Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba a nátěr 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Výroba a nátěr 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:26 Muž BarbarOSA [6] Re: bruno136
ked to vytvrdne a ponatieras to dokladne nic by sa nemalo udiat..
Skus urobit tenku dieru skrutkovacom napriklad a uvidis ci zacne zaschynat alebo nie..Potom dierku zatres kuskom peny zase..
Alebo do tepla ako som hovoril..
Prinajhorsom vyrezat a odznovu v tenkych vrstvach.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:25 Muž kortezhugo [983] Re: bruno136
...neviem sice ako to chces riesit - ale ak to napustis vodou tak to nevytvrdne vobec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:24 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: BarbarOSA
No menit to uz nechcem, len sa bojim aby sa nieco nestalo rybkam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:15 Muž bruno136 [7] - CichlidyRe: kortezhugo
To som uz skusal. Musel by som z toho spravit sitko aby to vsetko uschlo, je tam toho vela. Pouzil som asi blbu penu. Daval som tu nizkoexpanznu. Teraz neviem co dalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:12 Muž BarbarOSA [6] Re: bruno136
Malo to ist v mensich vrstvach..
Malo by to zaschnut, skus vykurit tu izbu alebo dat vedla radiatora..
A uz von to asi pojde velmi velmi tazko..Nebol to asi moc dobry napad, ale fantazii sa medze nekladu a hadam to uz nebudes chciet menit..
Drzim palce..
Posli sem potom finalnu podobu som zvedavy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:09 Muž kortezhugo [983] Re: bruno136
...tu nastal ten problem ze povrch zaschol a nedostane sa ti tam vzduch...teda bud este pockaj alebo to "prepichni"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:01 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – problem, pur pena priamo na sklo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mam problem. Isiel som robit 3D pozadie a daval som pur penu priamo na sklo. Z vnutornej strany ako bude voda je vsetko OK, ale ked sa pozrem z boku akvarka tak ta pena je stale riedka aj po tretom dni a myslim ze taka aj ostane. Mate s tym niekto skusenosti? da sa to nejako zachranit? Idem to sice este natret zivicou 1200 ale aj tak sa bojim ze vypary z tej nezaschnutaj peny sa budu postupne uvolnovat do vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:22 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Johan
dobre diky moc :-) je mi 16 a neziju s tatou takze nemam koho se zeptat takze si moc vazim ze jste mi to takhle popsal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:41 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Smatts
Tak prostě nátěr.. Barva se natírá radši víckrát, než jednou a ve dvou milimetrech. ;-)
Nevím, tak možná půl hodiny. Podle teploty a vlhkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:19 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Johan
a jak dlouho tak schne ?? asi podle vrstvy co ?:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:36 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Smatts
Dělal jsem to tak, že sem udělal nátěr a nasypal písek. Až to zaschlo, tak sem udělal nátěr stylem štětcem jakoby jemně bodat (abych písek neposouval po pozadí) a pak znova zasypal pískem. No a takhle opakovat k dokonalosti. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 14:04 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Thomas29
oukey takze 1 nater bez pisku a pak z 2 udelat takovou kasi s piskem ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:23 Jindrik – Re: Rexistens
Ahoj, já jsem taky dělal 3D pozadí balakrylem, a postup byl takový: natřej jsem kus balakrylem posypal tím nejjemnějším křemičitým pískem co v akvaristice měli, takhle jsem udělal celé pozadí, nechal zaschnout, druhý den to samé, takhle jsem udělal 3 nebo 4 vrstvy a je to úplně ok, ani želvy s pořádnejma drápama to nezničily, teda zatím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:04 Muž Rexistens [16] – Re: Thomas29
Nemas pls. nejakou fotku, jak to pak vypadalo?
je ted zkousim ruzne techniky vyrobi pozadi a snazim se vyhnout epoxy(proste nejlevnejsi co jsme videl prodavat stoji 400 s tim redidlem na ja potrebuju 2* natrit 100*30 cm... to mi prijde zbytecne horentni suma... balakrylu ale domam mam na nater celeho baraku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 12:52 Thomas29 – Re: Smatts
Na ten balakril se ti ty kamínky moc nepřilepí.Já jsem první nátěr hodně naředil , aby se to všude dostalo a zateklo a do druhého jsem přesál jemnej písek , vznikla taková kaše a tím jsem to celé napatlal.Je to docela v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:17 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
dobry den chtel bych se zeptat jak mam teda natrit pozadi z polystyrenu....1. nater balakrylem...nechat zaschnou a pak 2. nater a na to kaminky ?? a nebo jeste na ty kaminky 3. nater ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:09 Muž HATED [25] - Cichlidy
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:08 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: petr
diki moc aj ked mi tu okomentovali tu farbu dal som na to este jemny terarijny hnedym piesok aby to vyzeralo lebsie potom upnem foto ked budem prerabat cele akvarium lebo k ocelatom to nedam uz teraz im je tesno tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:22 petr – pegy42
Moc hezké. Co jsi použil za materiál? Já si tohle provedení, vzhledem k tomu, že mám aqva široké 30 a 35 cm, nemůžu dovolit. Prostě akorát skály a co nejužší. I když tohle mě nahlodalo. Vypadá to fakt super.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 14:38 Štěpán
oranžové chobotnice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 13:22 Muž HATED [25] - Cichlidy
Fotka k příspěvku co poviete na toto do 375Litroveho akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 13:11 petr – pegy42
Doporučuji výrobu nového pozadí. Zkus to spíš vydlabávat prstama. Je to pak víc nepravidelné a přírodní. Já jsem použil polyuretan a v něm to vydlabávání funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 13:33 Johny – Zakalená voda.
Ahojte
Měl bych dotaz. Může pozadí natřené balakrylem obarvit vodů? Voda se mi obarvila a nevim,jestli to je balakrylem a nebo pískem. Ještě k tomu,pozadí natřené balakrylem jsem měl dlouho schlo,takže nevim

Díky o radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 15:43 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: WarezMan
muze to byt i nadmernym svicenim resp. intentitou osviceni + dost casto pomaha vymena cca 70% vody s maximalnim odkalenim a za par dnu proprat molitany v filtru,keramiku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 15:26 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Pozadí s tím na 100% nemá co dělat. Jak píše Eff, na vině bude zřejmě špatná a nedostačující filtrace, krmení nebo prostě jenom zanedbaná výměna vody. Zateměním akva se sinice určitě zbavíš, ale zamezíš pouze růstu, né příčinám vzniku. Chce to častěji měnit vodu a opravdu dbát na dobrou údržbu nádže( opatrněji krmit ). Popřípadě pořídit jinou, výkonnější filtraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 14:01 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: WarezMan
Se sinicí se bojuje změnou podmínek v akváriu. V tanganice nemůžeme do boje zapojit rostliny a CO2, takže bychom měli obrátit pozornost k filtraci, každodennímu odsávání sinice a v nejhoším případě dlouhodobého zoufalství k totálnímu zatemnění nádrže na dobu ne kratší než 5 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 13:53 Muž WarezMan [4]
No tak na jednu stranu se mi teda ulevilo, ze nemusim po pozadi lakovat epoxydem, ale akvarium je uz zalozeny cca rok a problem s tim mam teda porad... Dokonce sem ho asi nekdy pred 2 mesicema zalozil znova protoze to bylo uz neunosny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 06:56 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Mám to samé pozadí a žádne problémy, na balakryl bych to nesváděl, taky jsem měl řasy a povlak na hladině, ale to jsem měl čerstvě založené akvarium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 00:06 Muž WarezMan [4]
Tak sem si to pořádně prostudoval a ona to asi opravdu bude sinice... taky sem se, ale dočetl, že sinice není dlouhodobej problém, což mém připadě tedy je... a fakt už nevím jak se jí zbavit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:06 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: WarezMan
Mimochodem, je to zelená řasa? Není to nebo náhodou sinice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2010 12:45 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: WarezMan
Nebude to balakrylem ale tvarem pozadí. Vyloženě se vystavuje světlu od zářivek. Když k tomu přičtu čerstvou vodu, vychází mi z toho řasa. Poradil bych nějaké rostlinstvo na hladinu, bude jednak stínit a jednak odčerpávat dusičnany, ale nejsem si jist, jestli přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:35 Muž WarezMan [4] – Balakryl a nadměrný růst řas?
Zdravím mám udělané 3d pozadi polystyrenu, který je natřen černým balakrylem a zasypany křemičitým jemným pískem. Balakryl sem nechal vysychat cca 1 týden. Problém je v tom, že se mi v akváriu nadměrně daří řasám. Když akvárium nechám bez údržby 2 týdny (dovolená) kompletně zaroste zelenou řasou, která vytváři souvislý povlak všeho co je v akváriu. Taky se mi vytvoří na hladině šedý povlak (vypadá to jak olej). Akvárium je to 126 litrů a je tam Atman200 hlavice a molitanová kostka cca 10x10x40cm. Mám podezření, že se něco uvolňuje z balakrylového nátěru pozadí co podporuje růst řas. Podle mě není možné, že to zaroste tak strašne rychle. Nemáte někdo zkušenost s něčím podobným ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 16:43 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Kacoo
Doma mam ruzne typy pozadi, od tapety, pres barvu nastrikanou na vnejsi stranu skla, kupovane 3D pozadi, pozadi z bridlice, z polystyrenu s epoxy i z polystyrenu s balakrylem.
Pozadi bych, byt tebou, volil, dle planovaneho pouziti. Pokud chces rostlinne akva, pripadne akva s JA cichlidama, tak bych ti doporucil bridlicove pozadi, vypada super a zabere malo mista v akva.
Pokud planujes malawi, tak polystyren, protoze se z nej krasne modeluji schovky a pruplavy pro rybky.

Pokud se tedy rozhodnes pro polystyren, tak co nejvetsi tloustku at se ti dobre modeluje. Vyrezat pajkou, "opalit" horkovzdusnou pistoli, natrit balakrylem, posypat piskem, pretrit epoxy a pripadne jeste opet posypat piskem. Ten zakladni balakryl je na to abys nemusel delat takovou vrstvu epoxy a pripadny prosvitani pod piskem nebude vadit. Bilej polystyren by svitil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 16:05 Muž snickers [0] - TetryRe: Kacoo
Celkem je jedno, který polystyren použiješ. Polystyreny jsou 2 druhy, fasádní a podlahový, lyší se jenom v pevnosti v tlaku, ostatní rozdíly nejsou, poze se liší výrobce. Pak je tu eště styrodur ( nevim jak se s nim pracuje), ale je zbytečně drahý a jeho výhoda je v tom že se nedrolí. Na tohle téma se odovídal v jiném vlákně takže si zadej do políčka "hledej" pozadí a tam to najdeš:-)
Edit: Nejosvědčenější je vyřezat požadovaný tvar, natřít epoxyden a než to zaschne tak to zasypat štěrkem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 14:43 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Ahoj mam dotaz a tyka vyroby pozadi z polystyrenu. Je jedno jaky pouziju? Nasel sem si jich par, ale v tomhle proste nevim akva bude mit 130x70x70cm coz je kvuli prostoru v byte :(.

www.e-zatepleni.cz/…

www.e-zatepleni.cz/…

prosim poradte i cim se to ma natrit popripade kdyz to pak natru muzu posipat piskem pro realisticky vzhled ?

Predem diky kazdemu za nazor ci radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 13:47 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HATED
To pozadi je z polystyrenu, takze nabobtnat nemuze.
Ta vyztuha je tak vyhla od vztlaku, jak se pozadi snazi vynorit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 13:15 Ploutev Re: xOB
Fotka k příspěvku Takhle podobne vyhnutou vyztuhu jsem mel taky.Ale z akvarijniho korenu.Narval jsem ho na doraz pod vyztuhu ve strede nadrze,koren po nejake dobe nasal vodou a proste se zacal "zvetsovat".Odnesla to praskla vyztuha.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2010 13:13 Muž HATED [25] - CichlidyRe: snickers
Fotka k příspěvku ja som moje dnes dokoncil este potrebujem urobit 1 do opacneho rohu akva a medzeru medzi nimi vyplnim neakymi vysokymi kitkami :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 12:47 Muž HATED [25] - CichlidyRe: xOB
To vyzera ako by sa ti to pozadie nabopnalo a preto to tak vytlacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:46 Muž xOB [83] - CichlidyRe: snickers
Fotka k příspěvku Ten "podklad pro kryci skla" je prave ta podelna vyztuha a pokud drzi tlak potopenyho polytstyrenu, tak zbytecne namaha stenu akva. A ten tlak je sakra velkej, tedy u vetsich akva, i malyho akva do 50l by si to dokazal predsavit bez lepeni, ale do vetsiho urcite ne.
Nez to doma opravim, k cemuz se bohuzel dostanu asi az za mesic (snad to vydrzi), tak to nafotim a vlozim na stranky).
Edit: Líp se to nafotit nepovedlo. :-( Každopádně to vyhnuti je tam jasne videt.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:10 Muž snickers [0] - TetryRe: xOB
Ja ho např. přilepené nemám, opírá se pouze o boční skla a částečne o podklad pro krycí skla, vše je v poho a nic se nehýbe:-)Je pravda, že byla dřina ho narvat mezi boční skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 17:18 Muž xOB [83] - CichlidyRe: snickers
Pozadi z polystyrenu je treba prilepit poradne k zadni stene, jinak ti vyplave.
Mne se vytrhlo pozadi ve tristovce (ze zadu bylo malo silikonu :-( ), nastesti je dole zapreno sutrama, ma bocni stenu a nahore se opira o podelnou vyztuhu. Bohuzel ji paci takovou silou, ze vyztuha je priserne vyhla (cca 1,5cm) a vytvari tak jiste velkej tlak na zadni stenu. Takze budu muset vse vydelat a pozadi znovu prilepit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 21:52 Muž HATED [25] - Cichlidy
Fotka k příspěvku no to je 1 vrstva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 21:42 Muž HATED [25] - Cichlidy
ja som si dnes zacal vyrabat 3D pozadie s polistirenu a epoxydu a zatial to vezera po 1 nrstve takto este pockam do zajtra a dam dalsiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 14:36 Jaroslav
zdravym uz som aj ja robyl jedno pozadie z Balakrilu a Univerzal Colorlak V2045 vodov rieditelny,a momentalne si robym druhu polovicu pozadia ten isty postup azatial som s tym spokojny ,ten piesok mozes zohnat v SLOVLAK alebo kde miesaju farby a Marmolit maju tam aku farbu len chces a aj zrnitost ja som si kupil po 5kg cenu si uz nepametam pozri moje akva Jaroslav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 09:33 Miro
dakujem, pravdepoodobne to bude robené rovnbako ked to robi jeden vyrobca...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 22:48 Muž snickers [0] - TetryRe: HATED
Návod je jednoduchý. Použijte nejlépe 8cm tlustý polystyren. Do toho vyřežte OSTRÝM nožem tvar podemletého břehu. Čím víc hluboké a rozmanité zářezy tím lepší ( po napuštění pochopíte, příliš ploché nevypadá reálně). Rozmíchejte si v dobře větrané místnosti, (ať se neotrávíte jako já)přesně podle návodu Epoxyd. A nanesteho na část polystyrenu. Ihned zasypte hustě jemným pískem ( já použil jemný žlutý a jemný černý z Břeclavy) a poté opakujte postupně na celé desce. Epoxyd si rozmíchávejte po malých dávkách. Rychle tuhne. Po 24h zaschnutí vyklepte a popř. vyspravte. Do akvária je nejlépe osadit přesně na míru seřízlym pozadím a nepotřebujete lepit. Případné otvory mezi pozadím a sklem lze ucpat molitanem( např od filtru) Opadaný písek a molitan brzy zaroste řasou a havětí a vše je OK. Výsledek je vidět na mé prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 21:20 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Danila
Polistyren sa lepi silikonom, epoxydom sa lepi piesok na polistyren. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 21:14 Žena Danila [4489] - SumciRe: HATED
Možná hloupá otázka: vy jste si polystyren polepil epoxy a pak budete řezat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 21:11 Muž HATED [25] - Cichlidy
Ja si prave dnes idem urobit 3D pozadie s polistirenu. A epoxydu dnes som si polistiren polepil. Zajtra nieco nan nakreslim a zacnem pomali orezavat. Ak stihnem pouzijem uz zajtra aj pajku no som zvedavy. Tu farbu by som needal, radsej cierny jemny piesok ,,cadic" ak to bude hotove upnem foto.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 13199x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/522?od=401