Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:28 Muž kortezhugo [983] – Re: Miro
...ak je to take ako pamlak tak nie...ten som skusal vo vode a nie je to dobre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:56 Žena Danila [4489] - SumciRe: Premda84
Hezky by vypadalo pozadí z kombinace polystyrenu a černého akva silikonu posypané pískem, nebo kokosovou drtí(lignocel). Není to těžké a výsledek stojí za to. Objemu bych se nebála, dělala jsem stejné pozadí do 40 litrů:-)Pokud se tam udělají kapsičky, dají se do nich připevnit hnědovky nebo anubiasy...
A nebo klasika - silnej černej PE pytel zvenku nalepený a napnutý na akva - je to hned hotové a efekt je překvapivě dobrý:-) Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2010 17:53 Ploutev Re: Premda84
Osobne bych do tak maleho akvaria 3D pozadi nedaval,hodne ubere na objemu.Pokud chcete jit smerem par rybek + rostlinky,zvolil bych bud natrit zadni stenu cernou barvou nebo nalepit zvlast na sklo (plexi) bridlici.Je to taky pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:38 Muž Premda84 [0] - Živorodky – 3D pozadí - poptávám
Dobrý den,
zakládám mé první akvárium a již nyní mám pročteno snad tuny textů a diskuzí zde na Rybičkách ( díky za super stránky! ) - našel jsem taky návod na výrobu 3D pozadí - né, že bych se toho bál se do toho pustit, ale přesto se zeptám - nenajde se někdo z Ostravy a širokého okolí kdo by mi 3D pozadí vyrobil popř. někoho doporučil? Objednán mám set od firmy PET.CZ - 112litrů a do týdne - 14 dnů bych ho měl mít snad doma... už se nemůžu dočkat a pozadí je jedna z mála věcí o kterých ještě nemám jasno - jestli postačí tapeta anebo 3D... díky za Vaše tipy anebo rady proč 3D pozadí třeba ne..? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:59 Miro – otázka
no nevete aké má vlasnosti pamakryl?...či by sa nedal použiť aj pamakryl keď je to akrylátová farba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 22:21 Miro
No a ešte sa chcem spýtať ci by sa namiesto balakrylu mat nedal použiť pamakryl mat, našiel som ho doma, je to tiež akrylátová farba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:14 Muž Mike [3]
ja myslim že nic to neudela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:05 Miro – Miro
Ahojte robím už druhé pozadie z dôvodu že prvé som lepil pomocou duvilaxu- nevhodný na tento účel a nejakej farby :-D, qa farby to vodu a duvilax sa rozpusta, druhe mam uz vyrezane z polystirenu a idem natierat balakrylom, chcem sa spýtať či balakryl na seba lepí piesok a kde sa dá kremičitý piseok zohnať, poprípade aká je jeho cena na kg, a či to nebude vyzerať dobre aj keď sa to pieskom neposype, ďakujem vopred za vašu pomoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:38 paul
já ji kupoval v krámě se vzduchotechnikou mám to na baráku ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 14:56 Atti – Re: Thomas29
na druhou vrstvu si namíchej kaši z balakrylu a křemičitýho písku,zkus třeba sv.hnědou s tou černou co máš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 13:15 Thomas29
Ahoj všichni. Tak jsem natřel pozadí z polystyrénu první vrstvou balakrylu.Použil jsem jenom černou barvu.Jakou barvou jste natíraly vy?Zdá se mi to dost tmavé?.Dno bude také černé.A ještě , jestli jste to sypali pískem , a zatíraly , zdá se mi to zbytečné.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 14:04 Muž kortezhugo [983] – Re: Nedory
"Mám to mlátit přes tu pryskyřici?" -skus-ak to pojde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 12:10 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: kortezhugo
polystyren není to co mě trápí, je mi jen líto deseti hodin vyřezávání a tvarování, co jsem s tím strávil.

Mám to mlátit přes tu pryskyřici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 11:19 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...pre mna to vyzera dost "hranate" ak to "nepretlacis" - sprav nove...- ved polystyren mas za par korun... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 11:15 Muž kortezhugo [983] – Re: Nedory
...tak ako pise NASEREDIN - nemalo bi to bit daako extra tvrde - malo bi sa to dat popretlacat...skus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 10:36 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Nedory
Zkuste to pomlátit nějakým šutrem a pak pokračovat v nátěrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 09:33 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: kortezhugo
No místy mi má imitace skály a kořenů připomíná spíše slepený polystyren... A navíc, kdo by chtěl mít místo kořene ve skále kulomet?

Teď se to asi přes pryskyřici opálit nedá, což?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 09:07 Muž kortezhugo [983] – Re: Nedory
...je to len na tebe - ak sa ti to zda hrube?...polystyren je lacny...
...ale podla mna tu bude dobre... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 08:44 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: olwy
Ano v levé části jsem vyřezal MP40 bez pažby... Ne měl to být kořen, ale foťák udělal své a pak to vypadá jak pistole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2009 04:07 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Nedory
Myslím, že není potřeba opalovat. Opaluje se proto, aby se polystyren "zatáhl" a zjemnily se hrany. Podle foto to vypadá, že jste vyřezával pájkou, takže není problém. Pokud jste vylamoval kousky, pozor, aby se nevylomily další po natření - nic neohrozíte, jen to vypadá blbě.
PS: zdá se mi to, nebo v tom máte v levé části vytvořen reliéf kulometu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 00:05 Muž Nedory [15] - Sumci – 3d pozadí - zapomnel jsem ho opalit
Fotka k příspěvku Už jsem nanesl 1. vrstvu epoxy a uvědomil jsem si, že jsem pozadí neopálil horkovzdušnou pistolí, tak se chci zeptat na váš názor, jestli mám udělat jiné pozadí nebo jesltli mám pokračovat dalšími vrstvami Epoxy a posléze epoxy a písku? Jde mi o realistický vzhled a tohle mi přijde moc hranaté.

díky za připomínky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:15 Muž Johns [30] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Eště sem si všiml že an fotkách sou yt kameny mnohem světlejší to kvůli přesvícení ve zkutečnosti jsou jako písek inspirace byla od zahradních skalek z pískovce např. v OBi

a v pooazdí sou tři kapsy na zasazení rostlin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:14 Muž Johns [30] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím,vytvořil jsem si první 3d poazdí ale nejsem si jist barvami ani kamenů ani kořene kořen se mi zdá spíše jako kámen chci se zeptat zda byste ho nenatřely na jinou barvu třeba hnedou prosím poradte ohledně barev nedovedu si to představit v akva kameny mají působit jako pískovec ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 15:12 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: kopkop
Nebo to natři z venku na černo. Teď bude vidět ta černá barva a až to zaroste....... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 08:18 kopkop – diky
tak vam všem děkuji za rady, zatim tam teda dam jen ty rostlinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 13:31 dest – Re: Yirka
potlesk potlesk idealni reseni protoze cpat tam 3D je naprosta zbytecnost ...puvodne jsem ho do 200 chtel taky ale kdyz sem videl moznosti nejak me to nenadchlo v ramci moznosti /spotreba prostoru takze nakonec to bylo vyresene bridlou a z ni poskladane ukryty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2009 12:40 Muž Yirka [9118]
Neptal bych se, kdybych sám nebyl vlastníkem poměrně velké oboustranné nádrže. A k ostatním, kteří s podobnou nádrží nemají zkušenost si dovolím říci, že v žádném případě nevidím, že by se ryby vznášely v ničem. Pokud je nádrž slušně zarostlá a má dostatek úkrytů je rybkám pozadí ukradené. Proto si myslím, že jestli dáš na schované krátké stěny nádrže nějaké pozadí či ne je úplně jedno. Já tam žádné nemám a ničemu to nevadí, je fakt ža po stranách mám hodně vysoké rostliny splývající až na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:01 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Sakul
Ano, ano a právě proto, aby to bylo co nejpřirozenější. tzn to pro ně taky něco dělá ;-) Přece jenom to asi rybám nepřijde nic moc, když se vznášej takříkajíc v prostoru ničeho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:00 dan999 – ...
dal bych tam jen tapetu 3D zabíra obem nemá ted ten efekt atd. jen tapetu kterou když nekdo bude chtít videt tak ji uvidí aa když ne tak proste ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 11:49 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: kopkop
Já bych ho tam dal, kdysi sem míval akva mezi obejvákem a ložnicí, vypadalo to pěkně.
Farrael: Pozadí do akva se dává hlavně proto, aby si vytvořil pokuď možno co nejpřirozenější prostředí ;-) Barva ryb ti hlavně vynikne pod vhodným osvětlení...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:27 Muž Farrael [28] - Živorodky
No já ho chápu :-) Akvarium je koncipované tak, že je vražené do oddělovací stěny mezi obývákem a kuchyní. No tedy je do něj vidět jak ze předu z obyváku tak ze zadu kuchyně. Mno a tady by chtěl vědět, jestli může tedy místo do zadu dát pozadí do stran. A u toho si myslim, že je to asi hloupost. Jedinně, že by to mělo simulovat výřez potoka, tedy, že na každé straně je břeh a je to jeden díl řeky vyříznutý. Jinak to nemá efekt. Pozadí se totiž dává na zadní stranu, aby vynikla barva rybek na tmavém pozadí, rostlinky, akvarium získalo "větší" hloubku a vypadalo to celkově lépe. Tady to ten efekt mít nebude ;-) Takže bych se na to vykašlal, protože akorát si seberete kus objemu zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:24 1trebor – Re: Yirka
není, ale ryby se budou asi cítil lépe když bude na jedné dlouhé straně nějaké pozadí, třeba i černé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 08:51 Muž Yirka [9118] – Re: kopkop
Na představu to píšeš trochu nejasně, fotka by byla lepší, jinak však pozadí není podmínkou existence nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 07:34 kopkop – pozadi -jen kratka strana
staci udelat pozadi jen na kratkou stranu--mame akvarko mezi obyvakem a kuchyni na takovem barovem pultu--tak aby slo z obou mistnosti na nej videt.kratka strana u steny. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:49 camile – nater balakryl + lakovanie BALAKRYL vonkajši lak
dostal som typ od jedneho vyrobcu ktoremu som aj osobne volal a dostal som sa až k ing.Bučkovi ten mi vysvetlil postup a zloženie laku a odporučil mi ze vraj LIGNOLAK je na tento učel najlepsi dnes som kupil a prestriekal uvidim co bude dalej ale aby som to upresnil tak som zobral Balakryl vonkajsí lak matný je že vraj ešte kavalitnejsi ako spominaný Lignolak mam to už prestriekane jednou vrstvou a zajtra pribudne dalsia .Pozadie je trocha citiť ale čo už snad to prejde a vyprcha a možno som vymyslel novy postup pre vyrobu 3d pozadia uvidime ako to bude vyzerat a ako sa budu spravať ryby samozrejme po dokončeni priložim aj foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 21:55 Muž jaa [5]
ja som rabil pozadie z polystirenu natrete balakrilom........tak na sucho sa mi moc nezdalo, ale pod vodou ukaze uplne suprovo...........na tvoju otazku ci tym otrovis ryby alebo nie ti neviem odpovedat, ale mozem ti poradit ze ja by som tam ziaden lak nedaval........aj ked ak to uz mas natrete tak radim neskoro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 14:49 camile – NATER NA BALAKRYL
Chcem sa opytať či ste ten balakaryl este niečim natierali napr .nejakym lakom?Ja som sa informoval že Hobby lak nieje vhodny ,ale že vraj LIGNOLAK je na tento konkretny učel najvhodnejši nema s tym niekto skusenosti .Ja som to striekol tym Hobby lakom ale az dnes som sa dozvedel že vraj to nieje dobre tak skusim este ten Lignolak ak ma niekto skusenost tak prosim poradte mi nechcem aby mi ryby uhynuli

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 19:09 Muž Feyd [10] – Re: spinokrkavec
kupoval jsem v OBI,mají bílé,hnědé,šedé,černé - různé velikosti ba i tvary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 18:31 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja som kupil 8 cm v železiarstve. Maly aj 5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 16:26 Muž Yirka [9118] – Re: spinokrkavec
Každé stavebniny, hobby market a slušné železářství ji mají v sortimentu. Běžně se používá na odvětrávání omítek a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 15:12 Muž Landvir [57]
Myslim ze by jsi ji sehnal v jakýchkoliv stavebninách, možná o baumarkt, bauhaus, obi atd. Videl jsem ji uz mnohokrát, jen si vzpomenout kde :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 14:49 spinokrkavec – Re: Kacoo
hladam skor nieco mensie, tak 6-8cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 14:22 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: spinokrkavec
Zajdi si do obchodu se sprchovymi kouty v kazdem ze sprchovych koutu je nahore vzdy podobne odvetravani cca 12cm prumer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 14:17 Muž kortezhugo [983] – Re: spinokrkavec
...v stavebninach alebo vzduchotechnika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 14:09 spinokrkavec – plastova mriezka do 3D pozadia
Fotka k příspěvku zdravim vas. chcem sa vas spytat, ci neviete niekto, kde sa da kupit presne takato gulata plastova mriezka ako je na obrazku. potrebujem ju nainstalovat do 3D pozadia, no neviem kde ju mam zohnat. viete mi niekto poradit? bol by som vam velmi vdacny...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 19:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: BikerJames
Musím potvrdit že akrylátová barva vydrží i solný test drsnějšího charakteru, takže by asi fungoval i v mořksém akva celkem dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 17:33 Atti
budu doufat,dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 17:01 Muž Kuca [43] - Cichlidy
To chce čas,u mě se dělala na hladině pěna,ale po měsíci vče O.K.,nemůžu si ho vynachválit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 11:06 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – moje pozadí .
Fotka k příspěvku Tady je moje pozadí z balakrylu pro inspiraci. Je jen vytvarované z EPS extrudovaného polistirenu a natřené balakrylem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 10:54 Muž jaa [5] – Re: Atti
u mna to uz preslo, voda sice nejaku dobu(asi tyzden) smrdela po tom balikrilu(hlavne ked som tam zacal svietit a zvisil tym teplotu) a tiez tam bol ten povlak(no duhu som si nevsimol)....chcel som to ryzbyt filtrom, no iba sa to premiesalo do celeho akva............povedal som si ze je to farba nezavadna tak by nemala nic spravit a supol som tam vsetko(rybky aj rasliny, dokonca i discusi)zopar dni som sice trpol ci nezacnu kapat, ale vseko v pohode, nekapu ani rybky ani rastlinky, voda sa paradne vycistila a uz ani nepachne a aj balikril na pozadi pekne drzi...........cize moja skusenost:balikril je skutocne neskodny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522?od=451