Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:39 HaDaS Re: wexli
Při vypuštěném, upuštěném, nebo plném akva? Vybíral jsi nečistoty, nebo jsi to nechal na filtru a živočiších v akva?
Já mám otázek, co? Ale už několikrát jsem si za svou krátkou rybičkářskou historii naběhl, proto mi to nedá a ptám se.
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:35 Muž hardy [45] Re: wexli
a muze to byt teda jen balakryl +pisek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:32 Muž wexli [-4]
kartacek na zuby, ale delal jsem jen jednou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:25 HaDaS Re: Jurasek
K tomuto řeknu jen jedno ač nechci dělat antireklamu. Austisácké výrobky jsou pěkný brak a pranic nevydrží.
Nedoporučuji !!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:14 Muž Jurasek [137]
Austis (barvy Eternal) dělá nějakou epoxidovou nátěrovou hmotu. Nešla by použít na pozadí? www.barvy-eternal.cz/… Přijde mi celkem kvalitní a bez ustavičného míchání a ředění epoxy lihem. I když je jí v balení celkem hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:09 HaDaS Re: wexli
Jasně, korpus mám z 50 mm polystyrénu, tvaroval jsem ho pájkou a ještě zacelil pomocí horkovzdušné pistole. Chci napodobit Amazonii s méně rostlinami tak, aby co nejvíce vyniklo právě to pozadí.
Ještě dotaz. Jak probíhá údržba takového pozadí s povrchovou úpravou pískem. Předjímám, že nějaká řasa na pozadí mi nijak zvlášť vadit nebude. Bude to vypadat časem alespoň přirozeněji, ale jde mi o to, kdyby se mi tam rozbujela přespříliš. Proto právě uvažuji o té poslední vrstvě z epoxy. Netrvám si však na ní. Dám si poradit od zkušenějších.
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:51 Muž wexli [-4]
BAlakril uni (lepsi je mat) s atestem na vodu.
treba www.balakryl.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:48 Muž hardy [45] – 3D pozadi
www.akvarko.cz/…
to je ten odkaz co jsem nasel :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:45 Muž hardy [45] Re: BikerJames
jeste prosimte jaky jsi pouzil ten balakryl?fakt dik za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:40 Muž hardy [45] Re: BikerJames
Tak to je super takze staci balakryl+pisek?a ve finale nak oplachnout jen vodou?a kdyz se pozadi lepi tak i na bokach?a natrit celou plochu??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:37 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: hardy
Není, a to tam teď mám i terčovce. Mám to taky natřené balakrylem ale nepoužil jsem u toho písek, dneska už bych ho použil vypadalo by to asi líp a nebyla by s tím taková piplačka jako když jsem doslava maloval na pozadí skálu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:33 Muž wexli [-4]
nene neni ale nemam s tim dobrou zkusenost, ten palakril s kombinaci s piskem mi prijde ze ma spatnou prilnavost a casem se to zacne drolit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:31 Muž hardy [45] Re: HaDaS
cetl jsem jeden clanek a tam psal ze to delal jen balakrylem +pisek je to mozne??neni to zavadne pro ryby atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:31 Muž wexli [-4]
jestli muzu poradit jakjsem koukal na akva co mas(predpokladam ze to chces tam) tak ti pomerne hodne zaroste tudiz z toho nebude nic moc videt.To znamena pouzil bych 50 mm polystiren horkovzdusnou pistoli,smirek a balakril, malo penez za hodne muziky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 10:26 HaDaS Re: wexli
Originální. Hlavně ten břeh nad hladinou. Moc se mi to líbí.
Avšak k výrobě. Dočetl jsem se, a nejen tu, že při výrobě 3D pozadí tímto postupem hrozí, či dokonce se to pár lidem stalo, kalení vody a rozhození hodnot v akva při jeho rozběhu. Proto jsem si navrhl tento postup s uzavíracími vrstvami, abych případné problémy eliminoval na minimum. Ale dotaz jsem sem dal proto, abych mohl zhodnotit zkušenosti jiných, kteří již takové pozadí spáchali.
Proto velké díky Tobě i potencionálním dalším rádcům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 09:39 Muž wexli [-4]
to svetle je takto udelane viz. laguna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 00:38 HaDaS Re: wexli
Tak jsem se k Tobě mrknul. Pozadí máš ve všech třech prezenčkách a všechny vypadají dobře. Který jsi myslel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 00:30 Muž wexli [-4]
jojo kdyztak koukni ke me jedno akva jsem tam mel takto udelane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 00:29 HaDaS Re: wexli
Děkuji Ti za radu, ještě to promyslím. Ráno, moudřejší večera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 00:21 Muž wexli [-4]
jak rikam zalezi na tobe, kdyz to nestmelis(prevni vrsta) muze to vypadat i lepe(pak to muze vyoadat slite) a to neopada toho se neboj aspon me se to nestalo,ale jak to pretres jeste jednou je to fakt umelina
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 00:17 HaDaS Re: wexli
Ahoj, uvažoval jsem to takto proto, aby bylo první vrstvou pozadí "stmeleno", protože je částěčně i vrstveno, a poslední vrstva by sloužila jako jakási uzavírací vrstva kvůli lepší údržbě a zpevnění posypu (zábrana proti opadávání).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 00:07 Muž wexli [-4]
ahoj, nevim ale myslim ze bod jedna muzes klidne vynechat a bod 4 taky, mam v jednom akva(tu neni) to takto udelane a jak to pretres jeste jednou epoxy tak ten pisek celej zalejes a cele se to leskne(neprirozene) a neni to hezke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 23:56 HaDaS
Zdravím všechny. Chtěl bych Vás požádat o připomínky k mnou navrhovanému postupu povrchové úpravy 3D pozadí z polystyrénu. Korpus mám již hotový. Předem Vám děkuji.

Připravené vytvarované 3D pozadí z polystyrénu.

1. vrstva
1. složka epoxy 1200
2. složka líh - více aby směs byla lehce roztíratelná
3. složka potravinářská barva
1. až 3. složku postupně rozmíchat
rovnoměrně natřít ze všech stran
48 hodin nechat tvrdnout

2. vrstva
1. složka epoxy 1200
2. složka líh - méně aby směs byla hustší než u 1. vrstvy
1. a 2. složku postupně rozmíchat
rovnoměrně natřít celou pohledovou vrstvu
počkat až natřená směs začne lepit
posyp jemným pískem frakce 0,2 mm
24 hodin nechat tvrdnout

3. vrstva
1. složka epoxy 1200
2. složka líh - stejně jako u 2. vrstvy
1. a 2. složku postupně rozmíchat
rovnoměrně natřít celou pohledovou vrstvu
počkat až natřená směs začne lepit
posyp jemným pískem frakce 0,2 mm
24 hodin nechat tvrdnout

4. vrstva
1. složka epoxy 1200
2. složka líh - stejně jako u 2. a 3. vrstvy
1. a 2. složku postupně rozmíchat
rovnoměrně natřít ze všech stran
48 hodin nechat tvrdnout

Neutralizace
1. krok postřik octem
2. krok ocet nechat 2 hodiny působit
3. krok důkladně osprchovat teplou vodou
4. krok 24 hodin nechat sušit

Instalace
1. krok odmaštění vnitřku akvária mýdlovou vodou
2. krok důkladné vypláchnutí akvária horkou vodou
3. krok vysušení akvária
4. krok nanesení akvarijního lepidla
5. krok umístění 3D pozadí mezi dno a výztuhu
6. krok zatmelení okrajů transparentním akvarijním lepidlem
7. krok 24 hodin nechat zaschnout
8. krok důkladně vyplácnout teplou vodou

Hotovo a připraveno k založení akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:48 Muž kraken192 [6] - RostlinyRe: hardy
Můžu potvrdit, použil jsem na polystyren jen černý silikon a písek a po roce a půl už silikon moc nedrží a na mnoha místech tak bílý polystyren prosvítá. Druhé pozadí jsem natíral balakrylem, posypal pískem a přetřel laksilem, tak snad bude odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:21 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: hardy
ten můžeš taky použít ale nemá to zpravidla dlouhou životnost, lepší je písek+laksil,balakryl,epoxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:18 Muž hardy [45] Re: romant
na to uz jsem koukal,to se mi zda celkem slozite.Nekde jsem cetl jen cerny silikon +pisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:57 R Muž romant [27987] Re: hardy
Mrkni se třeba na tenhle článek. V sekci články je jich ještě více, tak pohledej a určitě se dočteš co potřebuješ. ;-)
rybicky.net/clanky/584-vyroba-3d-pozadiskaly-z-polystyrenu-cementu-balakrylu-a-laksilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:51 Muž hardy [45] barakryl
neebo jsem cerl muze to byt barakryl?a jaky?neni nak zavadny dekuji za rady :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:28 Muž hardy [45] – silikon nebo Epoxy ECO 1200 324 souprava
Ahoj dnes jsem se pokousel udelat sve 3D pozadi myslim ze to neni tak tezke,ale da to praci.CHtel jsem se zeptat co pouzit na lepeni jestli cerny silikon nebo Epoxy?Ja bych volil asi ten silikon cerny a bily pisek je to mozne???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 13:33 Žena Frissky [5] - Asie – použití bisilu
Ahoj dnes jsem použila bisil na nátěr 3D z polystyrenu které jsem předtím natřela dvěma vrstvama betonu s duvilaxem (akrylátová disperze)... dejte POZOR!!! a pečlivě vše natřete... lebší budou možná 3 vrstvy.. mě se přes slabší vrstvu bisil dostal k polystyrenu... dal si to dokážete představit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 16:15 Žena Frissky [5] - Asie – Re: gennaro
Přesně kvuli tomu jsem ho nepoužila... i když má atest tak nevím proč tam tohle píší.. takže jsem radši koupila o 50 korun dražší bisil ten je určenej i k trvalému styku s vodou... ještě jsem ho ale nepoužila doufám že mi přes vrstvu cementu nesežere ten polystyren...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:47 Muž gennaro [8] - Afrika – Re: BikerJames
Dík to jsem potřeboval vědět. :-)

Vrtalo mi hlavou tahle věta s dokumetace... "Barva není určena k nátěrům ploch přicházejících do přímého styku s pitnou vodou."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:44 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: gennaro
Přesně tenhle jsem použil na svoje pozadí, drží to už 4 roky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:39 Muž gennaro [8] - Afrika – Re: GP
To jsme z toho taky pochopil, sle spíše mi šlo o vlastní zkušenost... JEstli to třeba po půl roce neodpadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:32 GP – Re: gennaro
podle certifikatu by mel byt nezavadny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:07 Muž gennaro [8] - Afrika – Barva na pozadi
Ahoj, rozhodl jsem se pozadí nabarvit. Da se pouzit tenhle balakryl (BALAKRYL UNI mat - V 2045)? www.balakryl.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 18:30 Muž gennaro [8] - Afrika – Akvapozadí
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat někoho zkušenějšího jestli pozadí vypada správně. Zatím ještě nejsem hotový s posypem, ale nezdá se mi výsledná barva. Epoxy 1200 + akvarijní písek 0-0,4 mm (levá část pozadí)a ten druhý by měl být o něco hrubší (většina pozadí).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 12:38 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: annis
no uvidíme, sázím na silnější vrstvu laksilu. Obsahuje silikon, takže by to mělo být pružné a vodotěsné. Kdyby se to sloupalo ta to by mě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:39 Žena annis [21] – Re: ČichavecTom
Laksil a Balakryl...jen aby se ti to nesloupalo-jinak super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:45 pavel.bartek – Re: ČichavecTom
Moc povedené X-) ,zrovna zakládám 500L a z ekonom.důvodů plánuji udělat pozadí z lávy,mám možnost lávu koupit za hubičku,budu dělat 200x50cm.Nejsem sice moc příznivcem lávy,ale po zhlédnutí takového akva jsem nabyl přesvědčení,že to také vypadá moc hezky a barvy ryb na takovém pozadí opravdu vynikají.Udělals to moc hezky a ta drbačka co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:24 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Designer
No dobrá tedy, tady je rozšířený článek s doplněnými fotkami:

rybicky.net/clanky/584-vyroba-3d-pozadiskaly-z-polystyrenu-cementu-balakrylu-a-laksilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 09:48 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Designer
Díky za dobrej nápad. Je pravda že jsem se neplánovaně celkem rozepsal.
Mám k tomu i fotky, takže něco připravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 09:15 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: ČichavecTom
Hezke, ale proc jsi to nedal radeji (a nebo take) jako clanek? Melo by to trvalejsi hodnotu, protoze po case starsi clanek najde vice lidi. Alespon si to myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2011 23:56 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dokončil jsem 3D pozadí a napustil akva (150š x 38h x 50v). Sousedi podemnou o tom neví a to je dobře :-D
Snad někomu pomůže info o postupu výroby mého pozadí - výsledek v napuštěném akva je vidět na obrázku.

Postup:
1, standardní bílé kuličkové polysterenové desky tl. 10 CM jsem slepil PU pěnou (tou co se zatěsňují okna)
2, dlabal jsem, udělal jsem spoustu bordelu, vyluxoval jsem celý byt
2a, pozadí jsem rozdělil na tři zhruba stejně velké kusy tak, abych je pak mohl snadno dostat do akva.
3, natřel jsem vydlabanou skálu bílým cementem, hodně naředěným, s přídavkem akrylátové disperze (soudalkrat) konzistence asi jako barva, nachal jsem zaschnout přes noc
4, natřel jsem další vrstvou bílého cementu, tentokrát o něco hustší, opět s přídavkem akrylátové disperze (neštřete, ať vám silnější vrstva cementu nepopraská) tak aby byly zakryty kuličky polystyrenu, jejichž obrysy byly po předchozím nátěru stéle patrné. Do této směsi jsem již přidal černý balakryl tak aby výsledná hmota měla šedou barvu.
5, Nátěr samotným šedým balakrylem (namíchán z černé a bílé). Nejprve tmavší šedá jako základ. Natřeno komplet celé pozadí.
6, nátěr světlejší šedou jen přes vršky tak aby dutiny a praskliny zůstaly tmavší.
7, ještě světlejší piplačka a dolaďování detailů. Po každém natření balakrylem stačí nechast pár hodin zaschnou tak aby na omak bylo suché a nelepilo.
8, Po důkladném proschnutí (2 dny) finální nátěr matným LAKSILEM (má atestaci na pitnou vodu). Dal jsem pořádnou vrstvu a důkladně protřel všechny záhyby a dutiny. Takto jsem pozadí zakonzervoval, zejména aby se nedostávalo nic do vody z cementu. Dávejte ale pozor pokud máte někde holá polystyren bez nátěru - laksil ho celkem žere tak ať nejste překvapeni a nemáte někde nechtěnou jeskyň :o) Balakryl jse dostatečnou ochranou polystyrenu před laksilem.
9, pozadí jsem nalepil akvaristickým lepidlem do akvária. Pozor ať se vám nic nedostane za pozadí. Doporučuji tlustou vrstvou lepidla objet celý kus - neštřete, když něco přeteče po přitisknutí na sko tak to setřete špachtlí. Dovnitř plochy pak stačí udělat několik pořádných teček lepidla, kteé se po přitisknutí přimáčknou. Lepidlo nemusí být po celé ploše, důležitý je obvod, který musí být komplet uzavřený. Dávejte pozor při tlačení pozadí proti sklu ať si pozadí nepoškodíte (může prasknout) !!!
9, Zadní stěnu a část bočních jsem natřel dvakrát černým balarylem.

Good luck!



 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 14:36 Muž jajaapaja [174] – Re: wc
Jako natěrač bych nedoporučoval.Obsahuje agresivní látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 09:15 ginny
Nechci být pesimista, ale výrobní program Eternalu nezahrnuje barvy vhodné pro styk s potravinami - alespoň jsem nic nenašel, takže pravděpodobnost, že to někdo použil je malá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:36 wc – Eternal v akváriu
Zdravím všechny,
má někdo nějaké zkušenosti s použitím barvy Eternal jako alternatiy k Balakrylu v akváriu?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 18:00 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: romant
to yb šlo, ale já nechci, poněvadž tam potřebuji občas něco vytáhnout a dostat se do toho-přidat/ubrat kabel takže ta elektroinstalační lišta je ideální, páč se dá lehce rozdělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 18:00 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: romant
to yb šlo, ale já nechci, poněvadž tam potřebuji občas něco vytáhnout a dostat se do toho-přidat/ubrat kabel takže ta elektroinstalační lišta je ideální, páč se dí lehce rozdělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 15:53 R Muž romant [27987] – Re: matlala
Co třeba použít místo lišty nějakou černou trubku, ta se sežene snáž.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522?od=301