Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 12:54 S Muž invalida [3881]
Nenašel sem vhodný téma takže to dám sem. Snad to nikoho nepohorší. Situace následující. Sklepní místnost, několik akvárek sestavenejch ála co se sehnalo. Prostě zájmovej kroužek. O prázdninách plánuju trošku větší údržbu. Natřít rámy, vybílit místnost, natřít nebo znovu vyrobit dřevěný orámování nádrží. Uvítám každou radu o eshopech s barvami. Na rámy bych dal hammeritku na stěny polar primalex. Místnost je bez oken takže válčím s plísní. Máte někdo zkušenost s kolonoidním stříbrem do barvy. Jednak jak to funguje jednak jak je to drahý. Nebo jiný protiplísňový úpravy který máte ozkoušený. Díky Venca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 10:23 Muž kokos1 [3] – Inspirace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:23
Už pár let to tady pročítám - hledám rozumy a pod., tak si říkám, že taky něco napíšu. Asi 2 roky mám polystyrenové pozadí natřené Hoby lakem od firmy Terno colour. Nátěr drží, nemění barvu, ryby jsou v pohodě. Dělají množství odstínů, příp. je lze míchat. Není to můj nápad, někdo to kdysi na netu dělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mort
Vono , už jsem se o tom bavil s několika lidmi , balakryl už dávno není co bejval, kdysi (cca 15 let ) jsme s ním normálně natírali okna a kdo ví co ještě venkovního , dnes to nevydrží rok , ale samo , pokud máš dobrou zkušenost , věřím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:20 Mort
Nesnazil jsem se ti to vyvratit. ;-) Jen jsem pridal hlavne svou dobrou zkusenost s balakrylem. Kdyz jsem tenkrat zakladal akva, tak sem toho hodne precetl, nez sem se rozhodl, ze epoxy z toho vynecham. Kdo vi, treba by to bobtnalo s jednim naterem, ale kdyz uz sem tam dal ty 4, tak ten povrch je i dost znat na pevnosti...prstem do toho diru neudelas.... spis sem se bal odlupovani, ale ani to se nikde neprojevilo..krasne to drzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mort
Neříkal jsem že to tím nemá dělat , říkám že já bych to nedělal, neb i dle státní zkušebny balakryl ve vlhku bobtná ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:46 Mort
Mam v akva 3d pozadi z polystyrenu temer dva roky, natreny 4mi vrstvami balakrylu (nic vic nic min) prokladany jemnym kremicitym piskem a nic se neloupe a krasne drzi a skvele vypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 12:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: akvaova
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 09:19 bettasvetcz Re: MonterMonty
Tak to asi vyřeším jednoduše, černá tapeta a obrovský kořen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 01:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
První stránka , poslední odstavec uloziste.primalex.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 00:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: akvaova
Z polystyrénu se to podle mého bude po čase loupat , ale osobní zkušenost s tím nemám, navíc to nemá atest pro trvalý styk s pitnou vodou , to by to tam měli určitě napsáno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 00:18 bettasvetcz Re: MonterMonty
No právě ale tady na foru sem vyčetl že je to bez problémů tak sem z toho jelen docela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 00:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: akvaova
jak si můžeš na stránkách přečíst "Ekologická receptura je vhodná i na nátěry hraček, dětského nábytku a podkladů, které přicházejí do přímého kontaktu se suchými potravinami"
do vody bez další povrchové úpravy bych to nedával , myslím že by to ani nemělo dlouhou trvanlivost , tuším že na ten balakryl dávali navrch právě ten epox ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 21:22 bettasvetcz – Pozadí a balakryl
Zdravím přátelé, chystam se na výrobu pozadi a nechce se mi sr.t s epoxou atd tak sem usoudil že balakryl je jasná volba jen se chci ujistit že to je opravdu on www.balakryl.cz/…


Pač jsem psal technikum do balakrylu a oni mi odepsali že barva není vhodná tak nevím tedy za každou ověřenou radu budu rád

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 17:15 wert_x – vrchni lak na 3d pozadi
Zdravim potreboval by jsem poradit jakou finalni upravu napr. Lak na 3d pozadi pouzit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:25 Žena vendy [27] - Cichlidy – 3D pozadí ZA akva
Ahoj mám doma připravený polystyr. lepidlo, ale nevím jak moc hluboko to vyřezat. jestli seškrábnout nejprve 1cm vrstvy a kraje nechat nedotklé, aby když tam přilepím kamínky, tak abych neměla poškrábané sklo? Nebo koupit ten nejjemnější písek a po přilepení ho vzít třeba bezbarvím lakem,nebo třeba hnědou barvou? Co myslíte...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 20:40 SarkaSarka – 3D pozadi za akvarium
Fotka k příspěvku Jelikoz nevim z ceho vyrobit pozadi do akvária tak zde jedno domaci za akvarko. Sarka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:21 Drla – vyroba 3D pozadi - lze pouzit hydroizolaci
Lze vyrobit pozadi do akvaria z polystyrenu/peny/cehokoli a nasledne jej misto tolikrat zminovanych epoxidu natrit dvouslozkovou hydroizolaci? - kdyz ma atest pro trvaly styk s pitnou vodou tak by to problem byt nemel ze? delam ve stavebnictvi a hydroizolace mam spousty. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 22:06 Papež
Dekorace je z PUR pěny a potřeboval bych jí nabarvit třeba hnědou barvou , je světle žlutá a to se mi nelíbý chci zní vydlabat jeskyňku :) , Vyčetl sem to v akvaristické knize , ale už neporadili čím obarvit . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 21:53 Žena Kytka [2146] Re: Papež
Ono záleží, z čeho ta dekorace je.
Předpokládám, že spíš myslíš pozadí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 21:23 Papež – Barvení dekorací
Ahoj , Mohl by mi někdo prosím poradit jak barvíte a čím barvíte dekorace jaké barvy jsou vhodné a jestli někdo nemá nějaký odkaz na barvy které rybičkám neškodí . ahoj :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 15:18 hr :-))) Re: vladivoj
Vladivoji, stejně tak nemusíš zákony citovat mě, protože jestli sis toho nevšiml, tak jsem tě zatím neurazil a ni nepomluvil.
Na tvou otázku by ti měl odpovědět někdo, kdo má takto vyrobené pozadí v nádrži, tedy ze stejnou povrchovou úpravou a to nejlépe někdo, kdo to tak má už několik let a ne tři měsíce.
Moje předchozí reakce, byť neodpovídali přímo na tvou otázku, tak jsem se ti jimi snažil ukázat jistou cestu.
A to, jak jsem reagoval na tvůj příspěvek kvůli rybám, tak to se mi nesmíš milej zlatej divit, protože když si to po sobě znovu přečteš, tak si to tam napsal jako desetileté děcko, které vidělo akvarijní ryby poprvé a naposledy před týdnem, když bylo s rodiči náhodou ve zverimexu na čumendu.
Sám si tu napsal, že neonky jsou jednoduché ryby, ale v zápětí popisuješ jaké hodnoty vody jim dopřeješ atd... takže o jednoduchosti u živých tvorů múže být řeč a to pouze v uvozovkách, protože chovat je většinou může kvůli jejich snadné dostupnosti bohu žel každej trouba, ale jenom zodpovědný člověk, jim nabýdne prostředí ne takové aby jen nechcípaly, ale aby se jim dařilo.
A to je zásadní rozdíl úhlu našeho pohledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 00:13 vladivoj Re: hr :-)))
neonka červená: Začínající akvaristé ji mohou zaměnit s Tetrou neonovou (Neonka obecná). myslim že jsem psal neonka a opravdu si nemyslim ,že neonka je nějak náročná rybka opravdu ne.. ani po přečtění spousty knih o akvaristice.i za mlada jsem měl malé nadrže s rybkama taky tuty drobné všechny možné. a když jsem končil, tak jsem je rozdal.. nechciply... pokud mne tu chcete poučovat jak hrozné je moje pozadí ....děkuju.nedivim se. je moje první. má jen krycí nátěr a tvar mne vyhovuje myslim že jsem nepsal něco jako že chci napodobovat přírodu.. chci se pokusit o pár prvků ,které se mi líbí. a vyřezal jsem tam pár terásek na rostlinky. podle vkusu. ale ptal jsem se na uzavírací nátěr epoxy. zda ano či ne pokud tam chci nějakýho toho žrouta řas. jestli mi neumíte odpovědět tak mi prosím už neobtěžujte. mohl by jste v afektu porušit jiný paragraf například pomluva 40/2009 Sb. (STÁLE JEŠTĚ -trestní zákoník)nebo třeba urážka. pokud mně tu chcete poučovat o zákonu 246/1992 Sb.na ozchranu zvířat proti týrání--- děkuji mnohokrát ale ten znám poměrně podrobně a velmi často se s ním setkávám a NEMYSLÍM SI, že chov neonek červených v hejnu společně s živorokama v nádrži o objemu čistých240 l s vnějším filtrem a vodou ze studny s ph 6.5 dokonce i se zařivkama a i je budu krmit aby mi nějak nehubli., že se jedná o týrání zvířat podle jakéhokoliv paragrafu citovaného zákona.jSE URČITĚ CHYTREJ ČLOVĚK TAK MI PROSÍM PORAĎTE S TÍM NA CO SE PTÁM POKUD MÁTE ZÁJEM, NEBO MŮJ DOTAZ IGNORUJTE. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 09:46 hr :-))) Re: vladivoj
To jste teda nepobral. Nebudu ti tu psát podrobnou kritiku na tebou zhotovené 3D pozadí, které se absolutně nepodobá níčemu z přírody a je to jen jakýsi zmatek.
Tobě a někomu se třeba bude líbit a každopádně na to doma budeš hledět ty.
Když natřetš spáry, prohlubně, a prskliny bílou barvou a posypetš pískem tak je opticky vytáhneš, což je naprostý nesmysl a nepřirozené.
Napodobovat něco tak složitého jako křemenné žíly v kameni, je dost složité a vzhledem k tvému výtvoru, už teď pouze odhaduji, že to bude ještě více katastrofální než teď.
Doporučoval bych to vůbec nedělat.
Jo a co se týká ryb, tak jestli máš představu že např neonky nejsou náročné ryby, tak nevím no.
Podle toho co píšeš je vidět, že máš nějakou představu o rybkách, které by si chtěl, jaké mají barvy, ale to je tak všechno a tak je předem jasné, že v rukou lidí jako jsi ty, tedy těch akvaristicky nevzdělaných, bez základních vědomostí, ryby strádají, trpí a vlivem těchto nedostatků potom hynou.
Jedná se tedy o týrání zvýřat!§!§!§
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 00:12 vladivoj Re: Raviolka
děkuju,
myslíte že pokud tam dám nějaké krunýřovce že bude problém?chci udělat dvě vrstvy s posypem a jednou bych to přetřel. nebo jsou nějací co tak nehryžou? líběj se mi. chci do akvarka neonky červené a potom nějaké živorodky.. nemám tolik času a nechci moc náročné rybky..jen nejakej ten požírač řas by se mi tam asi hodil. a těm šnekum už vůbec nerozumim.. ty co máte jsou nejací velcí? znám nějaké špičaté co lezou v písku ale to není ono,že ne?? ty bych právě tam chtěl.ale jestli je to ten šmejd co hryže jak vzteklej tak nevim tone :) foto toho mého zatím nedodělané:O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2013 23:46 vladivoj Re: hr :-)))
Fotka k příspěvku no děkuju za radu, já teda jsem z toho moc nepobral. nicméně ujištuji Vás že toho něco málo vím. asi jsem se špatně vyjádříl s těma prasklinama.. chci to zamalovat tenounkym stetečkem kremovo bilou barvou balakryl mat a yasypat pískem je to vydařene a připomína to křemenně žíly na těch běžných kamenech jejichž názvy nevím. opravdu to vypadá dobře ale záleží na vkusu. mě šlo o tu trvanlivost. to ostatní jsem psal jako nápad pro jiné. a samozřejmě dám fotky až to nějak dotovořím ale to bude po večerech při pomalem schnutí asi tak za 10 dní.a pak nějak založit nádrž no.. ale díky.. na fotce je po nátěru první vrstvy moje pozadí.. něco je čerstvé tak to má různé odstíny ale neni to neuměním ale tím že je jedna stěna jinak vlhká:O)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 11:10 hr :-))) Re: vladivoj
Ono taky záleží co tam bude za ryby.
Například byložraví tlamovci nebo velcí krunýřovci ti to za nějakej ten pátek roztřískají že se budeš divit.
Vladivoji praskliny a spáry bývají vždy tmavší.
Stačí se podívat na nějakou skálu kámen atd...
Chce to napřed něco trochu vědět a ne tvořit kýče, ale každému se líbý něco jiného.
Když jsem udělal první pozadí, tak jsem si myslel, že je to ohromnej výtvor.
Dnes se tomuto výtvoru směju a jediné místo kam bych ho dal, je tak maximálně popelnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 10:30 Žena Raviolka [2154] Re: vladivoj
Mám takhle (jen balakryl + písek) dělané několik pozadí, nejstarší 4 roky a drží. Hodně záleží na tom, jak pečlivě se pozadí udělá, a pak taky jestli na něj svítí světlo = rostou řasy = okusují šneci. Někde mám armádu tylomelanií, desítky kusů :-). Ale jediný problém je s okusem na ostrých hranách, samovolně se nikde neloupe. V jiném akváriu, kde jsem si dala s vrstvami balakrylu víc záležet, je pozadí stále jako nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 09:22 vladivoj Re: Erwen
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat zda to tim balakrylem drží.? Myslim jako třeba pár let. Mám ho 2x natřené balakrylem a zasypané pískem. Ještě chci finálně přetřít a dokreslit černě jeskyně a bílé praskliny. zkoušl jsem to na vzorku co jsem vyrobil na pokusy a vypadá to dobře. Jen bych chtěl vědět jestli teda to stačí tím balakrylem nebo musím tím epoxydem?Kvůli trvanlivosti několika let.nechtěl bych se dočkat ,že ho budu muset za rok vyndavat. mám ho do akva 140x40x50 jak na zadní stěnu , tak na Boční stěny. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 13:41 tomaslitomerice Re: HankaV
Také si myslím že bude asi problém s tvrdidlem. Chce to vyzkoušet na nějakém menším kousku polystyrénu a když to bude ok, tak vlítnout na celé pozadí. Pořádně pročíst návod a pokud by to přesto lepilo, tak bych zkusil napsat výrobci: sincolor. Jsou tam celkem v poho lidi a když jsem je otravoval svými otázkami tak odpověděli... ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 21:08 ladis
Dobrej je tu nekdo z jiznich cech kdo by mi udelal pozadi na miru dik moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 15:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: HankaV
S epoxidem nedělám,ale s polyesterem a tam když pryskyřice lepí tak je špatně rozmíchaná.Já bych to celé vzal znovu a dal bych o trochu více tvrdidla a pořádně rozmíchal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 15:42 Žena HankaV [0]
Vážně nikdo nevíte co s tím? Ono to docela spěchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 20:59 Žena HankaV [0] Re: HankaV
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 16:29 Žena HankaV [0] – Epoxy netvrdne
Fotka k příspěvku Dobrý den, už jsem to sem psala jednou, ale nikdo neodpověděl. Stále mám problém s 3D pozadím. Používám CHS epoxy 531, posypávám hlínou, u pozadí č. 1 byl první nátěr balakrylem. To první se pořád nedařilo, nechtělo to schnout, pořád to lepilo. Pak jsem se s tím přesunula z garáže do tepla a líp míchala epoxy s tvrdidlem a zdálo se, že to bude v pořádku. Přední strana celkem dobrý, ale zadní, kde je jen balakryl a epoxy už při natírání tak jako by zbělala (pak to zmizelo). Bohužel to ale i po 10 dnech stále lepilo. Lepily taky větvičky, které jsou součástí pozadí. Tak jsem si řekla, že problém bude asi v balakrylu a že to zkusím znovu bez něj. Bohužel jsem ho nahradila tekutým potravinářským barvivem. Poslední nátěr zezadu zase lepí. Problém bude asi voda (větvičky asi nebyly dost suché, balakryl možná taky ne, v tom barvivu je voda určitě). Prostě mám dvě úplně stejná pozadí, které zezadu a na větvičkách lepí. Teď nevím co s tím, mám obě pozadí vyhodit a udělat třetí, nebo to někdy uschne nebo to mám ještě znovu natřít (čím)? Mohla být chyba ještě v něčem jiném? Poměr tvrdidla a epoxydu jsem navážila přesně podle návodu, smíchala jsem to snad taky dobře (stejně jako u předchozích vrstev, ktreré ztvrdly), ničím jsem to neředila. Už jsem z toho celkem zoufalá, prosím poraďte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 12:56 Jakub
Ahoj, jaké škodliviny může epoxy do vody pouštět a čím případně je odstranit? Moje 3D i po neutralizaci zápáchalo. Bohužel po napuštění je to tak i s vodou. Voda je čirá bez mléčného zákalu, ale bohužel je cítit tím epoxy. Děkuji Vám za každičkou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 15:20 furmint – extrudovaný polystyrén
Je jedno aky použijem extrudovaný polystyrén? Povrchová úprava bude hobby lak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 11:46 Driver67 Re: hr
Takze vrstvy su: jemna vrstva farby, epoxid a piesok.

Staci pozadie natriet epoxidom, posypat to pieskom a nechat zaschnut?
Treba tu vrchnu vrstvu piesku pretriet este s epoxidom?

sphotos-b.ak.fbcdn.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 00:17 Driver67 – 3D pozadie, možem použiť akrylový sprej??
Zdravim, mam vytvorené pozadie z polystyrenu. Rád by som nanho naniesol velmi malú vrstvu čiernej akrylovej farby v spreji, ktorú potom prekryjem dvomi vrstvami epoxydu, ktorý posypem čiernym piesok. Chcem to spraviť preto, aby som si ulahcil prácu. Ak budú na akrylovej farbe v spreji dve vrstvy epoxidu, ktorý potom neutralizujem. Otrávim si vodu?

Dakujem za odpoved.

sphotos-b.ak.fbcdn.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:55 Efsheny
Zdravím všechny \"rybáře\" ;-)

Mám na vás technický dotaz. Vyrobila jsem si 3D pozadí (teda spíš rybám) a poslala muže pro Epoxy 1200, ten neměli tone tone Tak mi jako náhradu prinesl \"Epolex s 7300\". V návodu píší: vhodný pro styk s potravinami, nevhodny pro styk s pitnou vodou. Tak co myslíte. Můžu tím natřít pozadí? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 19:33 sendihorak Re: Miky
Já osobně v tom problém nevidím.Hlavně,aby byl silikon opravdu dobře zachlí.Jinak by se mohl pod štětcem odlupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:55 Miky – 3D pozadi
Zdravim chtel sem se zeptat kdyz mam udelanou stenu natrenou silikonem a posipanou piskem muzu ji natrit EXPOXY 1200 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 15:43 sendihorak
My jsme ho doma také zkoušeli a vyšlo to takto.Přeci jenom to je naše poprvé
www.youtube.com/… ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:05 MatejCicak
díky, zkusím to teda klasicky z polystyrenu:-) jinak ten akvarel by mel byt v pohodě, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 14:49 jamajcan Re: MatejCicak
Když si chceš pozadí vyrobit sám,tak taky doporučuju ten polystyrén.Dobře se s ním pracuje,je levný a ve vodě absolutně nerozpustný.A barvu si můžeš zvolit podle toho,jaká se Ti líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.06.2012 14:45 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MatejCicak
nikdy nemáš istotu že to je na 100% vodotesne natreté.Vykašli sa na sádru a skús to vyrobiť z polystyrénu alebo polyuretánu.túná na fóre v sekcii "Pozadie" nájdeš neskutočne vela návodov ako si to pozadie môžeš zmajstrovať sám za pár korún resp.eúr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 14:35 MatejCicak
@LiborSprysl: já vím, řešením je i si to pozadí koupit, jenže z toho nemá člověk takovou radost, jako když si to vyrobí sám ;-)

@savan: a myslíš, že by se rozpustila, kdybych to celé natřel tím akvarelem, případně i epoxidem?

@malyLibor: mě se právě černé pozadí moc nelíbí, proto bych chtěl 3D pozadí :-) Napadla mě ta sádra, protože se mi s ní dobře pracuje, nechtěl jsem rovnou vytvářet beton :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 07:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: MatejCicak
MatejCicak napsal: Ahoj,

chci si do akvarka vyrobit 3D pozadí, četl jsem par navodu, kde hraly svou roli ruzne materialy jako beton a epoxid.

Napadlo me k tomu pouzit polystyren - jako podkladovou desku, tj tlouska by byla mala, na kterou bych nasledne nanesl sadru, kterou bych pozadi vy modeloval. Do ni bych obtiskal kaminky, pokryl ji piskem a nejake prirodniny (kameny, koreny, kokos) bych tam vtiskl. Na zaver bych to obarvil akrylovymi barvami (ty nejsou ve vode rozpustne).

Chci se zkusenejsich modelaru zeptat, jestli jsou zvolene materialy v poradku a lze je vlozit do akvarka?

Když ještě nebyl takový bohatý výběr pozadí jako je dnes, tak se polystyren leptal, na něj se epoxydem přilepily kamínky, dřevo atd...dle libosti. Sádra je zbytečnost, rychle tuhne.
® malyLibor [73] - Asie – Re: MatejCicak
Nerad bych ti kazil radost, ale sádra do vody moc vhodná není, do akvarijní není vhodná vůbec - tedy pokud bys chtěl mít v akvárku i živé rostliny a živé ryby. Ale nemám žádné zkušenosti co se týká pozadí vložených do akvária. Mně je líto těch litrů vody, co zbytečně ukradou z obsahu akva...
Tehdy se ta pozadí dávala za akvária, což je opticky prohlubovalo...dnešní plastová se dávají dovnitř, což opravdu vodu trochu ubere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 19:54 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: savan
oprava:vápnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 12:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MatejCicak
z tej sádry by sa mohol uvolňovať vápenec čo by sa rybám a hlavne rastlinám asi moc nepáčilo,nehovoriac o tom že sádra sa vo vode rozmočí smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522?od=101