Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Hygrophila - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 03:06 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: abdul99
Odpadavat od spodu muzou i kvuli nedostatku svetla u dna,ale pokud davkujes spravne,mozna muze byt problem v CO2,muzes pridat(po troskach)a uvidis,zkus jestli nemas nizke Gh(a tim i Ca/Mg,to klasicke NPK/CSM+B neobsahuje),mozna tam muze byt taky nejaka vazba,tezko rict. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 01:49 Muž abdul99 [51] Re: Kamilstrom
Ano používám tyto složky. Testy vody mam pouze Ph a KH. Kytka ma derave listy a od spodu opadavaji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: abdul99
Mě to dělala také a také jsme hnojil EI. Už jsem ale ubral ....
Pomohlo mě vysadit hnojení na týden ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 18:06 Muž Tomiino [43]
Me akva hnoji ryby,rostlina mi leze z akvaria a takovy deravy,srolovany listek jsem tam nikdy nemel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 16:09 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: abdul99
Davas tam klasicke NPK a CSM+B?Jakou mas Gh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 14:57 Muž abdul99 [51] Re: lhajek
Je možné abych měl stejné problémy s rostlinkou i když hnojím EI?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2013 12:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ranep
To záleží na tom jestli po přidání draslíku samotného by se nestal limitní nějaký jiný prvek potřebný k růstu rostlin natolik aby to způsobilo nějaké jiné problémy.
Obávám se že to nikdo není schopen na 100% říct a musí se to vyzkoušet :-)

Já také chemii nikdy moc nemusel a díky akvaristice jsem se už ledacos naučil... Takže studovat a hodně úspěchu ať už zvolíte jakoukoliv z obou možností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 23:59 Muž ranep [0] Re: Toník
Děkuji. A bylo by v mém případě lepší dávkovat pouze K2SO4 nebo raději Ferox? Chemik ze mě asi nebude stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 23:44 Muž Toník [396] Re: ranep
To srolování na svědomí draslík nemá, ty dírky ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 23:06 Muž ranep [0] – Živiny nebo ancík
Fotka k příspěvku Zdravím odborníky a poprosím o radu. Je podle vašeho názoru za problémy s hygrophilou corymbosou siamensis (viz. foto) ancík, nebo se jedná o výše uvedený nedostatek draslíku? Info o vstupní vodě i měření základních hodnot v aqua jsou v mé prezentaci. Hygrophila rostla nejprve ok, ale teď je docela zubožená (vršky rostlin jsou ovšem v pořádku) a začátek problémů se víceméně shoduje s dobou, kdy ancík dokončoval likvidaci echinodoru.
Zásobní hnojivo v substrátu nebylo, posléze jsem začal slabě (1-1.5ml/den) přihnojovat PMDD včetně KNO3, to jsem teď ale kvůli potěru raději omezil a téměř nehnojím.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 12:40 Muž Toník [396] Re: Grizzly
Možností je vícero, vizte lhajek. Jen doplním, že dalším vhodným zdrojem je KCl.
Ideální je znát vlastnosti vstupní vody - často to pak může vycházet na různé kombinace uvedených chemikálií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.04.2013 12:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Grizzly
Třeba pomocí K2SO4 nebo je obsažen i v KNO3 (ten se ale používá na přidávání hlavně NO3) a trošku ho je i v KH2PO4 (ale ten je primárně na dodání PO4).
Vše se dá pořídit na aukru nebo na rostlinna-akvaria.cz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 12:30 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: Toník
Díky, a jakou formou se draslík přidává do akva ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2013 12:13 Muž Toník [396] Re: Grizzly
Typický nedostatek draslíku (K).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 23:50 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Grizzly
Může se tak projevovat nedostatek K a nebo by to mohlo být i z nedostatku světla nevím. Spodní listy mě to také dělají a dost masivně, ale když jsem nedávno vysadil na týden hnojení tak to přestaly dělat - jako bych měl něčeho nadbytek co pak blokovalo příjem nějakého prvku ... těžko říci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:36 Muž Grizzly [57] - Afrika
Fotka k příspěvku Ahojte, potřeboval bych poradit, u listů Hygrophily polyspermy se mi u starších (spodních listů) dělají tečky, které nakonec udělají díru a listy po nějaké době odpadávají... Je možná příčina, že jsem přestal hnojit ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 11:35 Muž NIKO [527] Re: souky
Jo,mám,ale je vysoký 3-4cm.A před rostlinou?NE!Ten je tam jiného důvodu a né na maskování odpadlých listů ;-)
Když se podíváš dobře,tak mezi dvěma šutry je mezera a tam vidíš,že rostlina má listy i dole-žádný schovaný holý stonek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 11:19 Muž souky [592] - RostlinyRe: NIKO
a taky máš před ní šutr, ideální je sázet vršky před starší kusy, a starší ošklivé kusy vyhazovat

ps: todle není rada pro NIKOa, ale pro zbytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 10:47 Muž NIKO [527]
Fotka k příspěvku Hygrophila guianensis - jedna rostlina
Omlouvám se za špatnou fotku stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 07:50 Muž NIKO [527] Re: jara97
Listy určitě odstraň.Místo starých-odstraněných-nové nenarostou,ani kdyby byly odstraněny nahoře!!!Nesázej je za šutr,jak Ti tu někdo radil!Listy dostanou ještě méně světla a opadají DŘÍVE.Je pravděpodobné,že po opadaných listech začne růst "nová" rostlina a bude pak celá pěkně košatá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 00:21 R Muž romant [27981] Re: jara97
Odspodu už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 00:21 jara97
no nějaké šneky tam mám. Pokud je odstranim ty listy tak narostou nove ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 00:16 R Muž romant [27981] Re: jara97
Jestli máš nějakou uklízecí četu v podobě šneků tak jim klidně něco nech, ale jinak bych to odstranil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 00:14 jara97
moc děkuji za rychlou reakci a ty hnědé listy nechat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 23:57 R Muž romant [27981] Re: jara97
Vcelku normální jev u stonkovek. Ty spodní partie jsou povětšinou ochuzeny o přísun světla, takže ušmiknout a tu vrcholovou olistěnou část znovu zasadit. Tento typ rostlin je dobrý sázet za nějaký odstínění, třeba nějakej šutr, kořen, prostě tak, aby ty lysá spodní část byla kryta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 23:51 jara97 – hnědnoucí listy
Ahoj potřeboval bych poradit. Mám rostlinku Hygrophila difformis. Když jsem ji dal doma do akvária tak po nějaké době mi spodní listy rostliny začaly hnědnout. S postupem času mi zhnědly všechny starší listy. Ale nové listy jsou krásně zelené. Mám ty staré hnědnoucí lístky ostříhat? Nebo co stím mám dělat ostatním rostlinám se ni nic takového neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:38 R Muž romant [27981] Re: Kaplan007
Můžeš obojím způsobem jak popisuješ. Buď znovu zasadíš, nebo rozdáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:35 Muž Kaplan007 [51] – Hygrophila polysperma
chtěl bych se zeptat jak se tato rosltina protrhává. Můžu uštípnout stonky třeba uprostřed? Nebo odstranit celé velké stonky a nechat jen mladší? Tato kytka mi roste šílenou rychlostí. Tak 3cm za den. To mi za chvíli nadělá v akva paseku. Asi jsem si zasadil pěnký plevel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 14:31 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Uno
1gr Fe EDTA do 100ml vody a týdně dávám 6ml tohoto roztoku , ale záleží kolik máš ve vodě železa ty , já jsem různě experimentoval až jsem došel k tomuto množství .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:00 R Muž romant [27981] Re: Uno
Pokud se to děravění projevuje spíše na starších listech, tak bych to tipoval na nedostatek "K" a pokud je to co pozoruješ spíše na listech mladých a ty jsou jakoby žlutší a takový krpatě zakrnělý, tak by to tím nedostatkem "Fe" býti mohlo. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:55 Uno Re: davidek75
a kolik ho přidáváš a jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 09:30 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Uno
taky mi to dělala ,začal jsem přidávat Fe a už to nedělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 08:05 Uno – Hygrophila guyanensis hnědé flíčky , následně díry
Ahoj lidi, potřeboval bych poradit s Hygrophila guyanensis.
4 měsíce mám v akvárku tuto rostlinu, žádný problém nebyl až poslední týden, se na listech dělají hnědě tečky jako by ty listy někdo popálil cigaretou. Nejprve flíček zežloutne, pak hnědne a pak se dělá dirka. Stále postupuju stejně, hnojím stejně a svítím také stejně. S růstem problém není, "nestíhám" zaštipovat, lístky se dělají stále nové.
Děkuji za rady porady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 13:19 meleri Re: kofejn
krasne kyti! ja musim vyfotit to moje konecne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2012 13:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Fotka k příspěvku Tak tahle Hygrophila polysperma byla vysazena až u toho levého bočního skla, aby zakrývala to čerpadlo. Postupně se pomalu stěhovala doprava, takže teď je už dobrých 20-30cm od skla. A podívej, jaké mně dělá kořeny. Už je v plánu, že ji ostříhám, kořeny vyhodím a napíchám ji až pod to čerpadlo, protože takto mi stíní ty Cryptocoryne becketii. Jakmile se ty rozrostou, tak mi ta džungle z kořenů nebude vadit - bude to skrývačka pro krevetky a malé razborky a za těma kryptokorynama to nebude vidět.
Akvárko je jen slepené, nemá žádné plastové výztuhy. Ty plastové pásky jsou ozdoba, přidělaná na skříňce, aby nebylo vidět dno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 13:09 Muž kofejn [963] Re: meleri
Podívej, jaké roští roste z mojich stonkovek, a to mám vodu měkkou.
rybicky.net/nadrz/15921/48.jpg…
rybicky.net/nadrz/15921/51.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:57 meleri Re: malyLibor
tak jsem se divala ,a ta tristovka tam dole neco precejen ma? asi tu umelou hmotu? nebo je to jen takovy ozdobny pas? moc hezky set ale na me moc velky fakt budu spokojena se 120 litry nebo 112....taky bych chtela jen drobne rybky a krevetky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:51 meleri Re: malyLibor
tak to jsi mne uklidnil, myslim, ze budu muset nasetrit na to akva, ale 110 eur je fakt moc. svetla atd bych chtela koupit v cr....to se da prevezt. zkusim se ti mrmknout do prezentace, treba ta hygrophila bude videt.
mas mekkou vodu nizke ph tak to fakt nechapu.....jedna znama, ta archa, ta ma vodu tvrdou fakt nechapu cim to je...merit se mi nic nechce, navic na ty testy moc neverim, myslim, ze jsou podvod, a nosit vodu nekam se mi nechce....takze mas akva normalne hole, jen dole polystyren? klasika....
uff uklidnil jsi me....ted si uvedomuju, kdysi lide meli taky akvvaria, a urcite taky stolitrova, a zadna umela hmota tam nebyla...
a 6 mm na 112-120 l staci ne? jinak bych nejradsi brala 10 mm ale jak jsem psala, sklenar me poslal slusne do haje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Vůbec se neboj, je to kec. Paní straší, aby prodala svoje zboží. Já mám třístovku, ale jsou mnohem větší akvárka a nepotřebují žádné výztuže. 120 litrů je prcek, budu se po Vánocích taky jednoho takového 112 litrového prcka dělat pro kreveťule a malé rybky.
A s těma kořínkama ti vyfotím tedy svou hygrophilu, kterou mám v měkké vodě se všemi živinami. Jsem rád, že jsem ji minulý týden ještě neprotrhal a nepřesadil. Aspoň uvidíš, jak t vypadá.... nebo kouknu do mobilu, možná ji tam mám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:41 meleri
jasne adventni koreny! at to zni vanocne, kdyz uz se blizi ten Stedry vecer!
nekdy si rikam, cim vic jazyku clovek ovlada tim vic z toho pak blbne....

ale ja si stejne myslim ze v te me vode je neco spatne, kdyz to ty vanocni korinky porad vyhani! zkuste se mrknout na prezentaci od Archa (snad se nebude zlobit), ma udajne taky tvrdou vodu, a hygrophila ma obrovske listy, zarostla ji cele akva, a zadne vanocni korinky nema!

Nechapu to...

Priroda je precejen mysterium....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2012 12:37 meleri Re: Sid
dekuji Side, pamatuju dodnes svuj boj s rasami, nakonec jsem ho vyhrala a diky vasim radam ted zatim tuk tuk tuk nemam s rasami problemy ani v tech 17l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2012 12:35 meleri Re: malyLibor
adekuji Libore, jen jsem se spletla. Mam dve male deti a casto uz vecer fakt nemuzu..snazim se trochu se ve vecech vzdelavat, ale kdyz kazdy den jeden mluvi ve dvou jazycich o raketach, vesmiru, gagarinovi, druhy dela jen eee aaa tak z toho by uz myslim po peti letech zdegeneroval kazdy.... :)
jinak moc dekuji za vase rady.. i kdyz z toho moc moudra nejsem.

ale jste zlati opravdu!

Jinak Libore, nasla jsem akva klub a mozna budou ochotni mi prodat krevetky, prijmout moje betty a mozna i slepit akva tech 120 l. jen nevim pani v akvaristice me desne strasila ze akva dole bez tech umelohmotnych vyztuzi ci krytu ci co to je pry po case praskne pac silikon pry dole nevydrzi tu vahu....neni to blbost? ty mas daleko vetsi akva a mas tam dole tu umelohmotnou listu? myslim ne ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 23:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Martin71
Člověče, vy jste nezmar. hmm
Já neřeším, jestli někdo prodává zelenec jako akvarijní rostlinu, ale ptal jsem se vás, jak vypadá submerzní zelenec, jak jste ráčil napsat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 23:35 Martin71 Re: Sid
Nechodím sem rozhodně pro "čárky" Ale pokud by jste měl pochybnost že se zelenec neprodává pro akvaristiku .. translate.googleusercontent.com/…



Podobné vlastnosti mají samozřejmě i jiné rostliny rostoucí submerzně jako je už zmíněná Hygrophila ať už polysperma, corymbosa, dělá to i Egeria, Cabomba stejně tak i jiné rostliny které se rozmnožují řízky. Je to pro ně přirozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 23:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Martin71
Plácáte blbosti jen proto, abyste měl "čárku za účast"? :-D
Hezkou dobrou noc! spim
BTW: Submerzní zelenec - to je co? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 23:06 Martin71 Re: Sid
Side odpočněte si někdy od toho svého monopolu na všeználkov :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 23:04 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Martin71
Hrušky, jablka, vápník, vápenec - všechno jedno. :-D
Já se vás ptám, co jsou to ty "Meleriny" aditivní kořeny, ne, jak se řízkují rostliny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 23:01 Martin71 Re: Martin71
Zkráceně pokud uděláte "řízek" u submerzního např. "zelence" a vložíteho ho do vody pustí kořeny. To samé se děje i u jiných mokřadních rostlin. Tím je i rychlejší a produktivnější množení "akvarijních rostlin" viz článek Rataj. Který dohledáte na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.12.2012 22:58 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Martin71
Až na ten odkaz nerozumím (jako obvykle) tomu, co jste chtěl svým příspěvkem sdělit. :)
O adventivních kořenech tu píšu já a na co se ptám, je, co jsou to ty aditivní kořeny, které zmiňuje Meleri.
BTW: Ještě si dohledejte, jakou funkci mají adventivní kořeny u submerzních rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 22:41 Martin71 Re: Sid
Aditivní kořeny - to je co?

Definice
Kořen, který vyrůstá z jakkékoli části rostliny kromě hlavního kořene (např. stonek, list). Adventivus
náhodilý - vznikající kdekoliv na rostlině (kořen, pupen)

Kořen adventivní (radix adventiva)

Nebo-li kořen náhodný, náhradní či přídatný je kořen, který vzniká na rostlině kdekoliv mimo místa, kde se tvoří běžně, tj. mimo nejspodnější část stonku.
U jednoděložných rostlin brzy po vyklíčení zaniká hlavní kořen a je nahrazen kořeny adventivními, které vyrůstají z dolních článků stonku.
Velké množství rostlin dokáže vytvářet adventivní kořeny i na listech nebo stoncích (zejména v místech poranění) a pomocí nich se vegetativně množit. Této schopnosti vytvářet adventivní kořeny se velmi často využívá při množení rostlin řízkováním nebo hřížením.

Dále pokračování z jiného zdroje...

Kořeny adventivní???

Vznikají endogenně na kterékoliv části rostlinného těla, nejčastěji na stoncích, ale i na listech. Odpradávna se proto používalo stonkových nebo listových řízků k množení rostlin. V tvorbě adventivních kořenů lze rozlišit 3 etapy: remeristmatizaci buněk, tvorbu základu adventivních kořenů a prodlužovací růst založených kořenů. K remeristematizaci dochází v pericyklu stonku ale také někdy v lýku, mezisvazkovém parenchymu kambia, v dřeňovém paprsku a někdy dokonce i ve vrstvách primární kůry stonku.

Asi měl JOHAN pravdu
old.zf.mendelu.cz/…


Hygrophila polysperma - je scchopná zakořenit i dík pouhému listu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 17095x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4574?od=251