Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 12 Žádná další stránka   1  
Hygrophila - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:45 Muž gigimasters [8] – Re: vaclav
Pravděpodobně máte pravdu ale přeci jenom: má to odstranit problém s žloutnutím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:44 Muž gigimasters [8] – Re: Dusyk
no já hnojím občas bivojem a brutusem takže myslím že snad by to mělo být v pořádku nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:01 Usine – Re: gigimasters
Třínedělní lhůta výměny vody je dost dlouhá. Doporučuji ti měnit vodu týdně, 1/3, 1/4. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 18:15 Dusyk – Re: gigimasters
Bude to nedostatok mikroprvkov. Nejaké komplexné hnojivo s chelatinom by mohlo pomôcť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 17:53 Muž gigimasters [8] – Hygrophilia guyanensis žloutne
Fotka k příspěvku Ahoj nevíte prosím někdo zda je normální že této rostlince žloutnou takto listy? A jestli ne co to může způsobovat. A také se na ní objevují jakési dírky. Předem děkuji za odpověď :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 21:06 andrej
mal som 2x30 ale pridal som tam este jednu 30 W do zadu takze 90W..Ale rastlinky mi pravidelne vecer asimuluji to je asi tim CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 10:49 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: andrej
Ak sa Ti zvýsia dusicnany na 20 mg na liter, pre rastlinky je to lepsie, hlavne tieto druhy hygrophyli ich potrebujú najviac. Hlavne tá diformis, tá ich dokáze doslova vycucnút. Ja by som to na Tvojom mieste nechala tak a merala NO3 a pozorovala zmeny. Do Dusicnany do 50 mg na liter je podla mna OK. Nadbytkom zivín si myslím nie je, z nadbytku zivín by mal krásnu bujnú vegetáciu :-D Z nadbytku zivín som mala vzdy zatial len nálevníka. Ak más 200 l, podla mna výmena vody raz za 14 az 20 dní 40 litrov vody. Odkalenie podla potreby, vzdy len zpredu, raz za 2 mesiace. Ono nájst ten správny rytmus údrzby a vsetko zladit v novom akvisku trochu trvá. Niekedy aj rok. Vela trpezlivosti a zdaru. Ahoj Jana X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 10:26 Žena ustavprochore [567] – Re: andrej
Je to to akviško, které tu prezentujete? 2x30 W na takový objem není moc, jestliže pravidelně přihnojujete, může tam být něčeho naopak nadbytek. Určitě vám tu odpoví znalci, tohle napadlo mě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 08:18 Muž Yirka [9126] – Re: andrej
Tak se ti tvýší na 20, asi budeš moci méně hnojit a nic se nestane....O litráže 200 je týdenní odkalování trochu z cesty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 21:42 andrej
NO3 mam tak najviac 10mg/L..hnojim pravidelne.ked nebudem odkalovat tyzdene tak sa mi zvišia dusičnany
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 20:42 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: andrej
Ahoj, mám tie rastliny, sú inác nenárocné a majú velké korene, v jednom akve mám nedostatok NO3, a tie listy rastú akoby priesvitné a zlté. Podla mna urcite nedostatok nejakých zivín. A mozno menís aj moc casto vodu, skús menit menej a merat NO3. Týzdnné odkalovanie sa mi zdá akosi casto. Mozno v nejakých mini akvárkach. Ja neodkalujem inác vobec, z casti tak raz za 3 mesiace. To odkalovanie uváz. Ci je to naozaj tak casto treba. Rastliny potrebujú hnojivo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 19:19 andrej – hygrophila siamensis
Zdravim kupil som si hygrophila siamensis a po case mi zacali zltnut listy a odhnivat..Korene ma dore zapustene tak isto ako aj hygrophila difformis listi odhnivaju ale rostlina roste do visky ale listy zadne uplne stocene oako keby obkusane ale korene riadne velke..mam CO2 pravidelne tyzdene odkalujem aj hnojim k rastlinam davam ilove gulicky.atď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 20:42 Muž Horác [3942] – Re: andrej
CO2 by až tak nevadilo, ale tekutá hnojiva bych omezil nebo zcela vypustil. Rostliny je při nízké intenzitě světla nepoberou, ale můžou po tom skočit řasy nebo sinice. Podobný vzhled jako H.difformis má např. Ceratopteris siliquosa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 20:27 andrej – Re: Horác
Nehnojit tekutim hnojivom alebo ubrat CO2 osvetlenie silnejsie na moj kryt nezozenem jaku rastlinu by si odporucul podobneho vzhladu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:33 Muž Horác [3942] – Re: andrej
Ano, osvětlení je slabé. (Takže doporučuji nehnojit). Mimochodem, Hygrophila difformis má mít 75W/100litrů (zdroj: Aqua-Daho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:24 andrej – Re: Horác
240Litrove cisit objem mozno 210L hnojim raz za tyzden strk mam cca 2mm nemoze byt slabe osvetlenie??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 14:52 Muž Horác [3942] – Re: andrej
Když to tak čtu, tak mě napadá, jestli není spíš přehnojeno :o) ... světlo 2x30W - ale nad kolikalitrovým akvárkem?
P.S. V tom, jak hluboko je zasazená, to určitě nebude ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 14:38 andrej – Hygrophila difformis submers
Caute kupil som si Hygrophila difformis submers a po tyzdni mi konce ristou zacali hnednut a stačat sa v polke rastliny sa tahaju male korienky k piesku nemoze byt plitko zasadena?nemal by som ju zasat hlbsie terac je 3cm.Hnojim pravidelne sera florena a sera sera florenette A striedavo a obcas sera floreplus CO2 tlakova flasa za 10sekund 1 bublinka CO2 energi mixer.svetlo 2x30W jedna bila a druha color

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 06:08 adraj – Re: Lorsson
Je to jak píše Václav. Dělá mi to též.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:12 Lorsson
Ok, diky za vysvetleni, nebyl jsem si jisty jestli listy nechradnou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:42 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Lorsson
ano,jak psal václav,půjde o Hygrophila polysperma rubra X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:39 Usine
Je to světlem, čím blíž k hladině tím se barva rostliny mění a záleží na druhu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:31 Lorsson – Hygrophila polysperma - cervene listecky
Fotka k příspěvku Ahoj, chtel bych se zeptat proc mi Hygrophilla nahore meni barvu listecku na nacervenalou? Premirou svetla zrejme ne, mam 2x 14 w zarivky 830 a 840 na 84 litru hrubeho objemu nadrze.....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:48 Muž DrSova [28] - Rostliny
to si nemyslim.Svitim stale stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 21:55 Muž Nik [191]
tak mě napadlo, jestli to třeba nesouvisí s vegetačním obdobím rostliny, když je ta zima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 20:26 Muž DrSova [28] - Rostliny
Mám stejne priznaky. Valil sem tam tekuty Mn+. Rostliny nereagovaly...takze si ho muzete vyskrtnout ze seznamu chybejicich prvku :) Dusik tomu taky nechybi,takze zmerim jeste P a to by bylo aby sme na to nedosli potlesk :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 23:01 Muž ato [2]
Aj to pomoze palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 22:34 Sidonius
Držím palce, ať se zadaří! :-) Musím vás ale upozornit, že jsem se vám nesnažil poradit! To bych si nedovolil - bylo by to příliš odvážné... Jen jsem napsal, co bych zkusil udělat na vašem místě. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 21:38 Muž ato [2]
To sid :
Jasne ze si kupim testy a az potom nieco zacnem.A skusim dat na Vase rady s tou vodou a uvidim ci sa to zlepsi.Len ma stve preco to zacala robit az teraz. :-O .Tak snad to nejako pojde lebo sa mi ta rastlina paci a necel by som o nu prist.budem sa snazit ;-) ..dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 17:15 Muž Nik [191]
Mně se tohle na hygrophyle dělá taky. Byla napadená trochu ruduchou (nebo černá štětičková, kdo to má poznat...), pak jsem akvárium přestavoval včetně přesazení všech rostlin a teď kdysi hustý porost hygrophyly je na tom poměrně dost špatně. Mladé lístky jsou velmi světlé až bledé, rostou pomalu a staré listy dělají přesně to, co ostatním tady. Zajimavé, že to dělá jen hygrophyla corymbosa a siamensis, při renovaci jsou koupil i angusifolii, která byla pěstována emerzně a ta roste jako divá (krásně červená a vůbec), při tom přesně takhle dřív rostla i ta siamensis. PMDD nedávám, akvárium čistím jednou za dva týdny a přidávám CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 16:53 Sidonius
ato: ...asi pred 2 tyzdnami jej zacali zltnut az priesvitniet listy a nakoniec odpadnu...Hnojim PMDD 2ml denne bez KNO3...No daval som bivoj do dna asi tak 3-4 mesiace do zadu, asi je spotrebovane. Skusim este menit vodu z obecneho vodovodu nie zo sudne...Asi kupim ten bivoj, prostudoval som aj tie stranky a pokusim sa este trochu pozmenit PMDD pridat fosfor a KNO3...
Nevíte nic o vodě, kterou používáte, a chcete ji obohacovat živinami... hmm Co když za vaše potíže spíš může přebytek živin, než jejich nedostatek?! ;-)
Dalším obohacováním byste taky mohl nahrát řasám.

Kdybyste po třech měsících své akva rušil, bez ohledu na doporučení výrobce byste si udělal obrázek o tom, jak se věci mají. Moje zkušenost je taková, že i rostliny, které vykazovaly v průběhu 3 měsíců solidní přírůstky, nestihly ani zdaleka celou kuličku Bivoje "zkonzumovat". (Víc by vám mohl napovědět pohled do mé prezentace na "Romanovo akva".)
Prostě si myslím, že příčinou vašich potíží není vyčerpání jílu. Navíc pravidelně přihnojujete PMDD...

Na vašem místě bych zkusil začít tou pravidelnou výměnou části vody (50 l/týdně) za vodovodní. A musíte vydržet alespoň měsíc, než budete moct dělat nějaké závěry. (Samozřejmě, pokud se nezačne v té době dít něco nedobrého. ;-) )

Základní informace o parametrech vody by mohly něco napovědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 15:12 Muž radek1 [4] - Rostliny
rostlinu nám taky tohle mi dělala v létě když stoupa teplota nebo po použití léčiva jinak v menší míře je to normální mně se zase objevují díry v listech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 14:14 Muž ato [2]
potlesk tak to asi kupim ten bivoj , prstudoval som aj tie stranky a pokusim sa este trochu pozmenit PMDD pridat fosfor a KNO3. A dakujem za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 14:09 Muž maznak007 [12]
No a na bivojovi je napsano (dneska rano jsem si cetl pri uklizeni akva supkliku :) ) ze po cca 3 mesicich se maji dat dalsi kulicky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 14:02 Muž ato [2]
No daval som bivoj do dna asi tak 3-4 mesiace do zadu,asi je spotrebovane.Skusim este menit vodu z obecneho vodovu nie zo sudne a uvidm ci sa nieco nezlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 13:45 Muž maznak007 [12]
Mozna jsi daval pri zakladani nejake hnojivo do dna a to je ted, po nejake te dobe spotrebovane....
Jinak parametry vodovodni vody hodne napovi... Pak uz jenom dostupne akva testy a treba experimentovani se slozkami PMDD. Je to popsany u MRPa na webu. Chystam se experimentovat, az srovnam tvrdost vody. No mam destilku od mamy z lekarny ;-) "Za navstevu s nasim malym drakem :) "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 13:24 Muž ato [2]
Aha..ale preco to robi az po takom dlom case..9 mesiacov..ved vodu davam furt tu istu.A CO2 tiez davam od zaciatku.A stou destilkou no neiem..ja menim 50l vody a davat tam 40l destilky to by bolo asi trochu drahsie...no uvideme co bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 13:03 Muž maznak007 [12]
Ja mam uplne stejny problem se stejnou rostlinou.
Prohledal jsem pmdd.mrp-cz.com/… a sweb.cz/… a muj zaver je, ze diky nekvalite vody z kohoutku (dGH je 30, dKH 20) - mam nadbytek SO42- (blokuje Mo)a Ca2+ (blokuje Fe). Nadbytek Ca jeste navic blokuje prijem Mg a jsme u priznaku na nasich rostlinach... Uz jsem to zacal resit michanim destilky (4 dily - 20l) a kohoutkovou vodou (1 dil - 5l). Snazim se tim mimo jine srazit tvrdost nekam k 10 dGH a 7 dKH. Tak ze mesic cekam znatelne vysledky... Jo a zacalo se mi to projevovat cca po 14 dnech aplikace CO2. Nove listy jsou krasny a stare chradnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 12:19 Muž ato [2]
Fotka k příspěvku foto2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 12:16 Muž ato [2]
Fotka k příspěvku foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 12:13 Muž ato [2] – Hygrophila
Ahojte.. potreboval by som pomoct s Hygrophilou.Mam ju 9 mesiacov a nikdy som snou nemal problemy bola to najkrajsia rastlinka v akva ci v mojom prvom ako aj teraz v novom akva.Ale asi pred 2 tyzdnami jej zacali zltnut az priesvitniet listy a nakoniec odpadnu.Preco?? Robia to len tie starsie listy.Jesenou to asi nebude :-D . Hnojim PMDD 2ml denne bez KNO3 svetlo 4x36.Prosim poradte.dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 14:26 Havel-st – Bláznivá kytka
Myslím, že je to normální - listy rychle přibývají a rychle stárnou. Naštěstí je to taková bláznivá kytka a dá se podle libosti zaštipovat a ty kousky opět zasazovat. Možná to hnojení ještě urychluje celý cyklus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 12:54 Gupák – Hygrophila Polysperma......proč žloutne???
Mám 160l akvarko a světlo 150w a hygrophila ma krasne zelené listy nahoře,ale uplne vespod má listy takový nažloutlý a nekdy i dirkovaný.....Nevíte čím to je???Hnojím bioflorem od Rataje ale to nepomaha moc. :-( tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 01:37 Vip – To Sidonius
Aha :) .Jsem si říkal,že to s tou tvrdostí nějak nesedí smich .
Doporučení jsem si všiml a chvilku jsem nad tím přemýšlel.Dávka je max 6ml/100l.Právě to přehnojení mě mate,protože mě osobně PMDD pomohlo.Prozatím dodělám namíchané a zkusím vysadit.
Asi je vcelku zbytečné nad tím špekulovat,když nevíme kolik tam je toho železa,že.Takže-zjistim,dam vědět a pak budem řešit.
Děkuji a přeji dobrou noc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 01:25 Sidonius – To Vip
S tou tvrdostí to byla recese! Vodu máte tvrdou dost a tím pádem je podle mne zbytečné přihnojovat MgSO4.
Problém může být v tom, že - jak konstatujete ohledně PMDD - "Mně osobně to neříká nic..." :-)
Když jste studoval doporučení na stránkách p. Rataje, všiml jste si jeho doporučení: "Než hnojit špatně je lépe nehnojit vůbec ".
Nejspíš máte přehnojeno. Zkuste mrknout na to železo a dejte vědět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 00:29 Vip – To Sidonius
A není ta tvrdost už tak dost vysoká?Měl jsem zato,že v tom bude problém a že bych měl tvrdost snížit.Ale píšete to tu dva.....něco mi někde uniklo hmm :) ....Něco bližšího by nebylo?

PMDD je od Rosíka: Tenso coctail-B-0,25%;Cu EDTA-2,57%;Fe EDTA-0,53%;Fe DTPA-1,74%;Mn EDTA-2,57%;Mo-0,13%;Zn EDTA-0,53% +Síran draselný K2SO4 + Síran hořečnatý MgSO4-7H2O.
Mě osobně to neříká nic.Přidáváno denně 3ml/100l.Napadla mě ta blokace některých živin a pokoušel jsem se o tom něco zjistit,proto zkouším Mangan+ a Molybden+.Ale úspěch s tím moc není,takže to ono asi nebude.Ikdyž jsem na toto dost spoléhal.Na stránkách Rataje v návodech/péče o rostliny a hnojení/ se přímo nabízí nedostatek Mo.PMDD ho, jak je vidět obsahuje méně,ale po aplikaci Mo+ se nic neděje.
Poslední měsíc a půl je CO2 aplikováno pravidelně.Obsah Fe je prozatím tabu,v tomto případě jistě nevhodné ano ,napravim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 21:50 Sidonius – To Vip
Mno, tvrdost 22-24 st. mi přijde jako dostatečná.
Co myslíte tím "ruducha bují kam se kouknu"? Na vašich nejnovějších fotkách v prezentaci to tak nevypadá... :-)
Hnojíte-li dlouhodobě "kompletním" PMDD v dávce 3ml/100 l (denně?), mohlo dojít k přehnojení některou z živin, což může blokovat příjem živiny jiné. (Chtělo by to m.j. upřesnit, jaké složky a v jakých poměrech toto hnojivo ve vašem případě obsahuje!)
Pokusil jste se zjistit, které živiny by bylo vhodné, a které naopak nevhodné, do akva doplňovat? Pokud jste bez rozmyslu aplikoval "jakési" množství živin, předávkování některými z nich je dost pravděpodobné. Pravidelná výměna 25% vody co 14 dní by mohla toto riziko snižovat, ale zase by to do jisté míry záviselo na obsahu živin ve vaší vstupní vodě...
Vliv Bivoje (neznámé složení) raději uvažovat nebudu...
Představu o obsahu železa (a tím i alespoň přibližně ostatních stopových prvků) nemáte...
Hnojení CO2 stylem "jak kdy..." může být také zdrojem potíží - dojde-li k vyčerpání volného CO2, rostliny se "seknou" a řasy jedou dál.
Netvrdím, že cokoli z výše napsaného musí být příčinou vašich problémů. Jen jsem napsal, co mne napadlo při pročtení vaší prezentace a přečtení vašeho příspěvku. :-)
Třeba by stačilo hodně zvýšit tvrdost vody... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2006 21:35 vit – zakrneli rust rostlin
musis o hodne zvisit tvrdost vody a jestli mas naky nachilny ryby tak se rozhodni co je dulezitejsi :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2006 20:09 Vip – zakrnělý růst rostlin
Fotka k příspěvku Kdo poradí?
u Hygrophili corymbosy (velká i malá varianta) jsou nové listy zakrnělé,rostliny vůbec nerostou do výšky.Všechny listy,zvláště nové jsou jako když je vytáhnete krávě z huby!Podobný problém je u H.siamensis-listy nejsou sice zmačkané,ale zhruba po půl roce přestala růst taky.První půlrok rostla jako z vody a musel jsem ji týdně zastříhavat.Přitom nová H.rubella roste v pohodě,zcela bez potíží.
pH je mezi 6,7-7,2 (dle dávkování CO2)
UT - 6-7dKH
celková tvrdost 22-24
P - méně než 0,5mg/l
NO3 po 14 dnech od výměny vody 30-40 mg/l
Fe - neměřeno
Dávka PMDD - 3ml/100l.
Ruducha bují kam se kouknu :-(
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [12]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 17095x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4574?od=551