlin do akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

Zakládám nové akva a trošku přemýšlím nad výběrem rostlin. Máte někdo zkušenosti s níže uvedenými rostlinami? Zajímá mě, zda je místo budoucího sázení vhodné, abych se pak nedivil, že mi rostlina co jsem považoval za nízkou nebo určenou do středu akva přerostla a zastínila všechny ostatní a jestli všem budou vyhovovat stejné podmínky. Diky palec

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2016 13:54 Žena @ Xlienka [234] - Amerika
Z mé zkušenosti (cca rok zpátky) to byly ceny za jeden stonek stonkovky, tedy pokud nejde o kupy na vyzkoušení zda se kytka ujme, volila bych košíčky velkopěstíren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 01:24 Muž @ Horác [3482] Re: Fučikovský
Fučikovský napsal: ... jsem příjemně šokovaný cenama jejich kytek :-) Já ti nechci kazit radost ... ale když koukám na ceny těch stonkovek (třeba) ... to budou nejspíš ceny za jednu lodyhu, nikoliv za košík ... To by byl na čtvrtině - pětině ceny velkopěstíren jako je Aqua-Daho nebo Rataj ... a to je dost nepravděpodobné ...
Ale třeba se pletu ... možná Václav bude vědět víc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2016 22:40 R Muž @ vaaclav [6258] - EchinodoryRe: vaaclav
Fotka k příspěvku Nebo ještě tady.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2016 22:37 R Muž @ vaaclav [6258] - EchinodoryRe: Fučikovský
Fotka k příspěvku Já ho znám opravdu dlouho a protože na pražskou burzu už skoro nechodím nevím jestli tam ještě prodává. Co ti ale můžu zaručit tak určitě bude v Úvalech u Prahy. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 21:47 Muž @ Fučikovský [0] Re: vaaclav
Díky, nevěděl jsem že jezdí na pražskou burzu, tím je to ještě jednodušší, jsem příjemně šokovaný cenama jejich kytek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2016 21:15 R Muž @ vaaclav [6258] - EchinodoryRe: Fučikovský
Kupoval jsem od nich rostliny vždy jen na burze ať v Plzni nebo v Praze a žádný problém. Pana Sýkoru znám už radu let. Jak to funguje e-shop ale nevím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 20:56 Muž @ Fučikovský [0] – dotaz
Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s nákupem rostlin u firmy Fytosel?

fytosel.eu/…
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2016 15:59 wludo888 Re: Jarry
Ahoj dekuju za radu co se tyce technicke stranky budu upgradovat protoze jako vetsina lidi jsem koupil set a nejsem s obsahem zrovna spokojen budu porizovat filtr jbl e701 a jeste nejake veci dal,proto jsem to nepsal protoze se s obsahem setu radsi ani nechci chlubit ale urcite doplnim,ale dekuju za radu aspon vim na co si davat pozor.
Zlate forum protoze ve zverimexech ani nevedi co prodavaji a nedokazou poradit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2016 08:36 Muž @ Jarry [222] Re: wludo888
Koberecky nejsou jen tak, pocitej s tim, ze na koberecek bude pravdepodobne potreba hodne svetla, coz obvykle znamena i pridavani CO2 z flasky, nebo burcaku. V prezentaci moc podrobnosti o technice nemas, reps. zadny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:42 wludo888 Re: laKatos
ahoj,
super dekuji za radu budu jeste zvazovat a hledat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:33 laKatos Re: wludo888
jde obojí koberec i hladinovky. hladinovky se ti budou usazovat třeba na prave straně akvaria(je to podle umístění filtru a jeho nasavání a vytoku proudu) tak kobercovky mužeš mít na levé straně.
HOWGH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:08 wludo888 Re: vaaclav
ahoj,

super dekuji za dotaz a odkaz jsem zacatecnik a sbiram zkusenosti a info kde to jen jde a navic nechci provadet akvaristiku jen tak,hodit rybky do vody a ono to nejak vse prezije,ale trochu se tomu venovat do hloubky a aspon trochu na urovni,ty rostlinky na hladine se mi zamlouvaji jednak vzhledove a navic samecek se snazi na cire hladine udelat hnizdo ale brani mu v tom nebo spis mu to nici filtr na ktery jsem se uz ptal v jine sekci,ale zase ty koberecky jsou krasne a delaji na dne rybam ukryty,tak ted mam dilema ale urcite dam na rad zkusenejsich a poridim jednu nebo druhou.A jestli se muzu zeptat co by jste doporucil z vaseho hlediska koberec nebo na hladine a kdyztak duvod.
Predem dekuji za odpoved palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 19:41 R Muž @ vaaclav [6258] - EchinodoryRe: wludo888
Chceš polovoučky a zároveň kobereček na dno to k sobě moc nejde. rybicky.net/soubory/152.pdf :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 18:51 wludo888 - Echinodory – Rostlinky na hladinu
Ahoj všem,

chtěl bych se poradit ohledně rostlinek na hladinu akva,doporučeni zkušenosti atd.
Dále také nějake kobercové rostlinky,mněl jsem Acorus pusillus vypadal pekne jako takova trava ale dnes jsem ho musel vyhodit,belali mu listy a po vytazeni ze dna jsem zjistil ze hnije od korenu takze zkoncil bohuzel v kosi.Prezentaci mam udelanou,kytek zatim malo ale planuju prave dokoupit ale potreboval bych poradit,zamestnanci v akvaristice ani nevedi jestli je to bahenni nebo primo do vody a obcas na mne zirali i se zakladnima vecma jak je karantena ryb a pridavani ryb postupne do akva takze jim tam neverim.
Predem dekuji za odpovedi X-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2016 17:42 Žena @ Wendy2 [394] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Belisana
tákže, ranní hlášení ;)
minulý týden ve čtvrtek byly kytky skladem, už ve středu mi psali, že druhý den jim dorazí, ale že je pro jistotu odešlou až v pondělí... a dnes (úterý) je jdu sázet ;)
za mě má Habeo.cz jedničku s hvězdičkou palec
P.S. placeno předem převodem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 15:35 Žena @ Belisana [444] - gavúnci, labyrintkyRe: Wendy2
díky, tak pak dej pls vědět, sice jsem už objednala jinde, ale abych věděla pro příště. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 14:27 Žena @ Wendy2 [394] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Belisana
teď to testuju, příští týden mi má dorazit už zaplacená C. Flamingo, domluva s nimi výborná, už si mejlujem od dubna, kdy ji měli posledně skladem, takže za mě zatím za 1 ;)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 08:51 Žena @ Belisana [444] - gavúnci, labyrintky
Nemáte někdo zkušenost s nákupem rostlinek v e-shopu Habeo.cz?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 08:13 Muž @ JduSi [16] – Nove akva-rostlinky
Tak, tady je muj vyber rostlin pro budouci akvarko. Dneska by mi je meli dopravit,takze zacnu se zakladanim. Vse budu fotit a nasledne si udelam prezentaci.
Mimochodem,k tem rostlinkam mi posilaji 2 kosicky (prekvapeni)zdarma :)

2 Anubias barteri var. nana A42 II 70,00 CZK 140,00 CZK
5 Ludwigia repens L33 II 30,00 CZK 150,00 CZK
2 Microsorium pteropus M30 II 100,00 CZK 200,00 CZK
2 Vallisneria spiralis V19 II 50,00 CZK 100,00 CZK
5 Lilaeopsis mauritiana L02 II 30,00 CZK 150,00 CZK
1 Anubias congensis A44 II 100,00 CZK 100,00 CZK
3 Hottonia inflata H21 II 30,00 CZK 90,00 CZK

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2016 15:39 R Žena @ Turbínka [2529] Re: MarekP
Kýbl u topení pod oknem to jistí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 15:29 Muž @ MarekP [680] - Amerika + Asie – Rostliny
Ahoj,
budu teď zakládat nové akvárium, vyskytl se ale menší problém. Sklenář nestihl akvárium udělat v termínu (mělo být dnes), bude nejdřív zítra, možná až v pondělí. Jenže rostliny z Aqua-Daho mi přišly balíkem už dnes. Nebudu optimista, počítám raději s tím pondělím. Jde mi o to, aby rostliny do té doby vydržely v pořádku. Máte nějaké tipy, jak toho docílit? Případně mě ujistěte, že vydrží bez újmy v kýblu vody.

Jedná se o tyto druhy:
Hygrophila polysperma
Blyxa japonica
Cladophora aegagropila
Glossostigma elatinoides
Sagittaria subulata
Hydrocotyle leucocephala

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:56 Muž @ deck [84] - Všeobecně akvariaRe: vecnyamater
V Praze spoustu lidí rostliny daruje ;-) Koukni do inzerátů a nebo tam rovnou inzerát napiš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:50 Muž @ vecnyamater [2] - moc se nedaří – levňe
Kde v Praze sehnat akvarijní rostliny levňe?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 10:03 Muž @ Legioix [556] Re: deck
Taky nemám s nákupem rostlin a ryb pomocí zasílkových služeb problém. Ted v zimě to ale neriskuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 22:44 Muž @ deck [84] - Všeobecně akvaria
Posílat rostlinky poštou mi nepřijde žádný problém. Já si nechal poslat poštou i rybky a super. Je spoustu ryb i rostlin, které se proletí letadlem, nebo plujou lodí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2016 11:03 Muž @ Jifi [348] Re: NHKG
Ta horší kvalita je dána tím, že rostliny jsou často na prodejně v akvárku dlouho, než si je někdo koupí.
Jak jsem popsal svoji zkušenost, někde se dá v prodejně i domluvit. Anebo ty kytky nechat poslat poštou, pokud podobná možnost není. U nás mají třeba ve zmíněném zverimexu jen pár kytek na prodejně, ale obsluha ochotně nabídne, že od Rataje objedná cokoli podle požadavku kupujícího. A řeknou ti, který den je přivezou. A kytky máš hezky čerstvé.
Jak jsem psal výše, tak jsem objednával i od ProfiPlants a z dalšího e-shopu. Ale důvod byl ten, že Rataj tyto druhy nemá vůbec v nabídce a já jsem je chtěl. Tak jsem třeba u 1 nebo 2 druhů platil plné poštovné :-( Což je zase víc než těch pár korun, co by si přirazili v prodejně.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 6805x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5031-nakup-rostlin