Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Hygrophila - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 12:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: grunda
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
Ona zakoreňuje úplne v pohode, poznám túto rastlinu dobre, dokonca ju pestujem emerzne ;-)
Neviem ako by ináč brala živiny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 04:49 R Muž romant [27987] Re: grunda
Bude-li stonkovka zasazena v substrátu, tak bude preferovat příjem živin právě z toho substrátu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2014 00:29 amrtin Re: grunda
Ona i ta stonkovka si dokáže něco vzít přes kořeny,ale obecně pro stonkovky samozřejmě do vody a nezapomenout na dobré proudění vody. rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cezarmilan
jílové kuličky pro stonkovku? To jsou mi věci. Raději přihnojit do vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zdenok1
Tá vie riadne čerpať živiny. Treba tie hnedé listy odstrániť a zostrihnúť ju. Ku koreňom ílové guličky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:37 Zdenok1 – žltnutie listov
Fotka k příspěvku ďalšie foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:35 Zdenok – žltnutie listov
Fotka k příspěvku Vie niekto poradiť čoho mám nedostatok, alebo aké hnojivo kúpiť?
Hygrophila difformis zo začiatku to bola rastlina ktorej sa najviac darilo. Posledný týždeň začali niektoré listy (staršie) žltnúť a po okrajoch hnednúť. CO2 ridávam. svetlo T8 2x24W 11 hodín denne.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Plazi se skoro po dne.
Fotka k příspěvku Dnes rano jsem vyfotil, jak se u mne zacala Hygrophila chovat s tim jak hnojim. Tohle je z 54l akvaria bez pridavani CO2. Bohuzel na ni sedlo trosku kalu, jak jsem delal v akvariu poradek, ale to snad pro predstavu nevadi. Z te fotky je videt, jak ma tendenci lezt po dne a chytat se koreny, coz mi drive nedelala. Je hustejsi nez driv, ma vetsi listy, a ma i tendence se vetvit. Tohle akvarko jeste neni jak bych si ho predstavoval, ale ta Hygrophila dava celkem slusne najevo, ze by to jit mohlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Uplne stejne jako ten cisty, na nejake procento se nekouka. Primesi jsou neskodne, jsou uvedeny na obalu, a vlastne se k hnojeni pouzivaji take.

Jde o to doprat rostlinam co potrebuji a tak se dava tolik, aby to stacilo, uz jen ta tretina davky vychazi jen z meho odhadu rozdilu mezi maximem spotreby rostlinami a stavem u mne. A nejakych par malo procent uz to nemuze rozhodit, nikdy se nepodari dat vseho presne, jak je potreba. Da se nekde zacit davkovat a pak az to funguje zkusit ubirat a pridavat jen co staci a neni znat rozdil, coz je ale nekoncici laborovani. Je to individualni u kazdeho akvaria, a pochopitelne se to i meni, jak se meni zarostlost akvaria, ale i samotna vstupni voda atd. Nikdy se proste neda davkovat presne, to by bylo na trvale mereni a vzhledem k tomu jak rozumne drahe veci meri, by drzeni trvalych koncentraci na zaklade mereni bylo docela casove i financne narocne.

Proste se mrknu na sve akvarko, a proti silene jungli to odhadnu na tretinu toho co pro EI. A kdyz je to vic, tak jsem jen zbytecne splachl chemikalie, to doresi caste vymeny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 18:53 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Designer
Děkuji pro četla jsem.A z te stránky jak jste poslal jak tam davkujete?ten síran draselny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 18:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
BTW, v pripade Fichemy se mrkni i na vahy, obaly atp. Mam od nich vahu za 159Kc, ukazoval jsem ji na srazu v Praze. Sice je to smejdik, navazis s tim tak +/- pul gramu, ale za ty penize ji to lze odpustit, pouzitelne to pri trose trpelivosti je, ve smyslu lepe aspon tohle, nez to odhadovat a nebo delit celkove mnozstvi na stejne hromadky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 18:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
No proc ne, je cisty, takze drazsi, pouzivam horsi nez je ten co uvadis. Chemikalie jsem nakoupil u www.fichema.cz/… . Ono zalezi, kolik toho chces, pro nekoho muze byt moznost vzit jen par gramu take vyhodna, ja bral kilova baleni, vyslo mne to levne.

Mrkni na me posledni prispevky v tematu rybicky.net/forum/18043-easylife-vyrobky-sortiment (ono to tam moc nepatri, vzeslo to z kontextu, snad to pak nekdo z redaktoru prehodi, predem diky). Kdyby nic jineho, aspon si z toho udelas prehled co koupit a v jakem mnozstvi, protoze kdyz uz zaplatis postovne, proc si nevzit najednou vsechno, co se muze hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 18:11 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Zdravím v akva jsem u Hygrophily zpozorovala ze se v listech dělají dírky do četla jsem se ze to bude nedostatkem draslíku tak jsem hledala na netu k2so4 našla jsem:
pmdd.mrp-cz.com/…
Myslíte ze to je dobre?Jsem úplný amatér v hnojivech stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 20:19 Muž Robo [45] Re: Ciffik
Taky o tom zvažuji že je nechám vyplé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 19:19 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: optimas
Já bych ty t8 2x18w asi ani nezapínal...2x24w na ten objem musí stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 18:39 Muž Robo [45]
No to jsem taky zvědavý. Tou úpravou myslíš zvednout nebo snížit když teď dávám 1ml denně.

Už mi to je jasný víc svítím víc hnojiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2013 18:34 Muž Burik [727] - AquascapingRe: optimas
Jsem zvědavý,jestli to světlo ukočíruješ ;-) Musíš upravit dávky hnojiva,jinak bude spousta řas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 18:30 Muž Robo [45]
Tak jsem dnes přidal do toho mojeho krytu to přídavné osvětlení 2x24W www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tak teď uvidíme co to beude dělat. je fakt že se to prsvětlilo už když jsem zapnul ty přídavné T5. Když jsem zapnul i ty T8 2x18W Tak to ani nebylo poznat že jsem něco zapnul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ciffik
Pokud to chces vazit sam, doporucuji pozornosti toto:
www.fichema.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ciffik
Ja ho klidne kupuji na burze, a rozhodne ne z duvodu spatneho pristupu k chemikaliim. Tech 50Kc je houby za to, ze to nekdo navazil a ja to jen nasypu do lahve, kdo se s tim ma matlat :) . Kdybych v tom citil buhvi jaky kseft, uz davno to pytlikuju taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 12:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kamilstrom
www.fichema.cz/…

Kilco ani ne za pajcku, budes mit na rozdavani. BTW, mimo tenso nebo csm-b tam maji ohledne chemikalii pro hnojeni snad vsechno, v takovychto cenovych relacich. Za cenu par gramu v koupenem PMDD balicku si s tim muzete otevrit vlastni obchod :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 06:35 Muž Robo [45] Re: vaaclav
Svítím 10 hodin denně od 8-12 a pak od 15-21 a podle dropcheckru mám CO2 tak akorát. Tekutina uvnitř je světle zelená.

Horác: je to jak říkáš ta Limnophila je hodně natažená. Když jsem ji dostal od Aqua Daho taky měly mezi lístky stonek tak max, 2 cm. Když začla růst tak se táhne za světlem a mezi lístky to je 5 a více cm což značí o malé intenzitě světla. Už jsem si koupil tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… Myslel jsem si, že ta hygrophila když má málo světla tak bude stagnovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 04:53 Muž WARENKOREN [51] Re: optimas
Tyto černé tečky mám také, způsobuje je kružník malý, tyto rostliny napadá od spodu, vzhledem k velikosti mladých jej nelze ani vidět, do akvaria se dostane s krmivem, bývá často součástí suchých směsí, pokud se ale rostlině daří a roste jak má, tak jí tento plž neškodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 23:03 Muž Burik [727] - Aquascaping
také to může být nedostatek železa..má to podobné příznaky,jako nedostatek draslíku..také černé tečky a díry v listech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 22:27 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: optimas
Tyhle ty dve rostlinky zrovna svetlo a dostatek CO2 maji rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 22:13 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
Podle těch internodií na Limnophila sessiliflora (foto ze 14.8.2013) ...
to se světlem opravdu není žádná sláva (úmyslně nepočítám watty na litr) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: optimas
Já bych neřekl že osvětlení je až zas tak slabé ale nevím jak dlouho svítíš. Co CO2 jak si na tom máš trochu představu o jeho obsahu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:43 Muž Robo [45] Re: Burik
Tak tohle je super. Takže podle toho mám málo Draslíku. Na to že svítím jen 2x18W a to si myslím, že svítím málo, protože některé rostlinky mi stagnují jako pogostemon helferi a cuba mi odešla úplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:26 Muž Burik [727] - Aquascaping
jinak si přečti třeba toto:
www.prirodni-akvarium.cz/…

dole máš i obrázky,jak reagují rostliny na nedostatek nějaké látky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.09.2013 21:14 Muž Burik [727] - AquascapingRe: optimas
dávky musíš upravit podle intenzity osvětlení...pokud svítíš víc,tak rostliny mají větší hlad a musíš dávat víc hnojiva.

Také dávám téměř trojnásobné dávky oproti doporučení výrobcem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:10 Muž Robo [45] Re: vaaclav
Je to tak jak říkáš Nitro zvýší obsah Draslíku o 1,3 mg/l. A dávkování by mělo být podle návodu "Dávkování 10 ml/500 l zvýší koncentraci NO3 o 2,0 mg/l a koncentraci K o 1,3 mg/l." Já dávám 1 ml denně, že by tohle bylo špatně? Ano dělají se mi dírky na listech a okraje jsou hnědé až černé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 20:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: optimas
Pokud se podívám do tvého profilu tak tam je napsáno že používáš hnojivo Easy Life Nitro což je zřejmě KNO3 a to obsahuje dostatek draslíku takže bude problém jen v dávkování. Ty mluvíš o tečkách já jsem to pochopil tak, že se ti dělají dírky v listech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 19:59 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: optimas
Hygra se takhle projevuji,zkus sehnat K2SO4 a pridat ho(tak kolem 1/4 caj.lzicky)z ostatnim hnojenim,ale nevim kde ho v Cechach sehnat,snad ti to poradi nekdo vice"lokalni". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 16:56 Muž Robo [45] Re: Kamilstrom
No, tak ten nemám :) Kde se to dá koupit nebo co je pro tento účel nejlepší. Může to být i slabým osvětlením? Mám jen 2x18W + reflektory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2013 16:50 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: optimas
Zkus pridat vice Drasliku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 16:49 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku A tohle je dnešní foto, ale předevčírem jsem ji musel ostříhat od těch špatných listů a opět tak jdou vidět další tečky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 16:46 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Mám v akva Hygrophila Corymbosa minima rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_minima a začaly se mi na ni dělat černé tečky. Listy s tečkama jsem odstříhal ,ale jsou tam po pár dnech zase. Pokud budu pokračovat dál se stříháním tak mi z té rostlinky nic nezbyde. Na fotce je rostlinka jak vypadala 14.8. asi měsíc po založení. Krásně se rozrostla a najednou má černé tečky i na horních listech.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:57 Tredus – zakrnělý růst rostlin
Stonkovým rostlinám rodu Hygrophila v 80 procentech časem vždy odumírají listy.
Jednoduché řešení: sestřihnout a zasadit znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:30 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Grizzly
to už jsi říkal :-D hej to to není určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 22:25 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: Kryštof
Chtělo by to ještě foto těch opadaných listů, samozřejmě kromě světla , to může mít i jiné následky - třeba nedostatek K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2013 07:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kryštof
lhajek napsal: .......... na to akva by se hodilo něco s výkonem 2x24W v T5 trubicích nebo něco obdobného s T8 trubicemi. Pokud by to bylo slabší tak určitě použít co nejlepší reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 15:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lhajek
Skladba rostlin tak je, co mám tedy koupit za osvětlení, aby se hydrophili zdrchali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2013 21:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: kofejn
Vím moc dobře jak máš slabé osvětlení nad akva a viděl jsem tu lecos fungujícího s podobným osvětlením, ale absolutně s jinou skladbou rostlin, ale pokud je pravdivě uvedený seznam rostlin v jeho akváriu tak na rostliny jako je Ceratophyllum demersum , Echinodorus 'Indian Red' , Hygrophila polysperma 'Variabilis' , Rotala rotundifolia nebude stačit to co tam má ani když odstraní plovoucí rostliny a zářivku opatří superreflektorem ....
Myslím si že rostliny budou jakž takž přežívat a hezké budou tak maximálně vrcholy stonkovek u samé hladiny ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 21:17 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lhajek
To zanmená ze jsem přišel do elektra, požádal o zářivku 60cm a dali mi ji i s krytem, nevím jaka se to nazíva, navíc nemám kryt na akvárium, takže jak s tím osvětlením ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 21:15 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kofejn
Tak dobře pistií se zbavím ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 20:46 Muž kofejn [963] Re: lhajek
Možna by stačilo vyčistit hladinu od plovoucích kytek :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 20:24 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kryštof
Netuším co to je "zářivka 60 trubice s krytem", ale na to akva by se hodilo něco s výkonem 2x24W v T5 trubicích nebo něco obdobného s T8 trubicemi. Pokud by to bylo slabší tak určitě použít co nejlepší reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 12:55 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: keydoc
Takže je ve světle problém? Koupil jsem zářivku 60 trubicí i s krytem na ni, tak co mám pořídit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2013 12:23 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Kryštof
Po tmě neporoste (akva 96l/8W). A to nebude mít problém pouze tato Hygrophila... ;-)

Edit: Doporučuji pročíst si komentáře u akva. I těch 20W není nic moc a do toho ještě zastíněno plovoučkami a Vallisnerkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 10:39 Muž Kryštof [314] - Amerika
Fotka k příspěvku Zdravím, potreboval bych poradit, proc mi opadává hydrophila difformis ;)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 17095x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4574?od=201