Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aqua - Daho

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Aqua - Daho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2017 12:42 Muž @ Zip [204] Re: kmara
Ahoj,
kupoval jsem u nich kolekci pro 150l akva, kytky přišly krásné, dobře zabaleno, ČD Kurýr v zimě, vše přežilo. Problém byl, že jsem to tam nemohl všechno nacpat, přišlo jich opravdu hodně a i navíc nějaký dárek:-)
Bohužel jsem je jen postupně vyhazoval jak se jim nedařilo, z původního poču tam mám tak asi 4 druhy. Některé nebyly vhodné do mé vody, některé nejsou vhodné do čertvého akva atd atd.
Nebyla to chyba AD, mám doma i seznam, jen jich bylo dost označeno podle zdejšího atlasu za náročné. Předem nevíš co ti pošlou, v zimě je navíc trochu horší výběr.
Bylo jich taky hodně stonkovek, vělké kytky, do přední části jich tam bylo málo.
Byl jsem z této jejich služby původně nadšen, nebyl jsem schopen to předem vybrat sám a "spěchal" jsem :)
Dnes bych do toho už nešel.
Pokud trochu víš co chceš, je lepší si to poskládat sám podle svojí vody, světla atd
To jsem se teda rozepsal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2017 12:21 Muž @ Anthrax [1405] Re: kmara
Ahoj, já bych tu kolekci moc neriskoval. Ledaže by se ti zaručili, že ti do toho nedají nějaké tararijní rostliny. Ale i tak, přijdou ti třeba rostliny, které se ti vůbec nemusí hodit, líbit nebo už z principu u tebe nemusí jít. Nebylo by lepší zvolit si vlastní výběr?

Těžko říct, co ti přijde. Takže těžko říct, jestli to budeš mít kam dát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 12:14 Muž @ kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, chci si objednat rostliny z Aqua Daho pro své 200l akva. Nějaké rostliny už mám, takže bych objednal kolekci pro 50 až 100l akva. Myslíte, že to bude kam zasadit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2017 17:03 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tohle je fotka z Wroclawi www.akvarista.cz/… Jak dlouho jim to vydrží ti ale nepovím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 13:12 Muž @ DavFM [921] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Ale jeho kámoš Sokol by mohl být těžká váha. :-)
Epipremnum aureum, taky prý pod vodou nejde. No a tady té paní pěkně roste.Sojí za to prolistovat to vlákno už jenom kvůli fotek.
cichlidae.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 12:48 Muž @ Maq [3697] Re: vaaclav
Jak dlouho ten Acorus pod vodou roste?
(Mimochodem, já jsem zase pod vodou úspěšně pěstoval Spatiphyllum wallisii. A taky se o něm tvrdí, že pod vodou nejde...)
A pokud jde o soud s Ratajem... Bál bych se za bolševika, z úplně jiných důvodů, a bál bych se, pokud by někdo - třeba Ty - Acorus pod vodou opravdu úspěšně pěstoval. V takovém případě bych do sporu nešel. Ale jinak, ve světě obecném (a právnickém) není nějaký Rataj žádná těžká váha. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 12:33 Muž @ Pepan [5014] - RostlinyRe: Maq
Submerzní listy a stonky se od emerzních liší z pochopitelných důvodů. Emerzní části rostliny jsou vystaveny větší zemské přitažlivosti a většímu odparu. Proto jsou proti submerzním výrazně tužší (mají v pletivech méně vody), leckdy i tmavší a u některých kytek vidíme na emerzních kytkách menší čepele listů, které omezují odpar. Nejnázorněji je to vidět třeba na rostlinách jako Hygrophila difformis nebo Limnohila aquatica. U těch dvou rozdíl mezi submerzem a emerzem tak markantní, že laik by emerzní a submerzní kytky téhož druhu považoval za dva rozdílné druhy. Ale nějaká konkrétní poučka na to, za kterých podmínek kytka přelistuje při převodu pod vodu, asi neexistuje. Ono totiž asi záleží i na tom, za jakých podmínek byla kytka pěstována na emerzu. Není totiž emerz jako emerz. Záleží na tvrdosti vody, v jaké kytka stála, intezitě a četnosti hnojení, osvitu, vzdušné vlhkosti a teplotě. Je docela možné, že kytka, která roste při vysoké vzdušné vlhkosti necítí potřebu přelistovat, ale pokud ji po pěstování na parapetu v obýváku převedeme pod vodu, rozdíl v podmínkách je tak markantní, že okamžitě poshazuje listy. To je jenom pár teoretických úvah a teď nechávám na správcích fóra, zda tento můj canc ponechají, převedou jinam a nebo smažou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2017 12:24 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Acorus. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2017 12:19 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud jde o echinodory tak záleží na podmínkách v akváriu. Mě třeba emerzní listy většinou neodejdou ale narůstají už submerzní a někdy jsou ty první listy ještě něco mezi emerzními a submerzními.
Pokud jde o neakvarijní rostliny myslím že bys asi neměl moc šancí proti někomu jako je Ing. Karel Rataj, CSc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 11:59 Muž @ Maq [3697] Re: Pepan
No, jenže ono se dá porůznu dočíst, že emerzní listy se svojí stavbou (nemyslím tím vzhled) od submerzních liší, a jak jsou jednou hotové, už to nejde předělat. Takže by pod vodou měly trpět funkční nedostatečností, nevhodností.
Jenže tyhle údaje zpravidla nejsou druhově specifické. Možná se strategie různých bahenních rostlin liší. Možná echinodory a šípatky vždycky a zásadně přelistovávají, zatímco třeba kryptokoryny i emerzně "preventivně" vytvářejí listy schopné fungovat i zaplavené.
Nevím. Míval jsem tu zkušenost, že i kryptokoryny šly po nákupu se všemi listy dolů a pak se buď chytily, nebo třeba taky ne. Teď u mého nového akvária se nic takového neděje, a rád bych tomu rozuměl.
===
Pokud jde o vhodnost rostlin do akvária, jako advokát bych k důkazu použil právě tohle fórum, tzn. reprezentativní vzorek akvaristické veřejnosti, včetně nejzkušenějších akvaristů/pěstitelů. Jestliže stovkám lidí včetně těch nejšikovnějších puškvorce aj. pod vodou nerostou, je to silný argument.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 11:29 Muž @ Pepan [5014] - RostlinyRe: Maq
Co se týče hranice, která kytka je ještě vodní a která není, to je trochu otázka do pranice. Popisovat kytku jako terarijní je hodně nepřesné, protože terárium může být pouštní, nebo imitace bažinky. Asi by se mělo uvádět, nakolik je kytka vlhkomilná, případně zda snese trvalé ponoření pod vodu a za jakých podmínek.
A co se týče toho přelistování, tak na to Ti nikdo přesně neodpoví. Obecně bych řekl, že pokud jsou podmínky při převodu pod hladinu výrazně horší než při emerzním pěstování, kytka přelistuje. Pokud tomu tak není, kytka nepřelistuje a normálně pokračuje v růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 11:09 Muž @ Maq [3697] Re: permonici
Připojím taky pár poznámek... a otázek.
Myslím že pěstitelé nejsou povinni upozorňovat, že rostlina byla pěstována emerzně, protože to je obvyklá metoda. Na druhou stranu jsou povinni upozornit zákazníka, pokud je rostlina nevhodná k obvyklému způsobu užívání, tedy ke kultivaci pod vodou. Oni se naoko vymlouvají, že prodávají rostliny i pro teraristy, ale ten argument kulhá na obě nohy. Ratajův web je nadepsán "Rataj akvaristika" a logo je "Rataj - vodní rostliny". Firmu "Aqua-Tera-Daho" neznám. Je to lumpárna a neměli by to dělat. U soudu by prohráli, jenže kdo by se (v Česku) soudil kvůli puškvorci, že?
A v kamenné prodejně, když zákazník výslovně nakupuje rostliny do akvária, je prodávající jasně povinen ho na nevhodnost dané rostliny upozornit. Reklamace by měla být hladce vyřízena.
===
Otázky mám ohledně emerzního pěstování a přelistování. Echinodorus je klasický případ, ten asi přelistovává kompletně a dost rychle, že? Ale Sagittaria platyphylla se dodává s jasně submerzními (páskovitými) listy, takže ji asi fakt pěstují pod vodou? Nakoupil jsem teď asi sedm druhů kryptokoryn, a žádné přelistování se nekonalo, ani známá kryptokorynová nemoc. A stonkovky jsou evidentně emerzně pěstované (často k nepoznání), ale staré listy mi neshazují a plynule pokračují v růstu tvorbou submerzních listů.
Moje zkušenosti jsou nekompletní. A tak se ptám: U kterých rostlin kromě echinodorů je přelistování a přechod do submerzní formy opravdu problém?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 09:31 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostliny
Seznam neakvarijních rostlin jsme si tu udělali sami podle zkušeností mnoha z nás co si je koupili. Bohužel K.Rataj starší ve svých knížkách o rostlinách které dá se říci roky byly jediné u nás na trhu, napsal že to jsou akvarijní rostliny. Pak si stěžujte že vám to neroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 08:54 Žena @ permonici [50] Re: Pepan
100 % souhlas, navíc obecně pravdivá rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 08:31 Muž @ Pepan [5014] - RostlinyRe: permonici
Naučte se hledat informace z více zdrojů. Místní atlas, internet obecně, knihy, zkušenosti akvaristů a podobně. Jde o Vaše peníze a i tady platí že příprava Vám ušetří peníze. Trošku něco jiného jsou burzy, kde se člověk musí rozhodnout skoro okamžitě, ale od té doby, co má spousta lidí chytré mobily s internetem, ani tohle není tak velký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 08:20 Žena @ permonici [50] Re: DavFM,pepan,romant
Náhodou, já už jsem poučená - procento poučených tedy stouplo.

I tak mám mírnou potřebu se bránit. U zboží bývá specifikace, k čemu je, co obsahuje, jak je velké atd. U rostlin, které se prodávají jako akvarijní (ve firmě, která prodává akvarijní rostliny, tedy rostliny pěstované POD vodou), prostře oprávněně očekávám, že u rostliny, která roste pouze emerzně, bude toto výslovně uvedeno. Protože jde o velmi důležitý údaj, který má zásadní vliv na další osud rostliny. Zvláště, je-li vyfocena pod vodou, v kolonce akvarijní rostliny, s krásně vypsanými potřebami pro růst... Ale že je bahenní/terarijní/emerzní a nemůže žít trvale pod vodou, ani zmínka. Ani ťuk.

Souhlasím i se špatným stavem rostlin v prodejnách. Velmi jsem se divila, jak krásné rostliny přišly přímo od Aqua-Daho, propastný rozdíl v tom, co jsem viděla prodávat v akvaristikách.

Po "emerzním problému" jsem se schválně v akvaristikách koukala na štítky, na emerzních rostlinách není žádné označení. To je pouze ono "T" v e-shopu, na květináči nepozná člověk nic. Když uvážím kvalitu prodavačů (až na výjimky, např. ve Sklorexu mi poradili dobře), tak je velmi těžké vybrat dobře.
V e-shopu teoreticky neomezený čas nákupu existuje, v reálném životě však málokdy. A i když je jistě správné zakládat akvárium "půl roku", tak většina lidí preferuje rychlejší postup.

Já už dnes o "záhadě písmene T" vím, příště budu jistě chytřejší a neudělám stejnou chybu. I tak bych však považovala za fér, zaměnit ve specifikaci nic neříkající "T" za slovo terarijní. A byl by klid.
V příští objednávce tuto poznámku firmě (zcela v dobrém) napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 08:05 Muž @ Pepan [5014] - RostlinyRe: DavFM
Každá mince má dvě strany a pokud to člověku chcípe permanentně, může ho to od akvaristiky odradit a oni přijdou o zákazníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2017 08:00 Muž @ DavFM [921] - Corydoras&ApistogrammaRe: Pepan
Tak 10% lidí ví,co chce a co si do akvárka kupuje. Dalších 10% něco koupí a pak teprve zjišťuje, co že to koupili. Zbývajících 80% lidí to kupuje jako spotřebák, roste, fajn, neroste,koupím něco jiného. Ať to jsou rostliny, nebo ryby a nebo i vybavení. Přijdou a podle očí kupujou. To že kupujou blbě, bych přisuzoval prodejcům. Ale upřímně, pro ně je určitě lepší člověk, co kupuje průběžně než člověk, co koupí jenom jednou a pak jim příjde říct, jak pěkně mu to roste.
Takže vám ta suchozemská kytka pod vodou nerostla a chcípla??? To je divné, tak si kupte tuhle a k tomu navíc tohle hnojivo, ať to pěkně roste a už to nechcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2017 07:08 Muž @ Pepan [5014] - RostlinyRe: Urtman
Ten špatný stav je obvykle problém akvaristik. Aqua Daho je na trhu asi třicet let. Nedokážu si představit, že by v konkurenčním boji tak dlouho obstála firma produkující špatné kytky. A stejný názor mám na to, že někteří žehrají na dodávky rostlin vhodných pouze pro emerzní pěstování. Spíše bych viděl vinu na straně objednavatele, který nedostatečně specifikoval svoji objednávku. Stejnou péči, jakou věnují výběru mobilu, by měli věnovat výběru kytek pro akvárium. Jenže v tomhle případě se lidi nechtějí sbíráním informací a pak se tady na fóru diví, že jim přišla Fittonia nebo Chlorophytum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.01.2017 23:32 JoKa - RostlinyRe: muťa
Potvrzuji, také mi to říkali, že minulý týden dva dny, kdy bylo pod mínus 15 neposílali...
A na zimu připraveni jsou. Mě to ani nešlo kurýrem, ale obyč ppl. Takže to přes noc leželo v krabici někde na depu... A absolutně no problem...

Měl jsem na tuhle firmu dříve poměrně špatný názor. Protože jsem vídal kytky v akvaristikách pochybné kvality. Názor postupně měním. Není to jejich chyba, ale těch akvaristik, kde ty kytky, bůh ví jak dlouho, leží v košíkách, v prachbídných podmínkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 23:19 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: muťa
Musejí být na to připravení protože je to tradice že se nejvíce nakupuje v zimě. Nevím jak Daho a Rataj sám nakupuje rostliny protože přes zimu to neroste. Hlavně tam u nich je to skoro o vysokohorské přirážce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 21:54 Muž @ muťa [551] - RostlinyRe: Maq
Asi ano. Ale týden, dva zpět když byly ty velké mrazy, tak neposílali, alespoň mi to říkali. Nechával jsem si to poslat ČD kurýrem, takže krabice občas leží na peroně, a v těch mrazech....dneska ale v pohodě. (-4 st.)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 21:18 Muž @ Maq [3697] Re: muťa
Vypadá to že Aqua Daho má zimu zmáknutou. Je dobré to vědět. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 19:59 Muž @ muťa [551] - RostlinyRe: muťa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje zásilka....rostlinky nádherné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2017 15:30 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já jsem ti to říkal, představ si že by jsi to co vyroste na šlahounech (a je jich opravdu hodně) strkal pod vodu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.01.2017 15:23 Muž @ Pepan [5014] - RostlinyRe: permonici
Já se už opakuji po x-té, ale když chci nakoupit nějaké rostliny, neměl bych se zaměřit jenom na informace od prodejce, ale hledal bych i na internetu. Třeba v místním atlasu. Lidé to tak dělají při nákupu mobilu, auta, počítače, tak proč ne při nákupu ryb nebo rostlin. Na rozdíl od burzy, která trvá jenom pár hodin, u e-shopu na to mám neskutečné množství času. Protože pokud tomu ten čas nevěnuji, nakoupím věci, které nepotřebuji. A tak tady stopro platí že čas jsou peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2017 15:15 Žena @ permonici [50]
Objednávala jsem u Aqua-Daho v listopadu 2016. Přišel mi stejně krásně zabalený balíček, všecky rostliny zdravé, čisté, a krásné. Navíc dárek, rostlinky zdarma.
Jediné, co mě tehdy naštvalo, je nezřetelné označení rostlin bahenních, nikoli akvarijních. Zkušení vědí, co "T" u názvu v e-shopu znamená, začátečníci netuší a na stránkách vysvětlení není. Přišla jsem tedy velmi hloupě k nechtěným emerzním rostlinám.
Příště však klidně zase v Aqua-Daho objednám, jen budu výrazně obezřetnější ve výběru rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.01.2017 12:45 JoKa – Vybaleno
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak rostliny včera dorazily. Všechno v cajku. Jeden hloupý ulomený lístek na jednom echináči, jinak vůbec nic. A jsou teda skutečně emerz.
Nejsem spokojený, jsem nadšený.
Přikládám pár fotek... První je, jak to bylo zabalené...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 23:40 Muž @ Prašan [3037] Re: DavFM
Netvrdím,že sa takto predávajú všetky,ale práve pre to červené sfarbenie sa kopec pestuje ako emerz v spomenutých hydroponiách.Niektoré echináče práve pod vodou majú ovela zakrslejšie listy ako nad vodou.Niektorých listy majú iný tvar ako submerz a iný (atraktívnejší) ako emerz a preto sa tak predávajú.
V hydroponiách nehrozí,že budú rastliny zariasené čo je dalšia z výhod veľkopestiarni.
O pánu Ratajovi si myslím svoje.(teda o mladšom ktorý to celé prevzal od skúseného otca) Od Rataja som objednaj jediný krát a to ako mi to prišlo som už tu na stránkach písal.To určite neboli rastliny od profesionála,pretože krajšie vypestuje i amatér. ano
Nikoho nepoučujem.Niektoré echináče doma mám a celkom presne viem aké sú v emerze a submerze.Možno sme sa len nerozumeli,sú echináče ktoré sú pod vodou naozaj nádherné.
3/4 rastlín ktoré v akvárkach máme nie sú vodné ale len zo záplavových,močiarnych oblastí,prípadne rastú ako emerz na brehu potôčikov a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 23:22 Muž @ DavFM [921] - Corydoras&ApistogrammaRe: prasan
Po tenkem lede bruslis, kolego. Poucovat vaaclava o echinodorech, ani Rataj by nemel odvahu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 23:08 Muž @ Prašan [3037] Re: vaaclav
Sú echináče ktoré majú oveľa väčšie a zelenšie listy práve nad vodou.Ba niektoré sa nad vodou pestujú preto,lebo pod vodou nedosahujú také to načervenalé sfarbenie,ktoré je lákadlom pri kúpe.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 16:50 Muž @ Jarry [685] Re: vaaclav
Tak to je jasný, bavím se o rostlinách, které jdou pěstovat emerzně:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2017 16:42 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Samozřejmě když si vybereš klasickou rostlinu která jde pěstovat jen pod vodou a mají jí, tak ti jí pošlou submerzní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 16:23 Muž @ Jarry [685]
Bral jsem odtud loni v létě větší zásilku rostlin (asi 16 druhů) a všechny byly emerzní včetně 2 echinodorů. Nakonec i to co mají v e-shopu na fotkách jsou emerzní formy, jestli se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2017 15:42 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Tak to s tebou nesouhlasím, tím to nebude. Echinodory nají krásnější listy pod vodou submerzní, takový přechod ale chvíli trvá a musely by se na ně svítit a ohřívat vodu a to určitě nedělají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 12:28 Muž @ Prašan [3037] Re: Urtman
Echináče majú emerzne krajšie listy a práve preto sa takto aj predávajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:58 JoKa Re: vaaclav
Tak jsem asi paní špatně pochopil. Vzal jsem si z toho, že pěstují emerzně a před prodejem je nechají listy pod vodou přehodit...
Každopádně jsem natěšený, co přijde. Dnes to má dorazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2017 10:54 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nic proti ale zrovna echinodory a anubiasy budou emerzní. Kdyby totiž byly submezní musely by stát několikrát více a už kvůli přepravě by to byl problém. Protože je ten emerz trochu neoblíbený, tak se tomu prodejci brání a třeba Rataj tomu říká terestrické (doufám že jsem to napsal správně) pěstování, ve skutečnosti je to vlastně hydroponie. Byl jsem u obou jak u Rataje tak v Daho. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 09:38 JoKa - Echinodory + stonkové rostlinyRe: muťa
Kdo dřív přijde, ten.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 08:38 Muž @ muťa [551] - RostlinyRe: muťa
Dneska jsem objednával telefonicky, super domluva a když nebylo to, co jsem požadoval, ochotně mi paní nabídla náhradu.

Urtman : říkala mi taky, že neví jestli ještě je Ech. Kleine bär!!! Doufám žes mi tam nechal aspoň 3 koše hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 07:36 JoKa - RostlinyRe: Tojsouvěci
vděčím ji za perfektni komunikaci,

To můžu potvrdit. Zeptal jsem se na jednu věc, jestli mi přijde emerz, nebo submerzní. Dostal jsem doslova přednášku o pěstování rostlin a jejich přechodech.... Ta paní by si zvládla povídat hodiny a hodiny a evidentně si i povídá moc ráda...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 07:33 JoKa - RostlinyRe: prasan
Objednával jsem toho víc. Zakládám 5 akvišek kolegům z práce. Samozřejmě jsem si přiobjednal něco i pro sebe. Konkrétně echináče uruguayensis, blehere, Kleine bar, ozelot a argentiansis, pak valisnerka rubra a anubias, který jsem doteď neznal. Všechno půjde k terčovcům a uvidím, co se chytne.

Jinak paní mě fakt ujišťovala, že pěstují emerzně, ale než to prodají, že to nechají přejít na submerzní. Pokud to tedy je do akvária a zákazník si neporučí emerzní...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 23:38 Muž @ Prašan [3037] Re: Urtman
Ako všetky pestiarne,tak aj táto má prevažne rastliny v emerze a tak ti aj prídu.Ako submerz sa pestujú rastliny,ktoré buď emerz nezvládajú alebo sú pod vodou krajšie.Už som tu objednával niekoľko krát a ako pri každej rastline musíš trafiť vhodné podmienky ,prípadne si počkať na prehod do submerzu.Nie som profík a tak i u mňa to nie vždy všetky rastlinky zvládajú.Niektoré sú krásne do dnes a iné som Bohu žiaľ musel oželieť.
Aké si si vlastne objednal?
Je pravdou,že Aqua Daho máva v ponuke i rastlinky jedného druhu v oboch popisovaných stavoch - čiže sa u nich dajú niektoré kúpiť ako v emerze tak i v submerze a je len na zákazníkovi čo si vyberie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2017 22:27 Muž @ muťa [551] - RostlinyRe: lukas
Já objednávám zítra a po několikáté. Neměl jsem problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 22:06 R Žena @ Turbínka [2541] Re: lukas
Co to bylo za rostlinu? Jaké si jí dal podmínky? Voda? Světlo? Jak to vypadalo? Tvůj dotaz je jen tak položený do větru, tedy lepší odpověď nedostaneš než povšechnou a obecnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 22:05 JoKa Re: lukas
Přechod?
Paní, co mi dnes volala z AD, že jsou kytky na cestě, mě několikrát ujišťovala, že kytky, které jsou pěstovány emerzně, jsou zvykány na vodu, dávno po přechodu, než je odešlou...
Uvidím, dám vědět, zítra mají přijít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 22:02 lukas – rostlinky
ahojte
tady se diskuze docela dost lisi nekteri rikaji ze maj dobre zkusenosti druzi ze jim 50 % pochcipa tak ja nevim uz jsem od nich bral jednou casem vecina umrela je to mozna jen chyba jak se staram o akvarium nebo ten prechod ty kytky nerozchodi ... ?? dekuji za reakci ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 20:09 laKatos Re: vaaclav
Já si vybral kolekci s tím že jsem chtěl rozpis rostlin co dostanu. Poté jsem odepsal že chci zaměnit tamto za ono paní mi z daho to potvrdila a za chvíli rostliny byly u mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2016 18:49 R Muž @ vaclav [9172] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Faire42
Vždycky je lepší si vybrat vlastní rostliny a ne čekat co mě dají. Je to sice trochu dražší ale ve finále se tenhle poměr může otočit protože můžeš schytat i nějaké ty terarijní rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 22:09 Muž @ Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Kolekce
Ahoj, máte někdo zkušenosti s nabízenými kolekcemi rostlin? Je to složení dobře vyvážený? A když uvádí např. 7 košíků černý štítek, bývá to tak, že dostanu spíš 7 druhů po jednom košíčku nebo 3 košíčky takový a 4 makový?
Mám rád rozbalovačky typu kindervajíček a tak přemýšlím, že až si budu někdy zařizovat nový akvárko, že bych do toho šel.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Obchody Přidat příspěvek • Zobrazeno 32361x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4279-aqua-daho