Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 15:36 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahoj, řeším takový malý problém. Chystám se do plánované 200l nalepit lištu na instalaci elektro kabelů, abych zkoval přívod k topném,mu kabelu a čidlo termostatu + možná další).
Jenže dělají se hlavně bílé nebo hnědé, ale černou jsem nesehnal, tak řeším čím to nastříkat aby byla černá. Spolužák má pitol, ale jenom vodou ředitelné barvy, které by asi pustily. Jde mi o to, aby se z té barvy nic neuvolňovalo a bylo to pokud možno matné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:04 Acinonyx – Re: mateas11
Zalezi od toho, ci chces mat v akvariu rybicky mrtve, alebo zive. V pripade toho druheho by som to radsej nepouzil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 16:01 Muž mateas11 [0] – Balakryl
Fotka k příspěvku Ahojte kúpil som si balakryl a je na ňom napísané: ,, Nie je vhodný na nátery, ktoré prichádzajú do priameho styku potravinymi, krmivami a pitnou vodou. " mám to isť vymeniť alebo dá sa to použiť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 23:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jana
Tak já to kloudně ani zaschnout nenechal. Prostě jen aby držel. Nejdřív jsem pozadí natřel a zasypal pískem. Pak už sem nepřetíral, ale štětec na pozadí "ďupkal", abych nesetřel písek a znovu pozadí zasypal pískem a klidně i přetřel. Dělal jsem takovou kašičku z barvy a písku. Nechal tak hoďku zaschnout a postup opakoval. Prostě podle citu. Konečnou vrstvu písku (pro barvu to bylo uhlí) sem už nepřetíral. A až sem byl s výtvorem spokojen, tak jsem nechal pozadí den zaschnout a dal do akvária. O žádných problémech nevím.
Pozadí např. zde: rybicky.net/nadrze/9035
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 22:41 Jana – Re: Johan
Chtěla bych se vyhnou počátečnímu zápachu a "duhové" hladině.Já si teda myslím,že tohle dělá uspěchanost(ale jistá si nejsem).Balakryl znám dobře,jak se vrší vrstvy rychle ,hůř schne.Mám v plánu co den ,to vrstva,času mám do založení dost.Zatím jen dýchám výpary s pájkou v jedné a panákem v druhé ruce.Kolik si dal vrstev?A písek si také použil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 22:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jana-máma
Proč nějakou pojistnou vrstvu proti odlupování? Dříve než za dva roky se s tím nic nestane (dva roky co znám stará pozadí - já ho mám přes rok) a po takové době se případná odlouplá místa skryjí v řase apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 22:18 Jana-máma – Re: Jiřmond
Dik,už jsem jim napsala,jestli by mi náhodou nedoporučili něco nelesklého,vhodného pro tento účel.Raději bych pískovala s tím Balakrylem a jako poslední vrstvu ,jen pojistnou něco nelesklého,co bych už jinak nemusela upravovat,max.přelít tím octem.Máš to pozadí opravdu pěkné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 20:42 Muž Jiřmond [16] – Re: honza
klidně mi tykej...co se týče toho epoxidu, objednával jsem jej odsud (www.havel-composites.com/… se to nemusí, je to krásně tekuté a skvěle roztíratelné, samozřejmě se musí použít tužidlo, a to toto (www.havel-composites.com/… se to v hmotnostním poměru 100:45, takže taky jednoduché...po natření epoxidem se to lesklo hodně, nicméně fotky hodně zkreslují, přeci jenom blesk tomu přidá...po posypu pískem a opětovném nástřiku balakrylem se to nelesklo ani na suchu, ani ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 19:35 honza – Re: Jiřmond
Máte to super..Zadal jsem si do zboží LH 210 a vyjely mi plotýnky-ty desky.Jak zní celý název a jak se to ředí?Takže Vás to nijak nezlobí?Koukal jsem ,že na suchu se taky leskne nebo ty fotky tak aspoň vypadají,ale pod vodou se to ztratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 19:23 Muž Jiřmond [16] – Re: honza
Řeknu ti, jak jsem to dělal já. Taky jsem to chtěl mít vystínované černou a místy hnědou, takže jsem nejprve nastříkal pozadí balakrylem načerno, jako podklad. Poté jsem to natřel epoxidem a posypal černým pouštním pískem a nakonec znovu stříknul jednou vrstvou černé a až to zaschlo, tak jsem provedl další nástřik hnědou, ale jen místy. Zkus se kouknout na fotky v mé prezentaci, nejlépe to jde vidět na fotkách s plně osázeným akvárkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 19:16 honza – Re: Kusma
Chceme to ladit do hnědočerné,trochu zelené tak,aby to ladilo ke dnu.Když dám epoxy a písek ,bude to jednolitá barva,která sice stmavne(možná časem),ale bude to stále jednolité.Máma si chce pohrát s barvama,stínama(a pískem), -to by tam ten Balakryl vůbec nemusel být.Ale děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 19:05 Muž Kusma [411] - Rostliny
nejlepší je Epoxy posypat pískem - má to reálnější vzhled a neleskne se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 18:50 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A co zkusit ten epoxid šmirglem zlehka obrousit pak bude matný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 18:27 Honza – Na 3D -existuje něco ,co se neleskne?
Dobrý den,chystám se na 3D pozadí a po pročítání rad tohoto tématu jsem se rozhodl použít Balakryl.Ale rád bych ho ,jako poslední vrstvu, ještě přetřel ,přeci jen by mohl Balakryl časem pod vodou začít zobit,odlupovat se..Dočetl jsem se pouze o epoxy,které se leskne.Nevíte náhodou o něčem,co by k tomuto účelu bylo vhodné a zároveň bylo matné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bruno136
No, jelikož píšu, že se pozadí od skla odlepí.... Ale možná něco špatně chápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:23 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: Johan
Zivica sa odlepi od skla zato ze som dal purpenu priamo na sklo? Tomu nerozumiem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 15:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bruno136
Pokud ste dal pěnu jen na sklo, tak se URČITĚ odloupne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:58 Darry – Re: filipsi
myslim, ze jako prvni pozadi co jsem kdy vubec delal to vypada docela fajn, ono toho taky doma moc vymyslet nejde, nikdy to nebude vypadat stejne jako to co si koupime za Xtisic v obchode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:53 Muž bruno136 [7] - Cichlidy
Fotka k příspěvku No a mam dalsi problem. Natieral som to zivicou ktoru som riedil liehom 1:1 Po napusteni sa mi to zacalo odliepat od skla a preto mi ide voda za pozadie. Chcem sa opytat ci sa odliepa len preto ze som ju riedi, alebo zivica ako taka nebude drzat nalepena na skle pod vodou? Ma s tym niekto skusenost? pomoze mi to ked to teraz este natrem neriedenou zivicou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 20:46 Muž filipsi [1295] – Re: Darry
Pekna prace s airbrushem - ale nejak se nemuzu ubranit dojmu podobnosti se zidkou v pozadi :(. Tyhle typy co vypadaji jako zidka regulovaneho potoka mi moc nesedi :(. Barvu bych hlavne nechal opravdu hodne dukladne vyschnout a vyzrat, nicim dalsim nepretiral.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 14:50 Darry – Re: venous
Tak pozadi bylo dneska dokonceno finalne airbrushem. Prikladam foto.

s829.photobucket.com/…
s829.photobucket.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 13:25 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy
Darry napsal: Je to barva ktera dle výrobce:

Barva je atestována pro přímý styk s potravinami, pitnou vodou a na povrchovou úpravu hraček.


V tom pripade bych to uz epoxy nepretiral.A pokud chces mit uplnou jistotu tak pisni vyrobci e-mail a porad se s nim ten by to mel vedet na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 10:52 Darry – Re: Pufli
To se taky da, ale me jde o to zda to mam teda uzavrit, nebo to tak uz nechat. Tot moje posledni otazka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 00:03 Muž Pufli [3]
Ja som farbu rovno pridal do EPOXY - prašková na farbenie cementu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 21:58 Darry – Re: venous
Je to barva ktera dle výrobce:

Barva je atestována pro přímý styk s potravinami, pitnou vodou a na povrchovou úpravu hraček.

Proto prave nevim zda to mam jeste pretrit, nebo to uz nechat, podle me to nic neudela, ale slo me o to zda nema nekdo zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 04:07 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy
v tom pripade pouzij balakril misto basilu a pokud ma tu vlastnost ,ze likviduje polistiren radsi bych to pro jistotu tim epoxy nakonec pretrel.Jinak jestli mas zkusenosti ze pak ve vode nic nedela a rybam neskodi tak bych to nechal po natreni a vystinovani tak jak to mas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 11:35 Darry – Re: venous
No praveze to nejde jen natrit bisilem, protoze bisil ma v sobe neco co ten polystyret sni i s chlupama. To je vyzkouseno, proto pod to musi epoxy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 08:26 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy
Jen dotaz z ceho to pozadi je kdyz si ho natiral epoxi?Pokud z polistirenu tak stacilo to natrit tim bisilem a mel bys hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 22:30 Darry – Re: Kusma
Nechci to prave sypat piskem, je to natreno sedym bisilem + cerne se to vystinuje, takze nevim zda to mam tak pak uz nechat, nebo jeste cely tento vytvor myslim bisil pretrit epoxy, aby se to jakoby zavrelo o to cele me jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:34 Muž Kusma [411] - Rostliny
Určitě to přetři ještě jednou Epoxy a nejlépe posypat křemičitým pískem (co nejjemnějším) - nebude to pak moc lesklé... Co se týče té barvy, už jsem si o ní něco četl, ale nezkoušel. Ale myslím si, že když to necháš uschnout a pak opláchneš teplou vodou tak by to mělo být v pořádku - nezapomeň na zneutralizování Epoxy kyselinou citrónovou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:18 Darry – 3D pozadí epoxy + bisil
Zdravím chci se zeptat. Dělám 3D pozadí natřel jsem to epoxy 1200, pak jsem na to dal bisil, zdravotne nezavadna barva do vody. No ale zda se mi ze to porad docela voni, ten bisil, tak nevím zda to mám ještě pak celé uzavřít znovu epoxy, nebo co s tím dále. Je to zdravotne nezavadna barva, tak nevim zda to muzu do akvarka dat, nebo mam jeste zkusit vyckat zda to vycuchne. Díky za rady. Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 14:08 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: csnoro
ok...pokusím se...mám to vyřezané...ted jen vykutit komoru..:-D a chemikalie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 21:13 Muž csnoro [7]
Fotka k příspěvku Ako som už písal 1000ml a ešte som si musel dokupiť, ale z toho som už veľa neminul. Liehu som dával tak od oka, aby sa dalo natierať.Piesok som kupil v akvaristike, čierni,sivý a hnedý. Máš to pekné, daj foto keď to dokončíš. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 20:05 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: csnoro
A TO JSI použil kolik ml epoxydu lihu a tvrdidla? jinak pěkny...co řikaš na to moje..a jakým pískem jsi to nakonec posipal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 19:40 Muž csnoro [7]
Záleží koľko vrstiev mieniš natierať, ja som natieral 3 vrstvi a použil som necelí liter. [120-50cm]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:39 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: Kusma
www.drostra.cz/… Mohlo by tohle stačit? a co říkáš na obrázek..?líí nebo ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:07 Muž Kusma [411] - Rostliny – Re: Juck
Nevím přesně, v jakých gramážích se dělají, ale když jsem dělal do akva 40*20cm tak jsem měl 400g Epoxy a po třech nátěrech mi stále zbyla ještě zhruba polovina plechovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 13:45 Muž Juck [1] - Cichlidy – Můj začátek...
Fotka k příspěvku Zdravím...mám dotaz...kolik mi bude stačit tvrdidla a epoxydové přiskyřice když dělám(opravdu tenké) 3D pozádi do Aq....o rozměrech 80x25 a 40x25....kolik postačí gramů? pošlete kdyžtak odkaz....Přikladam foto..;) teď ještě to není hotové..děkuji.. rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 08:18 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Yirka
"Bruno" v příspěvku již přede mnou zmiňoval, že PUR pěnu bude natírat "živicou", což je jestli se nepletu "po slovensky" pryskyřice. Většinou se používá EPOXY 1200.....proto ten dotaz ode mne zda to byla 1200.
Takže asi tak.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 08:11 Muž Yirka [9126] Re: sarkax
Kdybys četl pozorně, kolega od začátku píše, že se jedná o PUR a ne EPOXY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:34 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: bruno136
Stačí neutralizovat 1x a reagovat to nech tak 1 a 1/2 - 2 hodiny (alespoň tak jsem to dělala já)...

Když to důkladně postříkáš a potom opláchneš tak to bude fungovat. Na to postříkání kyselinou je nejlepší takový ten plastový roztřikovač na rosení kytek, stojí asi 20,- kč
Tak hodně zdaru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:29 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: sarkax
Kolko to mam nechat neagovat? A staci to urobit raz, alebo postup zopakovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:22 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: bruno136
Octem samozřejmě můžeš taky, ale právě kvůli zápachu je lepší kyselina citrónová.
Jedná se o klasickou potravinářskou, seženeš jí skoro v každých "potravinách", používá se při zavařování. Já dala asi na 1 litr vody 2 pytlíky, nechala 1a 1/2 reagovat a potom opravdu DŮKLADNĚ opláchla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:15 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: sarkax
Myslel som ze octom. Ale nakolko to mam v obyvacke tak ta kiselina citronova by bola lepsia, myslim zapach a tak. A ten roztok z kyseliny ma byt aky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:01 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: bruno136
Jestli si používal Epoxy 1200 tak nezapomeň pozadí neutralizovat nejlépe kyselinou citrónovou.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 21:45 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: BarbarOSA
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No po 10 tich dnoch uschla len jedna strana a druha ostala takato. Len dufam ze ked som to 3x natrel zivicou ze sa to nedostane ku rybkam.

Este jedna otazka. Predne sklo sa mi podarilo par krat pri natierani zababrat z vnutornej strany, tak som to priebezne cistil denaturovanym liehom a aj acetonom no to sklo by potrebovalo teraz poriadne vylestit. Cim by som to mohol?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:47 Muž BarbarOSA [6] Re: bruno136
Nemas co stratit, 2 - 3 dni uz pockas..Ak to nebude zaschynat skus to aspon spajdlou taku tenku dieorcku spravit do toho alebo klincom, alebo takym niecim..
A skus dat niekde do tepla..Ak nic bud to zatret a dufat ze sa to neprebori, alebo nic ine nestane, alebo rozrezat po tade a odtial odznovu ano
Tak ci tak drzim palce, nech sa zadari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:36 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: BarbarOSA
Tak teda este pockam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:34 Muž BarbarOSA [6] Re: bruno136
Do vody by sa to nemalo dostat, ked to dokladne spredu ponatieras cele..
Len aby to tlak vody nstlacil, nepreborilo sa to a tak sa do vody nieco dostalo, vies co myslim??
Rukou nevies odhadnut aky tlak tam bude takze sa to neda nejak vypocitat a skusit, alebo co ja viem co..
Kazdopadne nechaj to este aspon 2 dni a uvidis ci neuschne este aspon nieco..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:32 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: BarbarOSA
A myslite ze ked to necham take, ze sa to moze dostat potom do vody aj ked to bude natrete zivicou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522?od=351