Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:51 PKL – Co můžu použít místo epoxydové pryskyřice
Ahoj, dneska jsem si zkoušel vyrobit vlastní 3D pozadí z polystyrenu. Když jsem ho natíral pryskyřicí, začala ten polystyren trhat a vytahovat ty kuličky. Nedá se použít nějaké jiné lepidlo, co by nebylo tak těžké roztírat?

Jde použít nějaká barva, kterou by se dal natřít polystyren, a která nebude akvárku vadit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 23:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: filipsi
Az ted jsem si vsiml toho "nalepovaci".Ja jsem mel vzdycky jen ty klasicky fototapety prilepeny izolackou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 21:49 Muž filipsi [1295] – Re: Dahak
Me tedy ne. A to neuveritelne sikovnej nejsem, ale tak nejak si nedokazu predstavit, jak se dostane voda pod nalepenou samolepici tapetu. Chova se to uplne stejne jako nater. Ale tim nic proti nastriku, proc ne, kdyz nekdo nema s lepenim zkusenosti, muze to u vetsich rozmeru dopadnout spatne. Ale to same, kdyz nekdo nema zkusenosti se strikanim ci natiranim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 21:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Sid
Vam se nikdy nedostala voda mezi sklo a tapetu ? treba pri odkalovani nebo pri manipulaci s krycim sklem.Tomu se da tezko verit :) bud jste neskutecnej stastlivec nebo napoustite akva maximalne do pulky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 14:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Dahak
Vám "zatejká" za akva voda?! coze
To se dít u mě, to bych asi doma musel s akvaristikou skončit... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 13:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: johan
To je sice pravda ale ono co na tom menit.Urcite nebudu nikdy chtit zluty nebo oranzovy pozadi.A kdyz nahodou jo tak holt nakup dalsiho akva.Ono jich neni nikdy dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 13:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Dahak
Ale ta "nemožnost" změny :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 13:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: PentueR
Mam stejnou zkusenost.Nez se babrat s nejakou tapetou tak mam trvaly pozadi za ktery mi nezatejka voda a vypada to perfektne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 10:30 Azurit – všechno sleduju
a průběžně děkuju za názory,vypadá to že to zatím vyhrává tapetka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 10:27 Muž kalahare [11]
Taky hlasuju pro černou tapetu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 10:19 Žena bucliik [99]
hlasuju pro černou tapetku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 10:11 Muž PentueR [256] – Re: Azurit
U mého posledního akva jsem zadní stěnu zvenku nastříkal barvou ve spreji (značku si nepamatuju - něco z OBI). Práce na 10 minut, uschlo to za 30 minut a zatím v pohodě. Tou barvou jsem mimochodem stříkal i některé plastové díly, ze kterých mám vyroben filtr u prezentovaného akva. Nikde žádná známka loupání nebo škodlivosti pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 10:04 Muž Horác [3942] – Re: Azurit
V ZOO centru v Hradci Králové mají takhle nastříkané všechny nádrže a vypadá to výborně. Nicméně ... černá je černá :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 09:46 Muž isamik [180] – Re: Azurit
Jak rekl Sid, cerna tapeta :-). Co jsem jeste vyzkousel bylo natreni cernym silikonem ( silene pracne) a pak natreni cernou univerzalni barvou, docela dlouho to schne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 09:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Azurit
Černá samolepící tapeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 09:22 Azurit – nástřik granitem nebo variopantem ano či ne?
Ahoj,jelikož jsem tu byl několikrát kritizován,upozorněn,poučen..je jedno jak to nazvat,že mé pozadí je nevyhovující a já to bez výhrady uznávám chci s tím udělat následující:Zadní stěnu chci zvenku nastříkat tmavým variopaintem či granitem,bud v odstínu břidlice či žuly.Jde mi o váš názor jestli do toho jít nebo ne nebo raději fakt zůstat u jednobarevné černé tapety pro kterou jsem se rozhodoval původně.Momentálně se mi vytřely akary takže ted s akva hýbat nebudu ale hned poté bych se do toho rád pustil.Děkuju za názory:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 22:07 Dadko – Zavadnost farby
Ta farba by musela mat atest na kontakt s pitnou vodou, inac sa z nej mozu vyluhovat jedovate latky do vody. Ak nie je na nej napisane, ze je vhodna na kontakt s pitnou vodou tak by som to na tvojom mieste radsej pretrel epoxy 1200 a vyneutralizoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 21:57 Muž Killer [133] - Sumci – Re: flekoun
smrděla technicky a když sem tam hodil mečovku tak byla do hodiny tuhá a za cvelej tejden co sem jí tam nechal ani nezplesnivěla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 21:38 flekoun
ZAdní stranu už mám natřenou černým silikonem, ale chci krabům udělat vodopád se skalkou z polystyrenu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:55 Muž Turok [18]
když natřeš zadní stranu z vnější strany tak to stačí :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 19:32 Muž filipsi [1295] – Re: Killer
Zajimave, jak se to projevilo, ze byla jedovata? Vis cim byla jedovata? Podle technickeho listu vyrobce ma byt zcela nezavadny. Me zadny problem neudelal, ale byla to jen mala vec, ne cele pozadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 17:59 Muž Killer [133] - Sumci – Re: flekoun
Já sem natíral balakrylem a pak byla voda jedovatá,takže sem to vypustil, usušil a natřel epoxy,neutralizoval a pak už to bylo v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 17:47 flekoun – Bude stačit na pozadí pouze nanést barvu?
Dobrý den,
mám dotaz ohledně pozadí z polystyrenu. Všude se píše, že se musí (nebo by mělo) na konec natříit epoxy 1200. Zajímalo by mě, jestli je to skutečně nutné. Má vize je: Slepím dohromady menší kusy polystyrenu(silikonem, natřu to hnědou barvou(nezávadnou, použitelnou na dětské hračky) a posypu jemným křemičitým pískem. Nechám zachnout a instaluju krabům do akvária.

A proto bych chtěla vedět, jestli to bude stačit, nebo mám použít epoxy popř. něco jiného? Děkuji za odpovědi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 14:33 Muž romi [7]
riedenie s liehom je len o rozotieratelnosti...pred tym, nez som robil pozadie som to inde nepouzival.
ak ti nerobi problem rozotriet neriedeny, daj ho, ale pocitaj, ze riedeny ti zajde aj do roznych skar...
inak ja som nedaval 1:1 ale cca 1 diel epoxy a 0,5 liehu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 14:11 caormplay – Re: romi
a spíš ho mám udělat hustějši nebo naředit 1:1 s lihem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 13:14 Muž romi [7]
podla mna to casom nebude, ak si to nemal vo vyslovene chladnom prostredi, tak od vcera uz musi byt spravne namiesany epoxid na dotyk tvrdy a nechava sa uz len poriadne vytvrdnut...
uz aj tak nemas co pokazit, namiesaj dobry epoxid bez farby a poriadne to natri...snad ti to zatiahne.
a ptom by som dal este aspon jednu vrstvu pre sicher...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 13:08 caormplay – Re: romi
no teď jsem se na to byl podívat a napadlo mě, že když jsem dělal tu druhou polovina pozadí (jedna polovina je zaschlá), tak jsem používal druhé epoxi. U toho prvního když jsem nalil tvrdidlo do skleničky začalo se z ní kouřit, ale u toho druhého se nekouřilo. Koukal jsem se na, že bylo starší jak to první, ale nebylo prošlé. Možná to tím nebude tu první půlku jsem natíral totiž o den dřív takže počkám a třeba ta druhá polovina zatvrdne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 13:02 Muž romi [7]
zrejme to bude malo tvrdidla, raz sa mi to stalo, ked som vylieval epoxidom spodok sedaciek na clne a uz nikdy to neprestalo lepit...teda kym som to nepotiahol laminatom, ale to uz je o inom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 12:54 Muž filipsi [1295] – Re: caormplay
Jestli nezatvrdne, nejlepe to vyhodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 12:53 Muž romi [7]
na poslednu vrstvu som daval uz len cisty epoxid bez farby a sypal piesok.
inak ani kedy si tam mal aj epoxid miesany s farbou, nemalo by pustat - to je zas skusenost z prerabky lodi.
ak chces, mrkni ako to mam spravene a robil som to viac - menej ako ty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 12:45 caormplay – Re: filipsi
takže mám počkat až to zatvrdne, a když ne, tak to budu muset přetřít znova bezbarvým epoxi?
Některá místa ale už jsou stvrdlá a i přesto se rozpouští
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 12:29 Muž filipsi [1295] – Re: caormplay
Pokud bylo v pokojove teplote a za 3 dny lepi, nekde je chyba. Spatne namichany epoxid.
Nech to uplne vytvrdnout, pokud to vubec pujde. Pretirat uz nemusis. Rozpusti se pri oplachovani jen ty castecky barvy, co nebyly epoxidem obalene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 12:22 caormplay – pozadí se ve vodě odbarvuje
Ahoj všichni chci se zeptat na jeden problém před třemi dny jsem dodělal pozadí do akvária z polystyrénu a natřel ho epoxy 1200 s hnědou potravinářskou barvou. Tři dny už sche ale pořád trošku lepí. Dnes jsem ho chtěl zneutralizovat kyselinou citrónovou ale jak jsem to potřel začalo se to rozpouštět a ta hnědá barva stíkat tak jsem potřel jen vodou ale taky se tozačalo rozpouštět. Nevíte čím to může být. Mám to necha úplně vyschnout nebo potřít ještě jednou epoxy bez barvy Nevím si rady Děkuji za odpovědi :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 09:42 Muž zikyc [79] - SumciRe: matoxba
Do rohového je stejnej postup jako do normálního, akorád je problém že tyhle akva maj občas vlepenou příčku přes prostředek akva a to je pak to pozadí třeba přeříznout( já musel rozřezat asi na 5ks)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 09:29 matoxba Re: romi
Tiez nad tym rozmyslam,mam 3D pozadie v klasickom rovnom akvarku,teraz som si zaobstaral rohove,zhruba 180L.Nasiel som firmu www.polimorf.sk urcite vedie spravit aj rohove.Na stranke maju jedno nafotene ale cena tusim 16 alebo 19 tisic za stvorec :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:57 Muž romi [7]
debatuje sa tu o pozadi, ak dovolite spytam, ci niekto robil 3D pozadie aj do rohoveho akvaria. alebo je to zbytocne? rohove akvarium bude mat 190 litrov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 17:57 Zephyr Re: Zephyr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem zase něco málo udělal

Teď ale přemýšlím jak proprat ten jemný písek na posypání.Mám strach že se mi bude odplavovat.Máte na to nějaký fígl?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 08:47 Zephyr Re: Jammes
Super. Díky za info. Je jedno jestli zaplatím za sanitární, nebo akva silikon. Hlavně že teď vím který koupit. Díky potlesk
respektive který nemám kupovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 07:48 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Zephyr
drzet to nejspis bude ;-)
jen to asi neudrzi ten sterk ale budes muset pouzit nejakou vzperu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 21:25 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Zephyr
nepoužívej san. silikon obsahuje protipl. přísady, kup radši akvarijní tuba stojí kolem 140,-kč a stejně ji asi spotřebuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 17:41 pansuu Re: Zephyr
A co klasickej, transparentní OLIVÉ? Pak lze koupit ten akvar. černej, ale ten bude asi pěkně mastnej tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 17:26 Štěpán Re: Zephyr
Sanitární silikon údajně obsahuje nějaké protiplísňové přídavky - je nevhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 17:01 Zephyr Re: Vip
Přemýšlel jsem nad pískem.aky by mě zajímalo jakou technikou se dá imitovat kmen stromu (ten ukryt pro keříčkovce)
Mrakoplash> spodek by měl přitlačit štěrk na dně a vršek je šprajclý o výztuhu. Když to nebude držet, tak to nalepím sanitárním silikonem ke sklu. (jestli se na to tenhle silikon dá použít.Tímto prosím o radu zkušenější)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 09:38 Vip Re: Zephyr
Jaká je plánovaná povrchová úprava polytyrenu?Zatím to vypadá pěkně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 08:32 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Zephyr
Ja myslim ze supr palec
ted jeste jestli to bude drzet pod vodou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 19:14 Zephyr Re: Zephyr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Práce na pozadí se o kousíček pohly :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 19:28 Zephyr Re: Zephyr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku takže jsem aplikoval zlepšováček : dvě desky polyestirenu jsem spojil cca 3mi špejlemi

výroba úkrytu pro keříčkovce.Teď se mi vyplatily zkušenosti s laminováním na autě a s výrobou doorboardů.Jsem totiž šílený autohifík potlesk tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 10:23 Zephyr Re: Mrakoplash
To je vonooo palec
Pořád mi tam něco nesedělo a já nemohl dojít na to co.Díkes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 21:50 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Zephyr
nezahazuj, je to pěkný ;-) , a ten písek tam klidně dej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 21:46 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Zephyr
vypada to dobre, jen bych jeste rozhodil ty rovny plochy malicko je prejet tou lampou ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522?od=551