Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny Dennerle

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Rostliny Dennerle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 10:19 Muž ludvik [1082] Re: Angus68
Mě do těch 20 cm asi vyrostl. Ale lecskomu může vadit, že to samé (možná víc) zvládne i do šířky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2016 11:27 Angus68 Re: Kytka
Ahoj,píšu pozdě,ale pokud stále sháníš malý Echináče,co takhle-Hadi red pearl(20cm) za 99s DPH od AQUA FLEUR?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:44 Žena Kytka [2146] Re: Sid
V tom případě mám štěstí, kolem 20 cm jsem viděla Tropicu jen v emerzu, ty moje submerzní předpisově dodržují tabulkovou velikost :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:30 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kytka
...Pokud chceš malý Echináč, volila bych E. tropica...
Hezká kytka! :-) Jsou i menší echinodory; tenhle (navzdory tomu, co píše zdejší atlas) dorůstá běžně i přes 20cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:30 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Snowy
U rostliny je napsané fereground. U ostatních echináčů mají background, takže malý asi opravdu bude. Jinak vypadá moc hezky. Dennerle je kvalita palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:17 Žena Snowy [24] Re: vaaclav
Děkuji, taky jsem je našla. Nevíš, co je ten ech. cordif. mini? Docela se mi v Hornbachu líbil, Dennerle bohužel výšku neuvádí, nechce se mi vyhodit 150 kaček a odstranit z akva moc velkou "Bleherku" zbytečně. Pán mi tam tvrdil, že takhle to mini zůstane (vypadalo na 10 cm), což je moc malé. Chci ho dozadu.
Připomíná ti to nějaký kultivar? www.dennerle.eu/…

Jinak mám cryptocor. tropica, chci vedle ní lysimachia numularia aurea a nějaký zelený echinodorus, aby se mi barevně i tvarově hodil (listy jako ech. ovalis). Před něj bych ráda cryptocorynu Flamigo a před tu tropicu zase anubias coffeifolia (nebo coffefolia?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:15 Žena Kytka [2146] Re: Snowy
Echinodorus Kuznecowa jsem nikdy neviděla. Ovalis mám z burzy na Pankráci, ale má tak 40 cm na výšku. Pokud chceš malý Echináč, volila bych rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_tropica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:32 Žena Snowy [24] – Co je echinodorus cordifolius mini?
Ahoj, nikde jsem ho nenašla, můžete mi někdo, prosím ,říci, o jaký echinodorus se vlastně jedná? Sháním ech. do 20 cm, ale nemusí být moc poléhavý. Nejvíc se mi líbí Ec. Kuznecowa a Ovalis, ale nikde je nemůžu sehnat.
Koupil jste někdo od Dennerle výše uvedenou rostlinku, kolik vám vyrostla? Díky. Snowy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2014 02:36 Jarda
Ahojky, rostlinky Dennerle jsme kupoval tady v Praze z jednoho eshopu. Je to na objednání,
tak, že to trvá týden, ale spokojenost. Rostlinky přišlyzabalna každá zvlášt v termoboxu
a ještě byly vlhký. Kupoval jsme je začátkem prosince a dneska jsou všechny dvakrát takové a žádná neuhynula.
A pak jak chvalí Aqua Daho, tak stím mám špatné zkušenosti. Přišly suchý, v košíčkách skoro nic a vůbec nerostou.
Za Dennerle si sice zaplatíš 2x3x tolik, ale je to bomba, na tohle je příslový,

Nejsme tak bohatý, aby jsme si koupuvaly levné věci.

Za mě doporučiji 100% Dennerle, , ale je to každýho věc. ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 09:09 Dada39 Re: Designer
Tak jak říkáš, ale já ne černáku mám špatné zkušenosti. Už jsem si je objednala. Půlku mé objednávky mají skladem a už je mám doma. Hned mi je doručil,druhá polovina přijde ve čtvrtek. Rostlinky od dennerle prý zavážejí ve čtvrtek. A opravdu jak tu někdo psal. Plné košíky a vysoké rostlinky. Už se těším na druhou várku. potlesk palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dada39
V Hornbachu u rostlin velice zalezi, kdy prijdes. Konkretne v Praze na Cernaku je to pred dodanim rostlin hruza a des, po nove dodavce bajecne. Proste tam ty rostliny viditelne odchazeji, musi se prijit ve vhodnou dobu. Ale je neco tak tezkeho se zeptat, kdy dostanou nove rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:18 Muž Robo [45] Re: Dada39
Ještě bys mohla uvést ve kterém městě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 18:49 Dada39 Re: optimas
Co se týka hornbach tak za mě nedoporučuji, ale jak píšeš. Každy je jiný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2013 15:40 Muž Robo [45] Re: Dada39
Já nevím jak to máš ty s Hornbachem, ale já jsem tam spokojenej. Vždy dobře poradí a mají velký výběr jak rostlin tak ryb. rostlinky mám taky od nich Dennerle a nikdy mi žádná nechcípla. Ale každý hornbach je jiný a hlavně prodavači jsou různí. Jední se o to opravdu zajímají a ví o co jde a druzí jen prodávají a ví prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 10:54 Dada39 Re: Roman
Tak super. Jsi mě namlsal a tak jsem si je včera večer objednala. Pak dám vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2013 20:35 Roman Re: Dada39
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku První rostliny jsem bral v Hornbachu od Dennerele a naprostá spokojenost. Rostly jako z vody. Párkrát jsem bral na aqua-daho, ceny nižší, rostlinky nižší, růst pomalejší, ale jinak taky spokojenost. Pokud bych ale zakládal akvárko, nebo ho chtěl mít rychle zarostlé, volil bych dennerele.
foto-akva necelý měsíc po založení, dnes už vypadá jinak.
Akva po půl roce od založení. Polovina kytek musela pryč, málem shodily kryt. :-) Výška akva je 66cm. Díky bohatému překrmování placků se hodně dařilo i ruduše.
Aktuální foto po roce a čtvrt musím pořídit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2013 18:27 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Dada39
Ale to už jsme jinde... Nakupujte tak, aby rostlinky prošly co nejméně rukama než se dostanou k Vám. (=tedy minimalizovat počet překupníků). Ideálně tedy přímo od komenčních/hobby pěstitelů či od osvědčeného dodavatele. ;-)

Mrkněte sem, je tam spousta odkazů na prodejce a pěstitele rostlin i s komentáři uživatelů:
rybicky.net/forum/579

Tím Vás ale od Dennerle neodrazuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 18:05 Dada39 Re: keydoc
Ja bohužel musím volit internetovou cestu, chodit někam do krámu nemůžu. Od dennerle mám
hodně techniky a jsem spokojená, tak proto jsem se ptala na rostlinky. Jediný problém je, že jsou všude udávané na dotaz. Našla jsem je u Macenauera, jenže když srovnám ceny tak je hrozně drahy, pak jsem je našla na www.rajmazliku.cz a stima mám špatné zkušenosti a pak www.rybicky-rybky.cz. Jenže stima nemám žadné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2013 17:56 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Dada39
Tak nechoďte, jen jsem nabízel jednu z možností jak se "živě" podívat na rostlinky o které máte zájem. ;-)
To, že kytka po růl roce umře ale nemá s prodejcem už nic společného (za předpokladu, že se bavíme o rostlinách určené pro akva umístěné v akva).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 17:42 Dada39 Re: keydoc
Ony se chytly, ale po půl roce schnily. Do Hornbachu pro kytky ani pro radu nejdu. Tam jsou experti, pani tam doporučily dát do akvárka neonky a vrubozubce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2013 17:29 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Dada39
Dennerle rostlinky jsou kvalitní..ale taky záleží jak dlouho a v jakých podmínkách je má prodávající..

Ale pokud nehledíš na peníze a chceš fakt kvalitu,tak doporučuju Tropica rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.10.2013 17:28 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Dada39
Nevím na co se přesně ptáte. Jsou to rostlinky jak kterékoliv jiné. Cena je vyšší/vysoká, množství ale zase větší (není to poloprázdný košíček). Občas najdete v nabídce rostliny, které jiný komerční pěstitel nemá. Netvrdil bych, že je to "nejlepší". Nejlepší asi neexistuje. Každému vyhovuje něco/někdo jiný. Sama si spočítejte od koho se Vám nákup vyplatí. Rostlinky Dennerle mají v některých velkých akvaristikách (+ eshopech) či klasicky v Hornbachu.

Nebo si skočte na některou z akva burz nebo srazů u Vás a nakoupíte od pěstitelů či překupníků za zlomek ceny.

Když nebudou podmínky v akva příznivé tak neporostou ať je to od Petra či Pavla = Nedá se napsat, že by rostlinky od jednoho z velkopěstitelů či prodejců byly špatné. To, že se Vám nechytly nic neznamená (navíc nevíme proč).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2013 17:18 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Dada39
Tím to nebude. To spíš bude podmínkama v akva no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:38 Dada39 Re: Aforte
Od těch jsem neměla, měla jsem od Rataje a šly do kopru. Tak jsem hledala a našla Dennerle. Ještě kouknu na Daho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:36 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Dada39
Nemám, já mám zkušenost jen s Aqua-Daho(za ty peníze je to super). Dennerle je dost chválené - celosvětově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:31 Dada39 Re: Aforte
Já jsem koukala, že jsou cenově někde jinde. Maš snima zkušenost? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2013 16:30 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Dada39
Je to to nejlepší co podle mě můžeš koupit. Taky si za to ale připlatíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:28 Dada39 – Rostlinky Dennerle
Máte někdo zkušenosti rostlinek od Dennerle ??? Právě že jsem na ně narazila na jednom internetvých stránkách

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 798x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19094-rostliny-dennerle