Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 16:02 Muž Jason [200] Re: AdrianNo
Na lepeni polystyrenu je dobra pur pena na studny. Jednak ma atest na pitnou vodu, krasne lepi polystyren a neni tak moc expanzni. Jedin vec je ze se blbe opracovava horkovzdusnou pistoli. Dale totou penou krasne pridelas kuru, vetve, kameny, proste cokoliv k tomu pozadi.

Na zaklad doporucuji to lepidlo na dlazdice nebo klidne sparovacku na dlazdicky (lze koupit male sacky ruzne barevne). Je velive hladka a jde i nanaset dobre stetcem.

Epoxy jsem pouzival drive ale uz jsem od ni upustil. Ted vse finalovky balakrylem a nikdy s tim nebyl zadny problem. Ale pozor pokud pouzijes primo na polystyren tak ma obcas tendenci se odloupnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2020 13:08 Muž jarovo [1695] Re: AdrianNo
Čo dať na kôru Ti neporadím - nerobil som s tým. Epoxy je určené na zalievanie, najmenšie balenie je 500g. eshop.epoxidy.sk/… Keď pridáš do živice najprv trochu denaturáku a potom tužidlo lepšie sa to dá premiešať a ľahšie sa to natiera. Po zaschnutí ostáva taký pololesk povrch. Lepidlo na dlaždice som kupoval to najmenšie balenie, typ neviem. Asi to bude jedno - prídu na to vrstvy farby a epoxydu.
A jeden dosť dôležitý poznatok - príprava epoxydu s tužidlom v malých množstvách - vzniká tam teplo a prvá dávka cca 100g stvrdla za pár minút.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 10:27 Muž AdrianNo [0] Re: jarovo
Diki za rady, skusim, co by si odporucal teda pouzit na koru? Ak by som dal este uplne prvu vrvstvu nateru lepidlo na dlazdice, kvoli pevnosti, mozem pouzit akykekolvek lepidlo?

a to epoxy 531 je aka vydatnost? potrebujem spravit pozadie 120x60
Edit: A ta pur pena ma mat tiez atest na styk s vodou? treba kupit tzv studnicnu?
Edit 2: este som nasiel na internete toto www.youtube.com/…

cisto silikono na polystyrene... mate niekto skusenost? vyzera to jednoduchsie, pripadne na to este nejaku vrvstvu piesku? co myslite? .... ech ale som otravny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 09:58 Muž jarovo [1695] Re: AdrianNo
Zo skúsenosti ku tomu:
- lepenie kôry akvarijnym silikonom - po dvoch rokoch "zgumovatel" a na poréznych povrchoch nedržal
- epoxy 1200 nemá atest na pitnú vodu a postupne mal vo vode bielu farbu - používal som epoxy 531 s atestom
- kombinácia balakryl + piesok má malú mechanickú odolnosť proti poškodeniu.
- montážnu penu použi nízkorozťažnú - lepšie sa s ňou pracuje - má v sebe menšie bubliny
- keď natrieš kôru epoxydom bude to ako "umelina"
Skús si to na malých kúskoch, aby si videl aký bude výsledok - potom už pôjdeš na istotu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 09:18 Muž AdrianNo [0] Re:
Vytvoril som si nejaky strucny navod - je treba nieco upravit? alebo by to tak mohlo byt fajn?

1. Kúpiť 2 tabule 5cm polystyrenu + montazna pur pena - pre vytvorenie ukrytu
2. Pripraviť kôru na imitaciu koreňa
3. Vyrezať relief do polystyrenu
4. 1.nater - balakryl UNI MAT farbou + posyp pieskom (tmavo červený + čierny)
5. Schnutie 48 hod
6. 2. nater – balakryl UNI MAT + posyp pieskom (tmavo červený + čierny)
7. Nalepiť kôru akvarijnym silikonom
8. Schnutie 48 hod
9. 3. nater – epoxy 1200
10. Schnuntie 72 hod
11. 4. nater – dotieranie nenatretych ploch – epoxi 1200

Pokial koru dokonale natriem s epoxi 1200, nemal by byt problem s farbenim vody korenom, resp odhnivanim korena - mylim sa?

Dakujem vopred za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.06.2020 22:50 R Muž ctibum [6926] Re: AdrianNo
Řasa se objeví, pokud k tomu má podmínky, bez ohledu na to, jestli je to pozadí nebo třeba kámen... Nehledě na to, že například řasa na dekoraci může v rozumné míře působit přirozeným dojmem. Nemáme sterilní laboratoře, ale akvárka... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 22:14 AdrianNo
dakujem vsetkym za rady. este jedna vec co ma dost odradza, ked sa na to pozadie cgyti riasa uz ju odtial asi nedostanem ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 19:13 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: AdrianNo
Tady na fóru jsem dal odkaz na 3D pozadí. Najdeš to v YouTube akvarium. Docela dobrá inspirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2020 18:29 Muž Jason [200] Srovnani nateru pozadi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Stihnul jsem to drive tak pridavam slibene fotky. Jenom jsem to predtim napsal spatne - je pouzit laksil (pruhledny) ale u bisilu jsem mel stejne problemy. Ty cerne skvrny jsou od silikonu. Vse bylo stejne natreno ale kde je to bile, tak tam obcas tekla voda.

A dalsi fotky jsou pozadi s balakrylem uz ve vode.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2020 18:00 Muž Jason [200] Re:
Jak bylo napsano bisil polystyren sezere. A i kdyz je to pres lepidlo na dlazdice tak staci nekde mensi vrstva a zere ho to. A hlavni vec - po case ve vode zmatni.

Co se tyce samotneho lepidla na dlazdicky tak durazne doporucuji vice vrstev, alespon 5mm - ciste kvuli mechanicke odolnosti.

Pisek bych urcite pridal do posledni vrstvy lepida - jinak bude pozadi (po nateru balakrylem) strasne hladke, az neprirozene.

U toho balakrulu doporucuji kombinovat vice barev a odstinu.

Pripadne mohu pak vecer udelat par foto pozadi (jednak s bisilem z zruseneho paludarka a jednak v akva kde je balakryl). To si pak kazdej udela obrazek sam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 17:40 Muž Centisi [33] Re: vaclav
Bisilem mám taky natřenou rampu na černo,ale na polyš bych ho moc nedoporučoval..ředí se ředidlem a to by nebylo na polystyren ono si myslím...nezávadnej je po vyprchání a zaschnutí ale ten polyš by ti to asi rozpouštělo. Nebo si to aspoň myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 17:31 Muž jarovo [1695] Re: AdrianNo
Na polystyrén som dával prvý náter lepidlom na dlaždice - nárazová vrstva proti mechanickému poškodeniu a na to náter barakrylu, prípadne epoxy 531 / ten je ale lesklý/. Samotná vrstva barakrylu na polystyréne časom popraská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 16:08 Silviebaris Re: AdrianNo
Jason napsal: Posledni vrstvu prosypu jemnym piskem a finalni vrstvy delam balakrylem uni mat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 16:06 R Muž ctibum [6926] Re: AdrianNo
Pročti tohle vlákno, určitě najdeš tipy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 14:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AdrianNo
Tak použil jsem barvu Bisil má atest na trvalý styk s pitnou vodou ale natíral jsem jen trubku a nevím jak je to s polystyrénem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 14:11 Muž AdrianNo [0] – Vyroba 3d pozadia
Ahojte, chcel by som skusit vyrobu 3D pozadia do akvaria o rozmere 120x60.Planujhem to robit do polystyrenu. Chcel by som sa ale opytat, ci sa da pouzit aj napr nejaka farba , ak nechcem pouzivat piesok. Ide o to, ze sa bojim ist do piesku, lebo sa bojim usadenia zelenej riasy a nasledne tazkeho odstranovania z piesku.... Ak by sla pouzit nejaka farba, mate nejake tipy aka? nebude to vyzerat prilis umelo ak to bude len natrete niecim a struktura kamena by bola vyznacne a do polystyrenu? Taktiez ak by som pouzil strk/piesok, bojim sa ze to bude prilis fadne, mam cierny kremicity strk frakciu 1-2mm, a k tomu by som dokupil hnedy piesok ak by tie farby neboli ok. Zaujimaju ma vase nazory na farby vs piesok/strk a tiez ta fadnost. Chcem to do spolocenskeho akvaria pre tetry, cichlidky a pod.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 18:16 Muž Jason [200] Re: Jason
Jeste mala poznamka - pokud se najde jeste jeden vo.as kteremu vyklouzne mokrej kybl s piskem z rukou a rozbije pozadi, tak to lze dobre opravit. Ty urazeny kousky lepidla prilepit aq silikonem a cely to pretrit ridkou sparovackou na dlazdice (oproti lepidlu se s s ni lepe dela stetcem). Cele pak posypat piskem a opet probarvit barvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2020 18:42 Muž Jason [200] Re: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano jedna se o akva 1200l. Duvody mam dva - prvni a hlavni je ze se mi to libi a druhej je ze za pozadim mam schovane topitka, proudove cerpadla, cerpadlo plus rozvod vody na chlazeni svetel, nasavani a vystup z filtru atd...
Celkove mi to ubere cca 80l vody. Ja nechci nikomu tvrdit ze pozadi musi byt, jenom jsem popisoval muj vyzkouseny postup. Foto se pokusim udelat ale nadrz je zatim bez vody a nejsou jeste zapojene svetla tak se to hodne blejska
Edit: Tady jsou pro predstavu fotky ale ted je to moc tmavy bez svetel. Probarveni hornich vrstev jsem delal tim balakrylem strikaci pistoli. Celkove asi 7 odstinu, spotreba max 1dcl z plechovky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 17:47 Muž vlka [3456] Re: silviebaris
Ono je to asi paludárium, měl to napsat, ale i ve 12tistovce chci přece co nejvíc místa pro rybičky a jiné obyvatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 17:44 Silviebaris Re: vlka
tak ale Jason řeší akva o velikosti 1200 litrů tam je místa dost... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2020 17:40 Muž vlka [3456] Re: Jason
Zdravím, těším se na fotku, ale nechápu, proč si zbytečně ubírat místo v AQ, kterého je stále málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 07:42 Muž Jason [200]
Ja si pozadi vyrabim (osobne se mi to libi) z polystyrenu - slepeny k sobe montazni studnicni penou. Vyrezany nebo vypaleny, pote povrch upraveny horkovzdusnou pistoli. Na cele pak strikam el. strikaci pistoli flexi lepidlo na dlazdice. Idealni je cca 6 - 8 vrstev (musi se udelat ridke a absolutne hladke aby to pistole vzala) ktere prokladam posypem pisku nebo jemneho sterku. Posledni vrstvu prosypu jemnym piskem a finalni vrstvy delam balakrylem uni mat. S timto postupem jsem nikdy nemel problem ze by to ovlivnovalo vodu nebo se rozpadalo. Hlavne se musi nechat poradne proschnout a vytvrdnout! Pak dodam foto jak vypada v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 23:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
Tak kdyby někdo chtěl barvu pod vodu tak jsem koupil www.barvy-laky-unimax.cz/… Natřel jsem s tím přepadovou trubku aby mě na černém pozadí(tapeta) tolik nesvítila. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2019 14:43 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Jo. Já ho za jedním akva mám. A když to zaroste rostlinama není to ani vidět. Ještě tak u Malawi a Tanganiky to vynikne. Jinak je to dost práce a málo muziky ve finále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2019 14:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Pavell
Já se přiznám, že těm módám 3D pozadí uvnitř nádrže nerozumím. Ubírá to prostor, čili méně vody, čili méně stabilní ekosystém, ryba se může dostat za to a tam pak zdechnout (a nejen ryba, i různý jiný bordel), musí se to složitě lepit, zarůstá to řasami atd.

Když už 3D pozadí, proč ho nedat do nějakého (třeba dřevěného) rámečku a nepostavit až za akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 13:06 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Pavell
Jednoznačně bych použil epoxy. Vyzkoušené mnohokrát. Jen je třeba to pak zneutralizovat roztokem octa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 13:00 Muž Jason [200] Re: Pavell
Mam s tim udelane pozadi v paludarku - podklad probarvene lepidlonna dlazdicky a cele je to zalakovane laksilem. Tam kde je ve vode tak je takovej lehce mlecne zabarvenej. Lepsi je asi epoxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2019 12:59 Muž Skrblík [9] Re: Pavell
Z laksilu jsem dělal první 3d tapetu. Cca měsíc mi zabrala celá práce na celé tapetě. Celkem 6x jsem tapetu pretiral laksilem. Konečně jsem tuto tapetu nalepil do akvária. Silikonem jsem nešetřil. Po ani ne 14 dnech se v tapetě začaly v tapetě objevovat praskliny. Následně rostla z prasklin plíseň. Tím pádem musela celá tapeta z akvária pryč. Odstranění tapety doopravdy stalo za to. Následně jsem udělal novou tapetu s použitím epoxy. A ta už drží 2 roky. Určitě bych laxil nepoužíval. A ještě poznámka k laxilu : smrdí jak blázen . Kdyby si měl zájem, tak mohu zaslat pár fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 13:49 Pavell
Zdravim, taky vyrábím pozadí a někde jsem četl ohledně použití laxilu jako vrchní vrstvy. Máte někdo zkušenost? Předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 11:40 Muž Miras [111] Re: RE5PEKT
tak to je vyčerpávající informace :-) no uvidím, vezmu to nejprve tím lepidlem a uvidím co dál. Každopádně díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2018 11:36 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Miras
To ti také neřeknu, co to udělá dlouhodobě. To cementové pozadí, co jsem viděl, bylo v nádrži s Tanganikou, takže tam se nějaké to stopové množství uvolněného vápence asi neřešilo.

►"Sika®-110 HD
Cementová malta na plošné, nepružné utěsnění vodou zatížených staveb, vodních nádrží, bazénů, vodojemů apod. Hygienický atest na přímý styk s pitnou vodou. Spotřeba: 3-8 kg,m2 podle druhu použití, viz technický list. Míchací poměr: 3,6-3,9 l vody na 25 kg. Tloušťka jedné vrstvy: 1,5-2,5 mm. Spotřeba: 1,8 kg/m2/mm."
►"SIKASEAL NT2
Modifikovaná cementová malta pro plošné utěsnění konstrukcí zatížených vodou, bazénů, nádrží apod. Obsahuje mikrosiliku. Aplikace stěrkou nebo stříkacím zařízením. Hygienický atest na přímý styk s pitnou vodou. Míchací poměr: 4,3-4,8 l vody na pytel 25 kg.Síla vrstvy: 3 mm. Spotřeba: 1,7kg/m2/mm."
►"SIKA 101HD
Cementová malta na plošné, nepružné utěsnění vodou zatížených staveb, vodních nádrží, bazénů, vodojemů apod. Hygienický atest na přímý styk s pitnou vodou. Spotřeba: 3 – 8 kg/m2 podle druhu použití, viz technický list. Míchací poměr: 4,75 - 5,25 l vody na pytel 25 kg. Tloušťka jedné vrstvy: 1,5 - 2,5mm. Spotřeba: 1,8 kg/m2/mm."

Nějaká krátká literatura:
www.wet-team.cz/…
www.asb-portal.cz/…
Nějaké barvy:
www.prodej-barev.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 10:14 Muž Miras [111] Re: RE5PEKT
tak to jsem rád, no samotné lepidlo nevím, uvidím, ale asi určitě by to chtělo přetřít epoxy ne, nevím co by to samo o sobě udělalo dlouhodobě ve vodě...no a ve chvíli kdy to přetřu tak to bude lesklé, takže zase posypat pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 09:46 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re:
To lepidlo na dlaždičky je dobrý nápad palec třeba zjistíš, že to stačí samo o sobě. Viděl jsem pozadí jen čistě z cementu a vypadalo autenticky. To lepidlo na dlaždičky by bylo asi ještě lepší tím, jak je takové pórovité. Dle mého názoru to vypadá nejlépe, když se na pozadí časem uchytí nějaká přisedlá řasa nebo sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 09:45 Muž Miras [111] Re: RE5PEKT
dík za skvělou inspiraci :-) no měl jsem představu na vytvarovaný polystyren nanést lepidlo na dlaždičky jako základ - bylo by to zpevněné a šedé, pak si pohrát trochu s barvama a pak to pozadí přetáhnout 1x epoxy a při druhém nátěru epoxy posypat pískem, popř. ještě jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 08:33 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Miras
Ahoj.
2. Drolí, proto by bylo dobré natřít to před umístěním písku podobnou barvou, jako má písek, aby pak tolik nebyly do očí světlé tečky v místech, kde odpadly zrnka písku. Dát více vrstev písku je také varianta. Epoxy má sice podobnou barvu jako křemičitý písek, ale může se odloupnout (slabá vrstva, hluché místo aj.). Pokud bys z takového pozadí někdy chtěl odstraňovat řasu nebo sinici, hrozí rozsáhlé poškození.
1. Pro trvanlivější pozadí lepší varianta. Záleží, jaký kámen chceš napodobit, některé jsou lesklé.

Být tebou bych písek neřešil a koupil 2-3 odstíny matné/polomatné šedé nebo okrové barvy od velmi tmavé/černé po světlou/bílou a pokusil se vytvořit vzor kamene. Pokud nejsi vyloženě malíř, zkusil bych to nejdřív nanečisto na nějaký odřezek. Trocha inspirace:
www.arstone.eu/…
www.umeleskaly.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 06:29 Muž Miras [111]
Ahoj,

co jsem tak vypozoroval ze zdejších návodů, tak jsou ve zkratce dvě možnosti:
1. udělat základ, natřít, posypat, vše připravit a na to vše Epoxy - což je pak ale lesklé.
2. udělat základ, natřít / nenatřít, Epoxy a posypat pískem - to se mi asi líbí víc, ale co ten písek, nedrolí se časem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 12:43 Muž naJ [12] – Kolik nateru na 3D
Pozadi(extrudovany polistyren) jsem natrel jednou balakrylem ze vsech stran, pote nater epoxydovou pryskyrici s tonovanim a zasypani cernym aqua piskem.Dalsi nater epoxy pryskyrici, ale jiz jen barevne detaily to jiz bez zasypani piskem. A nakonec vse pretrel bezbarvou epoxidovou pryskyrici. Zadni stena a bocni hrany jsou jen jednou balakrylem a jednou pryskyrici. Je to dostacujici???
A druhy dotaz: je potreba po zatvrdnuti pryskyrice vse nejak neurealizovat nebo staci osprchovat vodou?
A treti dotaz: rybicky vidi a vnimaji z akvaria vse co je vne jasne a ostre a nebo se vidi castecne jako v zrcadle? Asi tak jako kdyz pres predni sklo koukame na bocni, tak vidime zrcadlove... Co tedy presne vydi rybicky? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 10:44 R Muž ctibum [6926] Re: naJ
Na tu rostlinu se zeptej tady rybicky.net/forum/13192 to sem nepatří...

Nechceš si založit prezentaci nádrže? Jen tý fotce je pět druhů ryb. Neříkám, že je něco špatně, ale jestli jsi začátečník, mohla by se nějaká rada hodit...

Pozadí bych udělal matné. Souhlasím s kubou, přijde mi to přirozenější. Navíc bych se bál, že až na to půjde světlo, bude do házet odlesky, než (jestli) se na tom udělá nějaká patina, což by se třeba nemuselo líbit rybám...
EDIT
Tak už na rostlinu jinde ptát nemusíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 10:43 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: naJ
Je to zřejmě Echinodorus major. rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_major :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 10:39 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: naJ
No vypadá to hrozně hezky, jako nějaká tekoucí láva. Toto je paradoxně asi první 3D pozadí, co se mi opravdu líbí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 10:36 Muž naJ [12] Re: Kubaa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fotografie neni realna... Jak to bude vypadat pod vodou, bude prekvapeni. hmm nevite jak se jmenuje tato rostlina viz foto? Pustila kvet ktery za 5 dni vyrostl 50cm a ma poupatka... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 10:32 Muž naJ [12] Re: RE5PEK7
Peklo snad neee, (i kdyz k rybickam co tam mam by se peklo mozna hodilo). Cetl jsem tady, ze pred cernym pozadim vse vynikne lepe. Tohle je tmave ale i sede, fotografie trochu lze. V realu to vypada jinak. Jsem zvedav jake to bude pod vodou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 09:16 Muž Kubaa [718] Re: naJ
Nikdy jsem to nedělal, radši mám v akváriu co nejvíc vody, ale přijde mi, že lepší by byl mat (přirozené pozadí se málokdy leskne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 09:11 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: naJ
A co to bude, až to bude? Biotop Peklo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 08:01 Muž naJ [12] Re: naJ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prikladam foto pryskyrice a asi uz konecnou verzi..? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:54 Muž naJ [12] – 3D pozadi svepomoci
Fotka k příspěvku Dobry den,
jsem zacinajici akvarista. Poridil jsem si jiz zabehnute akvarium cca 180l. Chtel bych si vyrobit 3D pozadi a zajimaji mi vase rady na finalni povrchovou upravu. Jestli zvolit matnou, lesklou, nebo pololesklou? Jak na odstiny rybicky reaguji? Mam parmicky, cichavce, neonky apod... :-O Popravde jsem jiz s vyrobou zacal a zatim to natiram polomatem...? Tak se chci zeptat jestli jsem nic nepokazil? Dekuji za rady. palec Jan
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 12:45 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Ano, to jsem měl např. na mysli :-) Asi lepší použít něco takového, když to bude roky ve vodě :-) Další věc je cena, dostupnost a kvalita práce s tím, ale to nejsem schopen posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 12:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Cituji: Vyzkoušejte Epoxy 110BG 531. Je řidší, má ATEST na styk s pitnou vodou, je v setu s pomalejším tvrdidlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 12:15 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Přiznám se, že jsem to teď jen "prolítnul", ale stejně nevím jak je to s tou škodlivostí. V diskuzi spíš doporučují něco s atestem na styk s pitnou vodou. Víc to řešit nebudu, aktuálně to nepotřebuji, jen mě to zajímalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 10:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
rybicky.net/clanky/… přečti si pár článků a ti co nepoužívají balakryl tak tam mají Epoxy 1200
www.akvarista.cz/… :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522