Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 09:37 Atti
mam stejnej problém,voda smrdí a při nasvícení je na hladině duhový zbarvení,vypadá to sice hezky ale asi to tam nepatří :)
zatim je tam jen štěrk, filtr běží už pár týdnů ale voda pořád hnus.včera jsem ji všechnu vyměnil,ten bilej škraloup na hladině zatim neni ale duha pořád,tak ja fakt nevim co stim.
jinak na pozadí jsem použil kašičku z křemičitýho písku a dvou odstínů balakrylu mat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 22:32 Muž jaa [5]
zdravim! urobil som si pozadie a natrel ho balikrilom, ten som nechal schnut asi dva tyzdne. Potom som ho dal do akva a napustil vodu. Kedze som este nemal vsetko pripravene na nove akva, takto to ostalo asi tyzden a pol, no po tejto dobe sa vo vode objavil slabi nepravidelny vlaknity povlak vznasajuci sa pri hladine, farbi balikrilu a zda sa mi ze voda je velmi slabucko citit po balikrile...........mate niekto s niecim podobnim skusenost? je mozne ze sa ta fakrba pomali rozpusta? stalo sa vam to uz niekomu? pripadne co by ste poradili, ako to riesit? kedze tato farba je deklarovana ako nezavadna........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 19:28 Muž NASREDDIN [1383] – Re: nasa
Ach jo, co to je za nápad ji ohřívat? Ohřevem se asi urychlí reakce.

Vezmu epoxy, vrtačku a kus drátu, drát si ohnu jako metlu, vrazím do sklíčidla a míchám, až to zřídne, pak přidám teprve přidám tužidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 19:24 Muž Yirka [9126] – Re: nasa (OT)
Pokud tužidlem ředíš, tak se nesmíš divit. Ale jinak, každý nový postup je postupem pokus omyl, při troše štěstí je těch omylů málo. Někdy je však lepší chodit vyšlapanými cestičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 18:59 nasa
tak dneska jsem se do toho pustil dopadlo to hrozne nekdo tady doporucoval bisil v obchode ho taky vychvali ze je to do vody a ze to bude urcite lepsi nez balakryl mat. takze jsem zacal strikat na pozadi ten bisil a celkem me to ten polis zezralo takze bych ho nedoporucoval pak jsem vzal teda pryskyrici ze udelam dalsi dil timto stylem jeden znamej mi poradil ze ji mam ohrat ze pak nebude tak husta dal jsem ji do kastrola a nalil jsem tam vodu z konvice po 10 min to bylo jak trosku husta barva tak jsem to naredil s tuzidlem a nalil jsem to do strikaci pistole trvalo to asi 20sekun a byl z toho horkej spalek pryskyrice no fakt supr ta nadoba je z hliniku jestli to nejak reagovalo nebo co ja nevim jsem nasranej protoze to pozadi jsem lepil den na polis a a penize za barvy me taky neco staly a vysledek zadnej takze tam koupim tapetu a hotovo ale diky vsem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 10:57 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Jrk
Vím, že se v návodech občas líh vyskytuje, ale jde to i bez něj. Ostatně pokud se jakýkoli materiál něčím ředí, výrobce zpravidla uvádí čím.
Sám jsem napoprvé také ředil. Při druhé výrobě pozadí jsem líh po ruce neměl, tak mi nezbylo nic jiného než míchat a míchat a ejhle ono to najednou jde
. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 10:34 Muž Jrk [143] – Re: NASREDDIN
Ono to s tím lihem je psáno i zde: rybicky.net/rady/vyroba-3d-pozadi Spíš je otázkou co udělá Epoxy 1200 při dlouhodobém styku z vodou. Dle názoru našeho firemního chemika to není nejlepší řešení. Pro nátěr 3D pozadí mi doporučil Bisil (prodává se v Hornbachu 0,7 kg 219,- Kč). biopol.cz/… dokumenty.biopol.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 04:43 Muž NASREDDIN [1383] – Re: vanTomas
Pokud máme oba na mysli EPOXY 1200,
tak do něj líh nepatří, stačí ho jen pořádně rozmíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 22:55 vanTomas – Re: nasa
Jestli máš epoxyd moc tuhej, tak do něj přidej technickej líh, pěkně ti to naředí a až bude na pozadí, tak z epoxydovýho laku za chvíli vyprchá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:21 Muž NASREDDIN [1383] – Re: nasa
Ten Epoxid je potřeba pořádně rozmíchat, pak zas tak tuhej není ;-).

Lakem bych to nedělal, buď vám to pozadí rozleptá a nebo také může vylučovat do vody toxické látky. (tedy pokud nemáte nějaký speciál s atestací pro styk s pitnou vodou)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 19:31 nasa – pozadi nastrikat bezbarvym lakem
Fotka k příspěvku zdravim chtel jsem se zeptat jestli bych mohl pozadi nastrikat bezbarvym lakem a pak tam mrsknoup pisek a znovu prestrikat ten epoxyd je tuhej a na to moje pozadi by se to davalo fakt dost blbe diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: GP
Sušilo se asi tři dny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:34 GP – Re: Dahak
4 mesice susit pozadi bych nevydrzel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 11:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: jaa
Já po víc jak 4 měsících necítím vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 11:44 Muž jaa [5]
a je normalne ze je z toho pozadia aj po dost dlhej dobe po natere citit tu farbu ked sa k tomu pricuchne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 11:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: jaa
Není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 11:39 Muž jaa [5]
tiez som robil pozadie a natredl ho balakrylom a presypal pieskom..........no mam dotaz. Treba to neutralizovat octom ako ked pri epoxide?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 11:02 JuraS
když barvu tak bych raději použil nějakou na bazény...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 10:44 Muž Kuca [43] - Cichlidy
já též
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 10:35 Muž cenega [1]
presne tim to mam taky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 10:21 Nikola
No já mám konkrétně tento balakryl - www.balakryl.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 09:23 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Protoze pozadi je prilepene na zadni stenu, kdezto sutry poskladane ruzne v nadrzi. A penovy sutr se sakra blbe nuti, aby lezel na dne. Samozrejme, opet muzou byt poslepovane a prilepene ke dnu, ale to mi (a vetsine lidi asi take, proto to nedelaji) prijde neprakticke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 09:04 JuraS – Re: RAP
já ví, já to četl..reagoval jsem že po dobrým přelakování můžeš dát do akva cokoliv..třeba proč do malawi a tanga dělají z polystyrenu pozadí a neudělají rovnou i šutry..dyď ty šutry by šli z polystyrenu jedna báseň a nebo z montážní pěny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 09:00 RAP – Re: JuraS
Ale tam nic o přelakování nátěru bakrylem nic není. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:58 Muž Kuca [43] - Cichlidy
je to balakrylem uni mat šedý+černý schlo to na přímém slunci něco málo přes 24H,a potom to schlo ještě přes 24H v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:47 JuraS
a osobně jsem o 3D pozadí uvažoval taky a dospěl jsem k rozhodnutí, že kdybych ho dělal tak jedině z přírodních materiálů..když kořeny a stromy tak kořen nechat rozříznout a ten nalepit silikonem na tenkou desku skla...na akvamalawi jsem viděl malawi s 3D pozadím..no s vrstvenými kameny..přirozené..prostě nejsem příznivec umělin v akvárku byť to designově vypadá hezky..ony by i plechovky a kus pneumatiky vypadali hezky a rozhodně víc realisticky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:40 JuraS – Re: RAP
ale jo, přelakovat můžeš i nátěr kyanidem a strčit do akva...jen bych dodal, že v lodním modelářství se ví, že epoxy1200 je super ale z dlouhodobého hlediska nemá dobrou přilnavost k povrchům které jsou vystaveny vlhkosti..nebudu to rozebírat..tady poradí víc.. www.mo-na-ko.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:31 RAP – Re: JuraS
rybicky.net/nadrze/4553 je tam návod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:27 RAP – Re: gogle
A seš si jistý, že je to tím balakrylem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:26 JuraS
není balakryl jako balakryl...pro stavěný model lodi jsem hledal vhodný nátěr a uvažoval jsem i o balakrylu..v emailové komunikaci jsem se dozvěděl, že balakryl není určen (a to mají několik druhů) pro trvalý styk s vodou...předpokládám, že máš doma ten normální, běžně prodávaný..určený pro nátěr savého materiálu například dřeva a papíru..na polystyreny je určený jiný i když taky částečně saje..ale možná se pletu...

www.balakryl.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 23:20 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: gogle
Nenapustil jsi to moc brzo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 23:17 Muž cenega [1]
i ja mam pozadi natreny balakrylem, teda to v akvarku smich ,rybam to zatim nevadi,jsem rad ze tady ctu samy pozitivni reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 22:25 Muž Kuca [43] - Cichlidy
mě to dělá pěnu na hladině,ale snad se to srovná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 22:05 smajdalf
tiez mam pozadie natrete balakrylom a nevidim v tom chybu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 21:50 Muž poltergeist [3]
totéž já, drží to parádně i když mi v obchodě bylo řečeno že to neni pod vodu. =) Pak jsem tam toho pána už neviděl, chtěl jsem ho jen poučit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 18:14 Nikola
To jste mi udělali radost pánové :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 18:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Nikola
Klidně ho použij mám to s nim taky natřený a bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 17:36 Muž Erwen [17]
Mam za to ze balakryl je vsech delany na stejne bazi... tudiz by v tom nemel byt zadny rozdil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 16:22 Nikola – Re: Erwen
A nemusí to být nějaký speciální jo? Já jsem to náhodou našel ve skříňce - jsem vůbec nevěděl že ho mám - no tak ušetřím 145Kč :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 16:11 Muž Erwen [17]
Zdravim...
Tez jsem pouzil balakryl Mat na pozadi co jsem vyrabel... A je naprosto v poho... I jsem se ptal akvaristu zde na rybicky.net a take jsem si to nechal potvrdit technikem v obchode...

Je to naprosto v pohode... Balakryl je nezavadny a drzi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 16:03 Nikola – Balakryl na 3D pozadí
Hledal jsem ale našel jsem pouze náznaky jak to s balakrylem je při natírání 3D pozadí. Našel jsem doma ještě neotevřenou 0,7kg plechovku s univerzálním černým matným balakrylem. Je možné ho použít bez dodatečného natření epoxidem? Na plechovce jsem se odčetl že je to ředitelné vodou - nerozpouští nebo nebo nevylučuje něco při styku s vodou? Taky je tu napsané že to splňuje požadavky pro styk s potravinami. No nevím - já těmhle věcem nerozumím. Prosím poraďte mi.
Chtěl bych už pomalu začít vytvářet to pozadí. Plán je vrstva barvy - posypání jemným pískem, a další nátěr. Může to tak být (těch vrstev bude pravděpodobně více)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 10:00 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: Tom.Rockys
na plexi sklo nanes silikonové lepidlo a nalep třeba břidlice nebo plasáky a spáry obsypej nejakým pískem,nech zaschnout.Do 2 dnů můžeš vlažit do akva.POZOR!! odčerpej trochu vody,ať nepřeteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 21:16 PKL
Tak jsem to všechno důkladně projel a našel jsem, že mám použít Balakryl Mat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 21:09 Muž Snofrev [54] – Re: PKL
koukal jsem, je to v Radách a měl jsme to ani ne za 10s
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 21:08 Muž Snofrev [54] – Re: PKL
tady na webu by měl být návod na výrobu 3D z polystyrenu a natřený epoxy
je to několik videí na youtube, koukni a určitě ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 20:34 PKL – Re: zet
Takže si natíral přímo na polysteren obyčejnej balakryl z Obi ten si jen posypal pískem? Nasál ten písek tu barvu balakrylu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 20:29 PP – Re: PKL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 20:26 zet – Re: PKL
já osobně mám pozadí nazřené balakrylem a zasypané pískem a drží to v pohodě a ryby jsou taky o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 20:01 Dusyk – Re: PKL
Ako píše Zdenek, nariediť. Niekto používa aj silikón, ale s ním nespravíš takú precíznu prácu.
Pozri si tento príspevok s akva.sk. Je tam pomer riedenia a iný popis...
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:54 Zdenek58 – Re: PKL
Nestačilo by ten epoxid naředit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522?od=501