Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 10:51 Muž půlpy [2131] Re: tillecek
dle břicha to jen vypadalo na přepapanou rybku, viz moje odpověď z 20:18 ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 10:37 Muž tillecek [133] - SumciRe: koikapor
Proto jsem chtěl tu lepší fotku, podle břicha to vypadalo na samici, ale řitní ploutev mi tam nějak nepasovala:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 00:23 Muž půlpy [2131] Re: domini29
toho je hodně např. růžkatec, egerie, bahnatka, řečanka atd. prostě vše co dokáže udělat hustý porost, kam se dostanou malé rybky zatímco velké mají problém ano skus zdejší atlas, dle foto a pak vybírej co je pro Tvé podmínky vhodné ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 00:01 domini29 – mečovka:)
A nemohli by jste mi ještě prosím napsat krom toho javského mechu názvy těch rostlin které by byly vhodné proto aby se ty mladé měli kam schovat :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:51 domini29 – mečovka:)
Omlouvám se za chybku *4 akvárka ,překlik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:50 domini29 – mečovka:)
Zatím to teda vypadá prázdně ale doufám že se to časem rozmnoží :) mám je zvlášť mám 3 akvárka v jednom mám takový mix rybek v tom druhém taky v tom třetím mám mečovky a v tom největším mám ty paví očka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:48 domini29 – mečovka :)
Akvárium 80 l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:44 Muž půlpy [2131] Re: domini29
toť otázka, jestli v jednom máš očka a v druhým mečovky, tak je to jedno :-D
tak Romant byl rychlejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:42 R Muž romant [27987] Re: domini29
domini29 napsal: je pravděpodobnější že je sežere ta matka nebo ostatní rybky? :)
Bude záležet na velikosti toho akva, na možnostech se schovat, ale půjdou po nich všichni, živá je živá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:39 domini29 – mečovka:)
A kdybych dal do akvária kde je přibližně 25 pavích oček, hodně mechu javského, plno těch rostlinek atd. tak je pravděpodobnější že je sežere ta matka nebo ostatní rybky? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2012 23:34 R Muž romant [27987] Re: domini29
domini29 napsal: tu černou skvrnku má více mojich rybek
Udělejme si v tom trošku jasno. Jakmile jsou pohromadě v jednom akváriu kluci a holky živorodek, tak pravděpodobnost, že jsou holky v tom, je vysoce pravděpodobná a děje se tak neustále. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2012 23:33 Muž půlpy [2131] Re: domini29
dle mého tato taky má ještě čas, ale správně hodně drobnolistých rostlinek, aby se měly ty rybky kde schovat, v podstatě u živorodek je jedno zda jsou u hladiny či na dně, hlavně, že se mají kde schovat potlesk nejkrytičtějších je těch prvních 10-15 vteřin po porodu, pak už jsou rychlé jako blesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:27 domini29
Fotka k příspěvku ne ale tu černou skvrnku má více mojich rybek a molly gold ji má hodně černou je možné že je také těhotná? a platí to stejně jako u mečovky že má mít ten javský mech a rostliny které plavou na hladině?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:20 Muž půlpy [2131] Re: domini29
samička je na té druhé fotce a ta má ještě spoustu času min. dva týdny, spíš dýl, teprve je březí a zatím netloustne smich pokud je to ale prvorodička na velikosti bříška až tak nezáleží, ale spíše na tmavosti skvrny, měla by být do černa jako očka rybek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:20 domini29 – mečovka:)
ne není to ona ta první fotka to jste nejspíš měli pravdu že to je samec a teďka jsem vyfotil tu druhou mečovku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2012 23:14 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: půlpy
toto je naozaj samica v očakávani,ale je to naozaj tá z tej prvej fotky?podla mňa to nieje ona ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:11 domini29 – mečovka:)
Tak to je skvělé to co tam má to je ta černá tečka a nevěděl bys jenom tak čistě odhadem jak dlouho si počkám ? :) a jakou bych mě mít tu porodničku 10 nebo 20 l a musí tam být filtr a vzduchování ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:00 Muž půlpy [2131] Re: domini29
toto je samička ;-) a má založeno, ale ještě si trošku dýl počkáš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2012 22:57 domini29 – mečovka:)
Ale teď jsem vyfotil asi tu druhou ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:56 domini29 – mečovka:)
Fotka k příspěvku ok zkusím lepší fotku ale mám tam asi 4 tyhlety mečovky a jenom 2 z nich mají tak velké bříško a mohl bych kdyžtak přidat fotku pavího očka? :) mečovku se mi nějakým záhadným způsobem podařilo vyfotit skoro stejně ale obávám se že lepší kvalita už to nebude :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 21:19 Muž půlpy [2131] Re: koikapor a savan
vidíte kluci na řítní ploutev jsem se při odpovědi ani nepodíval stydim pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2012 21:10 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: domini29
Skús dať nejakú lepšiu fotku,mne sa podla tej rozmazanej zdá že je to samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2012 21:05 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: tillecek
tillecek napsal: Zkus lepší fotku, aby nebyla ryba rozmazaná.

ale mne sa aj tak zdá, že je to samec, análna plutva mi na samicu nesedí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 20:41 Muž tillecek [133] - SumciRe: domini29
Zkus lepší fotku, aby nebyla ryba rozmazaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 20:18 Muž půlpy [2131] Re: domini29
má plné bříško ve předu, ne vzadu, z toho usuzuji, že je jen přecpaná ;-)
kdyby byla těhotná, bylo by větší bříško vzadu a i ta skvrna by tam byla :-) ( u některých živorodek vidět není např. Black Molly, nebo i u Mečovek Mexických červených, které mají zároveň i červené oči - Vídeň)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 20:10 domini29
ještě mám 20 l porodničku čím větší tím lepší? protože já jsem četl že by měly být v menším že pak lépe příjmají potravu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 20:08 domini29 – mečovka :)
Fotka k příspěvku Ahoj lidi chtěl bych se vás zeptat mám mečovku a vypadá to že asi bude mít mladé a chtěl bych se vás zeptat jestli bys te mi to někdo mohl potvrdit přidávám foto, břicho má o proti jiným mečovkám hodně velké jenom furt tu skvrnku nemůžů najít zdá se mi že jí má ale hodně malou a má být v porodničce filtr ? já ho mám ale je asi moc velký a myslím že by to bylo překysličené na 10 l akvárium.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2012 18:41 R Muž romant [27987] Re: Pagi
Platí co jsem napsal, začni měnit vodu a to hned.
Edit: Moje reakce patřila tazateli předešlému, myslel jsem že už je zaregistrován.
Edit2: Pokud je tím bublifukem myšleno třeba toto www.akva-exo.cz/… tak se rozhodně nejedná o akvárium bez filtru, ale o léty prověřenou a nesmrtelnou klasiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:35 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky
Jen nevím, jestli ten vzduchový filtr, není jen bublifuk (tedy bez filtru) :)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2012 18:14 R Muž romant [27987] Re: Davit-ek
Máš přerybněno a ten filtr to nestíhá. Začni častěji, klidně denně nebo obden měnit vodu a stahuj bordel ze dna a uvidíš že se to zlepší. :-)
Edit: Nepodceňoval bych ani krmení, chce to krmit častěji v malých dávkách, prostě je ládovat několikrát denně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 17:56 Davit-ek – Úhyn mečovek
Ahoj potřebuji pomoct!!! Před měsícem se mi podařilo odchovat 5ks mečovek videnských, před 3tydny jsme k temto mečovkam přidal dalších 25ks z nového chovu. Ale nove mečovky umírají každým dnem jsou 2 až tři mrtvé nevím co je špatne. Odchovnička: 25l, teplota 25-26°C, vzduchoví filt (bublifuk), řasokoule a jestě jedna kytka. Těch prvích pět pohodička stale žijou, ale ty nové. PROSÍM O RADU jsme začátečník a je pro mě velkým uspěchem ochovat rybičky, ale toto. Předem děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tillecek
Než fotky krást je lepší dát odkaz na její originální umístění, splní to stejnou službu a je to čistější. Ale chápu tě, ta fotka naprosto přesně dokumentuje to, co jsi psal. Jen doplním, že v tom 30ti litrovém akvárku mohou být mladé mečovky klidně jen chvíli, než odrostou do velikosti, kdy už je ve velkém akvárku nesežerou. Na to ta třicítka naprosto stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 14:02 R Muž romant [27987] Re: Askanius
Ono když odroluješ tímhle vláknem, tak odpověď na Tvojí otázku najdeš nespočetkrát. ;-) Ještě pohledej pojem "porodnička" pro ryby, mohlo by se hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 13:52 Askanius Re: tillecek
Ok díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2012 12:56 Muž tillecek [133] - SumciRe: Askanius
Fotka k příspěvku 30l stačí na porod, na odchov už je to trochu málo, ale nějakou dobu v tom rybky vydrží, než jim to bude malé. Záleží také na množství mladých(to je podle stáří a velikosti samice). Když je samice plná (viz foto-poznáš podle skvrny březosti - černá skvrna v břišní partii před řitní ploutví), dej ji bokem do té nádržky, teplota cca 24°C a vyčkej.
Omlouvám se za čórku fotky, ale je opravdu ilustrativní ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 12:14 Askanius – Jak poznám březí mečovku?
Ahoj, Jak poznám březí mečovku?Co bych měl udělat se samicí a kdy?Pokud bych chtěl zachránit co nejvíce mládat.Akvárium mám 150l a druhé 30l to jsem si říkal, že na odchov bude stačit.Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 17:27 nikdo
Díky za odpovědi příště jí dám do porodničky a nechám ji ve společném akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 09:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Děkuji za objasnění a musím říct, že máte pravdu. Někdy je nejlepší nad některými řečmi jen mávnout rukou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.11.2012 07:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
Jediným problémem je, že je potřeba mít už na ty samice "oko", aby v tak malém množství vody nebyla dlouho a nebo i v tom kýblu je třeba měnit vodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   02.11.2012 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Není na mečovku pět litrů málo. Samice před porodem když nemám místo v "rodících nádržích" odchytávám do čtyř litrů vody a vysokého kýble a 95% porodů je v pohodě. Ona před porodem stejně téměž stojí na fleku. Do kýble dávám kytky umělé, aby se měla kde schovat. Ten úhyn vůbec nemusí způsoben jen vodou...stres může někdy zafungovat, proto tento způsob volím i já jako "komerčák", až když fakt není místo. Ale je tu i faktor například příliš velkých mláďat a špatné průchodnosti porodních cest. Tento stav neovlivní žádné akvárium, ani s kytkou ani bez ní.
Nijak výraznou roli v tom nehraje primárně ani zdrojová voda. Ba naopak. Pokud třeba k večeru, kdy je více času, vyhlédnu samici, kterou dávám do kýble, dám ji do "balící vody" mnohem raději, než abych tam dal vodu z nádrže, kde je tisíc mečovek a ráno jsem nakrmil.
Ovšem to vše jen u šlechtěných, které jsou lovením mladých jako posedlé. Mám tři druhy divokých mečovek a nechávám je povětšinou rodit v nádrži, protože ten rozdíl je miimální - většinou jen jedno, dvě mláďata nepřežijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.11.2012 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: OK. Jak tomu tedy mám říkat? Když napíšu, že mi tam rodily, zas se do mne pustí někdo jiný, že ryby přece nerodí

Pokud se do vás pustí někdo jiný, že ryby přece nerodí, pak je třeba mávnout nad jeho "puštěním" rukou, protože je to neznalec. Živorodky nejsou živorodkami pro nic za nic, ale protože skutečně rodí. Mláďata těch "pravých" živorodek (jako jsou všechny gudejky) mají dokonce "pupeční šňůru" a to by už i velmi neznalého akvaristu mohlo přesvědčit o tom, že i ryby rodí. Je to fakt lepší než tvrdit, že mečovky se vytírají smich ;-) Tření je procesem "komunikace" mezi samcem a samicí...u živorodek je to jen na té holce.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nikdo
Doufám, že tou pětilitrovkou nemyslíš láhev od okurek. Každopádně 5litrů je na mečovku moc málo. Možná kdyby ses přihlásil a udělal si prezentaci akvárka, měli bychom lepší přehled a mohli ti víc poradit. Například mně se mečovky běžně vytíraly ve společenském akvárku a běžně tam mladé i dorůstaly. Akva ale mělo 240litrů a bylo slušně zarostlé rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:55 R Muž romant [27987] Re: nikdo
Jaká voda byla v té 5 litrovce? Ideál je použít tu samou co máš v akvu, aby ryba šla do stejný vody(parametry, teplota).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: nikdo
viděl bych to smrt stresem. Příště si připrav nějaké větší akvárko bez dna, jenom s plovoucíma rostlinama a filtrem. Nech to zajet cca měsíc jako klasické akvárko a úspěchy se dostaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:27 nikdo
Dobry den chtěl by sem se zeptat.Snažil jsem se odchovat mečovky,samička už byla před porodem,tak jsem ji predelal do 5litrovky,ale asi po hodině samička ležela na dně mtvá. :-( Jsem začátečník tak mi prosim poradte. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2012 11:46 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
díky za objasnení,marilo sa mi že som to už niekde čítal,ale nebol som si istý či sú alebo nie sú plodný.to že je táto premena vcelku obvyklá viem,pretože sa mi už nejaké samice zmenili na samcov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.09.2012 11:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: savan
I o tom ta písmenka jsou smich Oni nejsou falešní, jsou praví...mohou za to ty nestálené chromozomy, pokud se nepletu...Sice Roman Slaboch tvrdil že nejsou plodní, ale já jednoho měl a potomky od něj. Ukázalo se, že taková rarita nejsem, protože Jarda Hofmann našel odkaz, že už se tak stalo a potomci byli také plodní.
Já teda tvrdím také, že za to mohou i podmínky. Ryby se nějak brání, aby bylo moc samic a podmínky se zhošovaly přibývajícími mladými....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2012 11:14 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
A sú týto "falešní" samci plodný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2012 11:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: majka93
Opravdu je to celkem běžné...tu ve vlákně je o tom docela dost písmenek... ;-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:29 Žena majka93 [79] - Živorodky
To mě docela štve, už jsem chtěla koupit nového pěkného samce :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46392x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362?od=901