Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Hygrophila - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:24 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Prosím poraďte.Proč je to tou lebkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:19 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:18 Wexelo
To bude tou lebkou v akva ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:06 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Já mám egeria densa a celé jí opadal lístky a jak má nový výhonek plný zelenách listů nevíte čím to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:00 joxa
Já jsem do dneška svítil Narva special LT 15w oceanic colour a tu jsem dnes vyměnil za T8 fresh water od hailea. Dneska sem si zároveň všiml že mi žloutnou horní listy cherry leaf. Poradí mi někdo? Mám začít dávat CO2? Egeria densa roste jako zběsilá ale to asi skoro všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:55 Wexelo
StrNd4 napsal: Tu samou rostlinu mam take.Napred mi opadal cely stonek a byla z toho jen takova palmicka a listy se mi taky kroutili ale ted asi po 14 dnech uz je to lepsi vsechno se krasne zpravuje

Čím to že se to zpravuje ? Nevíš ? Už jsme to tu řešili a nic sme nevykoumali. Mě se kroutěj pořád a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:53 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Wexelo
Tu samou rostlinu mam take.Napred mi opadal cely stonek a byla z toho jen takova palmicka a listy se mi taky kroutili ale ted asi po 14 dnech uz je to lepsi vsechno se krasne zpravuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2010 16:44 Usine
Jsou to stonkovky a u těch je běžné že spodní listy odcházejí. Chce je zaštipovat, aby obrazily, nebo zkrátit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:35 Muž Lada2 [11]
mam siamensis a uz pul roku dela to stejne na spodnejsich listcich se delaji dirky az casem odpadnou nahore rasi nove.Jine narocnejsi kytky vedle jdou bez problemu tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:18 Wexelo
Já mám rostlinu Hygrophila corymbosa 'Minima', dělá mi úplně to samé. Tečky se mi ale objevují na hodně starých listech. Listy se mi také kroutí. Už jsem se tu na to ptal v jednom tématu a nikdo nic moc netušil. Hnojím pmdd a všechny ostatní rostliny mi rostou krásně tak to neřeším. ;-)

EDIT - Máte docela slabé osvětlení, ale mě to samé dělá pod skoro 0,7 W/l. Takže v tom asi problém nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:02 joxa – Hygrophily
Ahoj, nedávno-asi před měsícem jsem koupil nové rostliny-Hygrophila cherry leaf a siamensis. Cherry leaf se trochu rozpadnou listy a pak odpadnou-dávám to navinu pěstování nad vodou a tak mění listy, jinak ji raší kořeny a roste i do výšky, ale mám problém se siamensis-té se udělaly takové tečky na listech a ještě se začaly kroutit do obráceného U. Nevím co s tím, přidávám jen Bivoj, žádné hodnoty neměřím-beru to jen jako zálibu...svítím 1x15w filtr Fan 1, objem kolem 50l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 01:39 Wexelo
Tak uvidím na jaře :-), každopádně za všechny nápady a názory moc děkuji. Už mě nic nenapadalo. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 19:24 Muž Diego [72] – Re: Eff
Moje Hygrophily mají ted taky pomačkané listy... :-( Ale u mě to je spíš,že jsem párkrát přehnojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 19:15 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Sid
Posledních pár let jsem pravideleně v různých nádržích pozoroval, že některé Hygrophily se na podzim krpatí. Nevím jestli to není náhoda, ale pokud i v tvém akváriu nastal podzim, může to mít určitou souvislost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 13:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Wexelo
Pokud se "prčí" jen tato kytka, asi bude skutečně rozumnější ji nahradit jiným druhem.
(Já to vidím na problém ve výživě... Otázkou je, jestli tento "problém" stojí za experimenty. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 12:40 Wexelo
Mě se právě kroutí i zastřižený vchol. Mno nevím co s tím, asi se budu muset rozloučit s touto rostlinkou a pořídit jiný druh :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 10:12 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Wexelo
No mě se dělo v akváriu něco podobného. Všechno rostlo a jen tahle potvůrka najednou začala dělat toto. Nedalo mi to, a tak jsem vrchol uštípl a to co vypadalo ještě z něj tak zasadil a vida hle začala zase růst normálně. Trochu podezřívám z toho to, že vyrostla moc nahoru a asi ji vadilo to přímé světlo ze zářivky či já nevim. Ale taky jsem se setkal s tim a to zkrácení mi pomohlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 09:42 Wexelo
No, ony jako rostou, mají snahu, ale většina nových lístků je zmuchlaná :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:47 HaF – Re: Wexelo
Hmmm... hmmm... tak pak nevim, hygrophil všech možnejch druhů mám plný akvárko, ale všechny rostou hezky, celkem rychle. Tak bohužel nevím, možná, jestli zrovna ten druh co ukazuješ, nepatří mezi ty, co rostou trochu pomalejc, co ostatní, ale opravdu nevim, zas takovej odborník nejsem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:43 Wexelo
HaF napsal: Čau, a nemůže to být třeba už starší zářivkou? Na první pohled kytka vypadá hezky, že by jí scházeli nějaký živiny, to si myslim že tim to nebude. Asi.
Nové zářivky mám asi 5 měsíců. Philips 830 a 840 + kompakt 827
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:38 HaF – Re: Wexelo
Čau, a nemůže to být třeba už starší zářivkou? Na první pohled kytka vypadá hezky, že by jí scházeli nějaký živiny, to si myslim že tim to nebude. Asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 14:32 Wexelo
Fotka k příspěvku Tak tady je ta slíbená fotka, blbě se to fotí, ale doufám že to z toho jde vidět
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:58 Wexelo
Momentálně nemám, ale zítra určitě nafotím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Wexelo
Nějaká čitelná fotka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:52 Wexelo
Tak po třech letech otvírám znova tohle téma protože mám stejný problém, ale u mě je to trochu jiné.
Po založení akva, asi 1,5 roku z5 mi tahle rostlina doslova rostla před očima ale před dvěma měsíci se růst zpomalil až zastavil a listy byly zmuchlané. I ostatní rostliny moc nerostly, o dost méně jako dřív, tak jsem začal hnojit PMDD. Růst ostatních rostlin se razantně zvýšil, na úroveň jako po založení akva, ale u téhle rostliny vidím jen nepatrné zlepšení. Má snahu růst, ale nové lístky jsou zkroucené. Akva čistý objem asi 90l, Světlo asi 0,58W/l, PMDD 2 ml/den, 1 ml/den KNO3 PH 7-7,2 CT asi 11° (nevím jistě, mám starý test), NO3 asi 10mg/l, Fe neměřitelné (test rataj takže buch ví :)), UT 5°. Přidávám CO2 od založení. Řasa ani sinice se mi nedělá. Ostatní rostliny rostou krásně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2009 19:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: miloon
Myslím že to je nějaká Hygrophila buď corymbosa nebo polysperma X-) Hnojit nemusíš je to normální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 17:56 Muž miloon [4]
Fotka k příspěvku no..mam podobny problem ako nizsie na cabombe ale ja to mam na neznamej rastline...neviete co to je?...no a k tym korienkom,znamena to,ze mam hnojit ked pusta takto korene von?...nehnojim vobec tak neviem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 15:59 Žena pavliina [50] – Re: vanis
To zčervenání je dostatkem světla :-) Vidím krásnou zdravou kytku, tady není co řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 11:23 Muž vanis [2]
Fotka k příspěvku k tomuto tematu bych se pridal, Hygrophila mi zpocatku zloutla postupem casu spis cervena..zacal sem lehce prihnojovat brutusem 20ml/100l ale zadna zmena
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 10:16 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
Díky ale v tomto případě nechápu jak je možné že něco takového prodávají. A když už jsme u té modři je vůbec vhodné ji takto často přidávat? Já jsem třeba vůbec neměl nemocný ryby (musím zaklepat) jestli to nemá jisto spojitost s modří.
Z vašeho příspěvku chápu že vy by jste akvaregurátor nepoužíval a jelikož asi víte o čem mluvíte tak udělám to samé teď jen sehnat velkou nádobu na vodu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 09:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: gigimasters
(Akvaregulátor) váže těžké kovy, používá se při každé výměně vody nebo preventivně do vody staré. Upravuje pH. Obsahuje: disodium fosfát, disodium EDTA, methylenová modř, chlorid sodný...
Co je to disodium fosfát a když váže těžké kovy tím se myslí že je odstraní z vody? A železo je těžký kov?

Předpokládám, že disodium fosfát, (budete znát jako tzv. "Éčko", v tomto případě E339), má za úkol stabilizovat pH. U této látky považuji za nutné si uvědomit, že je zdrojem fosforu! A fosfor je živina, která sehrává jednu z hlavních rolí v problematice tvorby řas.
Jako biogenní prvek je fosfor životně důležitý, ale je potřeba mít jej pod jakousi "kontrolou" a "zacházet" s ním "obezřetně".
Disodium EDTA je chelatační činidlo, mající za úkol vyvázat z vody těžké kovy. A i když (podle mne) železo mezi tzv. "těžké kovy" nepatří, neznamená to, že je EDTA nevyváže! Stejně, jako další biogenní prvky, ať už z kategorie těžkých kovů, (Mo, Zn, Cu...), nebo dvojmocných kationtů Ca a Mg... Z těchto důvodů bych souvislost mezi použitím Akvaregulátoru a stavem kytky na vaší fotce viděl - ta Hygrophila podle mne trpí nedostatkem (asi nejen) železa...
Methylenová modř je v akvaristice používána jako desinfekce, resp. protiplísňové a ektoparazitální léčivo. O jejím "preventivním" použití (jako součásti Akvaregulátoru) si názor udělejte sám. Stejně jako o vhodnosti přídavku kuchyňské soli...
...pokud začnu měnit častěji vodu a nedávat akvaregurátor tak nepoznám co bylo za příčinu jestli měnění nebo akvaregurátor...
Pokud začnete častěji měnit vodu a přestanete používat Akvaregulátor, mělo by vás zajímat, zda se situace mění k lepšímu. Jestli je příčinou jedno nebo druhé, (nebo obojí zároveň), tím si hlavu až tak moc lámat nemusíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 21:59 Muž gigimasters [8] – Re: Dusyk
Jo zkusím to ale pokud začnu měnit častěji vodu a nedávat akvaregurátor tak nepoznám co bylo za příčinu jestli měnění nebo akvaregurátor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 21:59 Usine – Re: gigimasters
Co se stane z těmi odstraněnými těžkými kovy. To je ten akvaregulátor vylije z akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 20:54 Dusyk – Re: gigimasters
Skús nepoužívať a zistíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 12:07 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
Takže je tam napsáno: Váže těžké kovy, používá se při každé výměně vody nebo preventivně do vody staré. A upravuje ph
Obsahuje: disodium fofát, disodium Edta, methylenová modř, chlorid sodný.

No je to pro mě tak trochu španělská vesnice vůbec nevím co je to disodium a když váže těžké kovy tím se myslí že je odstraní z vody? A železo je těžký kov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 11:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dusyk
To ale neznamená, že pravda nemůže být na vaší straně! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 11:25 Dusyk – Re: Sid
Som pomerne mladý akvarista(1 rok), ale okolo rastlín som si už čoto zistil z vlastných skúsenosti. Mal som krásne akvárium, zariasené aj neprosperujúce a poskladal som si súvislosti a dnes mám tiež pekné akvárium. Ale o tom, že vaše príspevky majú väčšiu váhu než moje nepochybujem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 10:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dusyk
Kdyby bylo víc času, mohli bychom to zkusit porozplétat. :-) Snad později...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 10:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: gigimasters
Zkuste si něco o Akvaregulátoru zjistit. :-)
K čemu má vlastně sloužit, jestli neobsahuje nějaké to organické barvivo, případně jaké, a co takové barvivo "umí"... ;-)
Nejen podle mne ta kytka nestrádá nedostatkem světla, ale špatnou výživou. Přečtěte si znovu předchozí příspěvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:58 Dusyk
Sid napsal: Máte toho posplétaného hodně dokopy

U mňa sa to stáva často. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:25 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
Ano akvaregurátor zbarví lehočce vodu do modra ale při částečné výměně skoro neznatelně. A to jestli vychytává nějaké živiny z vody to se dá dočíst na letáku?
Jinak to pravděpodobně zkusím, ale myslím že tam bude hrát roli i světlo já mám tak 0,4 W ale rostlina potřebuje podle lteratury tak 0,7 W (přibližně) divím se že roste nejlépe v akváriu.
A olistění je velicé řídké oproti tumu jak byla dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dusyk
Máte toho posplétaného hodně dokopy - racionální myšlenky, ale vytrženo ze souvislostí. :-)
Raviolku mám "nastudovanou", ale vzdělávám se i z jiných zdrojů. :)
O příjmu živin listy u Hygrophil bych pochybnosti neměl... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:59 Dusyk
Sid napsal: ...ak je (pH) vysoké tak ti môže nedostatok Mangánu blokovať vstrebávanie železa...
Nedostatek manganu blokuje při vysokém pH vstřebávání železa?


Pri vysokom ph mangán oxiduje na formu pre rastliny nedostupnú. To iste platí pri Molibdene pri ph nižšom ako 6,2.
On má ph 7, tak tato moja varianta s najvúčšou pravdepodobnosťou nie je hľadaný problém.
Taktiež poznámka za zmienku je, že ak dodávam železo tak s chelatinovym výluhom. Nepoužívať napr. Ratajov Colour Fe+, ale radše Brutus. Doporučoval by som preštudovať stránky Markéty Rejlkovej.
Tiež by som asi skúsil častejšie meniť vodu bez úpravy.
Neviem či Hygrophilia nevstrebáva živiny koreňmi namiesto listov, potom skôr tablety ku koreňu, ak nepomôžu výmeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: gigimasters
Myslím si totéž, co Dusyk - že té kytce na fografii chybí stopové prvky, velmi pravděpodobně železo. (Možná by to stálo za pokus testnout, např. Ferrinem.)
Narozdíl od něj bych se ale nejprve pokusil o změnu tím, co doporučuje Václav - četnější částečnou výměnou vody, a to bez použití Akvaregulátoru! :-)
Nevím, jaké je jeho přesné složení, ale mám jisté obavy, že vám "vychytává" z čerstvé vody i to, co je v ní žádoucí. Možná i to železo...
I když to někteří nedělají, můžete "pro jistotu" místo použití Akvaregulátoru nechat vodu před výměnou nějakou chvíli odstát. :-)
Akvaregulátor má podle mne jakési opodstatnění v případě nutné okamžité výměny velké části vody např. při otravách.
A propouse - neobsahuje tahle sranda nějaké organické barvivo?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 21:47 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
A co si myslíte vy Side o tomto žloutnutí? jinak děkuji za předešlé rady po zvýšení osvětlení na dvě trubice se rostlinám dáří více a řasy už postupně mizí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 21:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dusyk
...ak je (pH) vysoké tak ti môže nedostatok Mangánu blokovať vstrebávanie železa...
Nedostatek manganu blokuje při vysokém pH vstřebávání železa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 21:01 Muž gigimasters [8] – Re: vaclav
Neříkej mě že když dám jednou za měsíc do akva hnojivo brutus tak si zavleču řasy pokud mám alespoň trochu zarostl= akvárium a zhruba 0,4 w na litr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:41 Usine – Re: gigimasters
Týdenní výměna bohatě stačí na doplnění všech potřebných prvků a ochrání tvoje akvárium od pokusu o hnojení. Než špatně hnojit, je lepší nehnojit vůbec. Pokud nepoužíváš CO2, nebo nemáš příliš silné světlo, jsou pokusy dodávat do akvária jeden prvek, jako třeba železo většinou tou nesnadnější cestou jak si do akva pořídit prosperující řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:58 Muž gigimasters [8] – Re: Dusyk
PH mám 7. takže myslíš že je to z nedostatku železa? je pravda že mám echinodorus bleherův a ten se má přihnojovat železem jenže nepřihnojuji a docela hodně odchází možná je železa nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:51 Dusyk – Re: gigimasters
Neviem ake je ph, ale ak je vysoké tak ti môže nedostatok Mangánu blokovať vstrebávanie železa.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 17095x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4574?od=501