Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Hygrophila - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 00:29 Vip – To Sidonius
A není ta tvrdost už tak dost vysoká?Měl jsem zato,že v tom bude problém a že bych měl tvrdost snížit.Ale píšete to tu dva.....něco mi někde uniklo hmm :) ....Něco bližšího by nebylo?

PMDD je od Rosíka: Tenso coctail-B-0,25%;Cu EDTA-2,57%;Fe EDTA-0,53%;Fe DTPA-1,74%;Mn EDTA-2,57%;Mo-0,13%;Zn EDTA-0,53% +Síran draselný K2SO4 + Síran hořečnatý MgSO4-7H2O.
Mě osobně to neříká nic.Přidáváno denně 3ml/100l.Napadla mě ta blokace některých živin a pokoušel jsem se o tom něco zjistit,proto zkouším Mangan+ a Molybden+.Ale úspěch s tím moc není,takže to ono asi nebude.Ikdyž jsem na toto dost spoléhal.Na stránkách Rataje v návodech/péče o rostliny a hnojení/ se přímo nabízí nedostatek Mo.PMDD ho, jak je vidět obsahuje méně,ale po aplikaci Mo+ se nic neděje.
Poslední měsíc a půl je CO2 aplikováno pravidelně.Obsah Fe je prozatím tabu,v tomto případě jistě nevhodné ano ,napravim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 21:50 Sidonius – To Vip
Mno, tvrdost 22-24 st. mi přijde jako dostatečná.
Co myslíte tím "ruducha bují kam se kouknu"? Na vašich nejnovějších fotkách v prezentaci to tak nevypadá... :-)
Hnojíte-li dlouhodobě "kompletním" PMDD v dávce 3ml/100 l (denně?), mohlo dojít k přehnojení některou z živin, což může blokovat příjem živiny jiné. (Chtělo by to m.j. upřesnit, jaké složky a v jakých poměrech toto hnojivo ve vašem případě obsahuje!)
Pokusil jste se zjistit, které živiny by bylo vhodné, a které naopak nevhodné, do akva doplňovat? Pokud jste bez rozmyslu aplikoval "jakési" množství živin, předávkování některými z nich je dost pravděpodobné. Pravidelná výměna 25% vody co 14 dní by mohla toto riziko snižovat, ale zase by to do jisté míry záviselo na obsahu živin ve vaší vstupní vodě...
Vliv Bivoje (neznámé složení) raději uvažovat nebudu...
Představu o obsahu železa (a tím i alespoň přibližně ostatních stopových prvků) nemáte...
Hnojení CO2 stylem "jak kdy..." může být také zdrojem potíží - dojde-li k vyčerpání volného CO2, rostliny se "seknou" a řasy jedou dál.
Netvrdím, že cokoli z výše napsaného musí být příčinou vašich problémů. Jen jsem napsal, co mne napadlo při pročtení vaší prezentace a přečtení vašeho příspěvku. :-)
Třeba by stačilo hodně zvýšit tvrdost vody... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2006 21:35 vit – zakrneli rust rostlin
musis o hodne zvisit tvrdost vody a jestli mas naky nachilny ryby tak se rozhodni co je dulezitejsi :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2006 20:09 Vip – zakrnělý růst rostlin
Fotka k příspěvku Kdo poradí?
u Hygrophili corymbosy (velká i malá varianta) jsou nové listy zakrnělé,rostliny vůbec nerostou do výšky.Všechny listy,zvláště nové jsou jako když je vytáhnete krávě z huby!Podobný problém je u H.siamensis-listy nejsou sice zmačkané,ale zhruba po půl roce přestala růst taky.První půlrok rostla jako z vody a musel jsem ji týdně zastříhavat.Přitom nová H.rubella roste v pohodě,zcela bez potíží.
pH je mezi 6,7-7,2 (dle dávkování CO2)
UT - 6-7dKH
celková tvrdost 22-24
P - méně než 0,5mg/l
NO3 po 14 dnech od výměny vody 30-40 mg/l
Fe - neměřeno
Dávka PMDD - 3ml/100l.
Ruducha bují kam se kouknu :-(
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 12 ...... [13]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 17233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4574?od=601