Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Hygrophila - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 10:30 CZAntik Re: romant
3xDánio pruhované
4xParmička černopruhá
6xParmička pětipruhá
6xRazbora klínoskvrnná
4xSekavec thajský
6xTetra červenohlavá
10xTetra neonová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 10:19 R Muž romant [27987] Re: CZAntik
A kolik máš v akváriu ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 10:09 CZAntik Re: romant
Tak to jsme z toho jelen...:-) Mám stav, kdy se daří rozsivkám a BO a nemám to tedy nijak řešit, s tím, že se to porovná samo...? A co říkáte na ten obecný nedostatek CO2? Abych za chvíli neměl na akvárku vápníkovou krustu...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 09:58 R Muž romant [27987] Re: CZAntik
No protože na tom BO se daří rozsivkám. ;-) Nedělat nic je někdy to nejsprávnější, ovšem nejtěžší rozhodnutí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 09:55 CZAntik Re: Maq
Tak snad máš pravdu. Ale u anubiasu to graduje, hnědý, flekatý pevný "povlak" je stále intenzivnější, tak nevím jestli to stále ještě spadá do kategorie "normální patina". Snažil jsem se to vyfotit, ale bohužel můj foťák vyfotí pouze hezké kytky, ale to zbarvení nezaznamená...:-/ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 09:45 Maq Re: CZAntik
Protože předpokládám, že fotkami jsi nám ukázal nejhorší "problémy", radil bych Ti neměnit nic.
Romant Ti velmi správně napsal, že bez řas akvárium nebude. Dokonce si troufám tvrdit, že by to byl projev něčeho negativního. Ony jsou stále přítomny, stále to zkoušejí, ale pokud se rostlinám daří, řasy moc šancí nedostanou. Udělají jen lehkou "patinu", která ke zdravému akváriu patří.
Tvoje kytky vypadají celkově zdravě, tak nepokoušej osud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 09:25 CZAntik Re: romant
A co kdybych to udělal takhle... Zvýšit dobu svícení na 8 hodin (7 co jsem četl je asi obecně dost málo, začínal jsem od 6 hodin při založení a pomalu navyšuji), tím bych vyřešil problém s rozsivkami, nebo alespoň zlepšil podmínky pro jejich omezení. A zároveň bych přes den začal přidávat CO2 (systém cukr+droždí), čímž bych zlepšil podmínky pro omezení biogenního odvápnění. Když budu vycházet z (nepřesných) testů tak mám dlouhodobě (de facto od založení) nedostatek CO2. dKH ze začátku 7°, nyní stabilně 5°. pH se pohybuje dle odhadu z testu kolem 7,2-7,4.
A nebo teď mě ještě napadlo, zvýšit intenzitu osvětlení (přidat zářivku) a nechat těch 7 hodin. To by na rozsivky asi taky pomohlo ne? Ale zase se takhle nepohnu s tím biogenním odvápněním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 09:11 R Muž romant [27987] Re: CZAntik
Tak dvě poznámky. U rozsivek se obvykle uvádí, že více světla je nápomocno při jejich eliminaci, ale u biogenního odvápnění se naopak radí intenzitu osvětlění snižovat, protože se tak lehce dorovnává rozhozená hladina CO2, není tak velká poptávka. No a teď si vyber. ;-) Těch rostlin tam nemáš nějak moc, já bych tu dobu svícení ponechal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 09:05 CZAntik Re: romant
Momentálně 7 hodin a chtěl jsem zvyšovat na 8...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 21:23 R Muž romant [27987] Re: CZAntik
A jak dlouho že svítíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 21:21 CZAntik Re: romant
To si nemyslím, i když, to by byl ideální stav, který by se mi líbil..:-) Každopádně je mi jasné, že to je nereálné. Jde mi o to, abych něco nezanedbal, nenechal si to přerůst přes hlavu a nezačal to řešit až se zbytečným zpožděním. I když teda, sterilní-nesterilní, ty "upatlané" lístky anubiasu se mi nelíbí...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2017 21:06 R Muž romant [27987] Re: CZAntik
Ty si asi stále myslíš, že budeš mít neustále sterilní akvárium bez jakýchkoliv řas, ale to je velký omyl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2017 21:04 Muž Zip [277] Re: CZAntik
Máš čerstvé AQ, obecně tu myslím panuje názor, že je lepší ze začátku moc horlivě věci neřešit, některé věci se vyřeší sami časem, některé je potřeba řešit a některé věci se nepodaří vyřešit nikdy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:51 CZAntik Re: Zip
No jo, ke každé kytce mám něco...:-) Rozsivky říkáš, díky za tip, mrknu jak to vypadá... Doufám, že se jich dá snadno zbavit...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2017 20:35 Muž Zip [277] Re: CZAntik
Koukám, že se ptáš napříč forem na růzmé kytky :-)
Já bych si tipnul, že jsou to rozsivky, u nového AQ běžná věc, taky jsem je měl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:29 Muž Magic [879] - RostlinyRe: CZAntik
Ja si teda nie som istý, či to, čo vidím na fotke, je h. corymbosa, moja vyzerá inak, ale rozhodne mi farbí listy v dobrom svetle do hnedočervena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 20:14 CZAntik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, asi jsem už paranoidní, moje Hygrophila corymbosa má některé lístky částečně nahnědlé, resp. načervenalé, viz. obrázek. Co jsem koukal, tak je to asi normální. Rostlina vypadá zdravě. Můžete mi to někdo se zkušeným okem potvrdit? Na Anubias barteri nana se mi tvoří nepravidelný hnědý povlak (asi biogenní odvápnění) tak si říkám, jestli to není to samé...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 14:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Martino14
no, mě by spíš zajímala celková tvrdost GH. A s draslíkem bych to nepřeháněl, aby ti neblokoval Fe, zdá se mi že na některých listech máš chlorozu.
Těmhle mokřankám spíš většinou schází hořčík, ale budem chytřejší, až co celková tvrdost.
Koukám, že je to starší diskuze, jak jsi dopadl?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:36 Muž Martino14 [0] - Rostliny
Dnes som zmeral NO3 a je na hodnote 10mg/L, NO2 je na 0, pH mam okolo 6,2, teplota 22°C. Myslim, ze NO3 je OK a hnojivo KNO3 by som mohol pridavat, tak ako doteraz... Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 20:35 Muž Martino14 [0] - RostlinyRe: RBSC
Ano je to nádrž Granit Mountain. Teplota stabilna 23°C, tvrdost 12dH.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 17:51 RBSC Re: Martino14
Kontrolní otázky:
Jedná se o Granit Mountain?
Jaká je teplota vody?

Průplach akvária, upravit hnojení ve prospěch draslíku(třeba KCl), pozorovat(a mezitím si pozjišťovat parametry vody telefonicky, nebo testy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 17:14 Muž Martino14 [0] - RostlinyRe: MonterMonty
Naposledy som filter čistil 13.10.2015. Neviem ako často je dobre čistiť externý filter... Raz za pol roka by to malo stačiť nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 16:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martino14
Já bych to zkusil - odstavit KNO3 - za to nic nedáš - na testy se vyprdni - jsou to vyhozené peníze , jak je na tom filtr - nezasírá se příliš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 16:36 Muž Martino14 [0] - RostlinyRe: MonterMonty
Používam Fe mix Ph+, MgSO4+7H2O, KNO3, K2SO4. Takže aj to je tam... jedine, že by som zmenil nejako pomer prvkov. Rýb mám pomerne dosť, takže ubrať KNO3 a viac pridať K2SO4? Ideálne by bolo kúpiť test na draslík..., čo nie je najlacnejšie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 16:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martino14
na draslík by to opravdu mohlo vypadat , osobně bych ho zkusil přidávat v jiné formě než s NO3 - toho je většinou nadbytek - tak třeba K2SO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 16:26 Muž Martino14 [0] - Rostliny
Tá riasa je v pohode, iba na pár listoch priamo pod svetlom, ostatné nemajú žiadne riasy. A príčina dierok na 100% nebude spôsobená živočíchmi, ale obsahom živín vo vode, ale ktorých? : hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 16:22 R Muž afc1886 [14681] Re: Martino14
Máš tam celkem dost řasy.Zkusil bych asi přestat chvíli hnojit a častěji měnit vodu.Ale počkej co na to zkušenější.Ještě si myslím,že některé rostlinky můžou být v práci ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 16:14 Muž Martino14 [0] - Rostliny – Dierky na listoch
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, už som toho o dierkach na listoch hygrophila siamensis prečítal všade veľa, ale žiadne rady mi zatiaľ nepomohli. Svetla mám dostatok, nakoľko vrcholce pod hladinou sú sfarbené do bordova (trávnik HC mi rastie v pohode), pridávam CO2, mením vodu každých 10 dní 1/3, denne som pridával 10ml PMDD+KNO3, teraz dávam 8ml PMDD+KNO3, kvôli zelenej štetinkovej na okrajoch listov. Spodné a staršie listy začnú mať po nejakej dobe malé dierky až nakoniec celý list vybledne a odpadne. Na fórach píšu, že nedostatok draslíka, preto som začal pridávať KNO3 a pridal som aj tablety PMDD ku koreňom. Nové listy sú naďalej deravé a po okrajoch s krútia (vlnia). Testy NO3, Fe ani PO4 zatiaľ nemám, ale plánujem kúpiť. Vôbec sa nedarí napr. rastlinke Alternathera roseafolia (úplne maličké lístky, odhnívanie stoniek, žiadna farba), javsky mach mi na silnom svetle hnedne, naopoak rastlinke prosepinaca sa celkom darí. Prikladám fotky rastlín. Ďakujem za každú radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 08:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TRULY
jo, PMDD taky obsahuje hořkou sůl. Záleží jak máš tvrdou vodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:31 Muž TRULY [164] Re: KarlosS
jasne chápem to by veľa vysvetľovalo. Tak ako píšeš, ak sa nad tým zamyslím tak rast sa zastavil ak rastlinka prekonala hladinu. Len nerozumiem ako napr. rastlinka niekde vyrastie nad vodu a ma kvety, ked tie moje nad hladinou začinaju schnuť, teda nie aby mi išlo o kvety... Ale zrejme to ma na svedomí samotne svetlo logicky...
TO s tou soľou skusim, rozmýšlal som nad PMDD hnojivom
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TRULY
těmhle mokřankám svedčí přihnojování hořkou solí, pokud nemáš nějakou extremně tvrdou vodu. A hlavne ji nesmíš nechat vyrůst nad hladinu, pak se zasasazený řízek pod vodou na dlouhou dobu zastaví v růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:15 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku AHOJTE viete mi helpnuť. Priniesol som ju od jednej baby. Najprv bola v 60l pri 15w sunglo s reflektorom. Potom bola ako na hojdačke, raz rástala a prerastala akvarium potom zase nejak nič, a tak hore dole hore dole.
SPodne listy jej opadavaju napr. ak ma akva výšku 30cm tak ostavaju len vrchných 15cm. Mladé výhonky vyzeraju vid foto, teda výhonky ktore rašia ako odnože zo štrku z korenov.

čiže problem
1. opadanie spodných listov do polovice rastliny
2. striedavý rast. Raz rastie a prerasta vodu, potom nič, a dookola
3. nove vyhonky ktore sa deru cez štrk maju listy vid foto

Hygrophila corymbosa siamensis
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 19:36 beeper – Cerne tecky
Fotka k příspěvku Prosim radu co delat s teckami na listech, mam pocit ze jsem ji uz tak prinesl domu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 19:43 Muž klepáčovi [2] – Hygrophila Corymbosa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o potvrzení / vyvrácení mé domněnky a správnosti postupu. Na hygrhophile se mi začaly dělat tečky následně díry od konce starých listů které se následně začínají od konce rozpadat. po pročtení zdejších fór a odkazů jsem došel na nedostatek draslíku. pro jistotu jsem změřil NO3 to mi podle testu od rataje ukazuje cca 15 mg/l (namíchal jsem pro jistutu i referenční roztok 50mg/l) takže Dusíku tam zřejmě nadbytek nebude. namíchal jsem proto PMDD do 50ml vody (víc nemíchám protože máme malé akva a nechce se mi to mít dlouho v lednici) v poměru 2g K2SO4, 1g KNO3, 1,5g microprvku, 3,5 MgSO4-7H2O, tzn, že jsem draslík spolu s NO3 zvedl v roztoku o cca 1/3. Hnojím metodou EI 3ml denně. CO2 přidávám kvasnicové obsah je dostatečný přez den cca 50-60 mg. Předem děuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:19 Muž RBeil [174]
Podle toho by to sedělo na nedostatek mědi... akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2015 09:13 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: SpeedyGT
...Pokud tedy chápu v následujícím článku Tillmanovu tabulku (pH 8, tvrdost 18°dgH), chybí mi v aqua CO2...
Tu tabulku zase tak správně nechápete. Tillmanova tabulka je o pH a alkalitě (dKH), ne tvrdosti (dGH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 23:08 SpeedyGT Re: SpeedyGT
Pokud tedy chápu v následujícím článku Tillmanovu tabulku (pH 8, tvrdost 18°dgH), chybí mi v aqua CO2, což by moh být hlavní problém rostlinek. Je to tak?

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 21:13 SpeedyGT
Kořeny neuhnívají, dle testu vody kterou tam dávám je pH kolem 8 a tvrdost 18°dgH. pH je tedy vyšší a tvrdost taky, ale tak tvrdost jsem to čekal, je to voda ze studny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:58 Muž RBeil [174] Re: SpeedyGT
Vytáhni tu kytku a podívej se jestli ji nehnijou kořeny, jesli jo tak tak je problém asi jinde než v Ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:51 SpeedyGT
Díky za linky, podle toho co jsem se dočetl, tak to vypadá na vysoké pH, takže začnu asi testem na pH a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:32 Muž RBeil [174] Re: SpeedyGT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:25 R Muž romant [27987] Re: SpeedyGT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:20 SpeedyGT
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nějakou dobu pozoruji, že se u mých hygrophil kroutí konečky lístečku a semtam i dost hnědnou a odpadávají. Co s tím? Častější výměna vody? Nyní měním 1x za 14dní cca 1/3 + ještě přihnojuji Sera Florena. Anubias ani Cryptocoryny problémy nemají a rostou jak blázni. Díky za rady...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 11:49 Muž Robo [45] Re: Designer
Je pravdou že mám nový filtr asi 2 měsíce Eheim 2075 náhrada za TT EX700. Ze starého TT jsem dal do nového substrát PRO a Siporax zbytek se zajíždí. Opadané listí se snažím z akva ihned vytahovat. Za poslední půlrok nebyl ani žádný úhyn ryb. Vodu měním pravidelně každý týden 25 litrů. A další změna byla před 3 týdny to osvětlení. Zvláštní je, že to je jen na tom Staurogyne a nikde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 09:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Hneda rasa, tedy rozsivka (pac to vlastne rasa ani neni), ma spoustu druhu, nektere chteji spis hodne svetla, jine mene, jsou v tomto ruzne. Nejcasteji se vyskytuji v novych akvariich, protoze maji rady cpavek, a v novych akvariich jeste nefunguje nitrifikace, takze cpavek je k mani. Jak se akvarium zabehne, rozsivky samy odejdou, je to velice casty jev. Zkusme z toho vyjit.

Neresil bych ohledne vyskytu rozsivky svetlo, resil bych, proc ma dost cpavku, tedy jestli se neco v akvariu nerozklada, jestli je filtr ohledne nitrifikace funkcni, jestli nevyhniva neco ve dne, zavzpominal cim jsem mohl akvarium rozhodit (leciva) atp. a rozhodne bych si dal pozor, protoze at se deje cokoli, jak se objevi rozsivka, v akvariu se neco deje urcite. Nemusi to byt nic co by akvarium vylozene ohrozovalo, ale byt pozorny je jiste velice vhodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 07:38 Muž Robo [45] Re: Designer
Já dávám vlastně ten ferox, pak k2so4. KNO3 taky dodávám ale jen občas protože se NO3 pohybuje 10-25mg/l a fosfor mám od easylife a to taky moc často nedávám prože se mi pohybuje kolem 2mg/l. Teď mi nastal menší problém se Staurogyne repens kdy se mi na starších lístcích objevily flíčky. Psal jsem to do jiného tématu i s fotkama "co se to děje s rostlinami" a pry je to hnědá řasa. Co jsem zjišťoval tak je to z mála světla a je fakt že jsem změnil osvětlení na led reflektory. Původně jsem měl zářivky Juwel se zvýšenou svítivosti 2x35W 742mm a přešel na led reflektory 1x20W a 2x10W a optickx se mi zdá že to svítí méně než ty zářivky ale co se týče lumenu tak je to szejné jako zářivky. Takže usuzuji z toho je asi ta řasa na tom repens. Pak jsem ještě zjistil že mi NO3 vyběhlo až na 50mg podle testu a v kombinaci s vyšším PO4 2mg jak mám já to může taky způsobit hnědou řasu. Takže teď měním vodu abych snížil živiny a zvažuji přejít zpět na zářivky ale mám obavu aby toho světla nebylo najednou moc a nebyla to větší kalamita než předtím. Je to sice off-topic, ale kdybys poradil vůbec bych se nezlobil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 21:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Pokud ostatni chemikalie nemas, vem si PMDD a to i s fosforem, pac ty sacky jsou zvlast, nemusis to vsechno smichat, a dokonce si muzes namichat vsechno zvlast a vzdycky si smichat davky jen tak na dva tydny, a pozorovat, ceho priste das vic, a co treba nedas vubec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 18:10 Muž Robo [45] Re: Designer
Je pravdou že Ferox neobsahuje žádnou CU. Tak zvažuji čím ten Ferox nahradit jestli přímo Tenso koktejlem a nebo si vzít ten PMDD
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 17:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Divam se jak hnojis, melo by byt vsechno, ale nikde jsem nenasel u Feroxu, ze obsahuje Cu. Zkusil bych ho nahradit adekvatnim mnozstvim Tenso, jestli se situace nezlepsi, at uz je to cimkoli. Nedostatek medi by mel zpusobovat odumirani vrcholu a zloutnuti listu, takze mrkni, zda se tak nedeje. Tenso sezenes nejsnadneji jako soucast PMDD.

Myslel bych, ze se Ti neco v akvariu postupne vycerpalo. Ja tak dlouho "chodil se dzbanem pro vodu", az najednou zacaly odumirat ty nejobycejnejsi rostliny. Davky mikroprvku nestacily pokryt potreby, takze ubyvalo a ubyvalo... Po razantnim pridani mikroprvku pomoci Tenso to vypada, jako by rostliny explodovaly, nehlede k tomu, ze mam kratce pote v akvariu 3 kvetni stvoly Echinodoru, proste parada po tom prusvihu. Co presne chybelo se nedozvim, ale Tenso to pokrylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 17:59 Muž Robo [45]
Mám už Corymbosu 3/4roku. Když se začala ztrácet tak jsem vrcholky ustřihnul a znova zasadil a už půl roku je u zadní stěny jak zakrnělá Corymbosa mini a ne a ne vyrůst až k hladině. Co je špatně?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 17095x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4574?od=151