Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit rostlinky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Kde koupit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:58 Muž Spycee [9] - Rostliny – Drahé Rostliny
Ahoj, chtel jsem se zeptat, jestli stoji za to, aby si zacatecnik jako ja koupil celkem drahe rostliny
Základní informace :
akvárium 96 l
V : 40 cm
H : 30 cm
D : 80 cm
Osvetleni :
nejlepe 0,5 W / l
Rostliny :
aqua-daho.cz/… - Nymphea Lotus
aqua-daho.cz/… - Aponogeton madagascariensis
aqua-daho.cz/… - Aponogeton ulvaceus
aqua-daho.cz/… - Pogostemon helferi
aqua-daho.cz/… - Crinum calamistratum

DÍKY palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 20:06 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Před cca měsícem jsem si fiss. fontanus a další nechal poslat ze Singapuru, oproti nabídkám z Polska a Německa ho bylo nesrovnatelně více a cena za množství 10x10cm cca 150,-Kč tyhle mechy rostou vážně pomalu, takže cena překračující i 200,-kč mi přijde naprosto adekvátní... ;-) Počítám že tak na konci prosince už budu mít více sazeniček k dispozici pro zájemce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:48 Žena Kalupinka [32] – Re: Pipu
Kdyby sis ještě něco objednával, tak se "svezu" klidně s tebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 18:27 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Kalupinka
Allegro.pl je osvědčený... za 220 Kč jsem získal plno mechů (8druhů i Fontanus fiss) + vzácné druhy rostlin co v čr nelze sehnat...Za 4 pracovní dny mi přišel balík z Polska. Mějte se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:35 Žena Kalupinka [32] – Re: xshow
Ano, fontanus tam mají. Velký 5x5 cenťáků, asi na nějaké mřížce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:32 Žena Kalupinka [32] – Re: Pipu
rotala najeshan, tak tuto rotalu mám z bněnské burzy. Dovezli ji z Jaroměře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 15:42 xshow
Zdravím,

Zkuste 1proaqua.cz , nějakýho fontanuse sem tam vyděl ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 12:55 Muž kortezhugo [983] – Re: Pipu
...ja kupovat nechcem - bojim sa tej zimi - len mrknut co tam maju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 12:24 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: kortezhugo
Orientace podle obrázku:-) Od jednoho prodejce budu mít tyto rostliny pokud mi to vyjde:
Ericaulon cinareum 2Ks
Proserpinaca palustris 2Ks
Eichornia diversifolia 2Ks
Mayaca sellowiana 2Ks
Lagaroshipon madagaskarski 2Ks
Rotala nanjeshan 3Ks
Fissidens fontanus 2 trsy
Rotala sp. Veitnam 2ks

a cena... něco přes 430Kč + poštovné 90-120Kč... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 11:52 Muž kortezhugo [983] – Re: Pipu
...ako si to tam hladal???-daako sa neviem orientovat v tej Polstine... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 11:38 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Kurz zlotého je 6,16Kč, doporučuji koupit přímo celou sadu která stojí od 20-60zl ...123-369Kč, poštovné odhaduji od 90-130Kč...tady se vyplatí koupit toho víc najednou. Sice zima v polsku moc kvalite na rostlinách nedpřidá.. asi není lepší počkat až se trochu oteplí... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 11:31 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: bali
allegro.pl je samé jako aukro.cz, účet platí i tam... mají tam fakt krásné mechy co bych v čr nesehnal a pokud jo, tak pěkně draze...je tam i vzácná rotala najeshan a mnoho dalších, hned si něco koupím. Jen doporučuji se nejdřiv zeptat toho prodejce... nejlepe polsky jestli je ochoten to zaslat do čr za zvýšené poštovné... ma právo nenyhovět...tak pozor na to hoši, hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 09:29 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Marri
vim jen o allegro.pl a pokud si regnuty na ceskem aukru tak ti to funguje i tam (jelikoz je to vlastne totez)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 09:08 Marri – Re: Pipu
Prosím, prosím, jaká existují polská aukra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:15 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pipu
hele jesti je to od uzivatele fibell a budes to fakt brat tak bych si vzal taky tu jednu sadu, ma tam uzasny veci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:47 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Tak ti dávam palec palec s tim polským aukrem, protože jsem zjistil že když mám zaregistrované české aukro tak automaticky je můj účet platný na polském aukru, což jsem nevěděl... takže si můžu koupit ty mechy za cca 250Kč hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:32 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: arnošt
Jsem rád, že se Vám taky líbí, zkusím to na polském aukru, obchoduji na českém aukru, a ještě jsem psal jednomu slovákovi na icq asi by mi neprodal.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 16:30 Muž arnošt [37] - Rostliny
já jsem tedy našel trochu něco jiného - je to poměrně dost rozšířený druh - každopádně jsem se hledáním ještě nijak nezaobíral, takže nevím zda to v těch lokalitách skutečně roste. ale taky bych ho celkem rád měl...

Rozšíření: Česká rep. (cf. Soldán, in Kotlaba & Šebek, Sborn. ref. ze semináře Aktuální rozšíření některých druhů řas, mechů, lišejníků a hub v Československu, pp. 5–7, 1989): jižní Čechy (více lokalit), Labe u Střekova, Ohře (horní i dolní tok), Šluknovsko, Českolipsko, Vltava v Praze, Orlice u Hradce Králové, horní tok Jihlavy, Opavsko (Raduň), Napajedla, tropický skleník v Květné zahradě v Kroměříži, v západní části země hojnější, na Moravě vzácný, částečně snad i přehlížený, epizodicky mizí ze známých lokalit a v rámci toku zřejmě mění své lokality.
Celkové: záp. a severozáp. Evropa, Madeira, Afrika, Severní Amerika, Mexiko, Chile, Austrálie, Nový Zéland. V Evropě má druh submediteránní charakter.

více informací najdete na: botanika.bf.jcu.cz/…

na stránce si dejte vyhledat jen "fontanus" a je to druhý nebo třetí ťuknutí do enteru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:07 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pipu
na polskym aukru se da koupit a to za docela dobrej peniz, a kolikrat i s dalsima paradnima mechama, klidne poslu link, a mas to taky kousek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 14:59 Tommys
Tak ten je supr, musím projít rečiště v Trutnově, ale spíš bych řek že to bude v nějakém potůčku asi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 21:50 Muž Pipu [5] - Tetry
Ted jsem se dočetl, že Fissidens fontanus roste 20Km od mého bydliště v malé říčce, tak si asi vezmu gumaky a pujdu hledat smich konkrétně v Raduni u Opavy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 21:29 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: prikpa
Obchůdek pěkný, mají tam pěkné kořeny a Mini Pellia - Riccardia chamedryfolia za 185Kč taky nevypadá špatně... ale Fissidens tam nemají...stejně dík za tip. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 21:00 Muž Diego [72]
Tady jsem našel obchůdek s netradičními mechy. shop.khanh-aquarium.cz/… Ale ty ceny... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 20:56 Muž Pipu [5] - Tetry – Menůžu sehnat Fissidens fontanus, nevíte někdo kde bych ji mohl sehnat?
Fotka k příspěvku Prosím o radu... nevíte kde bych sehnal tento překrásný mech Fissidens fontanus. Našel jsem ho jen na internetové aukci ebay.com kde stála nějakých 150Kč + 300Kč poštovné a balné z Německa....což je trochu moc za trs 5x5cm... coze Případně pokud ho někdo máte odkoupím trs, za nabídky a rady předem děkuji.... ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 11:49 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
V mize by to mohli mít - shop.miga.cz - obchod má v Počernický ulici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 11:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
V Praze určitě nějakou "echt" akvaristiku najdete. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 10:18 JuraS
"Plevel" jsem myslel tím, že každej to známe..nejdříve sháníme, pak sadíme, hnojíme a pak vyhazujeme div že ne po kýblech do záchoda..po přestěhování nějakou slušnou musím v okolí bydliště najít..minulý týden jsem speciálně vystoupil o 2 zastávky šalinou dříva páč obchod zněl nádherně AKVARISTIKA..nápis starodávný..vlezu dovnitř a z akvaristiky měli druhů sortimentu co bys na prstech spočítal kdežto kočičích a psích paštiček měli zavalenej celej krám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 09:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
Zkuste si ten plevel objednat v první akvaristice, která nakupuje plevel z pěstíren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 09:25 JuraS
Košíček 35 kč a k tomu balné 25 a poštovné 110..to už je trochu moc...na de-fakto plevel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 09:08 Muž hapedo [0] - Rostliny – Re: JuraS
Já je objednával předminulý týden z Aqua-Daho. Sehnat to v normálním kamenném obchodě je docela problém. Mívají je zcela náhodně. Třeba v Brně ve Sklorexu jsem je viděl za poslení půlrok snad jen 2x a ihned se po nich zaprášilo.
Kvalita rostlin z Aqua-Daho mi přišla u této rostliky vyšší než od Rataje. Takže pokud oželíš poštovné tak je máš doma během 3 dnů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 08:50 JuraS – Kde sehnat v praze Hemianthus callitrichoides Cuba
Poradíte mi kde v Praze sehnat Hemianthus callitrichoides Cuba ? Tento týden dodělám akva tak abych mohl začít s osazováním a sháním tuto rostlinu.. Díky za pomoc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 23:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: nickolka
Můžeš začít třeba s těmito ;-) rybicky.net/atlasrostlin/nejoblibenejsi/

(kytky pak vyber podle toho, jak jim splňuješ jejich základní nároky - srovnáš v atlase)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 22:04 nickolka – kolik?
Ahoj,potřebovala bych radu..Mám 114 litrové akvárko..Potřebuji vědět jaké rostlinky(jsem začátečník) a kolik by jich mělo být..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:31 lukaspd
nooo ja by som povedal, že to určite záleží na viacerých faktoroch... ale tak pre porovnanie ja mam vodu tvrdu cca 18dGH, PH7,7(podla vodarni) teplota 27 stupnov, a egeria densa mi za tyzden vyyrastie minimalne o 10cm... ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 08:14 Muž Yirka [9123] – Re: Sid
Je to tak, mně bují přesně v polovině zde v příspěvcích udávaných mezních hodnot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 08:12 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Je třeba vyvracet zažitá dogmata... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 06:49 Muž filipsi [1295] – Re: NHKG
No a me dela dzungli pri tvrdosti 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 00:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: NHKG
Mně Egeria densa rostla ve vodě cca 8-9 dGH, (což je ještě na hranici vody měkké a středně tvrdé), a to tak, že musela ven! :)
S tím, že Egeria densa potřebuje tvrdší vodu, to nebude tak horké... :-)
Relevatní zdroje uvádějí, že je k tvrdosti značně tolerantní. Např. podle fy Tropica snese vodu od "velmi měkké" (pod 3 dGH) po velmi tvrdou (nad 20 dGH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:10 Muž dominator [6] - Živorodky
Diky moc za pomoc .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: NHKG
ani microsorium je nezmar delal jsem s nim psi kusy a rostlo i v podminkach kdy jsem si rikal musi byt po nem, ale nebylo.... vsecko prezil a jeste se rozrostl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:10 DeathAngell
já nevím jakou mame vodu ale roste jak pominutá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:09 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: DeathAngell
Engerie potřebují tvrdší vodu, v měké nerostou vůbec, jenom živoří. Mi nejlíp rostou bacopy a samozřejmě Ceratophyllum demersum (růžkatec ponořený), to je nskutečný plevel. Začátečníkovi bych ještě doporučil Microsorium pteropus, sice neroste nejrychleji, ale rosto skoro při libovolných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:02 DeathAngell
egeria najas a egeria Densa ty rostou rychle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:27 Muž dominator [6] - Živorodky
ja si tet kupuju akvarijni set tak ještě nwm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:25 Rasto – Re: domca1
Najrychlejsie rastu: Egerie, echinodorus bleheri, cabomba caroliniana, Ceratophyllum demersum a valisneria spiralis. S tymi mam aj skusenosti.








 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:19 Muž DavidDizzer [26] – Re: domca1
no nejlepší jsou rychlerostoucí- např nějaká Hygrophyila, limnohila , vallisneria, CERatophilum i ceratopteris možná echinodrus! záleží jaké máš osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:15 Muž dominator [6] - Živorodky – Nákup rostlin
Ahoj,
Chtěl bych poradit jake bych měl dat
rostlinky do 54l s kaminkama chtěl bych nějaké které
se hodně romnožují. Dik za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:46 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: ghostik
Je mi jasné že to co píšeš je pravda ale spíše mi jde o skušenosti více lidí a eventuelně to jestli to už někdo skusil předemnou :-( jak to tak vypadá tak to bude horší zjisti než jsem si myslel. Ale díky za reakce každá rada se cení. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2008 17:37 Muž ghostik [81]
Je mi jasne ze by te treba zajimal nazor akvaristy co odzkousel oboji na svem akvariu. Ale ! To akvarium napr. bude mit studnicni vodu a ta bude obsahovat nejakou slozku co znehodnoti jednu stranu ! Takze napises ze PMDD od dodavatele Nr.1 je OK a druhe ti to zhorsilo ale u mne kdy pouziju vodu z vodovodu muze zabrat lepe slozeni od dodavatele Nr.2 a budu tvrdit ze ten Nr.1 je knicemu jelikoz mi kytky nerostli.
A co ted stim ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:32 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: kuba
Mikroprvky i přídavné chemické látky jsou stejné akorát je to mícháno v různém poměru to je to co má být předností PMDD ale problém je v tom že každý z obou dodavatelů tvrdí že to jeho je přesnější pro růst rostlin (je to jak spor rozzureny Rataj kontra Pelikán rozzureny akorát na sebe tolik neútočí). A já jako neskušený chemik spíše lajk nevím jesli je pro rostliny více či méně důležité jedna či druhá varianta poměru mikroprvků. Ale zatím po PMDD od Rosíka kytičky rostou. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 21132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/579-kde-koupit-rostlinky?od=651